Dete vs muskarac

..nije to takmicenje..nema prvih i drugih..

..i nema zena muskarca i dete, vec dete ima majku i oca..

..postoje situacije kada su detetove potrebe ispred svega, i ispred majcinih i ispred ocevih..
..mislim da bi normalnom muskarcu bilo nenormalno da ga iko u takvoj situaciji stavi ispred njegovog deteta..
 
Zene je l' mislite da na prvom mestu treba biti dete ili muz?


žena treba biti dobra i brižna majka, naravno, ali neka ima na umu da će
to dete(deca) 'sutradan' otići svojim putem i imati svoj život
na kraju ostanu njih dvoje

a ima dosta 'Jovanke Orleanke' koje misle da su došle na zemlju sa neke planete
da ispune misiju materinstva pa se sa tim busaju u grudi smatrajući da su veće svetice i mučenice nego holy Marija
 
žena treba biti dobra i brižna majka, naravno, ali neka ima na umu da će
to dete(deca) 'sutradan' otići svojim putem i imati svoj život
na kraju ostanu njih dvoje

a ima dosta 'Jovanke Orleanke' koje misle da su došle na zemlju sa neke planete
da ispune misiju materinstva pa se sa tim busaju u grudi smatrajući da su veće svetice i mučenice nego holy Marija

U normalnoj situaciji i nema sta da bira, jer kao sto neko rece nije to takmicenje. Pretpostavljam da je ovde rec o nekoj vanrednoj situaciji.

Vidi, znam za slucajeve da je majka zmurila na jedno oko sto njen decko joj zlostavlja cerku, da ga ne naljuti pa da je ostavi. Nisi ni svestan koliko bolesnih ljudi ima na ovom svetu i sta su sve spremni da ucine.
 
U normalnoj situaciji i nema sta da bira, jer kao sto neko rece nije to takmicenje. Pretpostavljam da je ovde rec o nekoj vanrednoj situaciji.

Vidi, znam za slucajeve da je majka zmurila na jedno oko sto njen decko joj zlostavlja cerku, da ga ne naljuti pa da je ostavi. Nisi ni svestan koliko bolesnih ljudi ima na ovom svetu i sta su sve spremni da ucine.


ima ekstremnih slučajeva svuda, njih ne ubrajam u kontekst normalnih porodičnih odnosa
 
Zene je l' mislite da na prvom mestu treba biti dete ili muz?

Pogrešno je praviti izbor između deteta i muža.

Svako ima svoje mesto u srcu žene, što treba uvideti, zato što već postoji ustanovljen sklad po tom pitanju, čim se dete rodi.

Tokom trudnoće žena je duševno pripremljena za ovakve situacije.

Mada, večinom žene stavljaju u prvi plan dete, što je pogrešno, iz više razloga...
 
Nije na odmet ponoviti gradivo, zanimljiva je tema i nesto je sto se srece u svakodnevnom zivotu.

Postovi su editovani, neki izbrisani, ajde sada lapo da diskutujemo i da se ne vredjamo.

ja ne razumem ni kada zene potpuno zapostave muskarca zbog deteta. mislim da je problem kada se zena previse posveti detetu, pa posle ne moze da skonta da dete odrasta i da mu majka ne treba vise...tjah da to vise nije njeno malo dete.

za zdrav odnos dete treba sto pre odvojiti od sebe i okrenuti se sebi i svojim potrebama, jer i dete ima svoje potrebe drugacije od potreba roditelja.

- - - - - - - - - -

u stavri ne zapostavlja zena muskarca, nego sebe i svoje potrebe, a to se iskazuje kao zapostavljanje muskarca.
 
Svaki normalan muškarac, po sili zakona prirode, kada se dete rodi,

nalazi u spontanosti sebe kroz posao i brigu o porodici, ženi, detetu, tada ne dolazi do nikakvog izbora, ako se, kao po običaju, drugi ne umešaju svojim "pametovanjem" u takvu situaciju, porodicu. :)

Razuman čovek daje ženi prostora za ljubav prema detetu, i time je velika podrška u očvrščavanju porodične idile, ljubavi... :)
 
Poslednja izmena:
ja ne razumem ni kada zene potpuno zapostave muskarca zbog deteta. mislim da je problem kada se zena previse posveti detetu, pa posle ne moze da skonta da dete odrasta i da mu majka ne treba vise...tjah da to vise nije njeno malo dete.

za zdrav odnos dete treba sto pre odvojiti od sebe i okrenuti se sebi i svojim potrebama, jer i dete ima svoje potrebe drugacije od potreba roditelja.

- - - - - - - - - -

u stavri ne zapostavlja zena muskarca, nego sebe i svoje potrebe, a to se iskazuje kao zapostavljanje muskarca.

To se uglavnom desava kod onih kojima je zivotna filozofija da budu majke, kao i jedini zivtni cilj. Sebe vide kroz dete. Muz im je tu nebitan, a koliko su same sebi nebite to ni da ne spominjem.

U zdravoj porodici muz i dete nisu konkurencija jedno drugome.
 

Back
Top