Rap ili Trap?

SaleeAR

Početnik
Poruka
4
Iskreno me zanima sta slušaoci misle o Trap'u, koji se u poslednje vreme jako širi na našoj sceni?

Ko po vašem mišljenju to radi najbolje?

Po mom misljenju trap vrti samo prazne priče...Uspeh, lova, k*rve, droga i slicno.

Ok snimiti po neku pesmu o tome, ali baviti se samo tim pričama je trulo, pogotovo na našoj sceni.

Vaše mišljenje?
 
Poslednja izmena:
Trep je dobar kada ga rade pravi ljudi kojima se sviđa, i pri tome ne prežvakavaju iste teme 1000 puta, to rade Džeri i Brut, dok Fox, Gudroslav, Mimi Mercedez to rade samo zato što je novo i popularno, od trepera uz Džerija i Bruta jedino još Furio Đunta zna da baci dobru rimu.
 
The term "trap" was used to refer to the place where drug deals are made and how it is difficult to escape the lifestyle. The term originated in Atlanta, Georgia where rappers Cool Breeze, Dungeon Family, Outkast, Goodie Mob and Ghetto Mafia were some of the first to use the term in their music. Fans and critics started to refer to rappers whose primary lyrical topic was drug dealing, as "trap rappers."

Klasična priča je već izlizana, malo izvođača prikazuje nešto novo, zato su se slušaoci i zasitili repa i prihvatili trep (ne svi, ali rekao bih da većina jeste). U suštini nadovezuje se na istu priču samo što više promoviše neki rasipnički život kao što si napisao, ali ne mora uvek da bude tako, recimo Koronin novi album:


Još jedan interesantan miks zvukova imaš kod Vuk Moba, on voli da ubacuje folk zvuk u svoje trep pesme. Kad sam prvi put čuo pomislio sam 'kakva je ovo seljanija', ali to je opet neki njegov stil, ne možeš ti da očekuješ prosperitet ako kopiraš druge.
 

Back
Top