Svaka krpa svojoj zakrpi

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.948
Citam juce u novinama kako je danas sve manje brakova doktor - asistentica, advokat - sekretarica itd...ti brakovi su do prije par godina bili sasvim normalni.
Otac od mog dobrog kolege je glavni prehrambeni savjetnik za Aziju a mama je tatina bivsa sekretarica. U braku su preko 25 godina i brak funkcionise normalno.

Naime, danas je intelekt uzeo toliko maha da su zahtjevi u braku postali drugaciji, kroz finansijske mogucnosti i zastitu istih (predbracne ugovore) dolazimo do klasifikacije ljudi po uspjehu bilo to na intelektualnom ili poslovnom planu.
Da li je moguce da se nakon jako kratkog liberalizma opet vracamo toj nekoj uslovnoj logici i ocekivanju da taj neko bude u visini ociju?
Nemojte sada poceti sa izjavama tipa "to je uvije tako bilo" posto nije bas tako.

Moje pitanje vama je: "da li ste saglasni sa takvim stavom ili ne i da li bi se vi ikada udale/ozenili za nekoga ko je intelektualno, finajsijski i poslovno daleko ispod vas"?
 
Citam juce u novinama kako je danas sve manje brakova doktor - asistentica, advokat - sekretarica itd...ti brakovi su do prije par godina bili sasvim normalni.
Otac od mog dobrog kolege je glavni prehrambeni savjetnik za Aziju a mama je tatina bivsa sekretarica. U braku su preko 25 godina i brak funkcionise normalno.

Naime, danas je intelekt uzeo toliko maha da su zahtjevi u braku postali drugaciji, kroz finansijske mogucnosti i zastitu istih (predbracne ugovore) dolazimo do klasifikacije ljudi po uspjehu bilo to na intelektualnom ili poslovnom planu.
Da li je moguce da se nakon jako kratkog liberalizma opet vracamo toj nekoj uslovnoj logici i ocekivanju da taj neko bude u visini ociju?
Nemojte sada poceti sa izjavama tipa "to je uvije tako bilo" posto nije bas tako.

Moje pitanje vama je: "da li ste saglasni sa takvim stavom ili ne i da li bi se vi ikada udale/ozenili za nekoga ko je intelektualno, finajsijski i poslovno daleko ispod vas"?

to sam i ranije objasnjavao, drustvo propada kad se covek postuje iskljucivo po skoli a ne po ljudskosti
 
Citam juce u novinama kako je danas sve manje brakova doktor - asistentica, advokat - sekretarica itd...ti brakovi su do prije par godina bili sasvim normalni.
Otac od mog dobrog kolege je glavni prehrambeni savjetnik za Aziju a mama je tatina bivsa sekretarica. U braku su preko 25 godina i brak funkcionise normalno.

Naime, danas je intelekt uzeo toliko maha da su zahtjevi u braku postali drugaciji, kroz finansijske mogucnosti i zastitu istih (predbracne ugovore) dolazimo do klasifikacije ljudi po uspjehu bilo to na intelektualnom ili poslovnom planu.
Da li je moguce da se nakon jako kratkog liberalizma opet vracamo toj nekoj uslovnoj logici i ocekivanju da taj neko bude u visini ociju?
Nemojte sada poceti sa izjavama tipa "to je uvije tako bilo" posto nije bas tako.

Moje pitanje vama je: "da li ste saglasni sa takvim stavom ili ne i da li bi se vi ikada udale/ozenili za nekoga ko je intelektualno, finajsijski i poslovno daleko ispod vas"?

Nije mi toliko bitno njeno zvanje i koliko zaradjuje. Ako voli svoj posao i obavlja ga sa osmehom ne bi mi smetalo ni da ima minimalnu zaradu od toga.
Sto se tice intelekta to je vec slozenije pitanje.
Mozda manje zna neke stvari od mene dok u drugima moze da bude daleko pametnija.
 
to sam i ranije objasnjavao, drustvo propada kad se covek postuje iskljucivo po skoli a ne po ljudskosti

Ti si u zapadnoj evropi te me jako dobro shvatas zato sto gledas taj svijet oko sebe...na zalost.

Dolazim do zakljucka da ljudska pohelpa i komplexi dobijaju jedan novi oblik, te da vise nije dovoljno samo imati pare zato sto se one mogu zaraditi i sa IMBIS-om...vec da polako postaje bitno koga imas pored sebe.
 
Citam juce u novinama kako je danas sve manje brakova doktor - asistentica, advokat - sekretarica itd...ti brakovi su do prije par godina bili sasvim normalni.
Otac od mog dobrog kolege je glavni prehrambeni savjetnik za Aziju a mama je tatina bivsa sekretarica. U braku su preko 25 godina i brak funkcionise normalno.

Naime, danas je intelekt uzeo toliko maha da su zahtjevi u braku postali drugaciji, kroz finansijske mogucnosti i zastitu istih (predbracne ugovore) dolazimo do klasifikacije ljudi po uspjehu bilo to na intelektualnom ili poslovnom planu.
Da li je moguce da se nakon jako kratkog liberalizma opet vracamo toj nekoj uslovnoj logici i ocekivanju da taj neko bude u visini ociju?
Nemojte sada poceti sa izjavama tipa "to je uvije tako bilo" posto nije bas tako.

Moje pitanje vama je: "da li ste saglasni sa takvim stavom ili ne i da li bi se vi ikada udale/ozenili za nekoga ko je intelektualno, finajsijski i poslovno daleko ispod vas"?

intelektualno ne, sve ostalo manje vise
bitno je da je muskarac vredan
 
Citam juce u novinama kako je danas sve manje brakova doktor - asistentica, advokat - sekretarica itd...ti brakovi su do prije par godina bili sasvim normalni.
Otac od mog dobrog kolege je glavni prehrambeni savjetnik za Aziju a mama je tatina bivsa sekretarica. U braku su preko 25 godina i brak funkcionise normalno.

Naime, danas je intelekt uzeo toliko maha da su zahtjevi u braku postali drugaciji, kroz finansijske mogucnosti i zastitu istih (predbracne ugovore) dolazimo do klasifikacije ljudi po uspjehu bilo to na intelektualnom ili poslovnom planu.
Da li je moguce da se nakon jako kratkog liberalizma opet vracamo toj nekoj uslovnoj logici i ocekivanju da taj neko bude u visini ociju?
Nemojte sada poceti sa izjavama tipa "to je uvije tako bilo" posto nije bas tako.

Moje pitanje vama je: "da li ste saglasni sa takvim stavom ili ne i da li bi se vi ikada udale/ozenili za nekoga ko je intelektualno, finajsijski i poslovno daleko ispod vas"?
Ti brakovi tipa direktor-sekretarica, šef-čistačica su brakovi sklopljeni u vreme kapitalizma.
Ovaj drugi bold je polutačan, mi smo priznali ili ne ipak životinje :neutral:, tip "da si mi na oku", "moje krdo" :lol:
Odgovor na tvoje pitanje je da bih bila u braku sa takvom jednom osobom, merilo nije novac, već isti ciljevi, i ...ostalo :D
 
Ti brakovi tipa direktor-sekretarica, šef-čistačica su brakovi sklopljeni u vreme kapitalizma.Ovaj drugi bold je polutačan, mi smo priznali ili ne ipak životinje :neutral:, tip "da si mi na oku", "moje krdo" :lol:
Odgovor na tvoje pitanje je da bih bila u braku sa takvom jednom osobom, merilo nije novac, već isti ciljevi, i ...ostalo :D

Danas je vrijeme kapitalizma...vrijeme u kojem prevrcu Marksa vise nego ikada.

Merilo nije novac, vec isti ciljevi...kakvi ciljevi...poslovni?
 
ne bi ozenio intelektualno inferiorniju, ne vidim ni jedan razlog zasto
milje je nevazan ali najcesce ako je neki krs tesko da moze da ima bilo kakvu intelektalnu osnovu bez obzira na obrazovanje
kesh nevazan, ipak smo mi muskarci
a za kres I neobavezno jedino vazno da je dobra ***** totalno nevazno sto je otvoreno glupa ko q
 
ne bi ozenio intelektualno inferiorniju, ne vidim ni jedan razlog zasto
milje je nevazan ali najcesce ako je neki krs tesko da moze da ima bilo kakvu intelektalnu osnovu bez obzira na obrazovanje
kesh nevazan, ipak smo mi muskarci
a za kres I neobavezno jedino vazno da je dobra ***** totalno nevazno sto je otvoreno glupa ko q

Dobro ja postavim ozbiljnu temu a mi opet o neobaveznom :mrgreen:
 
...nema to veze sa poslom i sa novcem...jednostavno, ako ste ucili nesto na slican nacin, ako citate ili ne citate, gledate na zivot odredjenim ocima, uzivate u slicnom...ima ona da se suprotnosti privlace ali moje je misljenje da se to desi na kratko...imam snobovsku zicu u sebi, ako bih ja provela popodne lutajuci knjizarama a on knjigu niti vidi niti ceni, pa kako cemo mi...da, da moze moler da bude zainteresovan za umetnost, narocito kod nas, slazem se i pored toga dodajem da je kod nas sve nakrivo nasadjeno pa su profesori univerziteta najvece seljacine ali ako uzmem kako bi to u teoriji trebalo da bude, knjiga knjigu ljubi i nekako se uzima da se covek malo prokultivisao od tolikih slova i tudjih misli. A novac, status i to, skoro pa potpuno nevazno...ja sam toliko privatna i zatvorena osoba da stvarno ne vidim ni kome ni zasto bih se hvalila.
 
Danas se vrlo malo gleda drustveni status i obrazovanje u Srbiji, nikada se to nesto nije ni gledalo a danas pogotovo sa poplavom raznih privatnih fakulteta. Pogotovo to devojke ne cene, gleda se pre svega konkretnost, materijalni status. Danas u Srbiji jedan osrednji narko diler ima vecu vrednost nego sto doktora nauka .
 
Poslednja izmena:
Danas se vrlo malo gleda drustveni status i obrazovanje u Srbiji, nikada se to nesto nije ni gledalo a danas pogotovo sa poplavom raznih privatnih fakulteta. Pogotovo to devojke ne cene, gleda se pre svega konkretnost, materijalni status. Danas u Srbiji jedan osrednji narko diler ima vecu vrednost nego sto doktora nauka .

Zato moras biti investicioni bankar u svetu i Dr nauka...eto druze polako si pronasao srz :rotf:
Al malo si okasnio ako nisi srednjoskolac :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Nego na temu druga Bokija, ne znam ne mogu ja s glupacama kojekakvim :lol:
 

Back
Top