Razlika izmedju CPU-a (stariji modeli) POMOC!

gost 225213

Primećen član
Poruka
718
Pozdrav,

Evo sta celo jutro pretrazujem i ne mogu da nadjem konkretan i jasan odgovor.

Imam neke starije procesore za 775 socket, ali u sustini ovo se odnosi na sve, da konacno shvatim sta je bolje i vrednije.

Dakle, uzmimo za primer Intelove procesore.

IMamo u jednoj ruci Intel Celeron 2.66ghz/512kb/800mhz a u drugoj ruci imamo Intel Celeron 2.00ghz/512kb/533mhz.

KOJI OD OVA DVA PROCESORA JE VREDNIJI I BOLJI?
Jedan ima brzi radni takt a drugi brzi fsb (to je kako ja razumem). Isto tako ako ja dobro razumem - Prvi ce brze obratiti zadatak ali ces sporije biti informisan o zadataku , dok ce drugi brze dobiti informaciju o zadatku i komandu, ali ce sam zadatak sporije odraditi? Da li je to tacno? Ako nije - sta je onda tacno? A ako jeste - pa koji je onda brzi i bolji?

HITNO!!! Hvala!
 
Pardon, ispravka, sad tek vidim sta sam napisao!
*
IMamo u jednoj ruci Intel Celeron 2.66ghz/512kb/533mhz a u drugoj ruci imamo Intel Celeron 2.00ghz/512kb/800mhz.

KOJI OD OVA DVA PROCESORA JE VREDNIJI I BOLJI?
Jedan ima brzi radni takt a drugi brzi fsb (to je kako ja razumem). Isto tako ako ja dobro razumem - Prvi ce brze obratiti zadatak ali ces sporije biti informisan o zadataku , dok ce drugi brze dobiti informaciju o zadatku i komandu, ali ce sam zadatak sporije odraditi? Da li je to tacno? Ako nije - sta je onda tacno? A ako jeste - pa koji je onda brzi i bolji?

HITNO!!! Hvala!
 

Back
Top