Da li deca treba da citaju stripove ?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.226
Stripovi? Da!
Bilo da je reč o Paji Patku, Asteriksu i Obeliksu ili Mikiju Mausu, crtani junaci su veoma popularni među decom. Nekada su nastavnici bili protiv njih, ali danas mnogi stručnjaci ističu da kombinacija zabavnih crteža i kratkih tekstova može biti dobar put ka razvijanju ljubavi prema knjizi.
MickeyMouseAndFriendsNo296.jpg

Stripovi?Ne!
Neki pedagozi, naglasavaju da strip salje poruku nasilja.
Itchy_%26_Scratchy_Comics_1.jpg

Ja se secam da smo mi i u zabavistu citali stripove tj gledali slike. U skoli su svi citali. Uglavno su to bili junaci : Zagor, Blek,Tek Viler, Komandant Mark,Kapetan Miki,Kit Teler...Ti junaci su kroz svoje price uticali prvenstveno pedagoski na nas. Recimo nekog Crnca nece da puste u kafanu, onda dodje Tek Viler omoguci mu da udje u kafanu, i odrzi lekciju svima da su svi ljudi jednaki bez obzira na boju koze i da svi imaju ista prava, uvek je branio slabije, borio se za pravdu, ucio je da nije lepo krasti i lagati i da zakon mora da se postuje.
Puno stvari u životu saznao sam kroz stripove ili su me stripovi zainteresirali za njih. Stripovi su mi ukazali i na to da nasilje u stripovima nije ni najmanje slično realnom nasilju, koje svakodnevno pratimo preko raznih medija.
Koje je vase misljenje, da li deca treba da citaju stripove?
Mirko_i_Slavko%2C_edicija_Nikad_robom%2C_br._34.jpg
 
Treba paziti na "američku produkciju" baš taj Paja Patak, Miki Maus... nacrtaju oni svašta na slikama... ubace svašta u filmiće

duck-tales-illuminati-300x218.jpg

ask about illuminati

donald-duck-pentagram-300x249.jpg




stripovi evropskih autora su već nešto drugo i mogu se nazvati stripom
..

- - - - - - - - - -

mickey-and-minnie-penis-300x192.jpg



- - - - - - - - - -

Обавезно да читају.

nek su i Diznijevski kurtchevi samo nek je na ćirilici...
šta misliš zašto ga nisu pustili da rikne od kancera nego ga azotirali?
(doduše polako mu ističe i to vreme, nisu našli lek za kancer)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Stripovi? Da!
Bilo da je reč o Paji Patku, Asteriksu i Obeliksu ili Mikiju Mausu, crtani junaci su veoma popularni među decom. Nekada su nastavnici bili protiv njih, ali danas mnogi stručnjaci ističu da kombinacija zabavnih crteža i kratkih tekstova može biti dobar put ka razvijanju ljubavi prema knjizi.
MickeyMouseAndFriendsNo296.jpg

Stripovi?Ne!
Neki pedagozi, naglasavaju da strip salje poruku nasilja.
Itchy_%26_Scratchy_Comics_1.jpg

Ja se secam da smo mi i u zabavistu citali stripove tj gledali slike. U skoli su svi citali. Uglavno su to bili junaci : Zagor, Blek,Tek Viler, Komandant Mark,Kapetan Miki,Kit Teler...Ti junaci su kroz svoje price uticali prvenstveno pedagoski na nas. Recimo nekog Crnca nece da puste u kafanu, onda dodje Tek Viler omoguci mu da udje u kafanu, i odrzi lekciju svima da su svi ljudi jednaki bez obzira na boju koze i da svi imaju ista prava, uvek je branio slabije, borio se za pravdu, ucio je da nije lepo krasti i lagati i da zakon mora da se postuje.
Puno stvari u životu saznao sam kroz stripove ili su me stripovi zainteresirali za njih. Stripovi su mi ukazali i na to da nasilje u stripovima nije ni najmanje slično realnom nasilju, koje svakodnevno pratimo preko raznih medija.
Koje je vase misljenje, da li deca treba da citaju stripove?
Mirko_i_Slavko%2C_edicija_Nikad_robom%2C_br._34.jpg

Danas se strip obrađuje u nastavi jezika i kjniževnosti. Stripovi su poticajni , naravno ovisno o temi i likovima koji se u njima pojavljuju. Djecu se potiče da i sami izrade svoj strip na zadanu temi i odabir likova.
 

Back
Top