Vaspitavanje muske dece

Smoriša

Ističe se
Banovan
Poruka
2.553
Ajde da vidimo kakvi biste ocevi i majke bili pa me zanima sta biste sve radili i sta sve podrazumevate pod vaspitanjem.
Sta bi bilo naglaseno kod vas?

Mislim da je bila tema, pre oko godinu dana, ali ne fali ponovo, a ako je problem nek se zakljuca.
 
nego kako vaspitanje želiš?

- brdsko-bosansko?
- viktorijansko?
- socijalistički tehnokratsko
- fensi moderno?


prvo i treće ti je većina tako vapsitana, zato i jesmo u gomnima
ono drugo ti je kod gastarbajtera, dodju ovde oni radosni na odmor a dete izgubljeno ko retardirano
a četvrto ti je ovo sa mobilnim telefonima gde vrte youtube klipove dok jedu

Bilo kako bilo dete je NAJVAŽNIJE NAUČITI da sve što je preko 200 dinara - to je skupo
a ako se nadje nešto ispod 200 - da nemamo para i da ima bolje negde tamo
 
a nema bolan šta za zaključavat temu ako si otvorio
ako treba zaključavat a što si otvarao?
šta ako je bila tema prošle godine?
možda neko nije bio prošle godine?
evo ja sam ovde skoro 10 godina bar dva put godišnje se otvori "koliki treba da bude pa da žene bespogovorno dotrčavaju"

kako su nas vaspitali tako ćemo i mi njih
jel nas neko nešto pito
šljaga pa vozi
 
Čitam ovu temu, neko je negde napisao da se otvaraju teme o dužini.
To je večito pitanje možda čak i za crkvu
Bez obzira na konstituciju muškarca gde je sve proporcionano baš taj deo nije
Kod prckavo muško (ono do 60 kila maksimum) koliki god da je - mož da prodje
Problem je kod pravo muško (preko 100 kila) sa ručerde, sa ramena, sa nožurde, sa teleću glavu...
Tu je glavni problem vizuelnog karaktera.
Sve da obojica imaju isti žensko pomisli da je kod onog prckavog bolje jer pate od estetike a dalje ne razmišljaju.

Recimo Kinezi
Kod njih je antropološki mala dužina al golema nacija
Oni su sve ono napravili sa 11 santina i iygleda da je tako najbolje
Ovi što imaju duplo više ne prave ništa mogu da ga stave pozadi slobodno kad nas nema za ni pod šljivu.
nego da se vratimo na temu, samo sam hteo da repliciram nekome pre mene
 
Poslednja izmena:
Šta učiti dete?
Sedi uči po ceo dan trebaće ti.
Ako imaš bolji prosek lakše ćeš se zaposliti.
Ako ne učiš ne gine ti komunalno preduzeće, socijalno, zdravstveno, penziono....
Bolje uči pa radi kod domaćeg privatnika ili domaćeg posrednika u stranoj firmi bez gore navedenih neprijatnih momenata
Jes da on nikad ije bio u toj zemlji al zna u malom mozgu kako se tamo radi ali mu ne radi ni mali mozak oko plaćanja tamo

Eto to kad naučimo dete ono će imati rašta učiti i najbolje u odeljenju da bude pa da se mi prčimo na roditeljskom
kako je naše pametno i da ga džaba nismo činili, da je povuklo na celu familiju koja krije bolesti i nedostatke
 
Poslednja izmena:
mada deca umeju da pitaju nezgodna pitanja
ova današnja deca se ne bave problemom svog nastanka,
to su već videla na mobilnom telefonu koji ste mu kupili da budete u kontakt-kontroli

deca danas pitaju vrlo čudna pitanja već u četvrtom razredu:
- zašto tata od tog i tog može da radi gde hoće i za koju platu hoće a ti ne možeš?
- zašto mama od te i te može da je vodi po insotranstvu a ja samo školsku ekskurziju do McDonaldsa?
- zašto baba i deda kupuju mojim drugarima najnovije konzole sa original diskovima a mi piratske sa pirate bay-a
koji je ponovo počeo sa radom posle odbrojavanja, pa ne možemo da updateujemo servere?

To ili su negde čula na ulici od probisveta ili ih učiteljica pitala šta čiji roditelji rade
pa pošto je većina učiteljica u BG-u sa sela i geografskih krajeva odma ostvaruju kontakte sa pojedinim roditeljima
Tako deca nauče da je greb-greb-jeb najbolje za život pogotovo ako si iz materine stigao.
Deca iz Beograda ne mogu da se snadju jer ovi što su se grebali pa uspeli ne pomažu nikome.
Oni znaju da se grebu a ne da pomažu - uostalom zaslužii su.
 
Poslednja izmena:
mama nek ga uci da uci, ja cu samo sport i kako sa ribama:kafa:

to ti je pod 1 - brdsko bosansko
ubaci malo socijalističke tehnokratije ako misliš da bude menadžer od realnog
a i što da uči? sport sport sport pa u pandure....
ma da - ne radiš ništa a država mora da te plati
beneficiran radni staž odeš u penziju sa 45 maksimum

BRAVO!
Ide repka sem ako ti je nisam dao pre neki dan...

za ribe ne moraš da ga učiš ništa - sve je on to video na mobilnom
novo ti je vreme danas
 
Poslednja izmena:
Medjutim sve je to lepo i lako ako živimo u braku.
Ja sam rešio da vodim sistem života mog dede što je plaćao alimentacije po 20 sela
Koliko znam svi su danas ili vojna lica ili bezbednjaci ili žandarmerija i svaki ti gleda sebe ni familiju ne zarezuju.
Ja eto odrastao u braku po crkvenom predanju pa obivam oglase ko zadnji...

Nešto se mislim ala je imao sreće Andrej od VU-a
Da ga recimo dovatio onaj moj buraz od ujaka ne bi stigao ni žalbu da napiše
a i naučili ga kako se pakuje u kesu da niko ne provali
 
Poslednja izmena:
Gledao bih da budem sto realniji prema njemu. Bez lazi. Znam da keám, jer je najlakse pricati kako bi vaspitavao dete kada nisi roditelj. Trudio bih se mozda da ga keva ne isfeminizira i ne utuvi u glavu price o ljubavi i da ga ceka tamo negde nekada neka njegova magnetno indukovana polovina. A sa druge strane, sinak vadim te do 18-te, posle sam odgovaras za posledice.Mada bih se trudio koliko mogu da mu dam boost kao klincu sto vise mogu. To su bitne godine za razvoj i samopouzdanje.
 
Ovako ne primenjivati sledeće modele ponašanja i vaspitanja prema muškoj deci!
1. ne lagati sopstveno dete
2. ne ucenjivati i manipulisati
3. ne fizički kažnjavati
...
U suprotnom, ukoliko bilo šta od ovog troje primenjujete u komunikaciji i vaspitanju, osetićete na svojoj koži, ili će muško dete takav model primeniti na svojim vršnjacima, jer još uvek ne može na vama.
..
Model laganja koji počinje od malena, jer ne umete i ne znate bolje je poguban, jer vam podriva autoritet (fraze poput ovih "Doći će vuk da te odnese, babaroga, cigani" brzo budu prevaziđene, a roditelj izgubi autoritet i bude posmatran kao lažljivac)
Model ucene i manipulacije ("ako budeš dobar - dobićeš to i to"...brzo bude iskorišćen u njihovu korist, pa se često čuje od strane iste te dece "ako želiš da imam sve petice, hoću novi mobilni ili novi kompjuter")
Model fizičkog kažnjavanja, ruši samopouzdanje kod dece, psihički oštećuje, nepravedan je, takođe ruši sliku roditelja, jer takav roditelj nema argumente i ne može da izađe na kraj sa detetom, nego koristi princip jačeg.
...
Za muško dete treba prilagoditi vaspitanje prema ličnosti deteta. Ako je deto povučeno ne može biti isti pristup, kao i nekom hiperaktivnom klincu, kojem mozak radi 200 na sat i često brže nego vama. U svakom slučaju puno živaca, rukovoditi se logikom i zdravim razumom, a ono što dete ne može da ima i što jeste neka naša prednost...to bi bilo iskustvo.

E sad da je to sve jednostavno, roditelji bi bili savršeni...ali u svakom slučaju, ove tri gore smernice bi bile idealne i minimum za ispoštovati.
 
dijalozi, a ne monolozi

prisustvovala sam nekim maratonskim tiradama, gde je upravo roditelj drzao monolog i to je stvarno zamorno i kontraproduktivno.

narocito jedna od losijih stvari je kada se roditelj pocne nastavljati sa detetom, pa to izgleda kao prepirka, zvucace grubo ali recimo rekla bih "maloumnika"

u tom nazovi razgovoru roditelj ume da izgubi totalnu kontrolu i promasi poentu cesto.

kada se postave granice kod deteta u osnovnoj skoli,, dijalog ce nam kao metod vaspitanja biti potreban do kraja punoletstva.
 
Kad pominjem dijalog ne mislim samo na priliku da dete kaze ono sto zeli, vec da bude pitano o mnogim stvarima. O mnogima stvarima dete i ne razmislja, a kada se pita za misljenje stavlja se u ulogu da aktivno razmislja o problemu ili temi i veoma je prijatan taj razgovor, jer de prijateljski, ravnopravan, uvazavajuci za dete, implicitan kompliment da je vazno...

Takav odnos ne samo sto omogucava da se lako i brzo dodje do resenja, vec ujedno stvara i bliskost izmedju dece i roditelja, a to je neprocenjivo, i to ne do punoletstva, vec dozivotno!
 
Kad pominjem dijalog ne mislim samo na priliku da dete kaze ono sto zeli, vec da bude pitano o mnogim stvarima. O mnogima stvarima dete i ne razmislja, a kada se pita za misljenje stavlja se u ulogu da aktivno razmislja o problemu ili temi i veoma je prijatan taj razgovor, jer de prijateljski, ravnopravan, uvazavajuci za dete, implicitan kompliment da je vazno...

Takav odnos ne samo sto omogucava da se lako i brzo dodje do resenja, vec ujedno stvara i bliskost izmedju dece i roditelja, a to je neprocenjivo, i to ne do punoletstva, vec dozivotno!
Uvek je dobro staviti dete u poziciju da razmislja. postaviti mu pitanje i napraviti inverziju neke situacije, da moze da je sagleda i iz drugog ugla.

Konkretan zivotni primer cesto mnogo vise pomogne nego neke apstrakcije i stav "moras da me slusas jer sam stariji i pametniji"

To sto ti pricas Distance je zaista jedna fina postavka koja je temelj sutrasnjeg kvalitetnog odnosa.

Imam prijateljicu koja je ostala mlada udovica sa dva muska deteta i sama ih izvela na put, i to su stvarno tako fini mladici, koji se svojoj majci obracaju iz ljubavi a ne sto moraju ili iz duznosti. Nema nista lepse od takvog odnosa.
 
Uvek je dobro staviti dete u poziciju da razmislja. postaviti mu pitanje i napraviti inverziju neke situacije, da moze da je sagleda i iz drugog ugla.

Konkretan zivotni primer cesto mnogo vise pomogne nego neke apstrakcije i stav "moras da me slusas jer sam stariji i pametniji"

to sto ti pricas Distance je zaista jedna fina postavka koja je temelj sutrasnjeg kvalitetnog odnosa.

imam prijateljicu koja je ostala mlada udovica sa dva muska deteta i sama ih izvela na put, to su stvarno tako fini mladici, koji se svojoj majci obracaju iz ljubavi a ne sto moraju ili iz duznosti. Nema nista lepse od takvog odnosa.
iskustvo
 
Ajde da vidimo kakvi biste ocevi i majke bili pa me zanima sta biste sve radili i sta sve podrazumevate pod vaspitanjem.
Sta bi bilo naglaseno kod vas?

Mislim da je bila tema, pre oko godinu dana, ali ne fali ponovo, a ako je problem nek se zakljuca.

Voleo bih da napisem nesto pametno ali nazalost ne mogu da se stim nicega...
Ne mogu sebe da zamislim kao oca.Ne znam,verovatno bih bio prilicno strog pogotovo prema muskom detetu.
I prvenstveno bih ga ucio da bude borac.Da bude jak,odlucan i uporan.Sve ono sto njegov cale nije.
 
Voleo bih da napisem nesto pametno ali nazalost ne mogu da se stim nicega...
Ne mogu sebe da zamislim kao oca.Ne znam,verovatno bih bio prilicno strog pogotovo prema muskom detetu.
I prvenstveno bih ga ucio da bude borac.Da bude jak,odlucan i uporan.Sve ono sto njegov cale nije.

Sa moje tacke gledista, sve je disciplina i samodisciplina. Koliko manje talentovani ljudi vise od talentovanih mogu da urade samo ako imaju ovu osobinu.
 

Back
Top