SAMOHRANA MAJKA OČAJNA: Ako se ubijem, to će biti zbog otkaza!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/s...-ubijem-to-ce-biti-zbog-otkaza-clanak-1682371


SAMOHRANA MAJKA OČAJNA: Ako se ubijem, to će biti zbog otkaza!

DRUŠTVO07:42, 14.02.2015.Autor: Foto: Reuters

40
Pošalji e-mail 
Odštampaj tekst 
A
Protiv S. M. pokrenut disciplinski postupak jer je snimala nezakonitu i nehigijensku prodaju hrane u sudu u Obrenovcu

ILUSTRACIJA
Ne propustite...
APSURD: U sudu prodaju kulen, parfeme i deterdžent!
BEOGRAD - Osoba za koju se sumnja da je snimila nezakonitu prodaju hrane i hemijskih sredstava u prostorijama suda u Obrenovcu udaljena je juče sa posla i protiv nje je pokrenut disciplinski postupak, saznaje Kurir.

Iako je imala nameru da skrene pažnju na neodgovorno ponašanje zaposlenih i opasnost po njihovo zdravlje, samohrana majka S. M. (43), posle 16 godina rada u ovoj ustanovi, ostala je bez posla.
- Ja ću se ubiti! Ako čujete da sam se ubila, to je zbog toga što su me izbacili sa posla. Šta da kažem svom sinu, ja sam samohrana majka, nećemo imati od čega da živimo - kroz plač priča dugogodišnja savetnica u sudu i nastavlja:
- Piše da se disciplinski postupak pokreće protiv mene jer sam se navodno uvredljivo ponašala i da sam iznosila politička uverenja. Kakva crna politička uverenja, mene politika ne zanima, da me zanima, do sada bih već bila sudija. Da li je moguće da neko ko je želeo da upozori na neispravne radnje i da spreči da se neko zarazi hranom koja je bila neadekvatno čuvana, ovako završi! To je klasično zastrašivanje, ja sam očajna, neka mi neko pomogne - kaže S. M. za Kurir.

Predsednica Osnovnog suda u Obrenovcu Beba Šoškić juče je potvrdila da je pokrenut disciplinski postupak, ali je odbila da iznese detalje.

Iz Ministarstva rada kažu da nisu nadležni slučajem:
- Za zaštitu svojih prava S. M. može se obratiti upravnoj inspekciji Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu.

(S. S.)

................

Stvarno nemam komentara. Jadna zena.
 
Je je ne razumem? Ko je shibao po ushima da snima s namerom da to shiri,prenosi.
Ocigledno da u njenom postupku ima politike i nekih pretenzija.Nije ni ona tako naivna, kad je uhlebljena u javnom sektoru.
A kao najbitnije glavno je pitanje sta ce sudu tolika hrana? I kao poslednje, nije to dom za ometene u razvoju pa da ona mora da pazi sta im se podmece za jelo.

- - - - - - - - - -

I da,ko da je jedina samohrana a jos uvek ima stalan poso-platu.I samo njena prica od stotina hiljada gorih sudbina ljudi u propaloj Srbiji objavljena.
Ocigledno da je tesno povezana sa SNS,da je htela partijski da postane predsenik suda pravljenjem ovakvih afera,jer da nije njenu pricu sigurno nebi objavio Kurir/Transformer...Zeli paznju da bi disciplinska odluka bila sto blaza.Urlace i ako joj odbiju 10% od plate...Glupaca
 
Sad se vajka a htela je da se ovajdi i da sa tim snimkom dobije neke benefite e pa nece moci sad neka bude savetnica u nekoj hamburgeriji.
Nece joj kruna sa glave spasti ako zasuce rukave i pocne da radi nesto korisno a ne da supak uvaljuje u drzavnu sluzbu pa kad isti izgubi onda bi da se ubije na posao trk da rintas u nekoj hamburgeriji uvek treba neka klozetarka.
 
Sad se vajka a htela je da se ovajdi i da sa tim snimkom dobije neke benefite e pa nece moci sad neka bude savetnica u nekoj hamburgeriji.
Nece joj kruna sa glave spasti ako zasuce rukave i pocne da radi nesto korisno a ne da supak uvaljuje u drzavnu sluzbu pa kad isti izgubi onda bi da se ubije na posao trk da rintas u nekoj hamburgeriji uvek treba neka klozetarka.

Ma nema nista bre od otkaza,treba joj malo medijske paznje...
Eventualno ako joj odbiju 5-10% plate
 
Je je ne razumem? Ko je shibao po ushima da snima s namerom da to shiri,prenosi.
Ocigledno da u njenom postupku ima politike i nekih pretenzija.Nije ni ona tako naivna, kad je uhlebljena u javnom sektoru.
A kao najbitnije glavno je pitanje sta ce sudu tolika hrana? I kao poslednje, nije to dom za ometene u razvoju pa da ona mora da pazi sta im se podmece za jelo.

- - - - - - - - - -

I da,ko da je jedina samohrana a jos uvek ima stalan poso-platu.I samo njena prica od stotina hiljada gorih sudbina ljudi u propaloj Srbiji objavljena.
Ocigledno da je tesno povezana sa SNS,da je htela partijski da postane predsenik suda pravljenjem ovakvih afera,jer da nije njenu pricu sigurno nebi objavio Kurir/Transformer...Zeli paznju da bi disciplinska odluka bila sto blaza.Urlace i ako joj odbiju 10% od plate...Glupaca

zasto da ne snima i ne siri dalje? u civilizovanom svetu zbog toga ne bi dobila otkaz...
 
Ево пар мојих закључака.


1. Наравно да је имала право да снима.
2. Наравно да не треба да се продају прехрамбени и хемијски производи у Суду у радно време.
3. Наравно да самохране мајке не треба да имају никакву посебну радно-правну и другу заштиту у односу на остале грађане.
4. Наравно да је због овога (у тексту) не треба кажњавати.
5. Наравно да она није ни мало наивна, као што се представља.
6. Наравно да неће остати без посла чак и да је отпусте, с обзиром да може кад год хоће да пређе у адвокате.
7. Наравно да уз мало административне акробације може да добије чак 9 месеци примања преко бироа ако остане без посла, тако да није у некој црњој ситуацији него велики број других људи.
8. Наравно да самоубиством прете саможиви и манипулативни људи.
 
Ево пар мојих закључака.


1. Наравно да је имала право да снима.
2. Наравно да не треба да се продају прехрамбени и хемијски производи у Суду у радно време.
3. Наравно да самохране мајке не треба да имају никакву посебну радно-правну и другу заштиту у односу на остале грађане.
4. Наравно да је због овога (у тексту) не треба кажњавати.
5. Наравно да она није ни мало наивна, као што се представља.
6. Наравно да неће остати без посла чак и да је отпусте, с обзиром да може кад год хоће да пређе у адвокате.
7. Наравно да уз мало административне акробације може да добије чак 9 месеци примања преко бироа ако остане без посла, тако да није у некој црњој ситуацији него велики број других људи.
8. Наравно да самоубиством прете саможиви и манипулативни људи.

sve se slazem sem pod 3 samohrani trebaju imati malo vecu pomoc drzave
 
sve se slazem sem pod 3 samohrani trebaju imati malo vecu pomoc drzave

Zašto? Jel zato što nisu uspeli da sačuvaju brak?

Pod pojmom samohrani roditelj, priznao bih jedino nekoga ko je ostao udovac - udovica. A ovi neudati - razvedeni, to je njihov izbor. I uglavom proizvode problematičnu decu. Čast izuzecima.
 
Poslednja izmena:
Zašto? Jel zato što nisu uspeli da sačuvaju brak?

Pod pojmom samohrani roditelj, priznao bih jedinonekoga ko je ostao udovac - udovica. A ovi neudati - razvedeni, to je njihov izbor. I uglavom proizvode problematičnu decu. Čast izuzecima.

Сложио бих се у делу да самохрани родитељ може да буде неко ко је удовац или удовица, кад говоримо о неким социјалним привилегијама. Неко ко није у браку са другим родитељем (било мајка, било отац) не треба да има никакве социјалне повластице.

Не могу да се сложим са овом констатацијом да неудати и разведени у већој мери производе проблематичну децу.

Све у свему, конкретан случај не знамо али ако већ пискарамо на форуму, можемо да извучемо закључак да је госпођа самохрани родитељ из разлога јер је еманципована жена а такве желе да буду самосталне. Због таквог става не може да буде привилегована од стране друштва (у погледу бенефиција које би евентуално имале самохране мајке).

ПС. Шта мислите, како је некадашњи муж прошао у парници где се одлучивало о висини алиментације?
 
Zašto? Jel zato što nisu uspeli da sačuvaju brak?

Pod pojmom samohrani roditelj, priznao bih jedinonekoga ko je ostao udovac - udovica. A ovi neudati - razvedeni, to je njihov izbor. I uglavom proizvode problematičnu decu. Čast izuzecima.

a gde pise da moras ziveti u partnerstvu da bi imao decu? jel to neko pravilo ili sta?
 
Сложио бих се у делу да самохрани родитељ може да буде неко ко је удовац или удовица, кад говоримо о неким социјалним привилегијама. Неко ко није у браку са другим родитељем (било мајка, било отац) не треба да има никакве социјалне повластице.

Не могу да се сложим са овом констатацијом да неудати и разведени у већој мери производе проблематичну децу.

Све у свему, конкретан случај не знамо али ако већ пискарамо на форуму, можемо да извучемо закључак да је госпођа самохрани родитељ из разлога јер је еманципована жена а такве желе да буду самосталне. Због таквог става не може да буде привилегована од стране друштва (у погледу бенефиција које би евентуално имале самохране мајке).

ПС. Шта мислите, како је некадашњи муж прошао у парници где се одлучивало о висини алиментације?

Kad se začeprka po biografijama kriminalaca, uglavnom su iz rasturenih porodica i to svuda u svetu. Znači da oni koji su ih odgajili ne poštuju društvene norme te sredine.
 
a gde pise da moras ziveti u partnerstvu da bi imao decu? jel to neko pravilo ili sta?

Nije tu reč ni o kakvim pisanim pravilima, već o tradiciji koja postoji u najvećem delu sveta hiljadama godina.

Što se mene tiče, živim sa partnerkom, moji roditelji su živeli u braku, bake i deke takođe itd... Nije bilo izgrednika ni pacijenata ustanova zatvorenog tipa. Normalni, radni, porodični ljudi, koji čine okosnicu stabilnog društva.

A te neoliberalne, kvazi feminističko-intelektualne fraze tipa - gde to piše - ostavi za nekog tvog "kalibra". Možda ćeš ga tom izanđalom frazom oboriti s nogu. :mrgreen:
 
Ево пар мојих закључака.


1. Наравно да је имала право да снима.
2. Наравно да не треба да се продају прехрамбени и хемијски производи у Суду у радно време.
3. Наравно да самохране мајке не треба да имају никакву посебну радно-правну и другу заштиту у односу на остале грађане.
4. Наравно да је због овога (у тексту) не треба кажњавати.
5. Наравно да она није ни мало наивна, као што се представља.
6. Наравно да неће остати без посла чак и да је отпусте, с обзиром да може кад год хоће да пређе у адвокате.
7. Наравно да уз мало административне акробације може да добије чак 9 месеци примања преко бироа ако остане без посла, тако да није у некој црњој ситуацији него велики број других људи.
8. Наравно да самоубиством прете саможиви и манипулативни људи.

Ovo pod brojem 6 samo ako ima položen itekako težak ispit.
Pod brojm 7. zavisi od radnog staža koji ima u radnoj knjižici. Može da bude i 3 ili 6 meseci.
 
Kad se začeprka po biografijama kriminalaca, uglavnom su iz rasturenih porodica i to svuda u svetu. Znači da oni koji su ih odgajili ne poštuju društvene norme te sredine.


Не мислим тако. Нису ти људи криминалци јер су из растурених породица, већ су кримоси јер им родитељи нису баш нормални. Из ненормалности родитеља произилази криминално понашање деце (поред хиљаду других фактора, али ето, сад причамо о овом). Дакле, ненормалност родитеља је узрок распада породице и криминалног размишљања а није распаднута породица разлог криминалног размишљања.

- - - - - - - - - -

Ovo pod brojem 6 samo ako ima položen itekako težak ispit.
Pod brojm 7. zavisi od radnog staža koji ima u radnoj knjižici. Može da bude i 3 ili 6 meseci.

Из текста видимо да је судијски сарадник. Дакле, има поменути испит.

Из текста видимо да има 16 год стажа. За то јој следи 9 месеци прилива кеша.

- - - - - - - - - -

Пази манипулативку.

У истој реченици каже и да брине за сина и да ће да се убије. Па који би то брижан родитељ оставио дете без родитеља самоубиством?

Госпоџа жели пажњу.
 
Zašto? Jel zato što nisu uspeli da sačuvaju brak?

Pod pojmom samohrani roditelj, priznao bih jedino nekoga ko je ostao udovac - udovica. A ovi neudati - razvedeni, to je njihov izbor. I uglavom proizvode problematičnu decu. Čast izuzecima.

treba li zena da trpi maltretiranje ceo zivot da bi dete imalo oba rodutelja

i obrnuto naravno

ko bi od vas to prihvatio

da li bi ti tomic tomo ostao sa zenom da te maltretira. ili nabija rogove . ili nesto trece

lako je reci * ja bih to tako* ali kad dodjes u takvu situaciju mnogo je drugacije
 
Ne vidim zasto bi ova zena dobila bas otkaz, neku kaznu ili suspeniju mozda, ali ne vidim ni razloga za njenom histerijom, pa sta ona misli, kako prezivaljavaju (samohrane) majke sirom Srbije bez da su zaposlene na drzavnom budzetu?

Ne bi bila ni prvi ni poslednji, nego milioniti slucaj i delila bi sudbinu drugih majki, nezaposlenih ili sa malim primanjima, s muzem ili bez njega.

Najlakse je ucenjivati samoubistvom.
 
Nije tu reč ni o kakvim pisanim pravilima, već o tradiciji koja postoji u najvećem delu sveta hiljadama godina.

Što se mene tiče, živim sa partnerkom, moji roditelji su živeli u braku, bake i deke takođe itd... Nije bilo izgrednika ni pacijenata ustanova zatvorenog tipa. Normalni, radni, porodični ljudi, koji čine okosnicu stabilnog društva.

A te neoliberalne, kvazi feminističko-intelektualne fraze tipa - gde to piše - ostavi za nekog tvog "kalibra". Možda ćeš ga tom izanđalom frazom oboriti s nogu. :mrgreen:

ne lupetaj...
 
treba li zena da trpi maltretiranje ceo zivot da bi dete imalo oba rodutelja

i obrnuto naravno

ko bi od vas to prihvatio

da li bi ti tomic tomo ostao sa zenom da te maltretira. ili nabija rogove . ili nesto trece

lako je reci * ja bih to tako* ali kad dodjes u takvu situaciju mnogo je drugacije

Ko govori ovde o "trpljenju"? Mudar čovek ne pravi pogrešne izbore, pogotovo kad je životni partner u pitanju. Niko te ne bije po ušima da se oženiš sa svakom rospijom na koju naletiš, a pogotovo ne praviš decu sa pogrešnim osobama.


- - - - - - - - - -

O cemu ti lupetas derane?

Znaci zena koju muskarac prebija svaki dan je mu je rucak hladan a kafa nije dovoljno jaka, jeebe klinke po splaovima, imas 2-3 ljubavnice... treba to da trpi sve sa somoehom na licu?

E znas sta, nemoj da se sramotis...

Aj ne lupetaj. Ko je ovde govorio da neko treba nekog da trpi?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tvoje reci... dakle po tebi brak treba sacuvati po svaku cenu makar neko trpeo i fizicko/psihicko zlostavljanje

Brak je ozbiljna institucija i nije za budale. Budale ne znaju ni same sa sobom šta će, a kamoli u zajednici sa drugim bićem, gde je potrebno usaglašavanje, kompromis, tolerancija... A psiho-fizičko zlostavljanje je za sudstvo, policiju i psihijatriju.
 
Brak je ozbiljna institucija i nije za budale. Budale ne znaju ni same sa sobom šta će, a kamoli u zajednici sa drugim bićem, gde je potrebno usaglašavanje, kompromis, tolerancija... A psiho-fizičko zlostavljanje je za sudstvo, policiju i psihijatriju.

Kakve veze imaju budale sa doticnom zenom i razlogom zbog kog ona nije u braku? Policija nikada ili retko kada deluje ako je neko zlostavljan ( fizicki/psihicki ) a jos u mnjem broju slucajeva osoba koja je zlostavljana to prijavi...
 

Back
Top