Бомбардовање Дрездена

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.512


11001846_814381648617893_4056486614216903542_n.jpg


Fotothek_df_ps_0000010_Blick_vom_Rathausturm.jpg
 
Savezničko bombardovanje Drezdena je bilo klasičan genocid.Jedino se tako može nazvati divljačko bombardovanje i ubijanje na stotine hiljada nevinih ljudi.
Jedino mi nije jasno kako je moguće da su to izveli SAD i Britanija.Pa amerikancima od strane nemaca nije poginuo gotovo nijedan civil,a i britanske civilne žrtve sve zajedno nisu prelazile cifru ubijenih samo u drezdenu 1945-te.
Donekle bi mi bio jasan razlog takvog bombardovanja da su ga izveli Rusi jer je rusa poginulo preko 20 miliona od strane nemaca.Ali takvo genocidno bombardovanje od strane saveznika i to u trenucima kada je rat već maltene gotov.
 
Savezničko bombardovanje Drezdena je bilo klasičan genocid.Jedino se tako može nazvati divljačko bombardovanje i ubijanje na stotine hiljada nevinih ljudi.
Jedino mi nije jasno kako je moguće da su to izveli SAD i Britanija.Pa amerikancima od strane nemaca nije poginuo gotovo nijedan civil,a i britanske civilne žrtve sve zajedno nisu prelazile cifru ubijenih samo u drezdenu 1945-te.
Donekle bi mi bio jasan razlog takvog bombardovanja da su ga izveli Rusi jer je rusa poginulo preko 20 miliona od strane nemaca.Ali takvo genocidno bombardovanje od strane saveznika i to u trenucima kada je rat već maltene gotov.

danas su stvari kud i kamo jasnije
 
Osveta za nemacko divljacko bombardovanje Koventrija. U tom paketu je i Hamburg fasovao. Meni je uvek zao poginulih civila, ali nemojte zaboraviti nemacko bombardovanje Beograda.

Ma potpuno je nebitno. Strateška bombardovanja koja su imala cilj da ubrzaju slom Nemačke. Isto su Amerikanci radili u Japanu. Šta je trebalo da rade. Ulične borbe? Pa rat bi još trajao.
 
normalno. zato samo pobiješ civile i niko više ne bude povređen

Legalno izabrana nemačka vlast je od svih svojih gradjana napravile legitimne mete.

untergrund_fuehrerbunker_05.jpg


Od svih Nemaca u Evropi. Zato su i najureni svi u Nemačku posle rata. Zato naši antikomunisti mogu da prde koliko hoće, proterivanje Folksdojčera iz Jugoslavije je bilo legitimno.
 
Poslednja izmena:
Osveta za nemacko divljacko bombardovanje Koventrija. U tom paketu je i Hamburg fasovao. Meni je uvek zao poginulih civila, ali nemojte zaboraviti nemacko bombardovanje Beograda.

'Oćeš li i na ovoj temu postupiti u svom maniru ?

Pustiti 2 - 3 strane da se narod zauka, zanese u materiju, a ti onda - ključ ?
Sa debilnim tumačenjem da "nije dobro postavljena" ....?!
'Oće to, 'oće...
Naknadno da žigne u glavi.
 
Legalno izabrana nemačka vlast je od svih svojih gradjana napravile legitimne mete.

untergrund_fuehrerbunker_05.jpg


Od svih Nemaca u Evropi. Zato su i najureni svi u Nemačku posle rata. Zato naši antikomunisti mogu da prde koliko hoće, proterivanje Folksdojčera iz Jugoslavije je bilo legitimno.

Proterivanje je jedno, ali logori u FNRJ za nemački narod i decu nije dobro - 46 i 47. g.!



Prekomerna upotreba sila kao bombardovanje Drezdena i sl. je od Nemaca napravila disciplinovane kretene !

Danas Rusi imaju problem pregovora sa EU, jer Nemci nemaju nezavisnu politiku.
 
Poslednja izmena:
A Japanese boy standing at attention after having brought his dead younger brother to a cremation pyre, 1945


A-Japanese-boy-standing-at-attention-after-having-brought-his-dead-younger-brother-to-a-cremation-pyre-1945-small-200x140.jpg


Joe O’Donnell, the man who took this photo at Nagasaki, was sent by the U.S. military to document the damage inflicted on the Japanese homeland caused by air raids of fire bombs and atomic bombs. Over the next seven months starting September 1945, he traveled across Western Japan chronicling the devastation, revealing the plight of the bomb victims including the dead, the wounded, the homeless…

http://rarehistoricalphotos.com/jap...ght-dead-younger-brother-cremation-pyre-1945/
 
Poslednja izmena:
Ako bi gledao sa strane svakako bi više cenio Nemce, nego Anglo-amerikance, iz više razloga.

Nemci jedino da se opamete da išutiraju onu donjesaksonsku babu što sedi u Vindzoru...bilo bi bolje i njima i Evropi i Svetu.

Увек говорим да би им било паметније да су заједно са СССР-ом напали Британију и амере. Али, тражили су ђавла, добише га.
 

Back
Top