Zeolit

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.269
Citao sam na sajtovima,98% ga njih hvale i postoje par koji ga zesce kude i govore o teorijama zavere o jos jednom medjugorju i otimacini para za gluposti.Navodno prociscava organizam od toksina ,gde se baci na celavu zemlju,trava vrlo brzo nikne itd.A ima i toga da je zesce kancerogen,gori od azbesta.Da to nije nikakav prirodni element,vec jedinjenje sklepano od svega i svacega.Ima cak i toga da je zdrav kad se pije al ne sme da se udahne jer je kancerogen
 
evo malopre sam dao mom papagaju
Zeolit-u---prahu.jpg
 
Ja sam kupila mom mačoru a veterinar se kune da i on uzima po jednu kašiku nedeljno... Ja sam probala ali mi je nekako gadno.
Ali zato ga nemilosrdno koristim kao masku za lice.
 
Od svih minerala koje smo tokom ovih 2.500.000 godina koristili, jedino je natrijum hlorid ( kuhinjska so), zauzeo izvesnu poziciju u našem jelovniku. Mada je i upotreba soli danas diskutabilna. Mnogi smatraju da je u prirodnoj hrani biljnog i životinjskog porekla sasvim dovoljno soli potrebne organizmu.
Prema tome, ne verujem da će nam ovaj mineral doneti bilo kakav boljitak.
Majka priroda nam je davno odredila jelovnik. Ništa što se iz zemlje vadi ne spada u njega.
 
A krompir? :) Mislim ne znam puno o poljoprivredi...

A sargarepa? hehe A jos 300 stvari koje se vade iz zemlje....Sve demantuju Radovanovu konkluziju.

Eto primera koliko treba voditi racuna kada nesto zakljucujemo, svaka rec je bitna koju upotrebimo u zakljucku, i sam iskaz koji napravimo....

Jer recenica
Majka priroda nam je davno odredila jelovnik. Ništa što se iz zemlje vadi ne spada u njega.

prosto nije tacna, a da ne pricam o tome da nikakav entitet kao "majka priroda ne postoji" niti je ona nama nesto dala, vec je obrnuto - priroda postoji kako postoji sa evolucijom biljaka i zivotinja, a organizmi se prilagodjavaju i adaptiraju uslovima sredine i najuspesniji prenose DNK dalje.

Mada, podrzavam Radovana sto sumnja i ne podrzava Zeolit, jer zeolit uvaljuju sarlatani antivakcinasi, i vegani i svi oni koji su iz istog zaverenickog kosa, tako da je ovo jos jedan plus za Radovana. Dobro je sto ne veruje u svaki segment budalastina kao neki.
 
znam da neki bilderi uzimaju zeolit i da ga hvale..pricam o takmicarima..kazu da skuplja necistoce,toksine sta znam sta sve..ja ga nikad nisam koristio..
 
http://zoranvujcic.com/2013/12/zeolit-je-potencijalni-kancerogen-ili-cudotvorni-lek-odlucite-sami.html


Zeolit je potencijalni kancerogen ili čudotvorni lek – odlučite sami

Zeolitom protiv zdravlja.

Nema čoveka koji sve zna. Niti se o jednom problemu može govoriti samo iz jednog ili drugog ugla. Moje informacije o zeolitu su bile da je potencijalno koristan za stoku, nepotreban za ljude. Oponenti da je čudesan lek koji leči sve. Razmenjujući mišljenje s drugim ljudima lako možete da promenite mišljenje, ako uvažite pružene argumente. Čitajući tekst koji je napisao Aleksandar Batričević, odlučio sam da ga postavim na svom blogu (uz pismenu saglasnost autora J). Ugao njegovog gledaja je oštriji od mog. Sa više prikupljenih podataka koji mogu da budu CRVENI ALARM, ako pažljivo čitate tekst. Pomenuo bih samo priču o azbestu. O tom materijalu su se pričale bajke (pozitivne). Danas se zna da izaziva rak. Bez ikakve sumnje. I upravo zbog toga počeo sam i ja da brinem šta li to ljudi piju u ovoj ludoj zemlji, gde nauka nema nikakvo mesto, a gde svi pričaju o 2 silikonske “kreacije” koje su se pojavile ovih dana u Beogradu. Pažljivo pročitajte tekst. A ako Vas i dalje budu mučile sumnje, znate adresu na koju možete da se obratite. Sledi neizmenjeni tekst autora. Pitanja koja imate možete i lično da mu postavite. Naslov je linkovan. Kada “preventivni lek” protiv raka i toksina može da bude uzrok problema pročitajte sami.


Zeolit – čudotvorni lek ili ne?



Zbog sve učestalije pojave čudesnih lekova za sve moguće bolesti, ovaj tekst sam napisao isključivo u cilju edukacije stanovništva. Tiče se Zeolita i nekih njegovih osobina, za koje mislim da bi svaka osoba trebala da zna, ako mu se već isti, predstavlja kao lekovito sredstvo.
Tekst se sastoji iz dva dela. Prvi deo je klasifikacija Zeolita po kancerogenosti i neki od naučnih radova o kancerogenosti Zeolita. Drugi deo čine odgovori koje predpostavljam da bi svako postavio po čitanju prvog dela. Za razliku od prvog dela, koji je stručne terminologije (mada sam se trudio da svuda prevedem ključne rečenice i zaključke), drugim delom sam pokušao „plastično“ da objasnim kancerogeno dejstvo Zeolita, kao i neke druge nedoumice. Tekst sam pisao na brzinu, svako ko ima tačnije informacije, dobrodošao je da ga edituje. Dakle:

Međunarodna Agencija za Istraživanje Tumora, IARC (INTERNATIONAL AGENCY FOR RESEARCH ON CANCER), klasifikuje jedinjenja po svojoj kancerogenosti na grupe.Klasifikacija po IARC, postoji 5 grupa:
Grupa 1 – Kancerogeni po ljude
Grupa 2A – Verovatno kancerogeni
Grupa 2B – Moguće kancerogeni
Grupa 3 – Nedokazana kancerogenost
Grupa 4 – Verovatno nekancerogeniPod rednim brojem 066733-21-9, u grupi 1, nalazi se Zeolit – Erionit! Zajedno sa radijacijom, naftnim derivatima, teškim metalima.

Neki od naučnih radova i tekstova o kancerogenosti vlakana zeolita:

1. Faktori rizika za razvoj malignog mezotelioma
Odlomak iz članka: “Sve u svemu, ono što je jasno, je da je izloženost prašini zeolita povezana sa povećanim rizikom malignog mezotelioma. Jednostavno rečeno, zeoliti su kancerogeni, kada se udahnu. Štaviše, Medđnarodna Agencija za Istraživanja Kancera je svrstala zeolit u Grupu 1 Karcinogena, kategoriju koja se koristi ako za neko jedinjenje postoji isuvise dokaza da izaziva rak kod ljudi.”

2. Veza između izloženosti vlaknima Zeolita i rizika od tumora disajnih organa
Zaključak iz rada (klikni ovde): “Posle eksperimenata na životinjama, ispostavlja se da je vlakno zeolita najsnažnije kancerogeno poznato vlakno do sada.”

3. Maligni mezoteliom prouzrokovan azbestom i Zeolitom u trbušnoj duplji miševa
Zakljucak iz rada (klikni ovde): “Duža izloženost azbestu i vlaknima zeolita je veoma važan uzročnik malignih transformacija ćelija.”

4. Razvoj peritonealnog mezotelioma i malignog limfoma kod miševa uzrokovan vlaknima Zeolita
Zaključak iz rada (klikni ovde): “Prašina zeolita je snažan kancerogen, koji ujedno izaziva i mezoteliom i maligni limfom.”

5. Žene i rak pluća – mezoteliom
Odlomak iz rada (klikni ovde): “Prethodna studija iz oblasti Turske, zvanoj Karain, gde je vladala izloženost visoko kancerogenim vlaknima zeolita (rudnik zeolita), je pokazala da je verovatnoća da će žene oboleti od malignog tumora dva puta veća.”

Šta je to što Zeolit čini izazivačem tumora?

U pitanju je molekularna struktura samih Zeolita, tj. raspored tih molekula u prostoru. Upravo ona građa koja mu daje osobine filtera, mu daje i kancerogena svojstva.

Zeolita postoji oko 200 vrsta, kao npr: Klinoptilolit, Erionit, Filipsit, Mordenit, Kabazit, Ferierit itd. Sve vrste Zeolita grade “rešetke” u prostoru – a svi su oni aluminosilikati po sastavu, sa malim varijacijama u strukturi. Upravo taj oblik, tj. raspored molekula Zeolita u prostoru je uzročnik razvoja tumora. Ona neodoljivo podseća na Azbest, a svima je poznata kancerogenost azbesta. Zeolit je, medicinski gledano, jači kancerogen od azbesta.

- Recimo, struktura Erionita, koji je najjače poznato kancerogeno vlakno u prirodi, se blago razlikuje od strukture Klinoptilolita, koji se koristi u ljudskoj upotrebi. Ovo su formule: formula Erionita (Na,K,Ca)2-Al42Si14O36·12H2O – naspram formule Klinoptilolita(Na2,K2,Ca)2-Al42Si14O36·15H2O. “Jezgro” obe ove vrste Zeolita je isto, aluminosilikat Al42Si14O36. Natrijum, kalijum, kalcijum i voda koje vidite u formulama su samo “prikačeni” na osnovni molekul. Zbog ovih činjenica, Zeolit nije odobren od strane FDA i SZO kao dodatak ishrani, ali nije ni zabranjen, što otvara vrata da se jedan od potencijalno najjačih kancerogena u prirodi nađe u prodaji od strane neodgovornih i neobrazovanih ljudi, a u cilju materijalne koristi.

Kako je moguće da se Zeolit slobodno prodaje?

– Prodavci Zeolita kao “čudotvornog” leka za sve moguće bolesti, vam neće reci da hemijski i strukturno gledano, gotovo da ne postoji razlika između Klinoptilolit-a, koga oni prodaju, i Erionit-a, najsnažnijeg uzročnika tumora od zeolitskih vlakana u prirodi. Kao sto naftna industrija nije dužna da vam kaze da su i nafta i benzin kancerogeni Grupe 1, a sme da vam ih prodaje, tako ni prodavci Zeolita nisu dužni da vam kažu bilo šta o njegovoj kancerogenosti. Kao što se od PVC-a i teških metala (takođe kancerogena iz Grupe 1) mogu praviti kese za prehrambenu industriju (i homeopatski lekovi, dodao ZV) slobodno pustiti u prodaju, tako može i Zeolit. Činjenica je da je Zeolit klasifikovan kao kancerogen Grupe 1 i da nije odobren za ljudsku upotrebu, kao dodatak hrani. Onaj ko ga koristi, ga koristi na svoju odgovornost.

Koja je verovatnoća da se oboli od tumora zbog konzumacije Zeolita?

– Treba znati činjenicu da je dejstvo svih kancerogenih jedinjenja kumulativno, ili zbirno – a to znači jednostavno – da što ih više konzumirate, veća je verovatnoća da se oboli od tumora. Naš organizam poseduje mehanizme kojima se bori protiv grešaka nastalih na DNK u ćelijama i poseduje mehanizme za uništenje tumorskih ćelija. Ali što je veća izloženost organizma kancerogenim materijama ili zračenju, verovatnoća da organizam negde ne popravi grešku raste. I raste verovatnoća razvoja tumora.

dr Zoran M. Vujčić

redovni profesor
Hemijski fakultet, Studentski trg 12-16, Beograd
Katedra za biohemiju
 
Poslednja izmena:
Čudesni zeolit – čudesno leči samo u Srbiji

Zeolit je prirodni mineral koji se najviše koristi u industriji detergenata za pranje veša. Ako ste primetili poboljšanje zdravlja vaše “perilice” upravo sam vam otkrio razlog. Po hemijskom sastavu je natrijum-alumo-silikat (ups a strah se širi od prehrambene sode bikarbone koja NAVODNO sadrži aluminijum). Sva merenja sposobnosti adsorpcije ili jonske izmene se rade u staklenim sudovima, pri optimalnom mešanju i najčešće na 20 C. Kanda ni moj, a ni organizam drugih ljudi ne liči na to. Ali da vidimo šta se to sa zeolitom zbiva.
Više na:

http://zoranvujcic.com/2013/09/cudesni-zeolit-cudesno-leci-samo-u-srbiji.html
 
Gospođa Kamenko uživa u grickanju kamenja
Neke ljude čini srećnim kada jedu čokoladu, a Amerikanki Terezi Vajdner (45) raspoloženje popravlja jedino grickanje kamenja i komadića stena?!

3265340_orig.jpg


- - - - - - - - - -

Majka dvoje dece tvrdi da je odmah nakon mesa kamenje njena omiljena hrana i da joj popravlja raspoloženje.

 

Back
Top