pomoc u xp

X

xp

Gost
Jedno pitanje…
Kada kliknem na folder windows na hard disk-u I kada se otvori prvi folder je plave boje I pise
$NtUninstallQ312370$ (to je ime foldera) I svi fajlovi su unutra plave boje.To na win98 nije bilo.Jel to samo kod mene ili I kod vas?I zasto je to tako?
 
xp:
Jedno pitanje…
Kada kliknem na folder windows na hard disk-u I kada se otvori prvi folder je plave boje I pise
$NtUninstallQ312370$ (to je ime foldera) I svi fajlovi su unutra plave boje.To na win98 nije bilo.Jel to samo kod mene ili I kod vas?I zasto je to tako?
E vidis ja imam XP i to su ti obavezni fajlovi to ti lepo trebas da stavis na hidden files da nebi to slucajno izdrisao!
 
Vidis,kada udjes tu idi na > tools > Folder Options > view > cekiraj box "Hide protected operating system files (Recommanded) i vidis "Do not show hiden files and folders tu click i onda idi apply i OK! To je to :D
 
Tu su rezervni fajlovi koje je napravilo windows update u slucaju da zelis da ih deinstaliras. Obicno se nalaze u C:\Windows\ cudi me da ih je stavio u root folder.

Slobodno obrisi folder.
 
Ovako, ti PLAVI folderi obicno dolaze sa instalacijom UPDATE-a, tipa Service Pack 1 ili slicno!
Plave su boje jer su enkriptovani (sifrovani) ili kompresovani! Osobina i mogucnost NTFS fajl sistema!
Ako vam bas smeta, postoji vrlo lak nacin da vise ne budu plavi, ali zasto bi ih dirali! Ne smetaju!
 

Back
Top