TUŽNA GODIŠNJICA Danas je 25 godina od kako je otišao poslednji "leptir
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: TUŽNA GODIŠNJICA Danas je 25 godina od kako je otišao poslednji "leptir

Iskusan Nikita Kulganov (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Podrazumevano TUŽNA GODIŠNJICA Danas je 25 godina od kako je otišao poslednji "leptir

TUŽNA GODIŠNJICA Danas je 25 godina od kako je otišao poslednji "leptir
    Danas se obeležava 25 godina od smrti legendarnog pevača Neše Leptira, frontmena grupe „Poslednja igra leptira“.
    Na današnji dan pre 25 godina preminuo je od tumora Nenad Radulović, poznatiji kao Neša Leptir.
    Radulović je karijeru započeo 1979. kao pevač grupe „Poslednja igra leptira“. Prvi album zvao se „Napokon ploča“, a pesme „Nataša“ i „Vrati se“ su ih odmah proslavile. Bend je uspeo bez i jedne reklame da za nekoliko meseci čak 15 puta napuni pune dvorane Doma sindikata. Tako je počela priča velikog uspeha i slave ovog benda.
    Grupa se proslavila pesmama kao što su „Nataša“, „Jeleni umiru sami“, „Grudi balkanske“, „Dečko hajde oladi“, „Srce od meda“.
    Svoje nastupe Neša je voleo je da započne stihovima: "U mojoj gitari živi jedan leptir i mnogo je stvari koje nas vežu, kad dođu kiše i zima tuge i meni i njemu krila se stežu".

Godine 1989. Neša i pored velikog uspeha napušta bend i započinje solo karijeru. Pevač je tada objavio jedini solo album pod nazivom „Niko nema što Piton imade“, koji je bio parodija na novokomponovanu muziku.
    Neša Leptir je uspeo da snimi samo jednu pesmu za svoj sledeći album, jer se iznenada razboleo. Radulović je preminuo od tumora 12. februara 1990. godine.
    Plato ispred Ustanove kulture „Palilula“ u Beogradu danas nosi ime „Plato Neše Leptira“.
    http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/534305/TUZNA-GODISNJICA-Danas-je-25-godina-od-kako-je-otisao-poslednji-leptir
    This is Turkish Air Forcing speaking on guard...You are approching Turkish air space...Change your heading south immediately

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    887

Podrazumevano Re: TUŽNA GODIŠNJICA Danas je 25 godina od kako je otišao poslednji "leptir

Legenda. Mnogi danas spominju neke druge muzičare iz 90. NE, Neša Leptir je bio prava, istinska legenda.

Mnogo volim njegove pesme, skoro na svakoj mojoj kompilaciji se nalazi bar po jedna njegova pesma. Havajska, Umiru Jeleni, Grudi Balkanske, Dečko ajde oladi, Ruška Čokolada, Nataša, Nemoj da me nerviraš, Srce od meda (izvinte ako sam neku pesmu zaboravio) su Nešine peseme za sva vremena, i obožavam da ih slušam

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano Re: TUŽNA GODIŠNJICA Danas je 25 godina od kako je otišao poslednji "leptir

"Ne brini,Jeleni umiru sami".Nedostaju takvi ljudi u nasoj javnosti.

Ističe se nikoneko (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Pa sve pjesme znam a nisam znao da oni sviraju ,a možda sam i zaboravio al sam ih odslušao ponovo .
    Ma nema šta reći kvalitet

Danas mi je srce malo manje

danas bih da pijem neshto hladno
    patike u strashno loshem stanju
    kilometri vuku me za nos..
    Danas sve nek' traje malo duzhe ...

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1009

Ово ти је прва тема која је нормална. Пашће снег..

Početnik
    Učlanjen
    15.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Verujem da mnogi ne znaju da je PLR nastala iz pozorišne grupe. Neša i ne mogu tačno da se setim ko još iz grupe su igrali predstavu "Gumeni ekser" koja je bila izvanredna komedija sa muzičkim delovima. Definitivno je Neša bio nadaren i mogao je da bude i sjajan glumac.

Iskusan
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sta je ovo sabor metuzalema

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    574

Neša Leptir je bio vrhunski muzičar i malo je bezveze da se o njemu piše na pdf-u Hronika...

Slične teme

1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.01.2015., 18:43
  2. Lenon bi danas navrsio 70 godina...
    Autor Farmer Bojsi u forumu Muzika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.01.2011., 17:13
  3. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.08.2008., 13:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor