Moja pozalzna tačna. čisto misaono zasnovana, o pitanju postojanja slobode volje

bez.duha

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
206
Neoborivost hipoteze da je svaka ličnost u slučaju samoljubivog onoga što se zove "proračun", "intelekt" ili "um", u stanju da obmane taj dio sebe bar indirektno, i to tako da ne zna da je to uradio i misli da nije, jer zaboravi, ili uradi to ispod praga svijesti - putem zaboravljanja sirovina, sredstava sa kojima "intelekt" radi: znanja o: željama, zapamćenom, toga sa čime je emocija povezana ("osjećam se ovako radi", prekid, i lažni nastavak rečenice u kome se pominje neka stvar koja je prisutna stvarno), i kao nusprodukt blokranja zapamćenog i pamćenja "ostatka" - indikretne autoblokade "intelekta", zvane "predrasuda". Ali i autohipnozom, što takođe spada u nešto zasnovano na mojim mislima, jer sam je lično izvodio, kao i hipnozu drugih. Tema koja se tiče polazne tačke pitanja slobode volje i daje novu metodološku ideju za provjere psiholoških teorija koje su od filozofske važnosti spada u filozofiju - defnisanu kao nauku o naukama. Nisam kriv za slučajeve gdje postoji neodvojivost književnosti, filozofije, sociologije, antropologije, mitologije, nauka o magiji ili religija, psihologije, rada erogenih zona, istoje, fizike, i logike.

Za hipnozu (tj. autohipnozu, jer se svaka svodi na to) i to da hipnotisana neće prevriti muža ili jesti go.v.na joj se to traži se znalo i u praistoriji, i mi bez hipnoze možemo da i bez obzira na estetiku (ljepotu) i etiku (dobrotu) pokrećemo ruke, kašljemo, ili radimo stvari potrebne za komunikaciju sa živima, i znamo što su to mrtvi ljudi pisali jedni drugima putem čitanja, i neodgovorno ili odgovrorno pustili da stigne u naše ruke, a na rad takozvanog "autonomnog nervnog sistema" (u koji se računa sve što se ne može uraditi samom željom, illi može i bez nje, pa tu spada zatvaranje oka (od prašine), naježivanje, (ubrzano ili usporeno) disanje, plač, širenje zjenica, stezanje ili širenje glatkog mišićnog tkiva, koje gradi želudac, krvne sudove...) ne možemo da utičemo bez hipnoze, a ni baš uvjek sa njom, ali možemo da utičemo uvjek bar donekle na njega putem estetskih (erekcija, osmijesi burni, pogledi zakucani očiju koje su uzele neki začuđen, strastven, zadivljen i poštovaočki, ili tragičan oblik...) i etičkih (povećanje sposobnosti mišića i insomnije kad treba trčati u pomoć) stavova, koji zajedno i u saradnji sa iskustvom i formiraju vjerovanja - kako to izgleda - koja takođe mogu da utiču na rad autonomnog nervnog sistema. (Ekstatičke aktivnosti, molitvene, konteplativne, meditacione i one izazvane nadom - za koje svi znaju).

Krećući od toga lako se stiže do teorije, da neko može iz vatrenog i nesvjesnog vjerovanja u Pavlovljevu teoriju (ako je nešto dosta puta prethodilo nečemu (zovimo to "signal") drugome, onda se autonomni nervni sistem, a nekad i autonomna kontrola pokreta koji mogu biti voljni, ponaša kao da će se to opet desiti kad se opet javi "signal" sve i ako vidimo da "signal" već nekoliko puta zaredom više nije to što je bio - singal) uslovljavanja da se ponaša baš kao da je to istina, ali je jako dobro konstatovano da ona sigurno ne važi za sve ljude. Baš kao što su Frojdovi pacijenti sanjali snove u kojima nema nikakvog prikrivenog ispunjenja prikrivene želje da bi ispunili prikrivenu želju da on nije u pravu da to postoji u snovima na prikriven način. On navodi načine na koje je i najtvrdoglavijim pacijentima to dokazivao u Tumačenju sna.
 
Poslednja izmena:
tvoja volja. tvoja misao, tvoje ideje

to je samo skup generisanih moždanih impulsa čiji je rezultat zbir svega što ti se dešavalo od detinjstva uključujući i interakciju sa ostalima
imamo uvek više ideja a mozak kalkuliše koja je najbolja

najbolje je u Srbiji otići u pandure
Da znaš...:sad2:
 
tvoja volja. tvoja misao, tvoje ideje

to je samo skup generisanih moždanih impulsa čiji je rezultat zbir svega što ti se dešavalo od detinjstva uključujući i interakciju sa ostalima
imamo uvek više ideja a mozak kalkuliše koja je najbolja
Misliš li da si stvarno veličanstven u forumašenju kad za isti komad mesa ponoviš isto što je reklo 1.000.000.000 stanovnika krstarica.com, baš isto: da je to (bez pokušaja da objasniš čime programiran) autoreprogramabilan program za ponašanje. A što o njemu znaš? Koliko si pročitao, koliko si na YouTube, pošto ću biti velikosrčan da ti i to priznam, odslušao predavanja o samom mozgu, a ne tvrdnji, nego predavanja...

PREVEDIMO NJEGOVU REČENICU, DA VIDIMO DA LI PRAVILNO KORISTIŠ IZRAZE "GENERISANJE", "MOŽDANI IMPULS" ITD., ILI DA BI DAO SEBI NA ZNAČENJU A NE ZNAJUĆI ŠTO ONI ZNAČE
"to je samo skup generisanih (lat. generatio~ rođenje, proizvođenje, postajanje; eng. to generate~ proizvesti, izazvati, izvesti, ali obično STVORITI, dakle "STVORENIH") moždanih (nisi rekao da su neuronski, a u mozgu postoje i glijalne ćelije, čije se tkivo zove glija (oko 7-8 vrsta ćelija, recimo astrociti), i mjesta sa melaninom (crnim pigmentom), i moždani krvotok, i mjesta gjde se iz nejasnih razloga skupljaju teški metali, i obični neuroni, i oni neuroni koji su sposobni za spontano proizvođenje impulsa (neekscitirani/nefacilitirani drugima), koji se zovu "ganglijski neuroni", naravno da ne pominjem mreže dendrita i aksona uni-, bi-, ili multipolarnih neurona, i komore sa cerebrospinalnim tečnostima, i žljezdano tkivo (epifiza), i krvne barijere, i ekstracelularna tečnost, i Schwann-ove ćelije, i makromolekule van ćelija i u sinapsama (npr. transporteri), itd.) impulsa (da li znaš da su to jonski izazvana sukcesivna promjena mirovnog membranskog (membrana je od dvostrukog sloja elektroizolatora-masti) napona od obično 90 mV, (radi koncentracijskig gradijenata (difuznog potencijala, Nernstovog potencijala) za jone K+, Na+, Cl2- su glavni, K-Na kanala za "isticanje", Na-K pumpe, elektrtrogene pumpe, voltažno-zavisnih Na i K kanala, i transmiterski zavisnih kanala, koji ako su spregnuti sa, recimo, g-proteinom, pa izazivati neuromodulatorne promjene, nakon koga nastaje hiperpolarizacija, pa refraktorni period) između spoljne i unutrašnje strane membrane, gdje se elektronegativna unutrašnja pretvara u pozitivnu (depolarizacija) a ova obratno, pa se događa kondukcija: istovremeno vraćanje m. pot. na normalu (repolarizacija) i depolarizuje sledeći dio membrane, brži do 50 puta ako je valko mijelinizovano, jer se tad depolarišu samo Ranvier-ovi čvorovi udaljeni 1-3mm, između mjesta aksona obmotanih membranama Schwann-ovih ćelija sa sfingomijelinom, što omogučuje 100 puta manji gubitak jona, pa i porebe da mitohodrije ćelija prave energiju. Postoje hemijske i električne sinapse, a karakteristika hemijskih je jednosmjerno provođenje i zakon "sve ili ništa": on veli da se neuronsko okidanje, paljenje neurona, impuls - kako hoćete, uvjek odvija jednako jako, pa je samo vremenski raspored (blizina u vremenu, tj. trajaje "pauze", i javljanje razlika u učestalosti) paljenja ono što omogućuje diksriminaciju (razlikovanje) recimo receptora za dodir na koži, ili se ne odvija.), čiji je rezultat (čije je postignuće) zbir svega (kraće: sveukupnost) što ti se dešavalo (to znači da sam pasivni prijemnik induktivih (postizajnih za nešto) sila tih dešavanja) od detinjstva uključujući i interakciju (meuđuodnos, ko[/B](prefiks "ko" znači: zajdničko ili uzajamno)dejstvo, recimo, npr. "korelacija prve i druge stvari" znači: vremenski zajedničko variranje (mijenjanje nekih kvaliteta i/ili kvantiteta) u tim stvarima) sa ostalima" -
DAKLE, REKAO JE DA SU MI VOLJNI I IDEACIONI PROCESI
SKUPOVI NAPRVLJENIH, STVORENIH MOŽDANIH POKRETA KOJI SU POSTIGLI (ČIJE JE POSTIGNUĆE) SVEUKUPNOST DEŠAVANJA OD DJETINJSTVA, GDJE SE SMATRAM PASIVNIM PRIJEMNIKOM INDUKTIVNIH SILA DEŠAVANJA, I MEĐUODNOS/KODEJSTVO SA DRUGIMA
 
Poslednja izmena:
Reference, pri čemu pojedinačne označavam sa //Rx,s gdje je x broj po redu navođenja te reference ovdje, a s strana:
dr Radonjić , S. (1992): PSIHOLOGIJA UČENJA – knjiga prva, izd.: 2., "Zavod za udžbenike i nastavna sredstva – Beograd", Beograd.
dr Radonjić, S.: OPŠTA PSIHOLOGIJA II – sa dodatkom
Kostić, A. (2006): Kognitivna psihologija, "Zavod za udžbenike i nastavna sredstva – Beograd", Beograd.
Škorc. M., Ognjenović, P. (2005): Naše namere i osećanja – Uvod u psihologiju emocija i motivacije, "Gutenbergova galaksija", Beograd.


Indikacije ispravnosti Frojdove pretpostavke da memorija nije u mozgu (Freud, S., 1995), kao prilog ideji slobode izbora, i razmišljanju o tome, jer govori o duhovnom.
NEOPHODNI UVOD

Što je učenje kao termin psihologije, i...
"Učenje je trajna ili relativno trajna i specifična promena individue koja se može pod odreženim uslovima manifestovatiu u njenom doživljavanju ili ponašanju i koje je rezultad njenog prethodnog doživljavanja ili ponašanja". //R1,34
...kakve to ima veze sa filozofijom?
Ima sa dijelom filozofije zvanim ontologija, koji se bavi bićem, i njegovim određenjima, pošto govori o njegovim određenjima.
Zašto se misli da je klasično uslovljavanje čin učenja, a ne samo čin razumnog ponašanja. Terminologija za dalji tekst.
Prije svega ću reći da današnja većina bliskih nam po granici Hrvata prihvate mišljenje većine amerikanaca Amerikanaca i terapeuta čisto bihejviorističkog ili biheviorističkog tipa, kao i tereapueta koji kombinuju sa biheviorističkom školom (KBT, REBT, kao i neki specjalisti kliničke psihologije i neuropsihologije), priznaje tri oblika učenja kao automatizme nevezane za slobodu izbora: klasično uslovljavanje (Pavlov), instrumentalno/operantno učenje/uslovljavanje (Behtjerev), i Uslovljavanje po modelu/uzoru/imitacijom (Bandura). Zbog ovakvih stvari: "kad je jedna zvučna draž bila praćena električnim draženjem jednog motornog centra u motornoj kori majmuna (ruka se automatski dizala). Posle izvesnog broja ponavljanja zvučna draž izazivala je automatsko podizanje ruke." //R2,71
Terminologija, biće potrebno za temu. Odnosi se na gornji primjer.
zvučna draž u početku teksta – neutralna draž. ND.
opažanje ND – Pavlov zove "Refleks: Šta je to?", odnosno orijentacioni refleks. OR.
automatsko podizanje ruke na "draženje centra..." – bezuslovni refleks. BR.
"draženje centra..." – bezuslovna draž. BD.
zvučna draž kasnije – uslovna draž. UD.
"posle izvesnog broja...izazivala je automatsko..." – uslovni refleks, uslovna reakcija. UR
S–S terija uslovljavanja: Pavlovljeva teorija da UD izaziva predstavu čulne slike BD.
S–R teorija uslovljavanja: teorija da UD direktnin nervnim putem uspijeva da aktivira centre za BR.

ČUDA KOD DEKORTIKOVANIH ŽIVOTINJA KOJA POSTAVLJAJU PITANJE O MEMORIJI
[Napomena: citat sa zadržanim formatom originala, a o objašnjenjima dodatnim pisaću kasnije, kao to što može dekortikovana životinja, koristi se zvanični udžbenik predmeta "Psihologije učenja" na mom fakultetu.]
"Najpre se stvori normalan uslovni refleks (uslovna draž, npr. vizuelna, se poveže sa nekom reakcijom, recimo, podizanjem noge na šok). sada se hirurškim putem prekinu svi nerni putevi oko senzornog centra; ovaj ostaje izolovan – bez obzira da li je u pitanju S–S ili S–R asocijacija. To su opiti sa opsecanjem (nervnog senzornog centra). Rezultat: uslovni refleks ostaje nepromenjen. Kortikalna veza između senzornih i motornih centara nije presudna. Opiti podsecanja sastoje se u prekidu veze između senzornog centra uslovne draži i subkortikalnih struktura. Time se izgrađeni uslovni refleks narušava. Dakle, važnija je kortiko-subkortikalna nego kortiko-kortikalna veza. To opet sugeriše jednostavnost i nekognitivnost UR [SUP]1[/SUP].

b) Vađenje motorne kore
Vađenje motorne kore ne uništava UR, ali su radnje manje precizne. To se odnosi na složenije reakcije, ne i na proste konsumatorne reakcije i visceralne rekacije.

c) Vađenje cele kore kod psa ili mačke. (Kod čoveka to nije moguće).
Uslovni refleks može da se izgradi bez kore. Opet dobijamo sliku o uslovljavanju kao prostom, ne-kognitivnom obliku učenja.
Uslovne reakcije, misli se na motorni motorni aspekt, kod dekortikovanih životinja su manje precizne i adaptivne. To ne važi za jednostavne konsumatorne[SUP]2[/SUP] i visceralne reakcije. Proste, jednostavne reakcije nisu pogođene nedostatkom kore. Ali, čak su i emocionalne rekacije difuzne, nekoordinisane . Umesto da samo podigne nogu kada primi šok, pas počinje da laje, da se otima, skače itd.
Ali odvde dobijamo i jedan podatak koji ukazuje da kora normalno, iako ne nužno, učestvuje pri izgrađivanju uslovnih refleksa. Najpre se izgradi UR, pa se izvadi kora. Pamćenje radnije stvorenih UR je narušeno. U grupi opita koje ovde prikazujemo ovo je podatak koji ukazuje na značaj kore i eventualno kognicije, jer se obično kognicija povezuje sa učešćem kore velikog mozga. No, o toj pretpostavci ćemo još govoriti.

d) Uništavanje subkortikalnih struktura
Prethodna fiziološka istraživanja pokazala su koji su subkortikalni centri značajni za izgrađivanje UR. U raznim opitima uništvaju se ili vade pojedini od tih centara. Uslovni refleks ipak može da se stvori. Problem je od kardinalnog značaja, kako za uslovljavanje, tako i za učenje uopšte, pa i za teoriju o tragu memorije (postoji pamćenje i UR). Nema jednog mesta na kome su UR "zapisani". Oni se, izgleda stvaraju istovremeno na različitim mestima u nervnom sistemu." //R2,72–73 (crvenjenje teksta moje)

ZAKLJUČAK
Po mišljenju bihejviorista i refleksologa, sva naša ponašanja nastala su uslovnim refleksima i instrumentalnim učenjem, o kome će biti objašnjenja u temi, tako da je nemoguće da ako su na mnogim a ne pojedinačnim mjestima upisane iste informacije u mozgu stane sva "memorija".
_______________
[SUP]1[/SUP] "Predmet kognitivne psihologije […] na koji način obrađujemo i osmišljavamo informacije o spoljašnjem svetu. […] kako se one koriste u rešavanju […] problema." //R3,3–4
[SUP]2[/SUP] "(Timbergen) […] Pod apetitivnim aktivnostima podrazumeva radnje traganja za ciljem. […] Konzumatorne aktivnosti se obavljaju onda kada je cilj dostignut..." //R4,97, (ime na engleskom: 94)


DOPUNIĆU SA FOTOGRAFIJOM //R2,72–73 I PODACIMA O MOĆIMA DEKORTIKOVANIH ŽIVOTINJA, KONTROVERZAMA IZ OBLASTI PSIHOFIZIKE, NESVJESNOM USLOVLJAVANJU, BROJEROVIM I GALOVIM TEZAMA KOJE SU SE KASNIJE POKAZALE (ČUDOM) KAO ISPRAVNE KOD BROJERA A SKORO ISPRAVNE KOD GALA, I UTICAJU MOTIVACIJE NA PERCEPCIJU, KAO I JEDNIM FINIM BOLOGOM O OSNOVNIM STVARIMA NEUROLOGIJE (NEURON; KORA; FORMIRANJE ČULNE SLIKE VIDA, KONTROVERZE U VEZI PEREPCIJE MIRISA, TOPLOTE, UKUSA I BOLA (TO ĆE BITI I OVDJE); SINAPTIČKA TRANSMISIJA; LAICIMA MANJE POZNATE STVARI KOJE SKORO DA SE MOŽE REĆI DA SE DRŽE U TAJNOSTI O RADU NEURONSKIH MREŽA, FUNKCIONALNA ANATOMIJA MOZGA, UZLAZNI I SILAZNI PUTEVI, LIMBIČKI SISTEM, VAŽNI NALAZI NEUROPSIHOLOGIJE I NEUROODSLIKAVANJA itd, its.).
 
Poslednja izmena:
Još jedan dodatni prilog mojoj polaznoj tački koji je opravdava: Rad: Jung, C. G. (1910): The Association Method ("Asocijativni metod") Hiperlink za original.
Rad pokazuje da na riječi koje bi mogle biti praćene nesvjesnim sviđanjima, ili shvatanjima, ili opažanjima, ili željama uvjek slijedi duže vrijeme reakcije kada se kao reakcija traži da se kaže riječ koja prva pada na pamet pri koncentrciji na zadatu i isključivanju toga da mora biti vezana za nju, i isključivanju usmjerenog toka mišljenja. Dakle, za riječi koje "diraju komplekse" vrijeme davanja takvog odgovora koji se sastoji od besmislenih slobodnih asocijacija na riječ je produženo toliko znatno da ta značajnost i upadljivost govori o nečemu. Možete pogledati rad. Ako se traže asocijacije na "trava" odgovor se dobija za manje od sekund, ali ako bi se tražio odgovor na "rodoskrnavljenje" odgovor bi kod neurotičnog pacijenta bio dalji.
 
Još jedan dodatni prilog mojoj polaznoj tački koji je opravdava: Rad: Jung, C. G. (1910): The Association Method ("Asocijativni metod") Hiperlink za original.
Rad pokazuje da na riječi koje bi mogle biti praćene nesvjesnim sviđanjima, ili shvatanjima, ili opažanjima, ili željama uvjek slijedi duže vrijeme reakcije kada se kao reakcija traži da se kaže riječ koja prva pada na pamet pri koncentrciji na zadatu i isključivanju toga da mora biti vezana za nju, i isključivanju usmjerenog toka mišljenja. Dakle, za riječi koje "diraju komplekse" vrijeme davanja takvog odgovora koji se sastoji od besmislenih slobodnih asocijacija na riječ je produženo toliko znatno da ta značajnost i upadljivost govori o nečemu. Možete pogledati rad. Ako se traže asocijacije na "trava" odgovor se dobija za manje od sekund, ali ako bi se tražio odgovor na "rodoskrnavljenje" odgovor bi kod neurotičnog pacijenta bio dalji.

Vidim da ovde neki znaju ko si ti. Ja zaista, ne znam. Ali, ovo sto pises je tesko razumljivo, jos teze za pracenje.

Ako mogu da ti dam savet, a ovde je o forumu rec - nikad ne pisi duge tekstove, a i kad to radis, odvaj ih sa pasusima. Niko, narocito ovde, nece da cita podugacak tekst, jos nerazdvojen.

Tako da, kako god me razumes, savet mi je, tebi upucen, potpuno dobronameran. :)
 
Vidim da ovde neki znaju ko si ti. Ja zaista, ne znam. Ali, ovo sto pises je tesko razumljivo, jos teze za pracenje.

Ako mogu da ti dam savet, a ovde je o forumu rec - nikad ne pisi duge tekstove, a i kad to radis, odvaj ih sa pasusima. Niko, narocito ovde, nece da cita podugacak tekst, jos nerazdvojen.

Tako da, kako god me razumes, savet mi je, tebi upucen, potpuno dobronameran. :)
Malisane, evo ti odgvora na to sto kazes da treba ja da se opametim pa da pisem kratko, i dobro ga utuvi u glavu, je li ti jasno??:
Ja imam pravo da pisem samo za one koji imaju bar toliko malo pameti da shvataju da dugacak post napisati nije nikakva neljepota ili nesmislica ili nepravda prema citaocu-forumasu, i nisam kriv sto ti nemas dovoljno pameti za to.

NASTAVICU DA TE NE SLUSAM I PISEM ZA LJUDE DORASLE DUGACKOM POSTU I SHVATANJU NEJEGOVE DUGACKOPOSTOVNE LJEPOTE, A ZA TEBE ME (unaprijed kazem radi moderatora da nisam kriv sto me za nekoga boli ******, i da koristnik koji pominje taj organ prije mene nije bio kaznjem iako je reko da mi manji od tatinog, citiram "batina manja od tatine" i da sam zbog toga poludio od ljubomore, samo ne znam kako jer ja znam da mi tata koga uopst i ne smatram nemaloumnim ima manji ****** od mene jer sam morao daga mu ga vidim posto je sklon homoseksualnim ispadima) ZABOLJE ****** KAO JER SMTRAM MALOUMNIM I MENTALNO RETARDIRANIM ONAJ UKUS KOME SE SVIDJA KRATKI POST I MLAKI STIH, DA LI TI JE JASNO DA ME ZA TEBE BOLI ******???? je li ti to jasno? NISI TI CITALAC RANGA CITAOCA ZA KOJE JA PISEM.
 
Poslednja izmena:
VIDI COVJEK NA SLIKU DA SAM PAMETNOG I LIJEPOG IZGLEDA

Vidi stvano, nijesam obratio pažnju, što jes' - jes',
što bi se reklo, lijep ko' slika, a i pametnog si izgleda!!!
Drži se više ovog argumenta, mislim ovog - izgled, to ti je, čini mi se najjači adut ;)

Svaka čast! Ja se danima razmišljam da okačim sliku, a lijep sam, veruj mi.
Nemam hrabrosti! Neke jedinke život prožive kao kukavice, a njih ljudima ne možemo nazvati,
evo kao ovo ja.

Jesi za divljenje, majke mi! :ok:

p.s. Nemoj da misliš da se zajebavam, ja ovo ozbiljno, ozbiljno kao neozbiljna smrt!
 
Poslednja izmena:
Vidi stvano, nijesam obratio pažnju, što jes' - jes',
što bi se reklo, lijep ko' slika, a i pametnog si izgleda!!!
Drži se više ovog argumenta, mislim ovog - izgled, to ti je, čini mi se najjači adut ;)

Svaka čast! Ja se danima razmišljam da okačim sliku, a lijep sam, veruj mi.
Nemam hrabrosti! Neke jedinke život prožive kao kukavice, a njih ljudima ne možemo nazvati,
evo kao ovo ja.

Jesi za divljenje, majke mi! :ok:

p.s. Nemoj da misliš da se zajebavam, ja ovo ozbiljno, ozbiljno kao neozbiljna smrt!
Hvala, stvarno. Dobijaš sliku trenerke koju ću ti paketom možda poslat na 2ipo mjeseca, jer nisam je ni zaslužio ako je vazda ne pozajmljuje dobrim ljudima, a i meni su robu davali da nosim. 240 E sa Armanijevom potvrdom je primjer njegovok kvaliteta dizajniranja bukvalno napisanom, i sa supstancom koja joj pored sive daje poprimanje boja: recimo: televizor plavo (slika), zid bijel, garnitura ugaona crvena - ona je onda siva i crvena i plava... To ustvari jeste vrsta nečega kao sredina sakoa i motorističke jakne rađena poliesterom i tim, ali je taj rad koštao proizvođača... Rajsfešlus joj je debeo skoro pola centimetra, ona plastika koja služi da se provlači zakopčivač, pa moš mislit...
 
Poslednja izmena:
Hvala, stvarno. Dobijaš sliku trenerke koju ću ti paketom možda poslat na 2ipo mjeseca, jer nisam je ni zaslužio ako je vazda ne pozajmljuje dobrim ljudima, a i meni su robu davali da nosim. 240 E sa Armanijevom potvrdom je primjer njegovok kvaliteta dizajniranja bukvalno napisanom, i sa supstancom koja joj pored sive daje poprimanje boja: recimo: televizor plavo (slika), zid bijel, garnitura ugaona crvena - ona je onda siva i crvena i plava... To ustvari jeste vrsta nečega kao sredina sakoa i motorističke jakne rađena poliesterom i tim, ali je taj rad koštao proizvođača... Rajsfešlus joj je debeo skoro pola centimetra, ona plastika koja služi da se provlači zakopčivač, pa moš mislit...

Fala pajtos, nemoj samo da me slažeš, ja vjerujem ljudima, znaš onu izreku, ja se toga držim: "Ljudi se drže za riječ, a volovi za rogove".

Ja ću tebi za uzvrat, nemam Armani, ne znam ti ja ni šta je to, poslatati gaće, original Arilje: pamučne, meke, miloguze, skoro nove, kupljene
na buvljaku. može se kasti, gaće sa pedigreom. Nijesu mnogo pozajmljivane, dva tri puta, i to sve po komšiluku. Provjereno nijesu "akane",
ništa im ne fali, malo doduše pozadi žute, ali ti ćeš se već snaći, vidim snalažljiv si.
Ja ništa bez uzvratnog poklona, ti meni tog Armanija a ja tebi Desu (tako se zvala prodavačica na buvljaku, tezga 36) iz Arilja,
imam i garanciju ( i nju ću ti poslati).

p.s. neću se više dopisivati, dogovor je dogovor, a ti ako imaš nešto, dodaj.
 
Poslednja izmena:
Dakle, ako tema mora zbog moderatorove dozvole Dragoljubu69 da na njoj prica o odnosu penisa mog i onog od covjeka koji mi je roditelj da se bavi tim evo mojee izjave i to vezano za moj penis:

Prvo da objasnim nešto: filozofska tradicija meni poznata iz prevelike načitanosti, jesta da se ovaj znak: § koristi za označavanje sekcije izjave koja se sastoji iz više djelova. Dakle, pored njega se stavlja broj kako bi čitalac mogao da u komentaru ili odgovoru umjesto navođenja citata samo kaže broj sekcije - jer se time pravi ušteda u pisanju i govoru, a to je važno jer kvalitetna hemijska olovka može da košta i 3ipo evra, (na primjer PILOT(R) - a bitno je da se štedi jer je skupa, a bitno je i da se njom piše - jer daje jasana i lijepa zakrivljenja tekstu..

O IZJAVI ŠIZODRAGOLJUBA69 DA SAM LUZER ZBOG NAVODNE MANJAVOSTI BATINE OD TATINE
§1
Poznavaoci stručnjakinja za penise (žena) znaju da je njima skoro i nebitana stvar skup njegovih kvalitativnih i kvantitativnih odlika, osim u slučaju da je mnogo lijep - što stvarno jeste rijetkost, za koju imam da je imam čast i zadovoljstvo.

§2
Neće se moći lagati još dugo kako obrazovanje nije stvar koju djevojke baš zato što ih zabavlja i cijene. Hvala Dragoljubu ako bi stvarno htio da nas zabavi poznavanjem termina, ali u tom slučaju moram da kažem - jer on njih (termine) ne poznaje, da on halucinira da ih zna. Izgleda da je neko poludio zato što nije dovoljno obrazovan da bi bio zabavan, a svakako da to ne može biti neko koga ću opisati u §4.

§3
Istina je da ja znam kolika je (citiram Šizodragoljuba69) moga tate "batina", i to zbog njegovih (tatinih) homoseksualnih sklonosti da mi ga pokazuje. Moram dotičnu izjavu ekspendovati sa jednom činjenicom: sve izgleda kao da je ova istina istinita zbog toga što, kao što se i na slici vidi, jesam lijep, a i zbog toga što, kao što se po pisanju vidi, jesam pametan: većina poznanika, a radi se o broju koji je veći od polovine najvećeg dvocifrenog, jeste zbog nečega imala sklonost da mi priča o svom penisu, valjda zato što je Frojd u pravu da postoji nesvjesna doza homoseksualnosti u običnog građanina. U tom otrovnom klasju laži, u tom snopu izjava o dužinama koje dalju ljudi koji o centimetru pojma nemaju, nalaza se tvrdnje kako ja zaista imam manji penis od prosjeka, a on (prosjek) je navodno 18 centimetara, što je laž talasne dužine lažavosti u iznosu od bar 6. Dakle, iako oni to pričaju ipak je ispalo da nisu njihove slike penisa pronađene od strane majki u kompjuterima građanica, već moje, koje sam, budala i kreten, slao na zahtjeve. Dakle, jeste problematična stvar moj penis, jer su zbog toga te djevojke ucjenjivane da ne smiju toliko vremena da provode za kopjuterskim uređajem zabave. (Kompjuter je, kao i sve što se plaća, stvar zabave. A zabava je, kao i sve što vredi, ozbilna stvar... Samo što građani misle da je zabava neozbiljna, ali dosta više o građanima, kad nisu zabavni...)

§4
Sa fakulteta nisam izačen samo zato što su rekli da sam najbolji za psihologiju tu, najtalentovaniji. Kako se može ako sam dr. B. M. čuvenog naučio što je tianeptin, koji mi je prepisao (a to je ilegalna stvar) iako u Rusiji to prodaju jako skupo, reći da sam prostak? Naučio sam ga i što je zamjena za Amineptin, a psihijatri su mi za nervozu davali ljekove koji se ne daju nikome skoro osim ko se računa kao čovjek koji ima onaj stepen kontrole i iskustva za to potreban: dozvola za metadon, dozvola za primanje u venu bezodiazepina, zolpidem, biperiden, SNRI antidepresiv koji neću pominjati, jedini kod nas, pregabalin jači od gapapentina 7 puta, midazolam ― hipnotik i sedativ koji su htjeli da mi donesu iz bolnice jer je zabranjen za korišćenje van. Kada bi nabrajao umjetničke i naučne oblasti koje su mi kao stručnome poznate, nagradu za najboljeg programera u državi, što su mi rekli profesori gitere, što slikari koji prodaju slike skupo, i koliko fotomodela sam izvatao ili su mi one se nudile ne bi mogo da se ne umorim od pisanja, ali i broj knjiga koje sam pročitao je trocifren, isto tako sam sposoban za "radničke" poslove jer umijem da napravim električnu gitaru golim rukama, za dizajn mi dizajnerka kaže da sam odličan, nisam izbačen iz fakulteta i pored otvorenog unošenja droga i drogiranja na času, i sve što još mogu da nabrojim tipa da umijem da pravim droge i poznajem okultne vještine, ili to da profesorice sa fakulteta piju sa mnom kafu, umorio bi ruke... od nabrajanja. Ako je neko iz Beograda neka pita prof. dr. Žirpoađu, koji me mrzi, što on misli o mom obrazovanju, a iz fiziologije nervnog sistema, o kojoj pištem, imam ocjenu A, kao i psihlogije ličnosti B jer nisam bio na kolokvijume, iz Škola i pravaca u psihologiji, o čemu takođe pišem, imam A, iz Metodologije (o kojoj takođe pišem) nisam mogao zato što nisam izlazio na kolokvijume a to nosi 50 od 100 bodova dobiti više, a profesor je reko da sam odgovarao za A, pa mi je dao C, itd.. TAKO DA SAM JA ZA OVU TEMU KOMPETENTAN.

§5
Sa ponosom kažem da mi je monah Arsenije (Jovanović) koji na YouTube ima 50 videoa tražio da mu u saradnji na knjizi "Bog i rokenrol" dam svoje mišljenje, kao nekome ko je iskusan u tim temama, a knjiga se bavi svime, seksom, umjetnošću, sviranjem gitare, okultinim, satanom i palim duhovima, molitvom, rok muzikom, drogiranjem, pravoslavljem i nervnim sistemom, kao i modom, i pisana je od strane diplomiranog stomatologa, pjevača dvije rok grupe, bivšeg člana dvije sekte, čovjeka koji je bio u indiji i americi, koji zna sve o rok muzici jer najpoznatije ljude iz te oblasti lično poznaje (recimo Gorana B., Megi iz EKV, itd.) a i bivšeg korisnika više supstanci (politoksikomana). Najiskrenije pisanje o heroinu koje sam čitao. Nije valjda da će da traži saradnju dragoljubu?

§6
DODATNA KOMPETENCIJA: Knjige od psihoanalitičara: Frojd: Sumanutost i snovi u "Gradivi" V. Jensena, Jedna uspomena iz djetinjstva Leonarda D. V, Fragment jednog slučaja analize histerije, Mikelanđelov mojsije, Nelagodnost u kulturi, Dostojevski i oceubojstvo, Tri rasprave o seksualnoj teoriji, O psihičkom mehanizmu histeričnih fenomena, Totem i tabu, Psihologija svakodnevnog života, Studije o histeriji, Tumačenje snova I, Tumačenje snova II, Predavanja za uvod u psihoanalizu, Nova predavanja za uvod u psihoanalizu, Skica psihoanalize, O nekim neurotičnim mehanizmima kod ljubomore, paranoje i homoseksualnosti, Autobiografija, O snovima, Snovi i telepatija, Psihoanalitičke napomene o jednom autobiografski opisanom slučaju paranoje. From (Erich Fromm) Bekstvo od slobode, Umijeće ljubavi, Kriza psihoanalize, S one strane okova iluzije, Misija Sigmunda Frojda: analiza njegove ličnosti i uticaja, Psihoanaliza i religija, Imati ili biti, Jung O energetici duše , Transcendentna funkcija , Opšte o teoriji kompleksa , Značaj konstitucije i nasleđa za psihologiju , Psihološke determinante čovekovog ponašanja , Instikt i nesvesno , Struktura duše , teorijska razmišljanja o suštini psihološkog , Opšta gledišta psihologije snova , O bivstvu snova , psihološke osnove verovanja u duhove, Psihološki tipovi, Pjer Žane (Pierre-Marie-Félix Janet) Psihološki automatizam, A ostalo što može imati veze: Ognjenović, P. Osećaj i mera, Psihologija opažanja Tomas Sas (Thomas Stephen Szasz) Mit o mentalnoj bolesti Davison G & Neale J. Psihologija abnormanlong doživljavanja i ponašanja: Emocionalni poremećaji i poremećaji ponašanja u detinjstvu i adolescenciji, Kaličanin P & Erić Lj. Psihijatrija-okviri: psihologija i psihijatrija, Psihijatrija-dijagnostika: Psihičke funkcije i njihovi poremećaji - simptomi i sindromi psihičkih poremećaja Slobodan Vukićević Mit o nauci i obrazovanju, Sociologija Tunić N. & Matić G. O genima i ljudima Bukvić A. Načela izrade psiholoških testova Dragićević Čedomir Statistika za psihologe Radonjić S. Psihologija učenja, Opšta psihologija II Todorović, D. Osnovi metodologije psiholoških istraživanja Kostić, A. Kognitivna psihologija Alan Bedli (Alan Baddely) Ljudsko pamćenje - teorija i praksa Knežević G. Psihologija individuanih razlika Žiropađa Lj. & Miočinović Lj. Razvojna psihologija Rot N. Osnovi socijalne psihologije, itd.

Zaključak: teško, teško da sam luzer.
 
Poslednja izmena:
§6
DODATNA KOMPETENCIJA, NASTAVAK: Napominjem da Dostojevskog mnogi ne smatraju obaveznog za psihologiju, ali on je prvi uveo pojam nesvjesnog i samoobmane u Frojdovom smislu, govoreći baš tim riječima o postojanju nesvjesnih simpatija i antipatija, želja i činova, shvatanja itd., njegov junak upotrebljavajući Frojdove kasnije izraze govori kako ima nesvjesne porive u jednoj knjizi, a u drugima o njima priča pisac - veliko je čudo da se ta informacija ne zna, pa se greškom Pjeru Žaneu (Pierre Janet) i Šarkou (Jean-Martin Charcot), francuskom neurologu, pripisuje to otrkiće, ali svaki pravi psihijatar je, kao i ja, pročitao sve knjige od njega, tako da promovišem to da je on obvezan za psihologiju: Zločin i kazna, Braća Karamazovi, Idiot, Nečiste sile (Бeсы), Zapisi iz Mrtvog doma, Zapisi iz podzemlja, Njetočka Njeznanova (Bezimeni niko, u prevodu), Selo Stepančikovo i njegovi žitelji, Kockar, Mladić, Poniženi i uvređeni, Bedni ljudi, Bijele noći, Krotka, San smiješnog čovjeka, Bobok, Glup događaj, Dvojnik, itd.
 
Poslednja izmena:
A da bi se svhatilo može li mozak da pamati, što ima veze sa temom koja ne stoji bez ovoga: nemoguće može biti da duša jednim dijelom jeste svjesna a apsolutno nije drugim, iako su oba voljna, u slučaju da je ona u mozgu - da bi se to shvatilo, moraću da iznosim slike i papire o neurologiji, a ti su mi poslovi jako dosadni, ali obećavam... Naravno - sve će biti potvrđeno knjigama, a tekst o onome čudnom fenomenu mozga bez "glavnog" po mišljenju današnjih tobožnjih stručnjaka - kore - fotografisaću, jer to što sam ga napisao nije dovoljno, i ne smatram da neko treba da mi vjeruje na riječ... Eto tako, pa možda bude u blogu a ne na temi jer ovdje bi došo dragoljub da mi "objasni" kako je on čuo za neke izraze i "žlijezde" mozga, i melatonin...
 
Poslednja izmena:
§6
DODATNA KOMPETENCIJA, NASTAVAK: Napominjem da Dostojevskog mnogi ne smatraju obaveznog za psihologiju, ali on je prvi uveo pojam nesvjesnog i samoobmane u Frojdovom smislu, govoreći baš tim riječima o postojanju nesvjesnih simpatija i antipatija, želja i činova, shvatanja itd., njegov junak upotrebljavajući Frojdove kasnije izraze govori kako ima nesvjesne porive u jednoj knjizi, a u drugima o njima priča pisac - veliko je čudo da se ta informacija ne zna, pa se greškom Pjeru Žaneu (Pierre Janet) i Šarkou (Jean-Martin Charcot), francuskom neurologu, pripisuje to otrkiće, ali svaki pravi psihijatar je, kao i ja, pročitao sve knjige od njega, tako da promovišem to da je on obvezan za psihologiju: Zločin i kazna, Braća Karamazovi, Idiot, Nečiste sile (Бeсы), Zapisi iz Mrtvog doma, Zapisi iz podzemlja, Njetočka Njeznanova (Bezimeni niko, u prevodu), Selo Stepančikovo i njegovi žitelji, Kockar, Mladić, Poniženi i uvređeni, Bedni ljudi, Bijele noći, Krotka, San smiješnog čovjeka, Bobok, Glup događaj, Dvojnik, itd.
Dostojevski svoja ozbiljna razmišljanja nikad i nigde nije zapisao! Ovo šta je napisao je pisao po poruđbini za pare da bi
imao za provod i kocku,za plaćanje dugova u kojima je stalno bio!
Takva baraba ,kocoš i ingeniozni pisac je bio nešto neverovatno u Rusiji prepunoj pangli i plemstva i građanstva
mozga izgorelog od alkohola...Da je bio u Vajmaru-bio bi baštovan...Dakle-prvi u selu-poslednji u gradu!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top