Koga moja baba prokune,taj brzo ode u popin dzep!

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Bila je moja baba jedna jako postena zena,priprosta seljanka.Nikome nije na rep nagazila,al je imala jaku moc da ukune zlotvore.Ta moc prati moju majku i mene.Ko god nam je nesto lose pomislio,taj se brzo smandrljao...Sto se tice babe,najmanje 10 ljudi posle njene kletve,bilo je unesreceno.Nekima su deca ginula,il umirala,a neki se i sami,brzo oladise.Evo ovako:

1.Posle smrti babinog oca 1940,za vreme 2 svetskog rata,madjari iz Hajdukova proteraju babu,njenu sestru i majku u Veliko Selo.Posto je babin stric,jedini pismen bio u Velikom Selu,falsifikovao je papire svog pokojnog brata i svo imanje sa kucom pripojio sebi.Kada su dosle do svoje kuce,mogle su samo da poljube vrata.Rekao je kako je njegov brat sve ostavio njemu,a one ga nisu tuzile.Ali,sta se desilo - za vreme rata,pogine mu sin,jednu cerku mu je udavio zet u bunaru,a druga cerka mu stradala kada se prevrnuo brod koji je isao za Zemun.Nedugo potom i taj njen stric,precrko je,valjda od tuge za njima.

2.Posto je ostala bez i cega,ode baba pod kiriju,brzo se i udala.Ali cim je zatrudnela,u strahu da ne bi stekla kakvo stanarsko pravo (a to je bilo cesta pojava u to vreme),stanodavac joj da otkaz u sred zime.Molila ga je da ostane bar do proleca,ali gazda ni da cuje.Ne prodje par meseci,tom gazdi umre sin jedinac.

3.Kada je proslo neko vreme,skucila se konacno u jednoj kucici na Staroj Karaburmi.Tu je bio i neki komsija Zika sto je vozio wv-bubu.Stalno je voleo da parkira bas kod njenog prozora,pa jos i namerno dodavao gas da sve digne na noge.Bezbroj puta ga je molila da parkira ispred njegove firme,al on nije hteo.Voleo je da tera inat."Dabogda se skalabasao...!" - klela ga baba.Ma ne prodje malo,samo su javili da se Zika skrljao sa njegovom bubom na Zrenjaninskom putu.Nedugo posle toga umro je u bolnici.

4.Posle toga,nista se dugo nije desilo.Kada je umrla babina sestra 1997,baba je danima kukala za njom.Njih dve bile su nerazdvojne...Jednoga dana,dosla nam komsinica u goste i kaze "Eto..jedna tu rece - ima ona racuna zasto kuka,ostavila joj stan!" a baba tada ustade i odgovori - E ako je tako rekla,dabogda mi stigla moju Radu.Ta komsinica umre samo 10 dana posle babine sestre.

5.Kad je covek prost i nepismen,svi gledaju da ga zeznu.Tako se jednom desilo da su komsinice pokusale da joj napakuju kradju kutije sa nakitom,tamo gde je bila u goste.Baba je danima govorila - "Ko je ukrao,u grobu se zakitio".Znajuci kakva mi je baba,komsinice,u strahu da ih ne prokune,iznenada nadjose kutijicu sa nakitom,navodno - zaturila se.Ona koja je smislila sve to,posle nekih 5-6 godina raspadne se od raka.Onoj drugoj,cerka ostade bez poroda.

6.Kod nas kuci,dosla je par puta oceva strina.Posto je bila stara,otac je dovozio kolima kod nas.Uvek je bila u crnini,cudno se ponasala i stalno je nesto motala po rukama,trljala dlanove i prevrtala po torbi,bez ikakvog razloga.Licila je na pravu vesticu! Vrlo brzo,majka mi se razboli - pukne joj zuc.Zivot joj je 3 meseca visio o koncu i kada se povratila,cesto je posle toga bolovala,ali doktori su uvek davali razlicitu dijagnozu.Tada je majka resila da ode kod jedne zene,koja joj doslovce rekla "U kuci ti je bila zena u crnini,tvoj muz je dovezao kolima - ona ti namesta". Iznenadjena time,majka je cesto imala obicaj da kaze "Kako ona meni namestala,tako njoj bog vratio petostruko". I sta se desilo,sin joj se ubrzo razvede,a odmah zatim i cerka,da bi strina na kraju,od silne secerne bolesti,pala u krevet.

7.Kupovali smo stan,a kada je cuo da imamo jos neke planove za prosirenje tavana,prevarant koji nam je prodavao taj stan,podigne cenu.Pitam ga ja "pa dobro,kako juce bila manja cena,danas veca?" na sta mi je odgovorio da je to njegova stvar.Nemajuci kud,platismo do zadnjeg dinara,al kada smo trebali da se uselimo,on nece da izadje!Da ga tuzimo,proci ce sto godina,a da ga bijemo,ne isplati se.Uletosmo mi u stan kad njega nije bilo i sve stvari pobacasmo mu u hodnik.Morali smo na silu da se uselimo u sopstveni stan.Al ne lezi vraze,bitanga nije platio porez!Klela ga je moja majka "Dabogda mu preseo zadnji nas dinar..." I znate gde su ga nasi - UTOPLJENOG u Dunavu!

8.U stanu do mene,poce jedna komsinica da mi tera inat sa glasnom muzikom.Svaki dan,ali svaku noc,pucaju zidovi,tavanica se trese.Kazem "Smanji malo!" ona nece.Zovem joj policiju,a ona nam tada rece "Vi ste 4 debila !!!" Na sta joj odgovorismo svi u glas - DEBIL TI SE RODIO. Njeno dete ni dan danas ne ume da govori.A onda su i ostali njeni rodjaci,koji zive u toj zgradi poceli da se inate.Rugali su se mojoj mami kako ima kriva usta.Namerno vuku papuce po terasi,deru se preko prozora,a nisu bili svesni sta ih ceka.Brat joj se brzo razvede,a nema poroda,ona vodi sina po psihijatrima,umesto u obdaniste.Sestric joj ima jednu kracu nogu...A svi,svi u komsiluku koji su stali na njihovu stranu,opravdavajuci ih za njihovo bahato ponasanje lose su prosli!Jednog komsiju ostavi zena sa decom,drugom dete operisano od srca a i on mlad i zelen dobi infrakt.Jedan je pretio i da ce da me ubije,zato sto mu nisam dao da napravi supu iza zgrade,jer bi mi tako zatvorio jedini prozor u sobi.Ubrzo mu je umro unuk.

Nesto ima,nesto postoji! Mi smo zaista mirna porodica,neutralna,ne mesamo se u tudje zivote,dok se taj neko ne umesa u nas.A onda smo ljuta guja! I kome god smo zlo pomislili,vrlo brzo,zlo ga je i strefilo.Cak u zadnje vreme i uzivam da vidim kako se pate,jer znam da su oni prvi to meni zeleli.
Verujete li vi u kletvu?
 
Poslednja izmena:
Znam,nego meni je to sve strasno,inace ajde sa hriscanskog stanovista znam da je to neprihvatljivo,ne kazem da nije bilo kletvi i sa moje strane,ali po meni bolje je sa tim se ne bakcati.Bolje Bogu prepustiti sud to je moje misljenje,i svako dobro.

A vidis,moja baba i majka su pobozne.Ja nisam...ali trudim se da budem uvek posten.Znam da je to put koji se skupo placa,ali to mi je otvorilo oci.Inace,moja baba je bolovala samo jedan dan,kada je i umrla u 84god. i to u snu - bas kako je ona zelela da se to desi.
 
A vidis,moja baba i majka su pobozne.Ja nisam...ali trudim se da budem uvek posten.Znam da je to put koji se skupo placa,ali to mi je otvorilo oci.Inace,moja baba je bolovala samo jedan dan,kada je i umrla u 84god. i to u snu - bas kako je ona cesto da se to desi.

Pazi,ima jedan video neka devojcica koja je imala susret sa Hristom koji joj je poveo kroz raj i pakao,i sad secam se da je u paklu videla svoju babu,mogu i sve da ti opisem i kako se muci i onda je pitala Hristosa zbog cega,kaze zato sto je proklinjala,bila je pobozna ali to nije smela da radi,i posle nadjem da postoji deo gde se kaze ako vi ne oprostite svim srcem necu ni ja vama oprostiti.
 
Pazi,ima jedan video neka devojcica koja je imala susret sa Hristom koji joj je poveo kroz raj i pakao,i sad secam se da je u paklu videla svoju babu,mogu i sve da ti opisem i kako se muci i onda je pitala Hristosa zbog cega,kaze zato sto je proklinjala,bila je pobozna ali to nije smela da radi,i posle nadjem da postoji deo gde se kaze ako vi ne oprostite svim srcem necu ni ja vama oprostiti.

Pa pazi,za neke stvari moze da se oprosti,a za neke ne.I ne moze svako da ukune,samo pravedan!Mislim da je taj video neka namestaljka...
 
Moze li se oprostiti onom sto je ubio onu malu Tijanu Juric?Ja licno mislim da takve treba proterati s ovog sveta,jer kvare drustvo.Dakle nesto mi ta religija "ne pije vodu",jer da je boga,taj bi zveknuo u neku banderu i poginuo,pre nego sto je ovo uradio.Mnogo sam nepravdi video i cuo po ovom svetu,da samo mogu da se uzdam u sebe i u svoju kletvu.
 
a ja mislim da kad je kletva onako bas iskrena i bas iz srca da tad ustvari i uspeva. e sad da bi nekog tako kleo stvarno mora da ti uradi bas nesto zajebano tako da mislim da je tvoja baba jako bip bip(ne smem da kazem da me ne bi kleli) zena i svi skupa sa njom hahaha s'obzirom da to paljenje auta,pustanje glasne muzike i dr. i nisu tako zajebane stvari


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a ja mislim da kad je kletva onako bas iskrena i bas iz srca da tad ustvari i uspeva. e sad da bi nekog tako kleo stvarno mora da ti uradi bas nesto zajebano tako da mislim da je tvoja baba jako bip bip(ne smem da kazem da me ne bi kleli) zena i svi skupa sa njom hahaha s'obzirom da to paljenje auta,pustanje glasne muzike i dr. i nisu tako zajebane stvari


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zajebane su kad ti to neko svaki dan radi iz inata.Tacno uzivaju u tome da nerviraju druge.A onda na scenu stupamo moja BABA I JAAAAA!!!! :D Pa onda samo gledamo kako se izvrcu jedan po jedan!
 
A vidis,moja baba i majka su pobozne.Ja nisam...ali trudim se da budem uvek posten.Znam da je to put koji se skupo placa,ali to mi je otvorilo oci.Inace,moja baba je bolovala samo jedan dan,kada je i umrla u 84god. i to u snu - bas kako je ona zelela da se to desi.

kako si opisao baku,teško da je bila pobožna i prava Hrišćanka..
kad bi ja kleo sve one koji su mi malo zasmetali u životu,pa bilo bi puno mrtvih..
u sve ovo što si ti pisao vjeruju uglavnom "ateisti"...:telefon:
 
Ne verujem. Slučajnost. Ajde nekom logikom. Kuneš samo ljudski propalitet, a ljudski propalitet je kad-tad osuđen da ga strefi nešto loše, kleo ga ti ili ne - bilo od puške, alkohola, brze vožnje ili nečeg sličnog.
Uzgred. Javno govoriš kako ti je baba odgovorna za smrt 13oro ljudi :lol:

Ne - vec za 13 neljudi! :) I uglavnom su umirali od bolesti,sem ovih sto su stradali u nesrecama.
 
Poslednja izmena:
Nek prica ko sta hoce,ali ja znam da svako ko mi se suprostavio u zivotu,ili je bio na strani toga ko mi se suprostavio,vrlo lose je prosao.Cudno je to,ali kako bas taj komsija s kojim sam imao problem i pretio da ce da me ubije,zato sto mu nisam dao da sagradi supu ispred mog prozora,dozivi toliko losih stvari,bas posle kacenja samnom.Unuk mu je odmah posle toga umro,da bi mu se i sin i cerka ubrzo razveli...Onaj drugi,sto me napao ciglom,jer mu nisam dao da mi njegova deca vriste pod prozorom i zvrljaju zid,vrlo brzo potom,slomio je ruku,njegov sin nogu,a cerka kljucnu kost i sve to u jednoj nedelji!Ovaj treci,koji je odmah posle tuce otisao da ga doveze iz bolnice i popreko me gledo,ubrzo je doziveo infarkt,a dete mu je operisano od srca.Jedna komsinica koja se druzila sa tim sto me je napao,i sto je stala na njegovu stranu,umrla je iznenada od tumora na mozgu,mlada i zelena takoreci - u 35 godina.Zatim se toj sto mi je rekla da sam debil,dok mi je terala inat s glasnom muzikom,a ja joj odg. "debil ti se rodio",zaista je rodila degena,vucara ga po psihijatrima i logopedima.Da vidis samo kako protrci kad prolazi pored mene,tacno zna da je stigla moja kletva.Jos jedan tu sto mi je antipatican a i druzi se sa ovom raspalom ekipicom,brzo se razveo i zena ga ostavila sa sve decom...Ali ajde,kako je moguce da se ta sranja ne desavaju ljudima sa kojim sam u dobrim odnosima u zgradi?Dakle,o njima mislim sve dobro,a oni i napreduju.A ovima zelim sve najgore i zaista se raspadaju,umiru...ali pazite,nisu svi oni istog kova.Nisu svi oni klosari i propaliteti,ali jednostavno - baksuzi su! I stali su na stranu onog ko nije bio pravican.Ja sam samo bio posten i usmerio sam lose misli ka njima,jer su mi terali inat.
Onima,koji pored svih ovih cinjenica tvrde da je sve ovo slucajnost,ocito nije mirna savest,ili se plase istine!
 
Poslednja izmena:
zar je supa i vristanje pod prozor za tebe bitnije od zivota deteta?? zar to uospte moze da se meri?? zar bre covece to sto ti se neko smeje u facu je razlog da se ti njemu podsmevas zato sto je rodilo debila??? pa ja jednostavno ne verujem kako si ti losa osoba!!!! kako bre uopste mozes nekom da zelis zlo????


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zar je supa i vristanje pod prozor za tebe bitnije od zivota deteta?? zar to uospte moze da se meri?? zar bre covece to sto ti se neko smeje u facu je razlog da se ti njemu podsmevas zato sto je rodilo debila??? pa ja jednostavno ne verujem kako si ti losa osoba!!!! kako bre uopste mozes nekom da zelis zlo????


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesi li ti tolka glupaca ili ne umes da procitas?On je pretio da ce da me ubije,samo zato sto mu nisam dao da sagradi supu i njome mi zatvori prozor.Da,moze da se meri,jer i ja sam necije dete,pa kad je on meni pre toga pozeleo smrt,a potom je njegovog najmilijeg u zivotu zadesila teska tragedija,zasto ne bih mogao s pravom reci da je sva moja zelja prema njemu ispunjena.Jednostavno,samo sam im pozeleo zlo i to im se i desilo.To je zato sto sam pravedan covek,pa sve sto mi zloce zele,vrati im se kao bumerang.I zivecu 100 godina ako treba,namerno,u inat baksuzima,da im svima docekam kraj i njihovim bliznjima!
Ako sam losa osoba,jer zelim zlo bahatima,onda mi je bas milo sto sam takav.
 
Poslednja izmena:
pa ja jednostavno ne verujem kako si ti losa osoba!!!! kako bre uopste mozes nekom da zelis zlo????


Sent from my iPhone using Tapatalk
A da te pitam,da tebi neko pusta glasnu muziku do pola dva nocu,svakog dana,stalno jednu te istu pesmu,pritom da ti se kezi u facu i kaze ti da si debil i da mu ne mozes nista,da li bi ga volela?A ti moras da ustanes ujutru u 2 da ides na poso neispavana i tako svakog dana...Mrzim svakog ko tera taj siptarsko-ciganski inat!A kad dozive neki tezak pad,sladim se njihovom zlopacenju,jer svaki inat uvek na nos izadje.
 
Ne verujem. Slučajnost. Ajde nekom logikom. Kuneš samo ljudski propalitet, a ljudski propalitet je kad-tad osuđen da ga strefi nešto loše, kleo ga ti ili ne - bilo od puške, alkohola, brze vožnje ili nečeg sličnog.
Uzgred. Javno govoriš kako ti je baba odgovorna za smrt 13oro ljudi :lol:

Pa nekako,suvise je veliki broj tih "uzastopnih slucajnosti",tako da bi pre rekao da to ipak nije slucajnost.
 
iznini nisam ni citala postove kad sam procitala samo sam i pozeleo zlo stvarno izvini ali ja u zivotu nikad nikome nisam pozelela zlo cak ni onima koji mozda meni zele zlo tako da stvarno ne mogu da razumem i ocigledno da sam glupaca kako ti kazes

Zlotvori uvek procitaju onog ko je dobar,pre nego sto on uvidi sa kim ima posla.Sta da ti kazem,cuvaj se...
A ovi kod mene su bili pustili korenje,razbaskarili se ljudi,nije imao ko da im kaze STOP!Radio je ko je sta hteo - e pa nema vise.Sad ja ne dam...I imam da ih zezam,da ih zezam,na glavu cu da im se popnem.Vec se i sada kaju sto su se zakacili samnom,ne znaju vise kako da me se otresu,ali to je tek pocetak.Necu bre da umrem dok prvo ja njih sve ne pokopam,toliko su me zajeli :)
 

Back
Top