Sta donose jeftine i zenske diplome?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.037
Gledam forum politika i vidim samo teme o inostranstvu i teme o proslosti.
Ponekad se ubace i teme zazubice tj afere ne bi li se omogucilo nekom da se ubaci u nesto isplativo..neki isplativi dil ili krug.
A tako retko budu teme koje bas znace razvoju zemlje.


Tema je sta donose jeftino kupljene i djacke, zenske ili kako ih sad zovu Bolonjske diplome?
Ovo zenske je zbog dominantnog pristupa zena na Balkanu , nabubaj i polozi, dobij diplomu da bi sutra dobila siguricu posao, ne moras nista da znas ni sad ni sutra....diploma kao miraz.
Zato sledi i izvinjenje nekim zenama, ne onim koje su brzo zavrsile ili sa visokim ocenama, nego onima koje su to sto su ucile ucile i da znaju i da razumeju. Ja mozda poznajem nekoliko na pola puta, znaci pola bubacile pola ucile, i nekoliko koje su ucile, a sve ostalo tipicni bubaluk od 2 nedelje zaboravljen.

Da ne tupim, vama se ne cita mnogo.

Jeftine diplome donose animalizam u akademskim krugovima.
To donosi odustajanje od naucnog principa slobode postavljanja pitanja i tokova proucavanja, vec pogodnost i pogodnost iznosenja i drzanja naucnih stavova ili tacnije receno prihvacenih dogmi u toj akademskoj sredini.
Kod nas je trenutno politicka pogodnost i nepotizam toliko agresivan i dominantan, pa se ne oseca koliko je jaka stigma u akademskim krugovima, osim ako se radi o dodeli sredstava za projekte, a posto su to mala sredstva, malo njih racuna na to i malo se cuje i oseca uticaj animalizma u akademskim krugovima.

Ono sto je najlakse primetiti je nedostatak prilike da se ispolji neki talenat i naucnicki rad.To narod opravdava svedenoscu aktivnosti i finansiranja drzave na prostu pismenost , ne vise...Medjutim varate, se sa tolikim sredstvima se moze postici mnogo vise, ali se cesto ne cuje da je potroseno 50.000e za renoviranje WC.

Sledeca posledica je nedostatak pravog autoriteta, jer se nepotisticki autoritet oseca u stavovima i izlaganjima takvog pojedinca nekad i od prosecnog gledaoca, a nekad samo od strucnijeg sagovornika.
Ono sto vi primecujete je haos gde se svakakve gluposti probaju , jer to su prvi izbori tih nepotisticki i podobnih izabranika.Ruzno receno tatinih cerki i maminih sinova.Obicno su to neciji sestrici i sestricine.

Na kraju dolazimo do autocenzure pa javne cenzure.Tacnije bi bilo reci javne autocenzure.To je kad vam udaraju cenzuru na teme i izreceno zato sto stite od vredjanja i nepodobnosti ostale citaoce...Jos se ne desava da cenzurisu zbog dosadnosti pisanja, a i to je na putu.Samo jos to fali, senzacionalizam kao uslov za objavljivanje.
Naleteo sam par puta na uslov da tema mora biti objavljena u domacim novinama da bi bila objavljena i ostavljena na forumu....
A dobro znamo kakva je javna autocenzura u domacim novinama...
Tako je isti metod prenesen i na forum, neprimetno i bezazleno.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Gledam forum politika i vidim samo teme o inostranstvu i teme o proslosti.
Ponekad se ubace i teme zazubice tj afere ne bi li se omogucilo nekom da se ubaci u nesto isplativo..neki isplativi dil ili krug.
A tako retko budu teme koje bas znace razvoju zemlje.


Tema je sta donose jeftino kupljene i djacke, zenske ili kako ih sad zovu Bolonjske diplome?
Ovo zenske je zbog dominantnog pristupa zena na Balkanu , nabubaj i polozi, dobij diplomu da bi sutra dobila siguricu posao, ne moras nista da znas ni sad ni sutra....diploma kao miraz.
Zato sledi i izvinjenje nekim zenama, ne onim koje su brzo zavrsile ili sa visokim ocenama, nego onima koje su to sto su ucile ucile i da znaju i da razumeju. Ja mozda poznajem nekoliko na pola puta, znaci pola bubacile pola ucile, i nekoliko koje su ucile, a sve ostalo tipicni bubaluk od 2 nedelje zaboravljen.

Da ne tupim, vama se ne cita mnogo.

Jeftine diplome donose animalizam u akademskim krugovima.
To donosi odustajanje od naucnog principa slobode postavljanja pitanja i tokova proucavanja, vec pogodnost i pogodnost iznosenja i drzanja naucnih stavova ili tacnije receno prihvacenih dogmi u toj akademskoj sredini.
Kod nas je trenutno politicka pogodnost i nepotizam toliko agresivan i dominantan, pa se ne oseca koliko je jaka stigma u akademskim krugovima, osim ako se radi o dodeli sredstava za projekte, a posto su to mala sredstva, malo njih racuna na to i malo se cuje i oseca uticaj animalizma u akademskim krugovima.

Ono sto je najlakse primetiti je nedostatak prilike da se ispolji neki talenat i naucnicki rad.To narod opravdava svedenoscu aktivnosti i finansiranja drzave na prostu pismenost , ne vise...Medjutim varate, se sa tolikim sredstvima se moze postici mnogo vise, ali se cesto ne cuje da je potroseno 50.000e za renoviranje WC.

Sledeca posledica je nedostatak pravog autoriteta, jer se nepotisticki autoritet oseca u stavovima i izlaganjima takvog pojedinca nekad i od prosecnog gledaoca, a nekad samo od strucnijeg sagovornika.
Ono sto vi primecujete je haos gde se svakakve gluposti probaju , jer to su prvi izbori tih nepotisticki i podobnih izabranika.Ruzno receno tatinih cerki i maminih sinova.Obicno su to neciji sestrici i sestricine.

Na kraju dolazimo do autocenzure pa javne cenzure.Tacnije bi bilo reci javne autocenzure.To je kad vam udaraju cenzuru na teme i izreceno zato sto stite od vredjanja i nepodobnosti ostale citaoce...Jos se ne desava da cenzurisu zbog dosadnosti pisanja, a i to je na putu.Samo jos to fali, senzacionalizam kao uslov za objavljivanje.
Naleteo sam par puta na uslov da tema mora biti objavljena u domacim novinama da bi bila objavljena i ostavljena na forumu....
A dobro znamo kakva je javna autocenzura u domacim novinama...
Tako je isti metod prenesen i na forum, neprimetno i bezazleno.

Problem sa bubačima i bubačicama je kulturološke prirode. Srbija se još od 10 ili 11 veka opredelila za negnostičko učenje. Pa je, stoga i normalno da ljudi traže konačnu istinu, a da ne posmatraju stvari kritički - kako bi trebalo u nauci. Čak i kaznene mere ne bi doprinele da se iskoreni ovakav vid učenja.
Mada, za neke oblasti čovek jednostavno mora da buba. Jedina razlika je u tome što to nabubano bi trebalo i da pamti duže.
 
Доноси сцене типа... ''Е овај мој факултет за менаџмент са седиштем у Сремским Карловцима и могућности студирања на даљину је ипак озбиљан факултет у односу на онај из Блаца који испоставу има у свечаној сали наше основне школе... јер ја на овом мом факултету морам да се појавим у згради да бих дао испит. И морам да знам шта то полажем... док ови не морају ни то, они за дан положе три испита а да ни не знају која''.

Без трунке карикирања тачно таква сцена.

Доноси гомилу надобудних власника инстант диплома који су убеђени да је студирање пич.кин дим, да је студирање сваког факултета је пичкин дим, не може ту бити неке превелике разлике, ето они су пробали и видели да је то глупост.

Доноси ниподаштавање труда људи који су студирали озбиљне факултете и отежава им добијање прилике

Доноси свакодневно све смешније схватање да диплома не значи ни минимум неког минимума знања...
 
Neki od vas su dodirnuli jednu stvar pa moram da kazem i sledece.

Transcedentnost u naucnom i ljudskom shvatanju je opredeljenje cele nacije, naroda.Ako nije opredeljenje onda je svaka NEprosta ideja nakaradno tumacena.
Jedan od razloga zasto filozofija nikada nije bila niti ce biti prihvacena u Srbiji iako Srbija stvori , zbog uslova zivota dobre filozofe, nikad neprikazane.

Nisu svi narodi sa mogucnostima transedentnog posmatranja usmereni na dobro.Npr Nemacka ima razvijenu usmerenost ka transcedentnom zbog prakticnosti i mehanicizma , a on je posledica uglja i industrijske revolucije nekad davno.Taj primer nam moze pokazati vaznost prevodioca sa transcedentnog na animalno. Bukvalno receno , trebaju svakom drustvu prevodioci koji ce naucno znanje pretvoriti prvo u industriju , a onda u zanat, obicnu primenjljivost.

Pristup Srbije je uvek bio utopisticki, tipa bolje imati par doktora pa nek se druze nego dvadeset srednjoskolaca, jer doktori vise znaju.Ustvari tu je vidan samo snobovski pristup naroda, a Srbi imaju taj animalni snobizam, ili bos ili boranija.

Animalno utopisticki pristup dajte vise diploma tu ima smisla iako dovodi do rugla jer izjednacava kvalitet i nekvalitet preko kvantiteta i nizih standarda.
A standard ili licenca ili sertifikat je cilj mimikrije.I osnovno uporiste za elitiste da treba biti rigoroznijeg puta, nedosegnutosti.
Bilo da je kvantitet ili elitizam, oba su samo animalna resenja posmatranja na nauku.Znam, u Srbiji se ne moze ocekivati vise, jer rekoh nikad transcedentno nije bilo pozvano niti razumljivo.
To donosi rascep, ponor izmedju kreiranja upotrebnog i otkrivanja novog.Zato se tehnologija koja nije tehnologija vec industrijska primena vec zastarelog, uvozi u Srbiju.

Ali to su previse duboke tacke i nisu za ovu temu, nego eto da ogranicim i odozgo domet teme, da ne ide previse u dubinu, jer se onda raspline misao ljudi koji su zeljni da pokazu da umeju da misle, a ustvari nisu kreativni niti su konkretni ni konstruktivni.Rasplinuta povrsnost spusti delovanje ispod potrebnog praga za dejstvo.
 
која трансцедентна таштина празине јбте... :hahaha:
Vasar tastine

A ovo me se bas dojmilo:hahaha:

tipa bolje imati par doktora pa nek se druze nego dvadeset srednjoskolaca

Covek ne shvata da nekakva " srednja skola" nista ne znaci,

Za doktore nisam razumela da li misli na lekare ili doktore tipa Nesa dr Slina ili na ljude koji su doktori, recimo fizike
 
Neznam, možda ovo što je kolega rekao, bolje da više ljudi ima neko osnovno fakultetsko znanje. Nažalost ako se ne obezbedi bolje zapošljavanje, razlika će biti samo u tome što će samo biti veći broj obrazovanih ljudi na ulici bez posla. Obrazovan ili neobrazovan u istoj ste situaciji ako ste bez posla. Oboma treba posao.
 
Neznam, možda ovo što je kolega rekao, bolje da više ljudi ima neko osnovno fakultetsko znanje. Nažalost ako se ne obezbedi bolje zapošljavanje, razlika će biti samo u tome što će samo biti veći broj obrazovanih ljudi na ulici bez posla. Obrazovan ili neobrazovan u istoj ste situaciji ako ste bez posla. Oboma treba posao.

Tako je Vaske, ali ja mislim da je najbolje da se deci u osnovnoj skoli vise ne gleda kroz prste.
Ko ne zna da pise ne bi smeo da prelazi u treci ili cetvrti razred.

A sta i kako izgleda to osnovno faklultetsko obrazovanje?
Gde se za to dobija diploma i sta pise u njoj?
 
A sta i kako izgleda to osnovno faklultetsko obrazovanje?
Gde se za to dobija diploma i sta pise u njoj?
to ti je bilo koji fakultet, pošto on sam više ne vredi ni pišljiva boba. (izuzev kompjuterskih gikova, oni nalaze posla).
dakle, svaki fakultet je samo osnova, zamena za gimnaziju, a posle toga idu masteri, doktori, specijalizanti raznih formata...
naravno, ni to neće doneti posao, ali mora se pokušati
 
to ti je bilo koji fakultet, pošto on sam više ne vredi ni pišljiva boba. (izuzev kompjuterskih gikova, oni nalaze posla).
dakle, svaki fakultet je samo osnova, zamena za gimnaziju, a posle toga idu masteri, doktori, specijalizanti raznih formata...
naravno, ni to neće doneti posao, ali mora se pokušati
Pa cekaj, da li to znaci da moj fakultett ne vredi pisljiva boba? U moje vreme ( pre Bolonje) mogao je samo onaj ko je imao jako visoke ocene
da ide na magistraske studije, to normalni ljudi nisu radili jer je to znacilo i da taj ostaje na faksu.
Doktorat ne donosi nikakve kavlifikacije , jako malo ljudi uopste i ima doktorat za fiziku, hemiju, filozofiju ili , ajde i prava ili medicina.
I kako to mislis da je fakultet zamena za gimnaziju?:zcepanje:
Vi svi od skole imate dva razreda i veliki odmor kao i vas prezident:zcepanje:
Zamena za gimnaziju je sada fakultet:zcepanje:
 
Pa moze da se postavi pitanje da li dobar gimnazijalac, koji radi i uci za sebe, zna bolje od prosecnog zavrsenog fakutetlije?


To je pitanje ustede 5 godina zivota ako se ide u dobru srednju skolu...

лупаш глупости.

Једна од битних ствари, може се рећи и битнијих, које носи завршавање факултета јесте образац размишљања. Илити свака небитна ствар током студија, коју си прочитао, о њој размишљао или је научио, на тебе је оставила трага дајући допринос начину на који размишљаш. Рецимо машински инжењер, правник, дифовац и питомац академије ликовних уметности имаће прилично различите ставове о решавања билу ког проблема... и то подоста захваљујући свом образовању које им је резоновање обликовало на одређен начин.
 
Moje iskustvo sa fakutetlijama raznih fakulteta po Bolonji a i mnogi pre Bolonje su da su u rangu jacih srednjoskolaca...
Sa druge strane nekad su fakulteti bili puno jaci po kvalitetu zavrsenog kadra, pricam za drzavne...

A sta znaci da je nekada fakultet bio jachi?
U moje vreme nije ni bilo nekih privatnih pa to za mene uopste i nije tema, a i dan danas na Megatrendu ne moze da se studira umetnost,
matematika, filologija, filozofija pa tako to za mene uopste i nije tema. Ali ni medicina, veterina, a ako se ne varam ni prava.
I o kome, cemu ti ovde drvis?
I ne kaze se "pricam za drzavne" nego " govorim o drzavnim".
Gadno je kad covek propusti casove srpskog u skoli.
 
to ti je bilo koji fakultet, pošto on sam više ne vredi ni pišljiva boba. (izuzev kompjuterskih gikova, oni nalaze posla).
dakle, svaki fakultet je samo osnova, zamena za gimnaziju, a posle toga idu masteri, doktori, specijalizanti raznih formata...
naravno, ni to neće doneti posao, ali mora se pokušati

Bilo nekada , danas su fakulteti jos jedna piramidalna sema za uzimanje novca I tacno je da jedino programeri nesto rade ostalo je sve postalo suficitarno...
Meni je paradox da npr Srbija skoluje hiljade ekonomista ,pravnika ,a u praksi su nam zakoni I ekonomija medju poslednjima u svetu,.
 
Bilo nekada , danas su fakulteti jos jedna piramidalna sema za uzimanje novca I tacno je da jedino programeri nesto rade ostalo je sve postalo suficitarno...
Meni je paradox da npr Srbija skoluje hiljade ekonomista ,pravnika ,a u praksi su nam zakoni I ekonomija medju poslednjima u svetu,.

Pa to je najveci problem , ali za to nije kriva Bolonja.
Niko ne ide da studira prirodne nauke, bilo bi zanimljivo videti statistike ko, gde i sta studira.
Vecina pazari diplome na " slobodnoj berzi"
 
Meni je paradox da npr Srbija skoluje hiljade ekonomista ,pravnika ,a u praksi su nam zakoni I ekonomija medju poslednjima u svetu,.

Ако се добро сећам... Србија је на бироу имала 24000 високо образованих људи... од тога је 8000 било правника и економиста... илити сваки трећи с факултетом који не може да нађе посао је правник или економиста. А бога питај колико их је који раде ван струке као трафиканти иили чистачице... а опет клинаца навала на та два факултета.
 
A sta znaci da je nekada fakultet bio jachi?
U moje vreme nije ni bilo nekih privatnih pa to za mene uopste i nije tema, a i dan danas na Megatrendu ne moze da se studira umetnost,
matematika, filologija, filozofija pa tako to za mene uopste i nije tema. Ali ni medicina, veterina, a ako se ne varam ni prava.
I o kome, cemu ti ovde drvis?
I ne kaze se "pricam za drzavne" nego " govorim o drzavnim".
Gadno je kad covek propusti casove srpskog u skoli.

Mense čini da piše, ali idem da otvorim prozor, možda i čujem štagod? :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Pa to je najveci problem , ali za to nije kriva Bolonja.
Niko ne ide da studira prirodne nauke, bilo bi zanimljivo videti statistike ko, gde i sta studira.
Vecina pazari diplome na " slobodnoj berzi"

Koja većina? To je "urbana legenda" i apsolutno nije tačno. Najbolje još da tako veliki broj može da kupi diplomu, bez reakcije države.
 
Pa to je najveci problem , ali za to nije kriva Bolonja.
Niko ne ide da studira prirodne nauke, bilo bi zanimljivo videti statistike ko, gde i sta studira.
Vecina pazari diplome na " slobodnoj berzi"

Ma kakva Bolonja ,kriv je mentalitet,sine zavrsi fakultet I zavrsio si ,ceka te fotelja ,nema veze ako nista nisi naucio I da ,kraduckaj pomalo samo pazi da te ne uhvate..Ja znam jednog lika koji je bio direktor u 3 firme ,sve firme je upropastio sada je profesor na jednom fakultetu ,.jos jedan paradox ,cime ce on da nauci nekog..A ovi politicari decenijama daju takav uzor graadjanstvu. Ja cu vise postovati nekog preduzetnika bez skole nego nekog nabedjenog znalca.

- - - - - - - - - -

Ако се добро сећам... Србија је на бироу имала 24000 високо образованих људи... од тога је 8000 било правника и економиста... илити сваки трећи с факултетом који не може да нађе посао је правник или економиста. А бога питај колико их је који раде ван струке као трафиканти иили чистачице... а опет клинаца навала на та два факултета.

Da je taj ekonomista nesto naucio ,tj da su ga naucili da su fakulteti vise prakticniji on bi radio za sebe nesto privatno ,pokrenuo sta god vec...Nasi fakulteti prave student pasivnim knjiskim moljcima za razliku od zapadnih gde ima dosta prakse.Na stranu sto je domace trziste dno ,a drzava ne subvencionise nista.Sve sa diplomom fakulteta koje znam I koji nemaju posao ne pokusavaju nista ,cekaju fotelju.
U poslednje vreme je velika navala na te Megatrendove pa su drzavni fakulteti poceli da primaju razne neznalice ispodprosecne bez bodova samo da bi popunili kvotu.Fora je da samo imaju para da plate samofinasiranje.na kraju se I drzavni I privatni svode na isto,novac.
 
Poslednja izmena:
Koja većina? To je "urbana legenda" i apsolutno nije tačno. Najbolje još da tako veliki broj može da kupi diplomu, bez reakcije države.
Pa bez statistike mozemo ovde da drvimo do sutra. Ja samo znam da ako neko hovce da studira reziju ili violinu mora da polaze grozomorne
prijemne ispite, prima se samo desetak ljudi, nema kupovine mesta za studiranje.

- - - - - - - - - -

M



Da je taj ekonomista nesto naucio ,tj da su ga naucili da su fakulteti vise prakticniji on bi radio za sebe nesto privatno ,pokrenuo sta god vec...Nasi fakulteti prave student pasivnim knjiskim moljcima za razliku od zapadnih gde ima dosta prakse.Na stranu sto je domace trziste dno ,a drzava ne subvencionise nista.Sve sa diplomom fakulteta koje znam I koji nemaju posao ne pokusavaju nista ,cekaju fotelju.
U poslednje vreme je velika navala na te Megatrendove pa su drzavni fakulteti poceli da primaju razne neznalice ispodprosecne bez bodova samo da bi popunili kvotu.

Nasi fakulteti ( pricam o drzvanim ove druge i ne uzimam za ozbiljno) mnogo su se pomamili na pare pa tako ima neki broj studenata koji se kao
finansiraju iz budzeta, a onda hiljade i hiljade onih koji sami sebi finansiraju studije. Postavlja se pitanje kome oni trebaju.
Nikome, samo fakultetu da moze da isplacuje plate i honorare nastavnom osoblju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top