Život u Podgorici

Porodica je apelovala na građane da, ako ga primijete, pozovu policiju na broj 122, ili njegovu majku Vanju na broj telefona 067/265-960.
Porodica moli i sve koji dječaka vide, da ga uzmu za ruku i zadrže dok po njega ne dođu oni ili policija.

“Službenici CB Podgorica su u kontaktu sa roditeljima dječaka i preduzimaju koordinirane aktivnosti na terenu u cilju njegovog pronalaska”, saopšteno je juče iz Uprave policije kojoj je prijavljen nestanak dječaka. Tokom dana porodica je dobijala informacije da je viđen u blizini Osnovne škole na Zlatici. Moguće da na sebi ima teget jaknu i trenerku.


- - - - - - - - - -

d49caafb7e191edbfea447e14e88d989.jpg
 
Snimak iz helikoptera: Pogledajte, možda nešto primijetite...
Direktor Uprave policije Slavko Stojanović i Branko Rakočević, otac nestalog dječaka Ognjena danas su sa načelnikom Centra bezbjednosti Podgorica, Jovicom Rečevićem helikopterom Avio-helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) obišli teren.


4ddd0338f90d80c254aa4adba953a130.jpg
 
Današnja potraga će, kako je rekao, biti fokusirana na priobalni dio Morače, od stare zgrade Centra bezbjednosti do Krivog mosta.
"Već smo to pretraživali, ali postoji nova neprovjerena informacija da je Ognjen tu viđen dva dana nakon nestanka", rekao je Ćirović agenciji Mina.]

fe6deab3e1f2e4c8313b930d6e092c03.jpg
 
PODGORICA JE BILA TUZNA DANAS
Nad Ognjenovim odrom govorila je njegova asistentkinja Milica Kraljević, a od dječaka se u ime porodice oprostio stric Slaven Rakočević.

"Dvanaest dana svi smo bili ti Ogi.
Razmišljali smo kao ti, radili smo ono što bi radio i ti.
Pokazao si svima jedan novi svijet, svijet koji mnogi nisu znali da postoji.
Zato je sada važno da se ne stane na ovome i zbog Ognjena i zbog druge autistične djece i njihovih porodica", kazala je Kraljević.


- - - - - - - - - -

0b9a394189495efe1be0b98408acf0c3.jpg


- - - - - - - - - -

6d89073edcb48b266daf270901ec0c29.jpg
 
Poslednja izmena:
Volio je vodu, koja ga je uzela: Tuga ujedinila Crnu Goru ...

f0c001d1889c745a3a881686048d5b5e.jpg


“Doktorka Čukić nam je rekla da je bio u vodi između 10 i 14 dana.
To se poklapa sa onim što sam procijenio - da je za minut strčao niz ulicu i otišao u vodu.
Obdukcija je pokazala da je riječ o utopljenju. Nema znakova nasilja, udarca..."



- - - - - - - - - -

8eb94897-b03f-4e6d-b397-b8cf53328a45.jpg


- - - - - - - - - -

13231258_240296663006352_1445028381_n.jpg


- - - - - - - - - -

"Ako ti jave, umro sam, ne veruj to ne umem.
Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo.
Da zamnom ostane nešto kao lepršav trag.
I zato: ne budi tužan.Toliko mi je stalo da ostanem u tebi budalast i čudno drag.
Noću, kad gledaš u nebo, i ti namigni meni.
Neka to bude tajna.
Uprkos danima sivim kad vidiš neku kometu da nebo zarumeni, upamti:
To ja još uvek šašav letim, i živim."
Zauvijek zahvalni bosonogom dječaku koji nas je naveo da budemo bolji ljudi.
Pamtićemo te zauvijek,
Tvoji Tragači"
 
Cipele Tamare Pelević u časopisu Vogue...

"Kontaktirali su me iz Vogue, vidjeli su šta radim, njima se to svidjelo.
Predložili su tu stranicu, soul propos, gdje oni promovišu neafirmisane dizajnere koji postoje, koji lijepo rade, ali svijet za njih ne zna jer nijesu ta velika imena i izabrali su jedne od mojih sandala"


81831c1d70611e09d3063fc9593948d9.jpg
1d72362741a6f4ab04b0dacdc337d5c4.jpg
 
Nas premijer Milo Djukanovic je lijep , stasit dobar govotnik sve naj naj .
Ali brale dugo je na vlasti .I sto je vjerovatno jos ce dugo biti .
DPS bez njega i uigranom retorikom vladamja nece se sjekirati pobjeda je njihova .
A ja i mnogi moji istomisljenici su umorni od tog vladanja i bi da ga malo promijenimo .
Ali ono vjecito ALI to je nemoguca misija .
Sad samo treba prezivjeti svo to reklamiranje i same izbore .
a onda po starom - Samo dokle ???
 
Nas premijer Milo Djukanovic je lijep , stasit dobar govotnik sve naj naj .
Ali brale dugo je na vlasti .I sto je vjerovatno jos ce dugo biti .
DPS bez njega i uigranom retorikom vladamja nece se sjekirati pobjeda je njihova .
A ja i mnogi moji istomisljenici su umorni od tog vladanja i bi da ga malo promijenimo .
Ali ono vjecito ALI to je nemoguca misija .
Sad samo treba prezivjeti svo to reklamiranje i same izbore .
a onda po starom - Samo dokle ???


Znaš šta većina državljana CG misli:

Milo je lopovčina ali brate opozicija jesu još veći lopovi.
Bolje da Milo ostane, jer se već dovoljno nakrao, pa će ostalo ostaviti građanima.
Ako dođe neko drugi i počne izpočetka da krade gotovi smo načisto.
 
Znaš šta većina državljana CG misli:

Milo je lopovčina ali brate opozicija jesu još veći lopovi.
Bolje da Milo ostane, jer se već dovoljno nakrao, pa će ostalo ostaviti građanima.
Ako dođe neko drugi i počne izpočetka da krade gotovi smo načisto.

Nesmijemo vise da mislimo kako se nista ne moze pa ma ko to bio .
Crna Gora nije nicija prcija vec drzava svih ljudi koji u njoj zive .
Mislim da se polako sve mijenja i da do korjenitih promjena ne moze doci preko noci .
 
Micev za naš list kaže da se zona sa visokim indeksom nestabilnosti sa regiona Italije premjestila u pravcu istoka što znači da će još danas biti u pravcu Jadrana i u Crnoj Gori.
Pričam o uslovima, što nikako ne znači da će se to desiti.
Visok indeks nestabilnosti naročito će biti u pravcu Ulcinja, zatim Bara, Skadarskog jezera, Podgorice i Tuzi, koji ukazuje na postojanje potencijalne opasnosti od formiranja tornada na crnogorski način rekao je on.


Screenshot_2-2.jpg
 
Iz Hidrometeorološkog zavoda Crne Gore su najavili za sjutra umjereno do potpuno oblačno, povremeno kiša, pljuskovi i grmljavina.
Intenzivnije padavine se očekuju u jutarnjim i noćnim satima, u južnim i centralnim predjelima više padavina, ponegdje umjerene do obilne količine.
Vjetar južnih smjerova, umjeren do jak, ponegdje na udare i olujne jačine, tokom dana će oslabiti.


- - - - - - - - - -

Kisa-Podgorica-660x330.jpg
 
2279a63b5ba233322521b68b5251f8f1.jpg


Poezija Jevrema Brkovića na poljskom
Izbor iz poezije Jevrema Brkovića objavljen je na gotovo 200 strana

Poznati poljski izdavač Agava iz Varšave, u svojoj prestižnoj kolekciji Poetska biblioteka, objavio je izbor iz poezije akademika Jevrema Brkovića.
Brkovićevu poeziju preveo je najpoznatiji poljski prevodilac sa južnoslovesnkih jezika, i sam cijenjen i uvažen pjesnik, Gžegorž Latušinski.
 

Back
Top