Kina grca u dugovima - Trenutni dug 282% BDP.

Što se bavite makroekonomskim temama kad ni obićne ekonomske zakonitosti ne razumete...
Koja to banka koja radi duže od pet godina ne radi na piramidi?A tek državna,centralna, banka...
Kada je Medof pukao sa svojom investicionom piramidom,zaljuljao je desetak piramida i da ne bi
krenuo domino efekat,Rotšild i Rokfelerovi,ali i kraljica su se dobrano "otvorili" krpeči rupe nastale
paničnim povlačenjem uloga investitora i prodajom akcija (udela) investicija...Pad akcija je bio baš
preteći tih nekoliko nedelja i prouzročio je višegodišnju krizu iz koje se Srbija još nije iščupala...
Vučić, psihološkim sredstvima,pokušava da nas izvuče i o gle čuda,zasad mu uspeva! Većini uliva
poverenje! Tako je i Hića izvlačio Dojčland iz krize u kojoj su za dve nule ostali iza nas! ! ! (Naša je
novčanica od petsto milijardi:mrgreen:)
Samo gledajte šta će Grci sa svojim "dugom"...Kad MMFu ,Svetskoj banci i Pariskom klubu banaka otpišu sve
kamate i priznaju samo prvu osnovicu kao dug ima da puknu neke banke!
Recimo,osnovica duga je dvesto miliona dolara i to elektronskog novca,a s kamatom deset puta refinansiran ,
narastao na pet milijardi kao osnovica na koji je godišnja kamata veća od prvobitne osnovice! ! !
Eno vam ovi što su dizali kredite u "indeksiranim" švajcarcima...Ko povede sudski spor protiv
banke-dobija ga,ali advokat mora znati makroekonomiju!
Mogu samo da konstatujem da je obrazovanje u narodu O!
 
http://blogs.wsj.com/economics/2015...equals-282-of-gdp-raising-its-economic-risks/

Sta mislite da li ce Kina povuci taj ceo Azijski region nizbrdo kad dodje do bankrota Kine?

a sta ti mislis da pre nego sto nesto postavis, pre procitas sta pise???? postavio si post na holandskom(mislim da je zabranjeno) i kad neko to prevede , vidi da je tvoj zakljucak o propasti kine jedna velika GLUPOST. lepo pise da vlast kontrolise kretanje dugova i da uvek moze da dovede u red. ti dugovi su samo pretpostavka (niko nezna kako radi ), jer su napravljeni u paralelnom bankarstvu, veci nego u nerazvijenim zemljama, ali manji nego u razvijenim kao sto su australija i jos neke zemlje. ipak mislim da ces ti nesto pre povuci, nego sto ce kina bankrotirati
 
Što se bavite makroekonomskim temama kad ni obićne ekonomske zakonitosti ne razumete...
Koja to banka koja radi duže od pet godina ne radi na piramidi?A tek državna,centralna, banka...
Kada je Medof pukao sa svojom investicionom piramidom,zaljuljao je desetak piramida i da ne bi
krenuo domino efekat,Rotšild i Rokfelerovi,ali i kraljica su se dobrano "otvorili" krpeči rupe nastale
paničnim povlačenjem uloga investitora i prodajom akcija (udela) investicija...Pad akcija je bio baš
preteći tih nekoliko nedelja i prouzročio je višegodišnju krizu iz koje se Srbija još nije iščupala...
Vučić, psihološkim sredstvima,pokušava da nas izvuče i o gle čuda,zasad mu uspeva! Većini uliva
poverenje! Tako je i Hića izvlačio Dojčland iz krize u kojoj su za dve nule ostali iza nas! ! ! (Naša je
novčanica od petsto milijardi:mrgreen:)
Samo gledajte šta će Grci sa svojim "dugom"...Kad MMFu ,Svetskoj banci i Pariskom klubu banaka otpišu sve
kamate i priznaju samo prvu osnovicu kao dug ima da puknu neke banke!
Recimo,osnovica duga je dvesto miliona dolara i to elektronskog novca,a s kamatom deset puta refinansiran ,
narastao na pet milijardi kao osnovica na koji je godišnja kamata veća od prvobitne osnovice! ! !
Eno vam ovi što su dizali kredite u "indeksiranim" švajcarcima...Ko povede sudski spor protiv
banke-dobija ga,ali advokat mora znati makroekonomiju!
Mogu samo da konstatujem da je obrazovanje u narodu O!

Sve sam pročitao pažljivo. Tu i tamo je malo zbrzano ali i meni nebitno
Ono što sam ja shvatio - dug je u elektronskom novcu
kamata može samo da bude elektronska
dakle - tih para u papiru nema niti pozajmljivačima trebaju te pare nazad
oni bi elektronske kamate da zamene za nešto fiktivnije

pošto je sve na struju trenutno onda da ugasimo elektrane
Obrazovanje u narodu jeste 0 ali je alavost i nepromišljenost za 10

od gologuzije do bogatuna u najboljim životnim godinama je serbian dream
neki su ga ostvarili a od takvih samo par njih zaista pošteno

sve ostalo se svodi na priučenu seosku tehnokratiju odbeglu sa sela punu kombiMacija
za početak, posle fakulteta, da ga neko zaposli pa da mu daje pare
ni na kraj pameti mu ne pada da otvori svoju firmu jer tu onda postoji rizik na njegovu štetu
ovako je bolje - kad si u svom rangu mudruješ i ponavljaš poštapalice
a ako si medju nižerangiranim onda se prčiš pa savetuješ ko seoska svekrva uz napade histerije

ako ti se vremenom posreći da budeš neko levo mudo u firmi
odmah krećeš sa kombiMacijama kroz ugovore o trošak firme
omiljena rupica kod tehnokrata je u statutu firme gde lepo piše da mož da se angažuje neko drugi ako firma nema raspoložive kapacitete (koji se namerno ignorišu)...
To je hit po inžinjerskim DRŽAVNIM firmama...
Slično je u Zdravstvu, Sudstvu, Panduraciji, Školstvu...
ma svuda gde je seoska gologuzija po sistemu "snašla se"
tj nepotizam ili stranačke veze

to ti nama pričaj rodjo kako da se svi "snadjemo", da svi šefujemo sa ruke na dupe
pusti ti makro mikro ekonomiju, sudske sporove za elektronske pare
mi ovo što trošimo ili dugujemo uopšte nit trošimo nit dugujemo
sve je to elektronski

mi smo ono naše pravo i opipljivo spičkali mnogo davno
daj ti nama štetne ugovore, to je život, tu je adrenalin, tu je slavlje na splavovima... slikanje za novine... da svi pročitaju...
 
Poslednja izmena:
Sve sam pročitao pažljivo. Tu i tamo je malo zbrzano ali i meni nebitno
Ono što sam ja shvatio - dug je u elektronskom novcu
kamata može samo da bude elektronska
dakle - tih para u papiru nema niti pozajmljivačima trebaju te pare nazad
oni bi elektronske kamate da zamene za nešto fiktivnije

pošto je sve na struju trenutno onda da ugasimo elektrane
Obrazovanje u narodu jeste 0 ali je alavost i nepromišljenost za 10

od gologuzije do bogatuna u najboljim životnim godinama je serbian dream
neki su ga ostvarili a od takvih samo par njih zaista pošteno

sve ostalo se svodi na priučenu seosku tehnokratiju odbeglu sa sela punu kombiMacija
za početak, posle fakulteta, da ga neko zaposli pa da mu daje pare
ni na kraj pameti mu ne pada da otvori svoju firmu jer tu onda postoji rizik na njegovu štetu
ovako je bolje - kad si u svom rangu mudruješ i ponavljaš poštapalice
a ako si medju nižerangiranim onda se prčiš pa savetuješ ko seoska svekrva uz napade histerije

ako ti se vremenom posreći da budeš neko levo mudo u firmi
odmah krećeš sa kombiMacijama kroz ugovore o trošak firme
omiljena rupica kod tehnokrata je u statutu firme gde lepo piše da mož da se angažuje neko drugi ako firma nema raspoložive kapacitete (koji se namerno ignorišu)...
To je hit po inžinjerskim DRŽAVNIM firmama...
Slično je u Zdravstvu, Sudstvu, Panduraciji, Školstvu...
ma svuda gde je seoska gologuzija po sistemu "snašla se"
tj nepotizam ili stranačke veze

to ti nama pričaj rodjo kako da se svi "snadjemo", da svi šefujemo sa ruke na dupe
pusti ti makro mikro ekonomiju, sudske sporove za elektronske pare
mi ovo što trošimo ili dugujemo uopšte nit trošimo nit dugujemo
sve je to elektronski

mi smo ono naše pravo i opipljivo spičkali mnogo davno
daj ti nama štetne ugovore, to je život, tu je adrenalin, tu je slavlje na splavovima... slikanje za novine... da svi pročitaju...

:hahaha: Još nisam naišao na nekog ko je lapio dok je Vule vlas da je dobio "onaj"kredit...Ima ovih
podsticajnih,za zapošljavanje ,ali to je sitno...Onih razvojnih više nema...Tu se mlatila lova...Poslednja je bila
pokrajinska Razvojna...Nabedili su na Vuleta da je bratu kredu u milijardama nekim...Viš kako znaju kako se to može! ! !
Ali,lićno mislim da je Vule zanesenjak...Ni meni se ne sviđa jer voli da laže i da glumata-kao -ide na psihologiju...:mrgreen:
Pa dobro-nek ide,što se mene tiče -široko mu polje...
Nego Grci imaju u Novom Sadu prof. Kostu Josifidisa (valjda je Kostas-nisam čoveka nikad pitao kako mu stvarno ime...)
koji je ekspert makroekonomije...Već taj o tom međunarodnom bankarstvu zna sve-malo je veći kalibar od naše Tabakovićke i Kori...
Često putuje u USA i tamo drži predavanja na njihovim Univerzitetima...Skoro je bio na tv,supruga ga slušala,ja nisam jer znam šta
može da priča...Kaže veca da je strahovit!:hahaha: Jeste,strahovit je...Samo je tu u igri svašta,nisu samo pare,jer ako Grci
zaljuljaju (uz odobrenje Stejt Departmenta!:mrgreen: ,a to bi me odobrenje veoma iznenadilo!)piramide EU sledi domino efekat!
Da li taj domino sad treba amerima-nisam dovoljno pametan...Ako treba,ne bi bilo začudo da su oni kreirali pobedu levice u Grčkoj.
Koji god scenario se primenio-nama neće pogodovati! Za nas je blizina Grčke,a i zajednički poslovi-skoro katastrofalni inicijator!
Zato nemoj tražiti razvojne pare,ja ih nikad nisam dobio,a evo gibam! Vežbaš malo,pa se sam po sebi razvijaš...Ako ne rikneš od toga...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
A inače "unutrašnji dug" Kine je fikcija o piramidama između banaka! Tzv "interna" kratkoročna zaduženja...:mrgreen:
To je "patent" Hua Kuo Fenga koji je ostavio CK KP Kine u svom testamentu...
Odakle ,inače;Kini toliko para za taj dinamićan razvoj nego od fiktivnog elektronskog novca
naštampavanog u međubankarskim transakcijama...Ovo nije lako razumeti,a nema šanse da se
razotkriju te Kineske piramide!Inače,Kineske banke su finansirale gradnju zapadnih firmi kod njih!
Stejt Department je pre pet-šest godina optužio "neke" banke da štampaju dolare,ali se brzo učutali! ! !
Ybg,pa ameri to odavno rade i nisu prestali! Nema ni 5 % keša dolara od mase u opticaju-sve je verižno
trgovanje trange-frange s elektronskim novcem! Garancije se često koriste kao novac!
Inače,Kina ima ,sigurno,rezervni plan da pređe na juan istog momenta kad počnu da se ruše velike
piramide Vol Strita...Bilo bi smešno da to Hua Kuo Feng nije predvideo...Bio pametan kao Hoking-poznato je...;)
 
A inače "unutrašnji dug" Kine je fikcija o piramidama između banaka! Tzv "interna" kratkoročna zaduženja...:mrgreen:
To je "patent" Hua Kuo Fenga koji je ostavio CK KP Kine u svom testamentu...
Odakle ,inače;Kini toliko para za taj dinamićan razvoj nego od fiktivnog elektronskog novca
naštampavanog u međubankarskim transakcijama...Ovo nije lako razumeti,a nema šanse da se
razotkriju te Kineske piramide!Inače,Kineske banke su finansirale gradnju zapadnih firmi kod njih!
Stejt Department je pre pet-šest godina optužio "neke" banke da štampaju dolare,ali se brzo učutali! ! !
Ybg,pa ameri to odavno rade i nisu prestali! Nema ni 5 % keša dolara od mase u opticaju-sve je verižno
trgovanje trange-frange s elektronskim novcem! Garancije se često koriste kao novac!
Inače,Kina ima ,sigurno,rezervni plan da pređe na juan istog momenta kad počnu da se ruše velike
piramide Vol Strita...Bilo bi smešno da to Hua Kuo Feng nije predvideo...Bio pametan kao Hoking-poznato je...;)

Кина има огромну производњу, штампање пара уз тако енормну производњу нових вредности је сасвим оправдано.
 
Da svaki Kinez priloži 100 evra godišnje svojoj državi - ovi iz piramide bi se šuške nabrojali
E onda bi mogli ponovo da nam malo pozajme da mi to preusmerimo u pametnije koje eto nije urodilo plodom, da plasiramo investicije u plasmane,
da imamo da keširamo za savetodavne usluge (jedini iznos koji se ne porezuje kao dobit firme)

- - - - - - - - - -

Da svaki Srbin priloži 100 evra godišnje Srbiji...
a ne...
to se zvalo "Zajam za privredni preporod"
sad niko ne bi dao ni žutu banku...
 

Back
Top