od cega najcesce boluje vasa okolina?i da li ste osteceni time?

Mislim da sam negde izmedju te dve faze ali vise naginjem drugoj varijanti.

Ne znam sta sve podrazumevas pod okolinom, prijatelji ili kriju ili ne boluju.
Familija je druga prica, njih sve drma sindrom sta ce selo da kaze i treba biti najbolji u svemu.

pa prvo porodica,pa onda prijatelji i dalje..al generalno se pitanje tice vasih najblizih...
 
a sta ako patite od komleksa belog viteza i svima bi pomogli,a realno nema svima pomoci...koliki nam je radi vek ako smo tako nenormalni?:D

Bio sam takav u srednjoj skoli, svima sam voleo da pomognem a oni su to umeli da iskoriste.
Covek se tada rastuzi, zapita se da li ima prijatelje, da li je nekome zaista stalo do njega ili samo do stvari koje radi.
Skracuje se zivot i gubi se volja za istim.
 
a sta ako patite od komleksa belog viteza i svima bi pomogli,a realno nema svima pomoci...koliki nam je radi vek ako smo tako nenormalni?:D

Ja sam sebican na tom polju. Mogu da pomognem ali ne ako meni ide na stetu. Imam i ja probleme, koji su mi i preko glave nekada, ne mogu da resavam tudje. Probao sam, obicno se uvalim u nesto i napravim sebi problem, tako da, ne vise.
Postoje ljudi kojima cu uvek u po dana u po noci pomoci, bez pitanja, ali ovako nisam dobrocinitelj. Ucinim ako mogu, da ne budem skotina, al iskreno, neretko i slazem da ne znam ili da ne mogu (a mrzi me ili mi se samo ne bakce sa necim, jer se ovima osladilo).
 
Bio sam takav u srednjoj skoli, svima sam voleo da pomognem a oni su to umeli da iskoriste.
Covek se tada rastuzi, zapita se da li ima prijatelje, da li je nekome zaista stalo do njega ili samo do stvari koje radi.
Skracuje se zivot i gubi se volja za istim.

nemam ja bas taj trip da me iskoriscavaju,ver recimo sa pojedincima u porodici vodim 'bitke'..to su moje vetrenjace,al nekako ne umem da odustanem..
jer ako odustanes prihvatas da su nesrecni gremlini,a ja sam uvek u fazonu ako moze teba da bude bolje....
elem moje ludilo mi preudilo:lol:
 
Bio sam takav u srednjoj skoli, svima sam voleo da pomognem a oni su to umeli da iskoriste.
Covek se tada rastuzi, zapita se da li ima prijatelje, da li je nekome zaista stalo do njega ili samo do stvari koje radi.
Skracuje se zivot i gubi se volja za istim.

Da, tada ti se poljulja samopouzdanje i počneš sa preispitivanjem samog sebe.
Ali, neka ti nikada ne bude žao što si pomogao ili bar pokušao pomoći. Sve se to jednog dana vrati, ponekad i od ljudi od kojih to najmanje očekuješ. Pričam ti iz vlastitog iskustva, jer se baš u teškim životnim periodima vidi tko ti je zaista prijatelj i kome je stalo.
 
Ja sam sebican na tom polju. Mogu da pomognem ali ne ako meni ide na stetu. Imam i ja probleme, koji su mi i preko glave nekada, ne mogu da resavam tudje. Probao sam, obicno se uvalim u nesto i napravim sebi problem, tako da, ne vise.
Postoje ljudi kojima cu uvek u po dana u po noci pomoci, bez pitanja, ali ovako nisam dobrocinitelj. Ucinim ako mogu, da ne budem skotina, al iskreno, neretko i slazem da ne znam ili da ne mogu (a mrzi me ili mi se samo ne bakce sa necim, jer se ovima osladilo).

a ja se osecam lose ako ne pomognem a znam da u tom trenuku me to pomaganje ne bi ojadilo,i da bi dr osoba bila srecnija...

- - - - - - - - - -

Izbacujem sve ljude iz života koji pokušavaju da na mene prenesu svoju nervozu. Šta će mi to?

dobro al porodicu ne moz da izbacis:lol:
 
nemam ja bas taj trip da me iskoriscavaju,ver recimo sa pojedincima u porodici vodim 'bitke'..to su moje vetrenjace,al nekako ne umem da odustanem..
jer ako odustanes prihvatas da su nesrecni gremlini,a ja sam uvek u fazonu ako moze teba da bude bolje....
elem moje ludilo mi preudilo:lol:

Znam kako je to.
Sa ocem se oko retko cega slozim, nekada i popustim kada ne mogu vise da se raspravljam.
Slazem se sa ovim kosim :ok:

Da, tada ti se poljulja samopouzdanje i počneš sa preispitivanjem samog sebe.
Ali, neka ti nikada ne bude žao što si pomogao ili bar pokušao pomoći. Sve se to jednog dana vrati, ponekad i od ljudi od kojih to najmanje očekuješ. Pričam ti iz vlastitog iskustva, jer se baš u teškim životnim periodima vidi tko ti je zaista prijatelj i kome je stalo.

Mislim da se to i desilo u par navrata. Pomogle su mi osobe o kojima nisam znao nista, to mi je i vratilo nadu u ljude.
Ne kajem se sto sam pomogao, nekada mi je zao sto nisam mogao da pomognem prijatelju.

- - - - - - - - - -

dobro al porodicu ne moz da izbacis:lol:

Mozes.
Odes negde daleko gde ne mogu da te lako nadju i male su sanse da dodju.
Licno merkam skandinaviju jer ne vole zimu :lol:
 
a ja se osecam lose ako ne pomognem a znam da u tom trenuku me to pomaganje ne bi ojadilo,i da bi dr osoba bila srecnija...

Ja sam imao takve, dodju jednom, pa sutra, pa onaj dan tamo, pa onaj tamo...postane mi obaveza.
Sad da je nesto hitno lupam, treba mu da odstampa neki zahtev, da mu nadjem na netu i da nosi sudiji inace ce ga izbaciti iz stana, ok, naravno da cu pomoci, nisam skotina, ali da je nesto drugo sto nije hitno, a ja dosao, umoran, a ovaj mi vec 6-7 puta dolazi i vec mu se "osladilo" e onda kazem ne mogu, ajde neki drugi put.

Evo juce, ucinio jednom liku nesto, danas njegovom bratu, ja izgubih 2 dana sto se mog posla tice. Da su okolnosti drugacije, bilo bi problema sto zabusavam sa poslom, sto kasnim, pa moram da nadoknadjujem, da radim do kasnije, ali eto, ispalo je sve ok.
 
Znam kako je to.
Sa ocem se oko retko cega slozim, nekada i popustim kada ne mogu vise da se raspravljam.
Slazem se sa ovim kosim :ok:



Mislim da se to i desilo u par navrata. Pomogle su mi osobe o kojima nisam znao nista, to mi je i vratilo nadu u ljude.Ne kajem se sto sam pomogao, nekada mi je zao sto nisam mogao da pomognem prijatelju.

- - - - - - - - - -



Mozes.
Odes negde daleko gde ne mogu da te lako nadju i male su sanse da dodju.
Licno merkam skandinaviju jer ne vole zimu :lol:

Na to sam mislila. To se i meni desilo nedavno, oni od kojih očekuješ pomoć nestanu, a pojave se ljudi koje zapravo i ne poznaješ. Sve to život izbalansira.
 
a ja se osecam lose ako ne pomognem a znam da u tom trenuku me to pomaganje ne bi ojadilo,i da bi dr osoba bila srecnija...

- - - - - - - - - -



dobro al porodicu ne moz da izbacis:lol:

Meni treba pomoć u vidu bespovratnog zajma nekoliko četvorocifrenih evrića. :D
Pomaži!
Ne može se svima pomoći niti se svi mogu promeniti, ali treba pomoći ako se nesebično bolje osećamo. Naravno, ljudi su zli i nezahvalni ali ako očekuješ hvala onda ni ti nisi iskren dobrotvor.
Ako ti je s'druge strane, izražena potreba za ispravljanjem nepravde onda kolega po Sizifu to jeste problem.
Empatija i altruizam su, pored ljubavi, nesebična osećanja, ako imaš potrebu da pomažeš radi to, jer ćeš onda biti srećna. A šta je bitno u životu ako ne, biti srećan.
P.S.
Probaj izmisli junaka/inju, daj joj svoje osobine, dobre i loše, zapiši na papir i piši priče gde je beli vitez. Mašta može svašta;)
 
usamljenosti,neispunjenosti,bes,nervoza....?i kako to utice na vas?kako se borite sa tudjim stresom?da li ste tip koji
1.hoce sve da popravi..
2.boli ga uvce za sve..
ili nesto izmedju?i sta je tu najpametnije raditi?

Kao prvo, rečenica se počinje velikim slovom. Kao drugo, posle interpunkcijskog znaka sledi razmak. :lol: Kao treće, pretpostavljam da pretpostavljaš da sam tip pod 1. :lol:
S tim što za meni ne toliko važne ljude neznatno crpim energiju sa površine, a za meni bitne iz dubine. Sreća pa ovih drugih ima baš malo, pa su posledice samo relativno pogubne. :kafa:
 

Back
Top