Život u Podgorici

PODGORICA - Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić posetiće danas, u funkciji predsedavajućeg OEBS, Podgoricu.
Cime nastavlja svoju seriju poseta misijama Organizacije u regionu.

Kulturna dešavanja i koncerti uglavnom zaobilaze Podgoricu
Ono što zaista stoji na putu Podgorici, kao domaćinu velikih muzičkih događaja je nedostatak adekvatne sale...

Podgorica: Instalirana oprema za praćenje koncentracije polena


unnamed_4.jpg
 
2014-02-17-Trendovi-ProljeceLjeto-2.jpg


I pored velike palete boja, žuta je i ove godine čini se odnijela primat na gotovo svim modnim pistama.
Prije nego što odmahnete glavom i kažete da to nije za vas, poslušajte savjete kreatora.
Svako od nas ima neku nijansu žute koja mu najbolje stoji.
Ističe crte lica, i izgled čini mladalačkim.
Potrebno je samo da istražujete i pronađete onu koja najbolje nadopunjuje vašu ličnost.
Naspram nje, tu je i militari zelena, koja će se dobro uklopiti sa žutom, ali i svim ostalim zemljanim bojama.
Pa zašto ne i sa nekom otkačenom jarkom nijansom.
Podgoricanke ce prve u regionu da se odjenu u ovoj boji .
Prate trendove i brzo reaguju .Jes brale sto je lijepo lijepo je i tacka ...:D
 
HIT: Kako su Crnogorci u Podgorici preveli Pinokija!
478416_images2fanpopcom_f.jpg

Roditelji đaka drugog razreda osnovne škole u Crnoj Gori ogorčeni su sadržajem lektire "Pinokio", u kojoj se pominju mrtvački sanduci i "nožine".
Više roditelja potvrdilo je crnogorskom mediju Vijesti da mnogi nastavnici i ne čitaju deci 53. stranicu dela Karla Kolodija, a da neki čitanje prepuštaju roditeljima.
Podgoričanka je ispričala je da se bajka o obućaru Djepetu i drvenom lutku Pinokiju obradjuje u prvom polugodištu drugog razreda, kada djaci “još nisu savladali čitanje”.
Pa im lektire čitaju učitelji.
Kad je stigla do te strane, učiteljica koja predaje mom sinu je kazala da mi roditelji treba ostatak da im pročitamo kod kuće.
Bila sam zgrožena – kazala je ona, ocenivši da ovakav prevod ne bi trebalo da ga čitaju osnovci uopšte.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/465065/HIT-Kako-su-Crnogorci-preveli-Pinokija
 
PODGORICA prihvatila je prijedlog Danila Baletića da njegova postavka transformersa ostane u Podgorici do 1. maja, kao i da plati troškove uklanjanja i prevoza do željene lokacije u Zeti u iznosu od 2.800 eura.

pa310037_1.jpg


Tako su lijepo razbijali neku svakodnevnicu .Transformersi u Podgotici lijepa ideja ...
Primjecivala sam masu ljudi i turista koji su se slikali u njihovoj blizini .
Bice mi zao kad ih vise ne bude .;)
 
70869159291a62a277f8a0271b937552.jpg


Više od stotinu ljubitelja i vlasnika životinja prošetalo juče Goricom...
U znak protesta zbog inicijative mjesnih zajednica “Gorica” i “Nova varoš”
da Glavni grad zabrani ulaz psima na tom brdu.
Okupljeni su uz transparente “Da se glasa za prava pasa”,
“Nemoj me baciti, nijesam igračka”,
“Spasi jedan život i učini svoj boljim”
prošetali oko spomenika na Gorici.
Tvrde da nijesu doveli pse jer im nije cilj da provociraju nikoga.
 
Na "Coffee Break-u" u Podgorici ispijeno 13.300 šoljica kafe...

Na prvom Festivalu kafe „Coffee Break“ , koji se održao proteklog vikenda u Podgorici, posjetioci su za tri dana trajanja manifestacije popili oko 13300 šoljica kafe.
Prema riječima organizatora, dnevno je na Coffee Break-u popijeno preko 4400 šoljica kafe ili skoro 890 po satu. Pored toga izlagači su posjetiocima poklonili i oko 35 kilograma kafe.


1f0fd6e22b8669a9c40fc84923858db9.jpg
 
zemljotres-x-(1)_310x186.jpg


PODGORICA - Zemljotres jačine 3,9 stepeni Rihterove skale potresao je centralni deo Crne Gore, sa epicentrom 12 kilometara jugoistočno od Podgorice, javio je Centar za seizmologiju Crne Gore.
Seizmolozi su pojasnili da na osnovu teorijskog modela makroseizmičkog polja ovog regiona, magnitude zemljotresa i dubine hipocentra, ovaj potres tla nije mogao izazvati materijalne štete u epicentralnom području.
 
Pješačka zona u centru grada dobila je još jednu saobraćajnicu...

"Od danas je na snazi zabrana saobraćaja na dijelu Njegoševe ulice, na potezu od Bokeške ulice do Bulevara Ivana Crnojevića, u terminu od 18:00 do 05:00 časova", navodi se u saopštenju.
U to vrijeme vozila neće moći da se kreću niti da se parkiraju na pomenutom potezu.


bok.jpg


- - - - - - - - - -

U Narodnoj kuhinji glavnog grada hrani se 500 gradjana Podgorice.

''Usluge Narodne kuhinje Glavnog grada svakodnevno koristi otprilike 500 naših sugrađana, jer je Budžetom za ovu godinu predviđeno 500.000 eura, a to je otprilike nekih 500 obroka dnevno.
To su korisnici materijalnog obezbjedjenja, ljudi koji imaju male penzije, beskućnici''


dsc_3221.jpg
 
U Podgorici protesti tobos ujedinjene opozicije a na samom mitingu su se posvadjali .Kako mi je teska ova prva recenica meni koja sam bila SNP pristalica do skoro .
SNP se podijelio i vise to nije moja partija .Opozicija i kad je bila jaca nismo im mogli nista , kako tako samo su nas razbijali .Sad je opozicija gora od vladajuce .
Ja za mitingovanje nisam vise i zato zivim pod parolom TRAZILI STE GLEDAJTE .Nagledala sam se patila vise nemam snage a nisam kukavica .
Nije mi zao sto sam sve dozivjela koliko mi je zao ovih sto pokusavaju mitinzima da obore one koje su mitinzima doveli na vlast .
29f59ac1d66ea672d2b61a155d0f3b15.jpg

Ovako Podgorica ,plato ispred Skupstine izgleda jutros ...

U zahtjevu koji je upućen Vladi, Skupštini i predsjedniku Crne Gore stoji...
Zatražena je i potpuna implementacija izbornog zakonodavstva,
elektronska identifikacija birača,
prečišćen birački spisak,
kontrola svih državnih resursa i službi bezbjednosnih,
kao i ravnopravan tretman na Javnom servisu.
Time bi se, kako se navodi, stekli uslovi za demokratske izbore.
 
Nik Vujičić čuveni svjetski motivacioni govornik dolazi u Podgoricu...

Nik Vujičić, rođen je bez udova i ograničenja. Autor bestselera, i jevanđelista — osnažuje ljude širom vijeta svojom životnom pričom i porukama nade.

Svojim dolaskom i kupovinom karte moćićete da pomognete našim sugrađanima sa potrebama, jer će sav prihod od prodaje karata biti poklonjen u humanitarne svrhe – kažu u organizacionom odboru Nikove posjete.


AASASASSA-800x445.jpg
 
Građani podijeljeni u više grupa traguju za Ognjenom
bb018201aa5eb115335156f4b9417c5a.jpg

Njegova majka Vanja kazala je TV Vijesti da dijete niko nije vidio, te da još nema tragova koju ukazuju na to gdje bi mogao da bude



- - - - - - - - - -

Nestao djecak Ognjen ...
On ima samo 11godina ...
Branko Rakočević, otac nestalog jedanaestogodišnjaka apelovao je na građane koji traže njegovog sina Ognjena da se upute ga brdu Gorica i još jednom pretraže taj teren.

"Davljenik se hvata za slamku. Mi smo danas zvali i vidovnjake, jer ga dva dana nigdje nema. Zadnja informacija žene koja je na Gorici provela čitav dan je da se Ognjen nalazi negdje u blizni spomenika. Molim sve ljude da još jednom pretražimo istočnu i sjeveroistočnu stranu Gorice - dio prema pruzi, Zagoriču i desetak metara ispod spomenika", kazao je on.


- - - - - - - - - -

68c1205ba3913f6c4965c6db940de89c.jpg
 
Djecak jos nije pronadjen. ,
Pored broja tragaca koji se iz casa u cas povecava .
Moze li biti da se sakrio pored Morace u neki kutak pecina ...

a9bf57cc73713f105a899c47db174be1.jpg


- - - - - - - - - -

Moj osjecaj je da je na obali Motace u nekoj pecini ....
 

Back
Top