Okrivljenima za Ovcaru ukinut pritvor

Atomiswave

Veoma poznat
Poruka
12.629
Окривљенима за "Овчару" укинут притвор!

петак, 13. феб 2015, 11:37 -> 11:48

Окривљенима за учешће у ратном злочину на пољопривредном добру "Овчара" код Вуковара, прекинуто је извршење казне од 20 година затвора и они су пуштени да се бране са слободе до нове правоснажне пресуде Апелационог суда у Београду.

Извршење казне прекинуто је одлуком Апелационог суда Мирољубу Вујовићу, Станку Вујановићу, Предрагу Милојевићу, Саши Радаку, Ђорду Шошићу и Мирославу Ђанковићу.

Претходно је Врховни касациони суд усвојио захтев за заштиту законитости њихових бранилаца, односно укинуо правоснажну пресуду и вратио предмет Апелационом суду на поновно одлучивање.

Оптужени за злочин на Овчари махом у притвору и затвору били од 2003. године. Портпарол Апелационог суда Мирјана Пиљић рекла је Танјугу да је укидањем пресуде отпао основ за издржавање казне затвора, као и да је суд проценио да окривљене не треба даље задржавати ни у притвору.

Њима је изречена мера забране напуштања боравишта и обавеза да се сваког понедељка јављају полицијској станици којој припадају по месту пребивалишта, прецизирала је Пиљић.

На одлуку о укидању притвора тужилаштво за ратне злочине има право да уложи жалбу у року од три дана.

Данас је иначе последњи дан јавне седнице Апелационог суда на којем се поново одлучује по налогу Врховног касационог суда. На нејавном делу седнице Апелациони суд ће изрећи нову правоснажну пресуду у том случају.

Злочин на пољопривредном добру "Овчара" догодио се 21. новембра 1991. године, када су према оптужници мучена и убијена најмање 193 ратна заробљеника.

За убиство преко 200 хрватских цивила, Тужилаштво за ратне злочине до сада је оптужило 20 окривљених. Од тог броја, њих 15 је правоснажно осуђено на укупно 207 година затвора, док је петоро ослобођено оптужби.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1829155/%D0%9E%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%99%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%22%D0%9E%D0%B2%D1%87%D0%B0%D1%80%D1%83%22+%D1%83%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80.html

Sta mislite, jel ovo odgovor na Glavasevo pustanje na slobodu?:think:
 
Poslednja izmena:
Ne branim ja te mentole sa Ovčare koji su streljali zarobljenike ali ako su u pritvoru od 2003. to je već 12 godina što je duplo više nego što je recimo Mirko Norac dobio i ako je sud utvrdio da je pobio 88 ljudi mahom civila i za to je dobio drakonskih 6 godina,:lol:, hrvatsko pravosuđe je prilično usrano.
 
Ne branim ja te mentole sa Ovčare koji su streljali zarobljenike ali ako su u pritvoru od 2003. to je već 12 godina što je duplo više nego što je recimo Mirko Norac dobio i ako je sud utvrdio da je pobio 88 ljudi mahom civila i za to je dobio drakonskih 6 godina,:lol:, hrvatsko pravosuđe je prilično usrano.

Norac je osuđen na 12 godina.

Ovi s Ovčare su već osuđeni no apelacioni sud je to poništio kolko sam shvatio. :think:

Mada mi nije baš jasno...

Okrivljeni za "Ovčaru" na slobodi
IZVOR: POLITIKA
Beograd -- Posle 12 godina okrivljeni za učešće u zločinu na "Ovčari" kod Vukovara, odlukom Apelacionog suda u Beogradu pušteno je da se brane sa slobode,saznaje Politika.

Izvršenje kazne zatvora od 20 godina obustavljeno je Miroljubu Vujoviću, Stanku Vujanoviću, Predragu Milojeviću, Saši Radaku, Đorđu Šošiću i Miroslavu Đankoviću

Oni imaju obavezu da se svakog ponedeljka javljaju policijskoj stanici kojoj pripadaju po mestu prebivališta.

Okrivljenima je prekinuto izdržavanje kazne jer protiv njih više nema pravosnažne presude.

Odlučujući po zahtevu za zaštitu zakonitosti, koji su podneli branioci, Vrhovni kasacioni sud je pozitivno odlučio i ukinuo pravosnažnu presudu, a predmet vratio Apelacionom sudu na ponovno odlučivanje.

Aplacioni sud je doneo odluku da okrivljene ne treba dalje zadržavati po zakonskom osnovu po kojem im je pritvor određen, a to je opasnost od bekstva.

Na takvu odluku nadležno tužilaštvo ima pravo žalbe u roku od tri dana.

Zločin na poljoprivrednom dobru "Ovčara" dogodio se 21. novembra 1991. godine, kada su prema optužnici mučena i ubijena najmanje 193 ratna zarobljenika.

Za ubistvo preko 200 hrvatskih civila, Tužilaštvo za ratne zločine do sada je optužilo 20 okrivljenih.Od tog broja, njih 15 je pravosnažno osudjeno na ukupno 207 godina zatvora, dok je petoro oslobodjeno optužbi.

Ovi "okrivljeni" koji su pušteni su od ove grupe od 15 koja je osuđena ili? Što je ostalima, pošto je cijeli slučaj vraćen "apelacionom sudu" ?

Koja je razlika između "okrivljenih" i "osuđenih" pošto su i okrivljeni bili na izvršenju kazne?

:think:

I jel ima negdje gdje se može vidjeti cijala sudska odluka, po mogućnosti na latinici?
 
Poslednja izmena:
Norac je osuđen na 12 godina.

Ovi s Ovčare su već osuđeni no apelacioni sud je to poništio kolko sam shvatio. :think:

Mada mi nije baš jasno...



Ovi "okrivljeni" koji su pušteni su od ove grupe od 15 koja je osuđena ili? Što je ostalima, pošto je cijeli slučaj vraćen "apelacionom sudu" ?

Koja je razlika između "okrivljenih" i "osuđenih" pošto su i okrivljeni bili na izvršenju kazne?

:think:

I jel ima negdje gdje se može vidjeti cijala sudska odluka, po mogućnosti na latinici?

Pojma nemam, ocito da ovi nasi nesto muvaju. Sramota!:rtfm:

- - - - - - - - - -

Jedan od oslobodjenih je i ovaj djubretar!

a~344.jpg
 
Apelacioni sud je ukinuo presudu i ceo predmet se vraća na ponovno suđenje i automatski im se ukida pritvor jer nema osnova po kom bi bili pritvoreni pošto je presuda ukinuta.

Dakle identična stvar kao i kod Glavaša, s tim da je Glavašev predmet vraćen radi nepoštivanja "pravnih procedura" dok Ustavni sud nije ulazio u sam meritum predmeta tj. Glavaševe krivice za počinjene ratne zločine.
 
Poslednja izmena:
Radi se o stravicnom ratnom zlocinu. Streljani su ranjenici, kako te nije sramota da pises ovakve nebuloze!

gde su ovakvi komentari kada hrvat pocne negirati zlocine?

- - - - - - - - - -

U svakom slucaju nije dobro da ljudi koji su (ako su) pobili civile setaju slobodno ulicama Srbije. Valjda je to jasno svima.
Nismo mi hrvati koji slave one zlocince Gotovinu i ekipu..
 
gde su ovakvi komentari kada hrvat pocne negirati zlocine?

Pa Atomiswave i Jaguar I jesu hrvati jaguarku sam provalio 100% jer je rekla na jednoj temi rec *stednjak* a za ovog jos nisam skroz siguran posto je rekao *ocito* tu rec upotrebljavaju i srbi i hrvati samo sto srbi cesce kazu ocigledno tako da cu nastaviti da ga pratim i cekam da se negde kompromituje.
 
Pa Atomiswave i Jaguar I jesu hrvati jaguarku sam provalio 100% jer je rekla na jednoj temi rec *stednjak* a za ovog jos nisam skroz siguran posto je rekao *ocito* tu rec upotrebljavaju i srbi i hrvati samo sto srbi cesce kazu ocigledno tako da cu nastaviti da ga pratim i cekam da se negde kompromituje.

Jaguarka je poturica..

- - - - - - - - - -

Ja sam za to ili da se osude zlocinci sa svih strana, ili da svi budu na slobodi

Zasto bi ja glumio moralnu gromadu, ako hrvati svoje oslobadjaju da ja kazem kako mi mora nase da osudimo jer je to pravedno. Ocu bas...

Mozda zato sto je opasno imati ljude koji su spremni ubiti nekoga zato sto je pripadnik drugog naroda?
Sutra ce taj naci razlog da ubije i tebe..
 
Mozda zato sto je opasno imati ljude koji su spremni ubiti nekoga zato sto je pripadnik drugog naroda?
Sutra ce taj naci razlog da ubije i tebe..

Ja mislim da oni sto su direktno ubijali su najmanje krivi (krivi su ali najmanje), a da su najveci krivci oni sto u zivotu mrava nisu zgazili ali su bili na visokim funkcijama i naredjivali ubistva, takav je recimo i Glavas. Kad ga vidis pomislis neki fini cicica, igra sah, a u stvari je bolesni zlocinac
 

Back
Top