Laminat - šta kad se razdvoji?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Laminat - šta kad se razdvoji?

Obećava KREDUF (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Laminat - šta kad se razdvoji?

Pozdrav svima.

Nedavno sam postavio laminat u podrumskoj prostoriji ali na par mesta nije lepo hteo da se uklapa.
    Predpostavljam da je zbog hladnoće laminat povukao vlagu i deformisao se pa zato na par mesta žljeb jednostavno nije bio podudaran.
    Ako ga uklopim sa strane imam 5-6mm luft na sredini a ako ga uklopim na sredini imam po 3mm luft sa strane.

Krajnji rezultat je to da na površini od 12m2 imam delimično dobro uklopljen laminat sa 4-5 gotovo potpuno odvojenih dasaka.
    Pitanje je da li da presložim to ponovo i pokušam da zamenim daske na mestima gde nije htelo da se uklopi ili da zalijem te "pukotine" nekim sredstvom za fugovanje parketa, akrilnim kitom, silikonom, lepkom ili nečim sličnim s obzirom da se ne radi o prostoriji gde je važan lep izgled.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2706

Podrazumevano Re: Laminat - šta kad se razdvoji?

Nije ti baš bila dobra ideja da postavljaš laminat u podrumskoj prostoriji , posebno ako u njemu ima vlage .
    Da ja imam podrum a ne želim da bude go beton , postavljao bih vinas pločice .

Iskusan Sugaenzi (avatar)
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    112

Tutakalom sam sve fiksirao i laminat se tako dobro spojio da se ne vide spojevi uopste.

Obećava KREDUF (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Sarvaš
    Nema vlage ni malo u toj prostoriji. Naveo sam da je podrumska u smislu nije za svakodnevnu upotrebu pa da mora sve da legne u milimetar.
    Hvala na odgovoru, verovatno ću i ja probati tutkalom da rešim ovaj problem

Početnik
    Učlanjen
    12.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nikako ne zalivaj. Šta god koristiš za zalivanje na kraju popuca, poispada i vuće živce. Pokušaj zameniti daščice.

botr nije na forumu
    Tolerancija mi nije jaca strana, svi drugi grese, a ja sam bez mana!
    Domaćin botr (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

To se resava prilikom postavljanja. Uzmes neko manje parce koje je otpalo, postavis ga u falc moze da bude nakrivljeno i onda ga cuknes cekicem. Verovatno podloga nije bila savrseno ravna. Postoji i alat za tu svrhu.
    R.I.P. Righty, lost but never forgotten

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    236

Citat Original postavio KREDUF Pogledaj poruku
    Sarvaš
    Nema vlage ni malo u toj prostoriji. Naveo sam da je podrumska u smislu nije za svakodnevnu upotrebu pa da mora sve da legne u milimetar.
    ...
    Citat Original postavio KREDUF Pogledaj poruku
    Pozdrav svima.

Nedavno sam postavio laminat u podrumskoj prostoriji ali na par mesta nije lepo hteo da se uklapa.
    Predpostavljam da je zbog hladnoće laminat povukao vlagu i deformisao se pa zato na par mesta žljeb jednostavno nije bio podudaran.
    Ako ga uklopim sa strane imam 5-6mm luft na sredini a ako ga uklopim na sredini imam po 3mm luft sa strane.

Krajnji rezultat je to da na površini od 12m2 imam delimično dobro uklopljen laminat sa 4-5 gotovo potpuno odvojenih dasaka.
    Pitanje je da li da presložim to ponovo i pokušam da zamenim daske na mestima gde nije htelo da se uklopi ili da zalijem te "pukotine" nekim sredstvom za fugovanje parketa, akrilnim kitom, silikonom, lepkom ili nečim sličnim s obzirom da se ne radi o prostoriji gde je važan lep izgled.
    Можда је ово изазвало неспоразум.
    Ако је ламинат већ повукао влагу и деформисао се, требао си да замениш само те елементе који су се деформисали. Ако су сви елементи деформисани, требао си или да одустанеш од ламината, поготово таквог или да пробаш да уклапаш у једном смеру па да се и деформисаност уклопи (што је врло проблематично).
    Ако су се елементи деформисали после постављања, онда сигурно имаш проблем са влагом, да ли из ваздуха, да ли од подрума као таквог, није ни важно. Важно је да се у том случају најбоље одлучити за другачију подлогу.
    Проблем са заливањем било којом материјом је у томе што не можеш да гарантујеш да је деформисање завршило свој процес, то јест, да је достигло своју крајњу тачку. Друго, ако заливаш са неком материјом која очврсне касније, онда може доћи до пуцања. Еластичне материје су скупље па би требао да видиш да ли је исплативо.
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

Slične teme

1. LAMINAT
    Autor coler u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 27.08.2012., 20:55
  2. laminat nad stiropora
    Autor GDane u forumu Uređenje doma
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 23.12.2010., 02:43
  3. koji program moze da razdvoji spot i muziku ?
    Autor Djox010 u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.11.2010., 09:19
  4. Laminat
    Autor pele27 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.07.2010., 22:01
  5. program koji moze da razdvoji video od mp3 zvuka
    Autor brothers in arms u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.03.2009., 20:08

Pravila za slanje poruka