Sac
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Sac

Početnik
    Učlanjen
    12.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sac

Dobar dan. Prvo, da se izvinem zbog pisanja jer mi srpski ne ide najbolje. Nadam se, da ću uz vas naučiti i pisate, pa me molim ispravite kad pogrešim. Hvala.
    Tema je kupovina saća. Gde u Sremu, Mačvi i do BG mogu kupiti sać?Tražim model kojem se skida obruč sa poklopca i ne one od Plamen Samobor. Bosanske modele, ako mogu tako reči.
    I drugo pitanje, dali je neko već koristio sać od inoxa, prohroma (jel do srpska reč)?

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano Re: Sac

Ako misliš na neki sač iz zanatske proizvodnje - najbolje je potražiti na nekom vašaru. Recimo na vašaru u Rumi, ili možda na Najlon pijaci u Novom Sadu, tamo ima od igle do lokomotive, a ako ne nađeš baš ono što tražiš - dogovoriš se sa zanatlijom koji prodaje slične stvari da ti napravi.

Početnik
    Učlanjen
    12.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nekoliko godina sam bio na šabačkom i video samo crepulje. Od kovanog čelika(Fe) nisam vidao.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Početnik TanaTana (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio softi Pogledaj poruku
    Dobar dan. Prvo, da se izvinem zbog pisanja jer mi srpski ne ide najbolje. Nadam se, da ću uz vas naučiti i pisate, pa me molim ispravite kad pogrešim. Hvala.

I drugo pitanje, dali je neko već koristio sać od inoxa, prohroma (jel do srpska reč)?
    Сач је уствари реч из персијског језика, на српском се "поклопац" за црепуљу зове вршник (vršnik).

Може било који лимар да ти направи по мери, ионако не ваља да буде предебео, њему је функција да може да издржи жар и пропусти топлоту до садржаја..

Кад се пече у природи, у импровизованим условима, сваки комад дебљег лима може да замени вршник.
    Видела сам например импровизовани котлић где је доњи део, у коме је жар, направљен од фелне за точкове.

Мислим да је овакав довољан и одличан, и много јефтинији
    http://www.goglasi.com/frame?eid=72529531&q=SAC
    Poslednji put ažurirao/la TanaTana : 17.02.2015. u 16:47

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •