Da li bi voleli da se vrarti Sloba i 1993. godina?

Da li bi voleli da se vrati 1993?

  • Da mnogo je bolje bilo za Slobe

  • Ne, Vucko je fenomenalan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Да завршимо са Семом Хусеинием[vi],Сетом Акерманом[vii] и професором Робертом Хајденом[viii]: Хусеини је потврдио наводе Сахила и додао да је чуо да је Холбрук говорио о ултиматуму на МСНБЦ, отприлике 12 априла 1999, и да је просто „невероватно чудно“ то његово побијање раније датих изјава: „Знате, рекао је да када се срео с Милошевићем није желео да рат крене због неспоразума попут 1914, Првог светског рата. Не знам пуно о Првом светском рату, али знам о предконтексту ескалације рата у Вијетнаму, у заливу Тонкин и чини ми се да је прилог Б (споразума из Рамбујеа) и само ми допустите да прочитам две кратке ставке „особље НАТО-а биће заштићено од било којег вида хапшења, истраге или притварања од стране власти СРЈ. НАТО снагама биће омогућен слободан и неограничен пролаз и приступ на териротији СРЈ, укључујући ваздушни простор као и водене путеве“. Само ово је управо позив на окупацију, или тражење „дозволе“ да НАТО окупира целу територију СРЈ...то је као кад кажемо „Држали смо им пиштољ прислоњен на главу и тражили: одрекни се суверенитета или ћемо те бомбардовати“ (...) НАТО је постао узрочник рата, а не обрнуто“[ix] рекао је Хусеини.
 

Back
Top