Kako je unisten moral i bracno postenje kod ljudi

ma ja bre

Primećen član
Banovan
Poruka
574
Dr. Kinsi je ojavio 2 knjige u kojima je podrzavao homoseksualce i pedofile i silovatelje 50-tih godina proskog veka i nakon toga krece moralni sunovrat. Naravno on nije usamljen, njega su namestili da zapocne vladari sveta koji zele da unste moral kod ljudi i omogucili su mu da gostuje sirom amerike po medijima i po obrazovnim ustanovama nakon cega s zakoni poceli da usvajaju njegove izopacene sugestije. Jedna od takvih je da se smanje kazne do uslovne pedofilima jer oni ne ugrozavaju zivotno svojezvrtve i znacasjno ne ostecuju njihov fizicki organizam. Evo o tome sve kako je poclelo pa pogledajte i sami klip: A da naravno to nikasd niaste culi po medijima jer naravno istina se krije i nikakve istine prave i kljucne za sve necete naci i cuti u medijima jer medije drze upravo ti vladari sveta koji i zele da uniste covecanstvo

 
Poslednja izmena:
МОРАЛНОСТ КАО ИЗВОР ЖИВОТА
У последње време све више се људи окреће другим религијама тражећи у њима везу са Богом, несвесни да заправо беже од морала на коме три монотеистичке религије инсистирају. У јудаизму и исламу морал је дат у облику закона који се мора вршити, док у хришћанству човек је слободан од закона али се од њега тражи да из љубави према ближњима испуњава морал. Хришћанство у закону препознаје лице љубави и разуме да морални закон,Десет Божјих Заповести, заправо осликава љубав према ближњем. Јер без морала, љубав према ближњем је само једна превара у коју себе човек доводи чинећи добра дела из своје личне користи.
Лагао бих да кажем да се у другим религијама не помиње морал и љубав према ближњем, али се услед недостатка заповести та ствар лако превиђа, па су оне сладуњаве онима који гину.
Три Божанска лица бисмо могли да представимо и као; Законодавац(Отац), оног коме се суди(Сина) и судског извршитеља(Св. Дух). Будући да смо по образу Божјем створени то ми у себи можемо препознати та три лица, савест у којој је разум је наш законодавац, наш ум је онај коме се суди а дух који нам је од Бога дат је извршилац правде над сва три лица, јер су три лица заправо три личности једног Божанског Бића.
Судски процес у нашем бићу је свакодневна ствар и увек траје, али се правда не извршава одмах, већ се даје време да се човек покаје и промени своје понашање, како би се избегла евентуална казна, јер она погађа цело биће. Јер и савест и дух страдају када је правда неповољна по биће коме припадају, не страда само ум који је главни кривац што је кренуло наопако.
Будући да изван Бога не постоји ништа и све што постоји је у самом Богу, то је он свој ум поделио на безброј других бића и у свом је уму створио свет у коме ће сва та бића да живе. Да би овај свет и сва бића у њему складно функционисао мора да се поштује закон љубави. Што не желиш себи не чини другоме. Ми не желимо да неко краде наше, да нас лажу, да нам отимају, да нам се чини сила и да нас туку,да будемо преварени.... Све оно што ми не желимо себи ушло је у морал, да се не чини ни другима. Јер Бог је суд поставио да би свет функционисао по систему друштва где сви појединци треба да брину о друштву у целини. Кажњава себе онај ко ремети друштвени живот а награђује онај ко га унапређује. Гледајући своје тело ми видимо да је оно уређено као једно велико друштво у коме има разних ћелија,бактерија, и других организама који чине да друштво (наше тело) складно функционише. Када се намножи превише бактерија тело реагује па шаље војску(бела крвна зрнца)да среди ствар. Бактерјијама се то чини као неправда јер оне су само следиле свој природни инстикт за размножавањем. Немају разум да схвате да угрожавају цело друштво.Када се угојимо цело друштво пати јер мора да носи вишак килограма, цело друштво ради и запиње зато што се биће у целини не уздржава од хране. Цело друштво мора да запиње и да ради јер је биће коме припадају курварског духа па му треба пара за курвање, коцку,дрогу,алкохол,нови мобилни од петсто евра и ко зна шта све још не треба бићу курварског духа. Онда ум таквог бића почиње да смишља како на лакши начин да обезбеди новац за своје курварске потребе а то се одражава на морал целокупног његовог бића јер и најмања ћелија има свој ум,који је подложан кварењу. Ћелије таквог бића и саме почињу да краду и узимају од других ћелија да би имале више за себе. Ево погледајмо ћелије рака: нормалне ћелије између себе граде протеинске цевчице кроз које резмењују храну помажући једна другу. Док ћелије рака, немају способност да изграде такве везе између себе.
Да се вратимо на суд. Ми свакодневно судимо о стварима и догађајима у нашем животу; ово је лепо, оно ружно, ово добро,лоше итд. У зависности од тога како смо пресудили у нама ће се појавити нека осећања. Та осећања су реакција пороте на суд. Јер као што је Божји ум подељен на безброј бића тако је и наш ум подељен на много малих умова,то су бића нашег ума. Када су бића нашег ума задовољна ми то осећамо као радост а када нису онда као тугу, страх, мржњу...Дакле бића нашег ума чине пороту која реагује на одлуке суда.Знамо и сами да стално судимо гледајући телевизију о догађајима у свету, осећања која производимо осећа Син Божји чијег смо ума део.Па ако су осећања лепа он осећа да се његова душа радује.
Научници су открили да осећања изазивају да ћелије мозга производе одређена једињења, као и да лоша осећања терају ћелије да луче материје штетне по здравље нашег тела, а да лепа осећања чине да се луче материје корисне за здравље нашег тела. Исто тако научници су открили да наша лоша осећања утичу и мењају нашу ДНК, као и да утичу на повећану производњу слобогних радикала коју ударају у ДНК спиралу ломећи при том делове исте. Срећа да је Благи Бог на све мислио па постоје протеини који док спавамо, и не производимо лоша осећања, оправљају ДНК ланац, иначе бисмо брзо отпевали.
Занимљиво је да има људи који не иду на суд. Кад неко у свом срцу одлучи да га више не занима да ли је нешто добро или лоше, већ да ђе он да чини онако како је њему мило. Тада је такав човек као када неко не дође на суд, па нема ни пресуде, нема ни реакције пороте и таквом човеку све иде у напредак, Барем њему тако изгледа гледајући материјални план. Али деца таквога на свом суду плаћају данак док се кроз Христа не отму од оптужбама које су им од родитеља остале.
Језик којим говори Дух су наша осећања, она су градивни материјал од кога нам Дух уређује живот. Тадеј Витовнички је говорио: какве су ти мисли такав ти је живот. Јер лепе мисли доносе лепа осећања а лоше мисли које су последица лошег суда доносе лоша осећања.Наш живот,наше здравље,судбину... све одређују наша осећања која су последица нашег суда. А наш суд је последица нашег морала. Зато је и она пословица: чини добро и добру се надај.
Зато је морал извор живота. Јер морални закон је слика љубави. Љубав која нема свој облик у моралу добија своје лице и изглед, да је могу појмити они који је траже. Каква је чија љубав(морал)таквог му је облика и живот.

Свети Грал је посуда из које је пио Исус Христос са ученицима за време тајне вечере. Суд са вином. Вино представља крв Христову,а то је Љубав.
Када се Љубав нађе на Суду, тада је Порота пијана од радости. Зато када је наш суд исправан цело тело преплави осећај радости. А када је наш суд лош тада туга, гнев... прожимају тело. Онај чији су судови добри, стално пије крв Христову, свакодневно је с Христом за путиром.
И тако сине мој, чувај се онога што је преко овога, јер нема краја састављању многих књига, и много читање умор је телу. Главно је свему што си чуо: Бога се бој, и заповести његове држи, јер то је све човеку. Јер ће свако дело Бог изнети на суд и сваку тајну, била добра или зла.
Књига Проповедникова глава 12 стих 12,13 и 14
 
Ljudi su nemoralni jer su takvi u dusi.

Na varam ja zenu zbog tamo nekog, vec jer sam takav covek, kog nije briga, koji ne moze da se iskontrolise, koji ne postuje tu zenu.

Не очајавај, не постоји толико лош човек да неби могао да се промени на боље. Само је ствар желили он то. Људи имају изговор: ја сам такав па или ме прихвати или не. Али то је изговор за некога ко не жели да се промени набоље јер му одговара његова злоћа. Човек који тежи ка добру зна да увек има места за поправку и да се буде бољи него што је тог тренутка, и труди се да буде бољи. А зломе одговара његово стање јер има корист од тога и не жели да се промени. Каже прихвати ме таквог какав јесам.
 
Ljudi gledaju samo sebe i svoje interese. I to se nastavlja i onda kad su u vezi sa devojkom ili momkom i kasnije bračnim prijateljem

Себичност је велика препрека за нормалан живот у заједници. Наше себичне љубави попут разних хобија, одласка у коцкарнице, кафане, играње игрица, лов риболов, курварство и слично се супротстављају љубави ка заједничком животу и кваре хармонију у заједници. Човек који није спреман да жртвује своје себичне љубави зарад заједнице и друштва у коме живи је себичан, и као такав није за друштво јер га његове љубави наводе да ради против друштва(заједнице) у коме живи. То је човек без морала јер морал није ништа друго до одговоран однос појединца према заједници. Зато се толико бракова и распада је је ретко ко спреман да живи за заједницу већ рађе задржавају своје себичне љубави и угађају њима. За живот у заједници је потребна жртва, да човек жртвује своје себичне љубави али је данас мало ко спреман на то. Све се то одражава и на друштво у коме живимо, тако да не треба да чуди што нам је овако како је. Децу од малих ногу васпитавамо да је важно бити НЕКО па деца врло брзо увиђају да ако се буду жртвовала за друштво биће НИКО и рађе гаје своје себичне љубави:
Ја сам неко кад навијам за партизан
Ја сам неко кад идем у позориште
Ја сам неко кад одем у турску на море
Ја сам неко кад имам телефон од 800 евра
Кад имам добра кола итд.
Данас се Човек јако мало цени и никоме није стало дал ће бити Човек или нечовек
А после кукамо што нам је овакво стање у друштву.
Е па браћо и сестре само кусамо чорбу коју смо сами запржили својим неодговорним односом према друштву. Покрали смо све што је било наше(социјализам) да би смо имали сваки своје. Ето није с моралом уништено само брачно поштење људи, већ и цело друштво имире у патњи као што је пун патње брак себичних људи.
 
Poslednja izmena:
Ljudi su nemoralni jer su takvi u dusi.

Na varam ja zenu zbog tamo nekog, vec jer sam takav covek, kog nije briga, koji ne moze da se iskontrolise, koji ne postuje tu zenu.

KAD OVAKO NAPIŠEŠ, "ne varam ja", je l stvarno ne varaš ?:D

Tema: jasno je da je sve smišljena propaganda, pomno isplanirana i da je sve slobodnija.
Da ne ulazim u temu seksulanosti, pedofilija bi trebala biti kažnjena najstrožije - ako ne smrtna kazna, onda doživotna robija, jer mi nije jasno da se mogu na slobodu pustiti takvi ljudi koji su već jednom naudili nekom djetetu.
 
Poslednja izmena:
Meh, kukanje hriscanskih kultista o "moralnoj degradaciji" covecanstva je staro koliko i samo hriscanstvo. Budi malo originalniji.

Кукају и атеисти, те не ваља им стање у србији, у свету. у здравству, у школству, у цркви . Намножило се лопова, кур**, педе**,врачара, превараната и свега осталог, а све је то последица неморала.
Фирме не уплаћују порезе, социјално, пензијско. здравствено. свако гледа да отме од друштва да би он сам имао више.
Ето како то изгледа кад је морална деградација у питању, јер морал није ништа друго до одговоран однос појединца према друштву у коме живи.
Не кукају хришћани џабе, већ зато што виде својим духовним очима оно што духовно слепи не виде.
Како се каже у Откровењу: намажи своје очи очињом масти, да видиш, да не будеш слеп више!
Сад ваљда схваташ шта значи бити слеп код очију
И такав један који ради против свога друштва, дође на форум који се бави духовношћу да се прави паметан и да се Шепури. Ваљда нема пара да иде по кафићима па тражи женске по форумима.
 
Poslednja izmena:
Не очајавај, не постоји толико лош човек да неби могао да се промени на боље. Само је ствар желили он то. Људи имају изговор: ја сам такав па или ме прихвати или не. Али то је изговор за некога ко не жели да се промени набоље јер му одговара његова злоћа. Човек који тежи ка добру зна да увек има места за поправку и да се буде бољи него што је тог тренутка, и труди се да буде бољи. А зломе одговара његово стање јер има корист од тога и не жели да се промени. Каже прихвати ме таквог какав јесам.

A dobro je ono sto religija kaze...?

- - - - - - - - - -



Кукају и атеисти, те не ваља им стање у србији, у свету. у здравству, у школству, у цркви . Намножило се лопова, кур**, педе**,врачара, превараната и свега осталог, а све је то последица неморала.
Фирме не уплаћују порезе, социјално, пензијско. здравствено. свако гледа да отме од друштва да би он сам имао више.
Ето како то изгледа кад је морална деградација у питању, јер морал није ништа друго до одговоран однос појединца према друштву у коме живи.
Не кукају хришћани џабе, већ зато што виде својим духовним очима оно што духовно слепи не виде.
Како се каже у Откровењу: намажи своје очи очињом масти, да видиш, да не будеш слеп више!
Сад ваљда схваташ шта значи бити слеп код очију
И такав један који ради против свога друштва, дође на форум који се бави духовношћу да се прави паметан и да се Шепури. Ваљда нема пара да иде по кафићима па тражи женске по форумима.

Ne deri se!

Ebo ti tvoju duhovnost, od toga se ne zivi.
 
Кукају и атеисти, те не ваља им стање у србији, у свету. у здравству, у школству, у цркви . Намножило се лопова, кур**, педе**,врачара, превараната и свега осталог, а све је то последица неморала.
Фирме не уплаћују порезе, социјално, пензијско. здравствено. свако гледа да отме од друштва да би он сам имао више.
Ето како то изгледа кад је морална деградација у питању, јер морал није ништа друго до одговоран однос појединца према друштву у коме живи.
Tema je sexualni moral, a za bolesnu, nehumanu i neprirodnu hriscansku sexualnu etiku me savrseno zabole ona stvar.
 
Ne deri se!

Ebo ti tvoju duhovnost, od toga se ne zivi.
Не дерем се, Као што видиш пишем малим словима, Само сам повећао величину слова зато што код мене у бровсеру су много ситна због резолуције екрана.
Вероватно ти имаш мању резолуцију па су код тебе овако подешена слова огромна.
А није да се не живи од духовности него дивот извире из духовног. Па у каквом је стању душа у таквом ти је стању и живот. док је човек млад све је лако, али будући да кроз живот душа све више страда ако се не чува, то кад наиђу невоље онда се питамо шта се ово дешава а нисмо ни свесни да је то зато што нам је душа у лошем стању и да нам се само враћа наш немаран однос према духовном аспекту сеоје личности.
Веровала ти или не, али живот ћете научити да се од духовности живи више него од јела и пића. Али да би човек омудрао прво траба да буде глуп.


Tema je sexualni moral, a za bolesnu, nehumanu i neprirodnu hriscansku sexualnu etiku me savrseno zabole ona stvar.
То си се ти мало истриповао да морал има везе само са сексом кад је у питању брак
Свашта људи трипују и не проверавају јели то уистину тако. И што је најгоре такви после излазе на изборе и одлучују о судбини друштва у коме живе.
 
Poslednja izmena:
Не дерем се, Као што видиш пишем малим словима, Само сам повећао величину слова зато што код мене у бровсеру су много ситна због резолуције екрана.
Вероватно ти имаш мању резолуцију па су код тебе овако подешена слова огромна.
А није да се не живи од духовности него дивот извире из духовног. Па у каквом је стању душа у таквом ти је стању и живот. док је човек млад све је лако, али будући да кроз живот душа све више страда ако се не чува, то кад наиђу невоље онда се питамо шта се ово дешава а нисмо ни свесни да је то зато што нам је душа у лошем стању и да нам се само враћа наш немаран однос према духовном аспекту сеоје личности.
Веровала ти или не, али живот ћете научити да се од духовности живи више него од јела и пића. Али да би човек омудрао прво траба да буде глуп.
Besmislenim, apstraktnim baljezgarijama nije mesto na ovom forumu. Imas religiju ili filozofiju za to.

То си се ти мало истриповао да морал има везе само са сексом кад је у питању брак
Samo za teske aseksualce ili za one indoktrinisane da stavljaju imaginarni koncept duhovnog na pedestal nema. Za sve nas ostale itekako ima.
 

Back
Top