Malo ste nam dosadili
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Malo ste nam dosadili

Aktivan član
    Učlanjen
    11.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Malo ste nam dosadili

Svakakvih teorija zavere koje kao potiču sa zapada , načitasmo se , te kodovi, slike, zigovi a u dole navedenim zemljama NE moraš da imas ličnu kartu .
    Pročitah i u novinama, kako je neki naš čoban osuđen, jer na srpskoj livadi među ovcama nije nosio dokument.

- - - - - - - - - -

wikipedia Главни чланак: Списак личне карте политика по региону
    .................................................. .............................................

Veliki broj zemalja nema ličnu kartu : Ово укључује Australija Kanada, Danska Irska , Indija , Japan, SAD, Novi Zeland, Norveska , Velika Britanija , i druge kao i zemlje koje imaju dobrovoljnu licnu kartu, mnoge zemlje : Austrija, Finska ,Francuska , Mađarska itd
    Poslednji put ažurirao/la gost 349039 : 11.02.2015. u 17:53

Domaćin
    Učlanjen
    08.06.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Malo ste nam dosadili

Citat Original postavio Damian Stark Pogledaj poruku
    Svakakvih teorija zavere koje potiču sa zapada se načitasmo , te kodovi, slike, zigovi a u dole navedenim zemljama
    NE moraš da imas ličnu kartu .
    Pročitah u novinama kako je neki naš čoban osuđen jer na srpskoj livadi međ' jOvcama nije nosio dokument.

- - - - - - - - - -

Главни чланак: Списак личне карте политика по региону

Број земаља немају националне личне карте. Ово укључује Аустралија , Канада , Данска , Ирска , Индија (види доле), Јапану , Нови Зеланд , Норвешка , Велика Британија и Сједињене Државе . Друге личне исправе, као што су пасош или возачка дозвола се потом користи као лична документа када је то потребно.

Број земаља има добровољних личну карту. Ово укључује Аустрију , Финску , Француску (види одељак Француска ), Мађарска (међутим, сви грађани Мађарске морају имати најмање један од: важећи пасош, возачка дозвола, пхотоцард или Народна личне карте), Исланда , Шведске и Швајцарске . Велика Британија је шема је укинута у јануару 2011. године, а база података је уништена.
    У Сједињеним Америчким Државама , наводи издају опционе легитимације за људе који немају возачку дозволу као алтернативни начин идентификације. Ове картице се издају од стране истог организација одговорна за возачке дозволе, која се обично назива Одељење за моторна возила .
    За сахрави људе из Западне Сахаре , пре 1975 Шпански личне карте су главни доказ да су грађани Сахарауи за разлику од недавних мароканских колониста . Они би дозвољено да гласају у евентуалном самоопредељење референдуму .
    Компаније и владина одељења може издати личне карте из сигурносних разлога или доказа о квалификацији . На пример, сви Такицаб возачи у Великој Британији носе личне карте. Менаџери, супервизори, и оперативци у изградњи у Великој Британији имају фотографско личну карту, на ЦСЦС (Грађевински Вештине сертификације) картицу, што указује обуку и вештине укључујући сигурносне обуке. Они који раде на УК железничким земљишта у близини линија рада морају носити фотографско личну карту да означи обуку у безбедности стаза (ПТС и друге картице) поседовање која је зависна од периодичних и случајном алкохола и дрога . У Квинсленду и Западној Аустралији , свако ради са децом мора да се Проверили и да се издаје Плава карта или који раде с децом картицом, респективно.
    Malo vise...

Zainteresovan član misionar (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Damian Stark Pogledaj poruku
    Svakakvih teorija zavere koje kao potiču sa zapada , načitasmo se , te kodovi, slike, zigovi a u dole navedenim zemljama NE moraš da imas ličnu kartu .
    Pročitah i u novinama, kako je neki naš čoban osuđen, jer na srpskoj livadi među ovcama nije nosio dokument.

- - - - - - - - - -

wikipedia Главни чланак: Списак личне карте политика по региону
    .................................................. .............................................

Veliki broj zemalja nema ličnu kartu : Ово укључује Australija Kanada, Danska Irska , Indija , Japan, SAD, Novi Zeland, Norveska , Velika Britanija , i druge kao i zemlje koje imaju dobrovoljnu licnu kartu, mnoge zemlje : Austrija, Finska ,Francuska , Mađarska itd
    Mozda ne licnu kartu, ali cisto sumnjam da postoji i jedna drzava u kojoj ne moras imati neki identifikacioni dokument.
    If your pictures aren't good enough, you aren't close enough.
    Robert Capa

Aktivan član
    Učlanjen
    11.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Kanada ima nacine da te identifikuju... Za to sluzi vozacka dozvola koja mi je u isto vreme i zdravstveno osiguranje. To mi bas nije najjasnije kako su smislili... Tj. To je neka novina... Ali nema veze, to je nebitno. Takodje se kreditna kartica koristi za identifikaciju, samo na njoj nema fotografije.

Poznat
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ejbisidi Pogledaj poruku
    Kanada ima nacine da te identifikuju... Za to sluzi vozacka dozvola koja mi je u isto vreme i zdravstveno osiguranje. To mi bas nije najjasnije kako su smislili... Tj. To je neka novina... Ali nema veze, to je nebitno. Takodje se kreditna kartica koristi za identifikaciju, samo na njoj nema fotografije.
    Ne znam da li zivis u Kanadi, ali ja sam u USA, i sledeca je situacija.
    Ko ne vozi dobije licnu kartu ili ID, a na njoj je broj buduce vozacke dozvole, koju kada dobijes , vracas L. kartu nazad.Za med, i zubno osiguranje imas posebne idetifikacione kartice, koje dobijas od kompanije u kojoj radis.Za one koji koriste Obamino drzavno osiguranje ne znam sta imaju, koji dokument.
    Kreditne kartice ti sluze kao dokument broj dva u slucaju kada uzimas kredit, kola ili nesto slicno tome.City banka je izdavala ranije kreditne karte sa fotografijom.
    Mislim da je slicna situacija i u Kanadi.
    I ima jos jedna pogodnost izmedju USA i Canade, mozes da uradis specijalnu vozacku dozvolu, koja ti sluzi kao pasos, i njega ne moras da nosis, kada prelazis granicu.

Buduća legenda perafitilj (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1950

Nemojte samo da ih podsećate na to za lične karte jer će oni začas da dođu na ideju da treba izvaditi nove lične karte a time ti izbijaju iz novčanika opet 6-7 hiljada dinara a pošto će ovo biti nova stvar ona bez 10 hiljada nemožemo proći.
    Ne mož da me bijete, koliko mogu ja da trpim.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lična karta ima čip u sebi. I pomoću tog čipa nas prate.

Slične teme

1. Da li su vam dosadili kapitalizam i demokratija?
    Autor el picante u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.07.2012., 20:49
  2. Dosadili joj sinovi pa ih bacila sa 15. sprata
    Autor 111111 u forumu Hronika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.06.2012., 10:59
  3. Dosta svadje! Dosadili ste svima!
    Autor teardrop u forumu Žene
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 28.09.2005., 14:05

Pravila za slanje poruka