Americki EKSMARK dolazi u Smederevo da pretopi preostale srpske tenkove?

Poruka
1.516
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/1824999/Старо+оружје+за+ново.html

Војни аналитичар Мирослав Лазански каже да, с обзиром на стање те технике, на услове у којима је та техника била у последњих 15 година, јасно је да то може да купи само онај ко жели да га претопи у челик.

Нека од средстава наоружања и војне опреме које Војска намерава да прода налазе се и у војном музеју. Наиме, Војска продаје 282 тенка Т55. Сваки од њих има 36 тона, што је укупно више од 10.000 тона челика.


У производњи челика је најисплативије претапање скупих специјалних војних челика по моделу 1/1 (тона старог за тону новог челика), тиме ће се бавити железара по склапању уговора. Изгледа да су амери јако заинтересовани да претапају српске тенкове које нису успели да униште у бомбардовању!
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/1824999/Старо+оружје+за+ново.html

Војни аналитичар Мирослав Лазански каже да, с обзиром на стање те технике, на услове у којима је та техника била у последњих 15 година, јасно је да то може да купи само онај ко жели да га претопи у челик.

Нека од средстава наоружања и војне опреме које Војска намерава да прода налазе се и у војном музеју. Наиме, Војска продаје 282 тенка Т55. Сваки од њих има 36 тона, што је укупно више од 10.000 тона челика.


У производњи челика је најисплативије претапање скупих специјалних војних челика по моделу 1/1 (тона старог за тону новог челика), тиме ће се бавити железара по склапању уговора. Изгледа да су амери јако заинтересовани да претапају српске тенкове које нису успели да униште у бомбардовању!

Ima da nas oderu.....
 
Прича се о неколико милиона тона годишње производње. Не плаште се људи ти кршеви нису од стратешког значаја.

НИСУ

АЛИ ЈЕ ТО...СРПСКИ СКУПИ ВОЈНИ ЧЕЛИК...КОЈИ ЋЕ ОВА ВЛАСТ, КАО И ОНА ПРЕДХОДНА ...ДАТИ НА СРЕБРНОМ ПОСЛУЖАВНИКУ
 
Poslednja izmena od moderatora:
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/1824999/Старо+оружје+за+ново.html

Војни аналитичар Мирослав Лазански каже да, с обзиром на стање те технике, на услове у којима је та техника била у последњих 15 година, јасно је да то може да купи само онај ко жели да га претопи у челик.

Нека од средстава наоружања и војне опреме које Војска намерава да прода налазе се и у војном музеју. Наиме, Војска продаје 282 тенка Т55. Сваки од њих има 36 тона, што је укупно више од 10.000 тона челика.


У производњи челика је најисплативије претапање скупих специјалних војних челика по моделу 1/1 (тона старог за тону новог челика), тиме ће се бавити железара по склапању уговора. Изгледа да су амери јако заинтересовани да претапају српске тенкове које нису успели да униште у бомбардовању!



Potencijalni kupac je "neko ko je siromah k`o , recimo , "mi" , a mozda i neko ko hoce da ga pretopi"...
Sa ovakvom izjavom je oborio cenu tog materijala za zelezaru i izazvao veliku materijalnu stetu "uspesnoj domacoj ekonomiji koja je vec na izlazu iz tunela" i sada bi trebalo Lazu poslati na neki strani izbor za "Miss world" ...
O "drzavnom trosku" , naravno .
 
чек... да установимо след догађаја... Влада продаје железару, Есмарк је поред две неважеће понуде једини заинтересован, међутим преговори се отежу јер Есмарк тврди пазар... и одједном потпуно невезано за то војска доноси одлуку о продаји гомиле тенкова, хаубица и којечега још...

симз леџит.

Мислим да ће потпуно невезано за Есмаркове захтеве.. тј преговоре ... влада донети одлуку како би требала о свом трошку да збрине једно 4 од оних 5 иљада радника...
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/1824999/Старо+оружје+за+ново.html

Војни аналитичар Мирослав Лазански каже да, с обзиром на стање те технике, на услове у којима је та техника била у последњих 15 година, јасно је да то може да купи само онај ко жели да га претопи у челик.

Нека од средстава наоружања и војне опреме које Војска намерава да прода налазе се и у војном музеју. Наиме, Војска продаје 282 тенка Т55. Сваки од њих има 36 тона, што је укупно више од 10.000 тона челика.


У производњи челика је најисплативије претапање скупих специјалних војних челика по моделу 1/1 (тона старог за тону новог челика), тиме ће се бавити железара по склапању уговора. Изгледа да су амери јако заинтересовани да претапају српске тенкове које нису успели да униште у бомбардовању!

а српска власт све дозвољава?
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/1824999/Старо+оружје+за+ново.html

Војни аналитичар Мирослав Лазански каже да, с обзиром на стање те технике, на услове у којима је та техника била у последњих 15 година, јасно је да то може да купи само онај ко жели да га претопи у челик.

Нека од средстава наоружања и војне опреме које Војска намерава да прода налазе се и у војном музеју. Наиме, Војска продаје 282 тенка Т55. Сваки од њих има 36 тона, што је укупно више од 10.000 тона челика.


У производњи челика је најисплативије претапање скупих специјалних војних челика по моделу 1/1 (тона старог за тону новог челика), тиме ће се бавити железара по склапању уговора. Изгледа да су амери јако заинтересовани да претапају српске тенкове које нису успели да униште у бомбардовању!

A. Vucic bi pretopio sve nas u tim visokim pecima samo da uzme koji evro i udovolji svojim gazdama.

- - - - - - - - - -

а српска власт све дозвољава?

koja srpska vlast? Mi nemamo srpsku vlast

Vucic i kompanija su AMERICKA VLAST

- - - - - - - - - -

Možda niko nije čuo da vojska Srbije rasprodaje stare tenkove stare više od 50 godina ? :eek:

Biće dobro da to uopšte neko kupi.

Zasto srpska vojska ne kupuje nove tenkove a stare prodaje u staro gvozdje ?

Jedino sta je "srpska vojska" kupila od tehnike za ovih 15 godina od dolaska americkih placenika na vlast jesu nove sluzbene limuzine Skode Superb

Drugo jesi znao da americka vojska i dalje koristi haubice iz drugog svetskog rata kalibra 155 milimetara?

Zasto mi onda nase prodajemo u staro gvozdje ?
 
Odlicno!

Srbiji ne trebaju tenkovi, niti bilo kojoj maloj drzavici.

Samo prave trosak, a ne smeju se upotrebiti.

Isto kao i avioni.

Srbija je imala avione kada su Amweri bombardovali....ZASTO ih nije iskoristila?

Iz istih razloga joj ne trebaju, kao ni tenkovi.

Vise nema malih, lokalnih ratova, odmah se veliki umesaju a tada ni avioni ni tenkovi banana drzavica nicemu ne sluze.

Cisti TROSAK - korist NIKAKVA!

Sve to u staro gvodje i pretopiti, a debele vojne staresine - penzionisati.
 
Zasto srpska vojska ne kupuje nove tenkove a stare prodaje u staro gvozdje ?

Jedino sta je "srpska vojska" kupila od tehnike za ovih 15 godina od dolaska americkih placenika na vlast jesu nove sluzbene limuzine Skode Superb

Drugo jesi znao da americka vojska i dalje koristi haubice iz drugog svetskog rata kalibra 155 milimetara?

Zasto mi onda nase prodajemo u staro gvozdje ?

Nema od čega da kupi.

A staro gvožđe ne može ni da se vozi ni da se popravlja. Normalni narodi vrše rasprodaje i nove robe kad više nije ni za racku ... Bolje da se uzme koji dinar nego da ih pojede rđa.

Daće nam Putin nove tenkove. Pa poklonio nam je 8 akumulatora za MIGove ... :lol: Plus S28, ih, niko nam ništa ne može uz Putka.
 
Možda niko nije čuo da vojska Srbije rasprodaje stare tenkove stare više od 50 godina ? :eek:

Biće dobro da to uopšte neko kupi.

Ко зна цену специјалних легираних челика, тај ће купити. Продаће се као старо гвожђе које цигани развлаче, а сутра ће од тога правити куполе за немачке, и америчке тенкове и ко зна за које јш намене.
 
Десиће се исто као и са компанијом US Steel, која је купила погоне, искористила јединсвену прилику да на брзину заради, а после успешно искориштене прилике покупила се и отишла. Исто ће урадити и Eksmark, као и свако други, док ми на то не ставимо тачку (да не кажем нечију главу).
 
Ко зна цену специјалних легираних челика, тај ће купити. Продаће се као старо гвожђе које цигани развлаче, а сутра ће од тога правити куполе за немачке, и америчке тенкове и ко зна за које јш намене.

Kad već reče mmaher, kad u Srbiji niko ne zna da topi čelik ... Glupi smo za posao. Od postanka te železare nema ekonomske dobiti. Pa onda zaposlene tamo plaćali moji otac i majka a sad ja i ostala srbadija.

U pravu je Vučić, to treba prodati a kad se i Smarku smuči ta železara i radnici nek je zatvore a zaposleni nek ide na njivu da proizvode organsku hranu, ako umeju, ili neka zapate ponovo pečurke ... Ja ih više ne bih plaćao.Ne, ne ...
 
Kad već reče mmaher, kad u Srbiji niko ne zna da topi čelik ... Glupi smo za posao. Od postanka te železare nema ekonomske dobiti. Pa onda zaposlene tamo plaćali moji otac i majka a sad ja i ostala srbadija.

U pravu je Vučić, to treba prodati a kad se i Smarku smuči ta železara i radnici nek je zatvore a zaposleni nek ide na njivu da proizvode organsku hranu, ako umeju, ili neka zapate ponovo pečurke ... Ja ih više ne bih plaćao.Ne, ne ...

još ako znaš kako je došlo do toga da tu naprave željezaru...:roll:
nismo mi glupi za posao, nego su nam na vlasti godinama već majmuni i smradovi koji kradu,
lažu, manipulišu javnim mnjenjem a sve u korist onih koji su ih doveli na vlast...
to je jasno i malom detetu...osim možda par njih odavde koji su bez mozga sa glavom u američkom dupetu...
 

Back
Top