pomozite mi....

B

Brigitta

Gost
Imam problema sa alergijom u ovom periodu...
Probala sam sa raznim ljekovima :BRONAL,CLARITIN,ASTEMISAN...
Dzaba,i dalje mi se pojavljuje DERMATITIS,na licu i vratu.
Da li pomaze koja krema,osim Didermal(koja je kortikosteroid i jaka je)
POMOZITE!!!
 
Ne znam da li znas da svako lecenje alergije traje jako dugo a sa druge strane u periodu godine kada alergije nisu izrazene uzimaju se odredjeni lekovi koji ce pripremiti organizam za period kada se pojave nove alergijske manifestacije.Dakle ako si alergicna to ne mozes tretirati samo kad se pojave manifestacije.Vazno je da se javis pravom lekaru dakle alergologu.Ne znam iz kog si grada ali kbc Srbije u Beogradu ima odlicnu alergologiju,treba da se urade alergoloske probe i ordinira terapija a takodje postoji vakcina koja se daje alergicnim ososbama kako bi se smanjile tekobe kao sto su tvoje.Sto se tice kreme nemoj ih uzimati na svoju ruku jer mozes da napravis jos gore stanje.Pozdrav!
 
Brigitta:
Imam problema sa alergijom u ovom periodu...
Probala sam sa raznim ljekovima :BRONAL,CLARITIN,ASTEMISAN...
Dzaba,i dalje mi se pojavljuje DERMATITIS,na licu i vratu.
Da li pomaze koja krema,osim Didermal(koja je kortikosteroid i jaka je)
POMOZITE!!!
Dok radiš sve to što radiš i tražiš pravo rešenje, pokušaj da uporedo sa tim piješ čaj od koprive jedno mesec dana u velikim količinama, umesto vode. Čaj od koprive se može piti bez posledica u tolikoj količini i može se skuvati ujutro za ceo dan. Mera je: 1 kašičica suve biljke na 1 šolju provrele vode, tako što se potrebna količina biljke stavi u sklonjenu provrelu vodu i procedi posle 3-4 minuta. Možeš ga sipati u flašu i piti po ceo dan. Odličan je protiv alergija i predlažem ti da pokušaš uporedo sa svim tim što inače radiš. Moram da te upozorim, mada nisam stručno lice, već iz ličnog iskustva, da budeš veoma obazriva kada su u pitanju lekovi protiv alergija.
Pozdrav.
 
Pojedini lekovi iz grupe antihistaminika[pogotovo Bronal] mogu kod pojedinih pacijenata dovesti da srcanih aritmija[ pogledaj u nezeljenim dejstvima]..
Zato se u novije vreme manje koriste, a pridaje znacaj lekovima koji ta svojstva nemaju. Dakle, oprezno sa lekovima za alergiju- samo strogo kontrolisano tj. kad DOC kaze...Ispitaj tu alergiju.
P.s. POZDRAV tebi i Komshinici. :wink: :wink:
 
Hvala KOmsinici,moram da nastavim sa koprivom jer sam prestala,a vidim da je dobra.
Sto se tice analiza,sve sam izvrsila....
Kazu da mi je oslabio imunitet...
A uzimam i med i sumece vitamine i ....dzaba...opet koprivnjaca.
Inace zivim u Podgorici i nemamo bas neke strucnjake.
Nas najbolji kozni ljekar (Karadaglic) radi u Beogradu.
 
NE ZIVIM U PODGORICI PA ME TO LICNO NE POGADJA,ali moram da reagujem!!!!VI MISLITE DA "NEMATE NEKE STRUCNJAKE U PODGORICI" Kako mozete tako neshto da kazete???Da li ste kompetentni da ocenjujete strucnost lekara?"Alergija"je sirok pojam!Bar desetak bolesti pacijenti nazivaju alergijom.KO VAS JE TO DO SADA NEUSPESHNO LECIO?KOJA JE VASA PRAVA DIJAGNOZA?ZNATE LI KOLIKO STE DERMATOLOGA,ALERGOLOGA I INTERNISTA IZ PODGORICE PROZVALI???TO NIJE LEPO!!!
 
Brigitta:
Hvala KOmsinici,moram da nastavim sa koprivom jer sam prestala,a vidim da je dobra.
Sto se tice analiza,sve sam izvrsila....
Kazu da mi je oslabio imunitet...
A uzimam i med i sumece vitamine i ....dzaba...opet koprivnjaca.
Inace zivim u Podgorici i nemamo bas neke strucnjake.
Nas najbolji kozni ljekar (Karadaglic) radi u Beogradu.
Profesor Kradaglic je profesor dermtologije na podgorickom medicinskom fakultetu,istina je da je nekad bio nacelnik dermatologije vma ali je sad u penziji i vrlo cesto je u PG,zato prvo proveri informacije koje imas.A sto se tice toga da nemate strucnjake,sto rece koleginica,odakle ti pravo da ocenjujes neciju strucnost.Znam odlicne lekare iz Pg i stvarno je sramota iznositi takve konstatacije.
 
Uz sve poštovanje svih profesija, pa i lekarske, moram da primetim veoma neprimereno reagovanje od strane istih, koje na žalost nije retko. Devojka se obratila dobrim ljudima voljnim da joj pomognu, naravno isključivo savetima, jer ovaj način i ne omogućava nešto više. U centru pažnje se odjednom nalazi odbrana profesije koju niko nije ni napao, kao i pripadnika iste zbog nečijeg privatnog iskustva i stava da ne može da veruje onima koji su je lečili i nisu izlečili. Jer, da ima ko adekvatno da je leči, ne bi ona na forumu tražila pomoć. Valjda ona zna da li u svom gradu ima kome da se obrati i da li je tamo neko pouzdan ili ne. Lekari nisu beli medvedi da bi bili a priori zaštićeni, jer veoma dobro znam i sama koliko ih ima koji svoj posao upravo otaljavaju i koliko neodgovorni znaju da budu, kao i onih koji ga obavljaju tako da se samo može "skinuti kapa" za posvećenost, odgovornost prema pacijentima i odnos prema svojoj profesiji. Kao i u svakom drugom poslu uostalom.
Zašto ste poskakali na devojku, pobogu? Pomozite joj ako možete, ako znate gde treba da ide i šta da radi i to je sve. Ne možete je, naravno, lečiti putem interneta i to verovatno nije ni očekivala.
A možemo otvoriti i neku temu o tome kako su i na koji način lekari ugroženi u našem društvu, ali to je drugo pitanje.
Pozdrav svima.
 
Brigitta:
Hvala KOmsinici,moram da nastavim sa koprivom jer sam prestala,a vidim da je dobra.
Sto se tice analiza,sve sam izvrsila....
Kazu da mi je oslabio imunitet...
A uzimam i med i sumece vitamine i ....dzaba...opet koprivnjaca.
Inace zivim u Podgorici i nemamo bas neke strucnjake.
Nas najbolji kozni ljekar (Karadaglic) radi u Beogradu.
Uvek kada se pojavi alergija, kažu lekari da nam je pao imunitet. Medicinu po pravilu ne zanima zašto je on pao. Lekar će ti uraditi sve ono što su ga na fakultetu naučili da treba da radi sa alergijom, bez upuštanja u sve ono što je za medicinu nepoznanica. U poslednjih dvadesetak godina alergije uzimaju maha a razlozi su nepoznati.
Ako ti je pao imunitet, pao je zbog nečega. Lekari neće otkriti zbog čega jer se oni ne bave time. Medicina se bavi lečenjem simptoma, a ne uzroka.
Zato sam ti preporučila koprivu, a sada vidim da je pominješ i da već imaš sa njom dobro iskustvo. Pa kad je tako, nastavi dok se lekari dogovaraju šta će ti sledeće davati, ali te molim još jednom, kao što te je i aviv posavetovala, budi oprezna. Nisu retki slučajevi da su ljudi lečeni godinama antialergeticima, pa se usled toga bolest povlačila dublje u organizam. Nestajali su jedni simptomi a pojavljivali se drugi, po pravilu teži. Neretko su ljudi lečeći ekcem ili neke druge promene na koži, po nestanku tih promena dobijali astmu. Lekari znaju da su te pojave u vezi, ali oni ne mogu drugačije, jer su to ograničenja njihove profesije.
Pozdravljam te i nadam se tvom oporavku.
 
Brigitta:
TAKVU KOMSINICU SVAKO BI POZELIO U SVOM KOMSILUKU!!!
:P
A za ove druge nemam komentar!!!
Hvala ti. Znam kakvi su problemi koje imaš i ako mogu da pomognem bilo kome, nije mi teško. Nekad je dovoljno da te neko sasluša, nekad da kaže "ej, i ja sam to imamo ili imam" ili "pokušaj ovo ili ono". Naravno, sa svime treba biti obazriv. Ako nešto ne može da škodi a može da pomogne, vredi pokušati.
Saosećam sa tobom i verujem da ćeš naći svoj način da rešiš problem, jer nema problema bez rešenja.
Pozdravljam te.
 
Vi"komsinice"lecite alergiju,a mi smo"ograniceni"u tome!???Ovde je stvarno neko ogranicen,ali to sigurno nismo mi!!!Ja ne bih volela da imam ovakvu komsinicu(uzela bi mi posao)Vi se komsinice drzite recepata za krempite i eventualno caj od koprive,a dozvolite onima koji su po 20 i vise godina UCILI da lece ljude to i rade!!!!Draga Brigit Vi se drzite koprive !!!!POZDRAVLJAM MLADU,PAMETNU,ALI I VREDNU KOLEGINICU (koja je cesto prisutna na forumu gde pomaze bolesnim ljudima,ali i brani cast profesije)
 
I kao i uvek lekari su najcrnji i najgori i kad vam doktor nesto kaze po pravilu nije dovoljno zainteresovan,nema pojma ,uvek se nadje neko ko bolje zna od ljudi koji se bave time.Zaista nemam nameru nikoga niti da napadam niti da branim ali moram samo jednu stvar da kazem.Nije istina da lekari lece samo simptome a da se ne bave uzrokom.Onaj ko je atopicar(ima sklonost ka alergijama) ce tokom zivota imati razlicite manifestacije alergije od kijavice preko koznih manifestacija pa do astme a lekovi koji se prepisuju su tu da sprece pojavu novih manifestacija,naravno da ih ne treba uzimati na svoju ruku i da imaju svoja nezeljena dejstva ali to je za sad jedini nacin da se takvi problemi koliko toliko zaustave.Kad kazemo da je u pitanju pad imuniteta nije istina da ne znamo sta je uzrok i da se time ne bavimo ali to se pacijentu tako kaze jer je suvise komplikovano objasniti nekome ko nije strucan po tom pitanju da je problem nastao na molekularnom nivou,da ne znamo zasto se i od cega covek senzibilisao na nesto,da li se to desilo u majcinoj utrobi ili kasnije u zivotu.Savremena medicina,i ne nasa nego svetska jos nije u potpunosti nasla resenje takvog problema.
Zao mi je sto imas takve probleme ali lecenje alergija je vrlo dugotrajno,neki ljudi ceo zivot uzimaju lekove zbog toga a pri tome moraju svoj rezim i ishrane i ponasanja da koriguju.I nisam imala nameru da te napadnem samo moras razumeti da ako kod tebe takvo lecenje ide sporije i teze da to ne mora odmah da znaci da je lekar ne strucan.Naravno da treba da koristis i prednosti prirodne medicine ali prvenstveno treba da otkrijes od cega si alergicna,ako su u pitanju trave,cvece i stvari koje se nalaze u prirodi nema tog doktora na ovom svetu koji ce te izleciti od alergija koje nastaju zbog cvetanja macijeg repka ili prasine ili duvanskog dima.U tom slucaju moras znati da u tvom genskom sklopu je negde nastala zbrka i da zbog toga imas alergije.
U svakom slucaju zelim ti da sto pre nadjes resenje svojih problema.Veliki pozdrav!
 
dermatolog:
Vi"komsinice"lecite alergiju,a mi smo"ograniceni"u tome!???Ovde je stvarno neko ogranicen,ali to sigurno nismo mi!!!Ja ne bih volela da imam ovakvu komsinicu(uzela bi mi posao)Vi se komsinice drzite recepata za krempite i eventualno caj od koprive,a dozvolite onima koji su po 20 i vise godina UCILI da lece ljude to i rade!!!!Draga Brigit Vi se drzite koprive !!!!POZDRAVLJAM MLADU,PAMETNU,ALI I VREDNU KOLEGINICU (koja je cesto prisutna na forumu gde pomaze bolesnim ljudima,ali i brani cast profesije)
Vaše reči, poštovana Dr dermatolog, govore o Vama dovoljno. Ja ne lečim, jer nisam niti lekar niti se bavim drugim vidovima lečenja. Ja sam dala savet šta još može da pokuša dok traži rešenje svom problemu. Medicina je veoma ograničena i svaki dobar i pošten lekar to zna i ne boji se da to prizna, a to mu saznanje pomaže da svoj posao radi još bolje, da se stalno edukuje i nikada ne prestane da razmišlja o svrsi onoga čime se bavi.
Preporučujem da isprobate recept za krempite i eventualno i čaj od koprive, privatno naravno, kako ne biste umrljali beli mantil. Pametna, mlada i vredna koleginica, koliko sam mogla da zapazim na ovom forumu, veoma neodgovorno postavlja dijagnoze, te često plaši omladinu koja se javlja raznim pitanjima. Zar nije potrebna podrobnija analiza nečijih tegoba, da bi se moglo govoriti o tome šta nekoga može da očekuje u njegovoj eventualnoj bolesti? O časti profesije, kojoj naravno svaka čast, ali pojedincima a ne generalno se ovde izgleda više radi nego o cilju i svrsi te iste profesije.
Ako smem da zapazim sa svog skromnog komšijskog aspekta.
Za 20 godina Vašeg profesionalnog iskustva, naročito ako ste dermatolog, morali ste mnogo više da se suočite sa nemogućnošću medicine da izleči mnoge kožne bolesti. A alergija i nije kožno oboljenje, mada nas lekari opšte prakse uvek pošalju kod dermatologa sa promenama na koži.
Toliko i pozdrav uvređenim doktorkama, kao i svim učesnicima foruma.
 
dr:
I kao i uvek lekari su najcrnji i najgori i kad vam doktor nesto kaze po pravilu nije dovoljno zainteresovan,nema pojma ,uvek se nadje neko ko bolje zna od ljudi koji se bave time.Zaista nemam nameru nikoga niti da napadam niti da branim ali moram samo jednu stvar da kazem.Nije istina da lekari lece samo simptome a da se ne bave uzrokom.Onaj ko je atopicar(ima sklonost ka alergijama) ce tokom zivota imati razlicite manifestacije alergije od kijavice preko koznih manifestacija pa do astme a lekovi koji se prepisuju su tu da sprece pojavu novih manifestacija,naravno da ih ne treba uzimati na svoju ruku i da imaju svoja nezeljena dejstva ali to je za sad jedini nacin da se takvi problemi koliko toliko zaustave.Kad kazemo da je u pitanju pad imuniteta nije istina da ne znamo sta je uzrok i da se time ne bavimo ali to se pacijentu tako kaze jer je suvise komplikovano objasniti nekome ko nije strucan po tom pitanju da je problem nastao na molekularnom nivou,da ne znamo zasto se i od cega covek senzibilisao na nesto,da li se to desilo u majcinoj utrobi ili kasnije u zivotu.Savremena medicina,i ne nasa nego svetska jos nije u potpunosti nasla resenje takvog problema.
Zao mi je sto imas takve probleme ali lecenje alergija je vrlo dugotrajno,neki ljudi ceo zivot uzimaju lekove zbog toga a pri tome moraju svoj rezim i ishrane i ponasanja da koriguju.I nisam imala nameru da te napadnem samo moras razumeti da ako kod tebe takvo lecenje ide sporije i teze da to ne mora odmah da znaci da je lekar ne strucan.Naravno da treba da koristis i prednosti prirodne medicine ali prvenstveno treba da otkrijes od cega si alergicna,ako su u pitanju trave,cvece i stvari koje se nalaze u prirodi nema tog doktora na ovom svetu koji ce te izleciti od alergija koje nastaju zbog cvetanja macijeg repka ili prasine ili duvanskog dima.U tom slucaju moras znati da u tvom genskom sklopu je negde nastala zbrka i da zbog toga imas alergije.
U svakom slucaju zelim ti da sto pre nadjes resenje svojih problema.Veliki pozdrav!
Zar ovo sve nije u skladu sa onim što sam ja rekla? Otkud to da su lekari najcrnji i najgori? Zar se svi mi ne obraćamo lekarima kada se razbolimo? A to da je medicina često nemoćna, je na žalost svih nas, istina. Ja nisam rekla naša medicina, niti naši lekari, već medicina uopšte. I zar nije tačno da su mnogi lekari neodgovorni?
Ne možete se uvek i po svaku cenu držati zajedno, kao da ste zaista zaštićena vrsta i "čuvati leđa" i onima koji ne služe na čast vašoj profesiji.
Među mojim prijateljim i poznanicima ima dosta lekara. Neki su mi dobri prijatelji ali im se ne obraćam kada mi treba medicinska pomoć. Nisu dobri lekari.
A to, da se čoveku ne može objasniti šta mu je, pa se onda kaže nešto drugo, ne priznajem. Sve se čoveku može objasniti i svako će razumeti, jer je svaki čovek zainteresovan za svoje zdravlje. Ja mislim da se radi o mistifikaciji koja mnogima, i lekarima i pacijentima, odgovara. Ali, ne svakome.
 
Postovana komsinice,i sami ste rekli da niste lekar i ne poznajete medicinu pa cu samo dodati na tu vasu konstataciju da dajete dobronamerne savete da od tih vasih i slicnih saveta se nama doktorima dize kosa na glavi.Vrlo cesto takav dobronameran savet nama zakomplikuje lecenje i pruzanje adekvatne pomoci.A sto se tice cuvanja ledja kolegama u svakoj profesiji pa i medicinskoj normalno je podrzavati svoje kolege.Ovde ne branim neodgovorne lekare,i ne pravim mistifikaciju medicine ali se pitam odakle vama pravo da komentarisete moje savete i koga sam ja to zaplasila svojim strucnim savetom.Koliko sam ja mogla da primetim ovde na forumu se javljaju uglavnom populacija mladje zivotne dobi koja na zalost nema osnovna znanja o cuvanju svog zdravlja(mislim na seksualno ponasanje)i reci im istinu i upozoriti ih na probleme koje se mogu desiti je u skladu sa onim starim bolje spreciti nego lesiti.Student medicine kad dodje do 3 godine studija vec zna za koje bolesti ima pomoci a za koje ne i licno mislim da je svaka istina bolja od pruzanja laznih nada jer u tom slucaju covek ce nauciti da zivi sa svojim problemom,a saveti tipa caja od koprive i slicni su u medicini poznati kao pomocno medicinsko sredstvo i jos nikoga nisu izlecili od alergije.Da li ste svesni da postoje ljudi koji su alergicni na tu travku i da je sa vase strane vrlo ne odgovorno davati takve savete a da pri tome niste ni svesni da nekome ko je bog te pitaj na sta sve alergican mozete opasno ugroziti zivot.
A sto se tice ostalih tema na ovom forumu,ako nadjete resenje za multiplu sklerozu,sidu,polne bradavice,herpes,migrenu i ostale bolesti za koje do sada savremena medicina nije nasla trajno resenje slobodno podelite to sa nama.
Ja nisam sujetan lekar i prihvatam svaki dobronamerni predlog ali Vam necu dozvoliti da me ucite mom poslu i da komentarisete sta je strucno a sta ne,pogotovo ne da mi govorite da li nekoga plasim ili ne.
Jedna stvar mi nece biti jasna,95% lekara se ubija od posla.Zasto celu profesiju ocrnjavate zbog kukolja kojeg ima u svakom zitu?Lekar sam i medicina je moj posao,kad mi treba savet pravnika ja ga trazim od pravnika,pokvarili se kompjuter pitam ljude koji se bave time,nikad se ne mesam u ono sto ne znam pa zato Vi nemojte da ocenjujete moju i strucnost mojih kolega iz razloga sto se cesto desava da pacijent kada ne dobije odgovor koji je zeleo da dobije proglasi doktora ne strucnim.
Veliki pozdrav!
 
Poštovana doktorko,
Ja nemam niti sam ikada imala pretenzije da se bavim medicinom, te je tako nemoguće da se mešam u vaš posao. Ti od kojih se vama i vašim kolegama diže kosa na glavi sigurno nisu iz moje priče. Meni se recimo diže kosa na glavi od nadobudnih lekara (samo takvih) koji obukavši beli mantil valjda misle da su prešli na neki drugi nivo postojanja i da je dovoljno da šetkaju taj mantil pri čemu zaboravljaju čime zapravo treba da se bave. Verujem da se mnoge vaše kolege "satiru" od posla, koji je iskreno rečeno veoma težak i odgovoran, a lako čovek može da bude proglašen odgovornim i za ono što nije bilo u njegovoj moći. Utoliko pre bi svaki čovek koji se bavi vašim poslom trebalo da bude svestan ograničenja medicine kao nauke i sebe kao individue, pa makar ta individua bila lekar. Vi se uglavnom, a i vi lično kako vidim, ponašate kao mali bogovi i zaboravljate jednu staru latinsku mudrost vezanu za vašu profesiju: Lekar leči, priroda isceljuje.
Nisam znala da postoji alergija na koprivu i ne verujem u to, jer dosta poznajem svojstva lekovitog bilja. Biću vam zahvalna ako mi date neku informaciju o tome gde se to može pročitati.
Nije loše kada čovek širi svoje vidike, pa čak i lekar.
Što se tiče vaših pojedinih odgovora omladini na ovom forumu, mislim da je pametnije samo ih uputiti gde treba da odu i šta da urade nego im sasuti u lice šta sve može da im se desi, jer ne verujem da možete biti tako sigurni da je sve što piše u knjigama obavezno i u svakom slučaju tako. Plašenje nije dobra metoda edukacije.
Na vaše zajedljive komentare u vezi sa ostalim bolestima pred kojima je medicina još uvek na žalost nemoćna, reći ću vam samo ovo: nekad je bolje čoveka pustiti ako mu ne možete pomoći, nego mu po svaku cenu raditi ono što su vas naučili a što mnogi od vas bez razmišljanja jednostavno primenjuju zato što "tako treba", jer će on možda sam nekako sam sebi pomoći. Nije medicina jedini način lečenja na svetu, a naročito nije najefikasniji.
Ne omalovažavam medicinu, niti lekare, niti pacijente, nikoga lično. To što ste se vi i vaša koleginica osetile prozvanim da reagujete sa ogorčenjem nije bilo izazvano sa moje strane. Ali, taman posla da neko nešto slučajno samo razmišlja na temu bolesti i lečenja sem lekara, no, no.
Bolje vi osmotrite malko svoju odgovornost, jer od koprivinog čaja nikome ništa neće biti, a od kortikosteroida i antialergetika - za sada se o posledicama ovakvog i nekih drugih načina lečenja ne govori i neće još dugo, jer farmaceutska industrija je moćna i hoće da postane još moćnija i bogatija.
Pozdravljam i ja vas.
 
Ja ovde nikoga ne zastrasujem,uputiti ih da odu kod lekara je jednako ne reci im nista jer da su otisli kod lekara i potrazili pomoc ne bi postavljali pitanja po forumu.Vi ocigledno niste ni svesni koliko smo mi nepismen narod,na zalost prosecan pacijent a to vam je nekih 80% ljudi ulazi nadobudno kod lekara,istrese sta mu treba kao da je dosao na pjiacu i pri tome vrlo cesto drsko i bezobrazno nas uci poslu,pri cemu nije ni svestan koliko time steti sam sebi.Dakle mi nismo mali bogovi ali ja sigurno mnogo bolje znam od svojih pacijenata kad im treba koji pregled,snimanje i slicno i vrlo cesto umesto da trosim vreme na pametne stvari ,trosim ih na svadjanje sa pacijentima oko lecenja upravo iz razloga sto su culi od komsinice,i ovoga i onoga.I na veliku zalost kod lekara se ne ide po savet nego kad zagusti.Ja sam mlada pa jos uvek imam zivaca da se izborim sa time ali i meni nekad verujte dodje da ih izbacim napolje.
Ne bih zelela da me pogresno razumete ali bar sto se tice mladih u nasoj zemlji ne pomaze ni zastrasivanje jer da malo ukljuce mozak mi ne bi imali devojcice koje abortiraju u osnovnoj skoli i slicne stvari.
Sto se tice alergije na koprivu ne mogu vam dati podatke gde to mozete procitati iz prostog razloga sto znam osobu koja je alergicna na toliko stvari pa i na doticnu biljku i kojoj svaki put kad ponudimo da jede nesto novo ili da pije molimo boga da nam ne dobije napad.A meni vrlo draga osoba je dobila alergiju na cipiripi,neverovatno ali istinito.Znaci ne mozete da garantujete da li ce neko ko je sklon alergijama dobiti istu na nesto sto ni snu niste pomislili da daje alergije.Slazem se sa vama da su prirodne stvari mnogo bolje nego farmaceutski proizvodi ali problem sa alergijama zapravo i nastaje zato sto organizam nesto sto je prirodno prepozna kao uljeza,e tu samo hemija moze pomoci da se zavara organizam sa takvim problemom.A cisto da bih vam objasnila koliko je imunologija velika i koliko je potrebno se baviti njome da bi uspeli da razumete alergije,to je deo predmeta koji se uci dobrih godinu dana na fakultetu,a to opet nije sve sto postoji o toj oblasti.A sto se tice objasnjavanja pacijentima o poreklu njihovih tegoba to je posebna prica,iz razloga sto veliiiiika vecina prvo nece da vas saslusa,drugo ne mozete im objasniti ni kako da se zdravo hrane i koliko je vazno da uzimaju lekove na vreme a kamoli da im objasnite o svim antitelima,antigenima,imunoglobulinima,medijatorima...Hocu da Vam kazem sledece,lepo je sto Vi brinete o svom zdravlju,kao i sto bi trebala vecina da brine ali Vi ste retkost i iskreno receno ja bih bas volela da radim sa tako razumnim ljudima koji ce me poslusati,to bi bila milina.Ne,ja moram da se svadjam sa pacijentima da skinu carape i da vidim tu gljivicnu infekciju za koju mi traze lek i tu izgubim silno vreme ,jedini razlog zasto me poslusa je da ne bi davao pare u privatnoj apoteci pa se onda ispostavi da nisu gljivice nego bolest krvnih sudova sa otvorenim ranama koje je covek resio sam da leci ili kad dodju sa bolovima i traze snimanje jer ce ih to izleciti a u svetu bih izgubila dozvolu za rad da posaljem pacijenta u akutizaciji bolova u kicmi da se aklja po snimanjima umesto da miruje...pri tome da ne spominjem sve lepe izraze od toga da sam nepismena,balavica...pa do jos crnjih izraza.
I onda kada iz najbolje namere pokusam da pomognem ljudima na ovom forumu,jer mislim da je bolje da dobiju pravu informaciju a ne da ne daj boze poslusaju neki od bisera koji se ovde vrte Vi kazete da zaplasujem ljude i da su lekari sujetni i mali bogovi.Na stranu sto vecina tih ljudi potrazi nakon mojih saveta detaljnije informacije preko privatnih poruka pa odu i na pravo mesto i rese deo svojih problema.
Nema veze,ja cu i dalje da im pomazem koliko mogu,vi ucestvujte sa svojim predlozima,njihovo je da odluce sta ce probati.
 
Ja ovde nikoga ne zastrasujem,uputiti ih da odu kod lekara je jednako ne reci im nista jer da su otisli kod lekara i potrazili pomoc ne bi postavljali pitanja po forumu.Vi ocigledno niste ni svesni koliko smo mi nepismen narod,na zalost prosecan pacijent a to vam je nekih 80% ljudi ulazi nadobudno kod lekara,istrese sta mu treba kao da je dosao na pjiacu i pri tome vrlo cesto drsko i bezobrazno nas uci poslu,pri cemu nije ni svestan koliko time steti sam sebi.Dakle mi nismo mali bogovi ali ja sigurno mnogo bolje znam od svojih pacijenata kad im treba koji pregled,snimanje i slicno i vrlo cesto umesto da trosim vreme na pametne stvari ,trosim ih na svadjanje sa pacijentima oko lecenja upravo iz razloga sto su culi od komsinice,i ovoga i onoga.I na veliku zalost kod lekara se ne ide po savet nego kad zagusti.Ja sam mlada pa jos uvek imam zivaca da se izborim sa time ali i meni nekad verujte dodje da ih izbacim napolje.
Ne bih zelela da me pogresno razumete ali bar sto se tice mladih u nasoj zemlji ne pomaze ni zastrasivanje jer da malo ukljuce mozak mi ne bi imali devojcice koje abortiraju u osnovnoj skoli i slicne stvari.
Sto se tice alergije na koprivu ne mogu vam dati podatke gde to mozete procitati iz prostog razloga sto znam osobu koja je alergicna na toliko stvari pa i na doticnu biljku i kojoj svaki put kad ponudimo da jede nesto novo ili da pije molimo boga da nam ne dobije napad.A meni vrlo draga osoba je dobila alergiju na cipiripi,neverovatno ali istinito.Znaci ne mozete da garantujete da li ce neko ko je sklon alergijama dobiti istu na nesto sto ni snu niste pomislili da daje alergije.Slazem se sa vama da su prirodne stvari mnogo bolje nego farmaceutski proizvodi ali problem sa alergijama zapravo i nastaje zato sto organizam nesto sto je prirodno prepozna kao uljeza,e tu samo hemija moze pomoci da se zavara organizam sa takvim problemom.A cisto da bih vam objasnila koliko je imunologija velika i koliko je potrebno se baviti njome da bi uspeli da razumete alergije,to je deo predmeta koji se uci dobrih godinu dana na fakultetu,a to opet nije sve sto postoji o toj oblasti.A sto se tice objasnjavanja pacijentima o poreklu njihovih tegoba to je posebna prica,iz razloga sto veliiiiika vecina prvo nece da vas saslusa,drugo ne mozete im objasniti ni kako da se zdravo hrane i koliko je vazno da uzimaju lekove na vreme a kamoli da im objasnite o svim antitelima,antigenima,imunoglobulinima,medijatorima...Hocu da Vam kazem sledece,lepo je sto Vi brinete o svom zdravlju,kao i sto bi trebala vecina da brine ali Vi ste retkost i iskreno receno ja bih bas volela da radim sa tako razumnim ljudima koji ce me poslusati,to bi bila milina.Ne,ja moram da se svadjam sa pacijentima da skinu carape i da vidim tu gljivicnu infekciju za koju mi traze lek i tu izgubim silno vreme ,jedini razlog zasto me poslusa je da ne bi davao pare u privatnoj apoteci pa se onda ispostavi da nisu gljivice nego bolest krvnih sudova sa otvorenim ranama koje je covek resio sam da leci ili kad dodju sa bolovima i traze snimanje jer ce ih to izleciti a u svetu bih izgubila dozvolu za rad da posaljem pacijenta u akutizaciji bolova u kicmi da se aklja po snimanjima umesto da miruje...pri tome da ne spominjem sve lepe izraze od toga da sam nepismena,balavica...pa do jos crnjih izraza.
I onda kada iz najbolje namere pokusam da pomognem ljudima na ovom forumu,jer mislim da je bolje da dobiju pravu informaciju a ne da ne daj boze poslusaju neki od bisera koji se ovde vrte Vi kazete da zaplasujem ljude i da su lekari sujetni i mali bogovi.Na stranu sto vecina tih ljudi potrazi nakon mojih saveta detaljnije informacije preko privatnih poruka pa odu i na pravo mesto i rese deo svojih problema.
Nema veze,ja cu i dalje da im pomazem koliko mogu,vi ucestvujte sa svojim predlozima,njihovo je da odluce sta ce probati.
 
Ja ovde nikoga ne zastrasujem,uputiti ih da odu kod lekara je jednako ne reci im nista jer da su otisli kod lekara i potrazili pomoc ne bi postavljali pitanja po forumu.Vi ocigledno niste ni svesni koliko smo mi nepismen narod,na zalost prosecan pacijent a to vam je nekih 80% ljudi ulazi nadobudno kod lekara,istrese sta mu treba kao da je dosao na pjiacu i pri tome vrlo cesto drsko i bezobrazno nas uci poslu,pri cemu nije ni svestan koliko time steti sam sebi.Dakle mi nismo mali bogovi ali ja sigurno mnogo bolje znam od svojih pacijenata kad im treba koji pregled,snimanje i slicno i vrlo cesto umesto da trosim vreme na pametne stvari ,trosim ih na svadjanje sa pacijentima oko lecenja upravo iz razloga sto su culi od komsinice,i ovoga i onoga.I na veliku zalost kod lekara se ne ide po savet nego kad zagusti.Ja sam mlada pa jos uvek imam zivaca da se izborim sa time ali i meni nekad verujte dodje da ih izbacim napolje.
Ne bih zelela da me pogresno razumete ali bar sto se tice mladih u nasoj zemlji ne pomaze ni zastrasivanje jer da malo ukljuce mozak mi ne bi imali devojcice koje abortiraju u osnovnoj skoli i slicne stvari.
Sto se tice alergije na koprivu ne mogu vam dati podatke gde to mozete procitati iz prostog razloga sto znam osobu koja je alergicna na toliko stvari pa i na doticnu biljku i kojoj svaki put kad ponudimo da jede nesto novo ili da pije molimo boga da nam ne dobije napad.A meni vrlo draga osoba je dobila alergiju na cipiripi,neverovatno ali istinito.Znaci ne mozete da garantujete da li ce neko ko je sklon alergijama dobiti istu na nesto sto ni snu niste pomislili da daje alergije.Slazem se sa vama da su prirodne stvari mnogo bolje nego farmaceutski proizvodi ali problem sa alergijama zapravo i nastaje zato sto organizam nesto sto je prirodno prepozna kao uljeza,e tu samo hemija moze pomoci da se zavara organizam sa takvim problemom.A cisto da bih vam objasnila koliko je imunologija velika i koliko je potrebno se baviti njome da bi uspeli da razumete alergije,to je deo predmeta koji se uci dobrih godinu dana na fakultetu,a to opet nije sve sto postoji o toj oblasti.A sto se tice objasnjavanja pacijentima o poreklu njihovih tegoba to je posebna prica,iz razloga sto veliiiiika vecina prvo nece da vas saslusa,drugo ne mozete im objasniti ni kako da se zdravo hrane i koliko je vazno da uzimaju lekove na vreme a kamoli da im objasnite o svim antitelima,antigenima,imunoglobulinima,medijatorima...Hocu da Vam kazem sledece,lepo je sto Vi brinete o svom zdravlju,kao i sto bi trebala vecina da brine ali Vi ste retkost i iskreno receno ja bih bas volela da radim sa tako razumnim ljudima koji ce me poslusati,to bi bila milina.Ne,ja moram da se svadjam sa pacijentima da skinu carape i da vidim tu gljivicnu infekciju za koju mi traze lek i tu izgubim silno vreme ,jedini razlog zasto me poslusa je da ne bi davao pare u privatnoj apoteci pa se onda ispostavi da nisu gljivice nego bolest krvnih sudova sa otvorenim ranama koje je covek resio sam da leci ili kad dodju sa bolovima i traze snimanje jer ce ih to izleciti a u svetu bih izgubila dozvolu za rad da posaljem pacijenta u akutizaciji bolova u kicmi da se aklja po snimanjima umesto da miruje...pri tome da ne spominjem sve lepe izraze od toga da sam nepismena,balavica...pa do jos crnjih izraza.
I onda kada iz najbolje namere pokusam da pomognem ljudima na ovom forumu,jer mislim da je bolje da dobiju pravu informaciju a ne da ne daj boze poslusaju neki od bisera koji se ovde vrte Vi kazete da zaplasujem ljude i da su lekari sujetni i mali bogovi.Na stranu sto vecina tih ljudi potrazi nakon mojih saveta detaljnije informacije preko privatnih poruka pa odu i na pravo mesto i rese deo svojih problema.
Nema veze,ja cu i dalje da im pomazem koliko mogu,vi ucestvujte sa svojim predlozima,njihovo je da odluce sta ce probati.
 
Nas dve se, poštovana doktorko, ipak više slažemo nego što je u početku izgledalo. Tako se bar meni sada čini. Zabunu je napravila vaša koleginica koja je veoma ostrašćeno odreagovala u smislu: nemoj da bi se neko mešao u moj posao. Ja se vama izvinjavam ako nisam dobro razumela vaše motive i namere, ovakav vid komunikacije nije baš sasvim precizan i može da dođe do pogrešnog tumačenja. Naravno da je medicina potrebna, naravno da znam koliko je ljudi neuko, koliko znaju da budu bahati prema sebi (zašto onda ne i prema drugima). I meni je bilo potrebno vreme da shvatim da je moje zdravlje moja odgovornost i da ne mogu jednostavno da se pojavim kod lekara i kažem: znate, meni fali to i to, boli me ovo, a on će onda rešiti moje probleme. Tada kada sam to shvatila, počela sam i prema zdravlju da se ponašam drugačije. Uzela sam svoju odgovornost u svoje ruke i počela da razmišljam, kako bi lekar koji se samo nalazi na svom radnom mestu mogao bolje od mene da zna šta je meni. Ili, čime treba da me leči. Ja sada lekare konsultujem, poslušam šta imaju da mi kažu, u međuvremenu dobro razmislim o svemu i onda sama odlučujem šta ću da prihvatim. Iz tih razloga, brige o zdravlju, upoznala sam se i sa drugim načinima lečenja a i sa medicinom sam se zbližila koliko to laik može, a nije da ne može.
Često svoju decu sama lečim i izlečim, kada su u pitanju neke uobičajene tegobe, jer ja svoju decu najbolje poznajem i znam ko od čega pati i šta mu je osetljivo, na šta i kada. Za to je potrebno mnogo vremena i zalaganja i ja bih mnogo volela kada bi lekar ili bilo ko drugi to mogao da radi umesto mene, ali ne može. Naravno da odlazimo kod lekara, nismo pećinski ljudi. Pronašla sam i lekare za svoju porodicu koji se uklapaju u tu priču i tako sarađujemo. Ja se ne pravim pametna tamo gde nisam, ali ne mislim da sam nemoćna kada je u pitanju zdravlje i lečenje. To je jedina stvar.
Ono što vi radite i ono što sam ja uradila, tj. dala nekome savet, ne isključuje jedno drugo.
Pozdravljam vas.
 
Pa moram reci da mi je drago sto smo se nasle na pola puta.Naravno da treba da vodite racuna o svojoj deci i porodici jer istina je da ih vi najbolje poznajete,uostalom kao sto i treba svaka majka da poznaje svoje dete,a isto tako i da svaki covek poznaje sebe jer samo na taj nacin se moze uspostaviti dobar kontakt izmedju pacijenta i lekara.90% dijagnoza se postavlja iz samog razgovora sa pacijentom i da ne ispadne sad da opet branim doktore vrlo cesto se desava da nas pacijentovo sakrivanje nekih stvari odvede na pogresan put.
Ja sam htela devojci koja je postavila ovu temu da pomognem time sto cu joj objasniti kakav je put lecenja alergija(dug i tezak) a pretvorilo se obracun doktora i ostalih.Nisam htela da ispadne da smo mali bogovi i nedodirljivi vec samo da puno znamo i da svako treba da iskoristi to nase znanje na pravi nacin,a to je uspostaviti pravi kontakt sa lekarom i drzati se jednog doktora(naravno ako ste zadovoljni njegovim radom) jer svaki pacijent je prica za sebe i ponekad je potrebno nesto duze vremena da se nadje pravo resenje.
Veliki pozdrav!
 
dr:
Pa moram reci da mi je drago sto smo se nasle na pola puta.Naravno da treba da vodite racuna o svojoj deci i porodici jer istina je da ih vi najbolje poznajete,uostalom kao sto i treba svaka majka da poznaje svoje dete,a isto tako i da svaki covek poznaje sebe jer samo na taj nacin se moze uspostaviti dobar kontakt izmedju pacijenta i lekara.90% dijagnoza se postavlja iz samog razgovora sa pacijentom i da ne ispadne sad da opet branim doktore vrlo cesto se desava da nas pacijentovo sakrivanje nekih stvari odvede na pogresan put.
Ja sam htela devojci koja je postavila ovu temu da pomognem time sto cu joj objasniti kakav je put lecenja alergija(dug i tezak) a pretvorilo se obracun doktora i ostalih.Nisam htela da ispadne da smo mali bogovi i nedodirljivi vec samo da puno znamo i da svako treba da iskoristi to nase znanje na pravi nacin,a to je uspostaviti pravi kontakt sa lekarom i drzati se jednog doktora(naravno ako ste zadovoljni njegovim radom) jer svaki pacijent je prica za sebe i ponekad je potrebno nesto duze vremena da se nadje pravo resenje.
Veliki pozdrav!
Sasvim se slažem. Priča o zdravlju i odnosu prema samom sebi je komplikovana, kod nas posebno. Ali, kod nas su sve priče takve na žalost i štetu svih nas najčešće.
Pozdrav takođe.
 

Back
Top