Sta donose jeftine i zenske diplome?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa cekaj, da li to znaci da moj fakultett ne vredi pisljiva boba? U moje vreme ( pre Bolonje) mogao je samo onaj ko je imao jako visoke ocene
da ide na magistraske studije, to normalni ljudi nisu radili jer je to znacilo i da taj ostaje na faksu.
Doktorat ne donosi nikakve kavlifikacije , jako malo ljudi uopste i ima doktorat za fiziku, hemiju, filozofiju ili , ajde i prava ili medicina.
I kako to mislis da je fakultet zamena za gimnaziju?:zcepanje:
Vi svi od skole imate dva razreda i veliki odmor kao i vas prezident:zcepanje:
Zamena za gimnaziju je sada fakultet:zcepanje:
pa da, ne vredi ni pišljiva boba. nego si ti verovatno prebegla preko pa ti se zamaglila percepcija. danas sa fakultetom u srbiji si na nivou gimnazije-imaš neko obrazovanje ali posao samo sa tim naći nećeš. pa onda ljudi hrle na postdiplomske, na specijalizacije, na pravosudne ispite i sl.
naravno, ni to nije garant da će dobiti posao, ali oni koji nemaju veze i vezice, moraju da pokušaju preko znanja.


jbt, što mrzim da crtam ljudima...
 
Sledeca posledica je nedostatak pravog autoriteta, jer se nepotisticki autoritet oseca u stavovima i izlaganjima takvog pojedinca nekad i od prosecnog gledaoca, a nekad samo od strucnijeg sagovornika.
Ono sto vi primecujete je haos gde se svakakve gluposti probaju , jer to su prvi izbori tih nepotisticki i podobnih izabranika.Ruzno receno tatinih cerki i maminih sinova.Obicno su to neciji sestrici i sestricine.

Zenske potpunio isto kao i muske. Ako nisu vrednim radom i trudom stecene, ne vrede. Ali to je politika socijalnog mira u ovoj zemlji odavno i davanja lazne nade jer zaposlenja posle srednje skole nema (a nema ga ni ovako, doduse). Diploma je preduslov, ali ne i cilj, ali zato je potrebno da privredne (a ne sverc) aktivnosti cvetaju.
 
pa da, ne vredi ni pišljiva boba. nego si ti verovatno prebegla preko pa ti se zamaglila percepcija. danas sa fakultetom u srbiji si na nivou gimnazije-imaš neko obrazovanje ali posao samo sa tim naći nećeš. pa onda ljudi hrle na postdiplomske, na specijalizacije, na pravosudne ispite i sl.
naravno, ni to nije garant da će dobiti posao, ali oni koji nemaju veze i vezice, moraju da pokušaju preko znanja.


jbt, što mrzim da crtam ljudima...

Joj, koliko si ti u pravu .... :cmok2:


A malo nedostajalo da te napljujem strašno ....

- - - - - - - - - -

Umesto škole bolje je detetu kupovati svake godine po dve ovce.


Za 16 godina to je lep početni kapital, svakako vredniji od diplome.

Sve što nauče u školama naučili bi i na internetu onako usput, dok čuvaju stado.

Ako ima pristupa signalu ....

 
pa da, ne vredi ni pišljiva boba. nego si ti verovatno prebegla preko pa ti se zamaglila percepcija. danas sa fakultetom u srbiji si na nivou gimnazije-imaš neko obrazovanje ali posao samo sa tim naći nećeš. pa onda ljudi hrle na postdiplomske, na specijalizacije, na pravosudne ispite i sl.
naravno, ni to nije garant da će dobiti posao, ali oni koji nemaju veze i vezice, moraju da pokušaju preko znanja.


jbt, što mrzim da crtam ljudima...
Ti meni nesto da crtas?

U Srbiji danas sa ozbiljnim studijama mozes da radis u nekoj drzavnoj sluzbi ( skole, zdravstvo) pa tako imamo situaciju da genijalni knjizevnici, prevodioci,
naucnici ( matematika, fizika, biologija) predaju u skoli. Medju njima nema nezaposlenih. Nema nezaposlenih ni medju lekarima, izuzev ako bas ne inisstiraju
da budu na VMA i cekaju deset godna da se tamo uglave.
Pravosudni ispit nije bas tako jednostavan ( eto ministar pravde Selakovic ga nema, ali mu ocigledno to i ne smeta), uglavnom se posle njega ide
u advokate, a kako vidimo svima ide dobro biznis, kao i popovima.
Samo budale ili neki genijalni ljudi ( ovo drugo sa Srbijom i nema nikakve veze) idu na doktorate.
Genijalan covek zeljan znanja ( ali is lave, priznanja) zeli da doktotira na nekom ozbiljnom univerzitetu, a takvih u Srbiji nema.
If ju nou vot aj min.
 
Pa bez statistike mozemo ovde da drvimo do sutra. Ja samo znam da ako neko hovce da studira reziju ili violinu mora da polaze grozomorne
prijemne ispite, prima se samo desetak ljudi, nema kupovine mesta za studiranje.

- - - - - - - - - -



Nasi fakulteti ( pricam o drzvanim ove druge i ne uzimam za ozbiljno) mnogo su se pomamili na pare pa tako ima neki broj studenata koji se kao
finansiraju iz budzeta, a onda hiljade i hiljade onih koji sami sebi finansiraju studije. Postavlja se pitanje kome oni trebaju.
Nikome, samo fakultetu da moze da isplacuje plate i honorare nastavnom osoblju.

Ima dosta fakulteta na kojima je priemni ispit veoma ozbiljan. Ali i na ostalim fakultetima nema tolike kupovine diploma. Veći problem je odsustvo ozbiljnog plana o potrebama države za određenim kadrovima, kao i sama nastava koja se i dalje zasniva na teoriji uz malo prakse. Doduše, to zavisi od same škole, takođe.

- - - - - - - - - -

Umesto škole bolje je detetu kupovati svake godine po dve ovce.


Za 16 godina to je lep početni kapital, svakako vredniji od diplome.

Sve što nauče u školama naučili bi i na internetu onako usput, dok čuvaju stado.

Tako razmišljaju ovi bez diplome, ili oni sa kupljenom diplomom. Ko je ozbiljno studirao, zna koliko to nije tačno.

- - - - - - - - - -

pa da, ne vredi ni pišljiva boba. nego si ti verovatno prebegla preko pa ti se zamaglila percepcija. danas sa fakultetom u srbiji si na nivou gimnazije-imaš neko obrazovanje ali posao samo sa tim naći nećeš. pa onda ljudi hrle na postdiplomske, na specijalizacije, na pravosudne ispite i sl.
naravno, ni to nije garant da će dobiti posao, ali oni koji nemaju veze i vezice, moraju da pokušaju preko znanja.


jbt, što mrzim da crtam ljudima...

Kakvo neznanje, oh, kakvo neznanje.
 
Ti meni nesto da crtas?

U Srbiji danas sa ozbiljnim studijama mozes da radis u nekoj drzavnoj sluzbi ( skole, zdravstvo) pa tako imamo situaciju da genijalni knjizevnici, prevodioci,
naucnici ( matematika, fizika, biologija) predaju u skoli. Medju njima nema nezaposlenih. Nema nezaposlenih ni medju lekarima, izuzev ako bas ne inisstiraju
da budu na VMA i cekaju deset godna da se tamo uglave.
Pravosudni ispit nije bas tako jednostavan ( eto ministar pravde Selakovic ga nema, ali mu ocigledno to i ne smeta), uglavnom se posle njega ide
u advokate, a kako vidimo svima ide dobro biznis, kao i popovima.
Samo budale ili neki genijalni ljudi ( ovo drugo sa Srbijom i nema nikakve veze) idu na doktorate.
Genijalan covek zeljan znanja ( ali is lave, priznanja) zeli da doktotira na nekom ozbiljnom univerzitetu, a takvih u Srbiji nema.
If ju nou vot aj min.

I ti si u pravu, nije da nisi ....
ja sa mojom (starovremskom) diplomom
i nikada završenim magisterijumom
mogu samo da se divim ovim "biserima" inteligencije
koji fakultet završe dopisno za par meseci, magisterijum za 15 dana, a doktorat ih čeka u stranci ....

SUUUUUPEEEEEERRRRRR !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ti meni nesto da crtas?

U Srbiji danas sa ozbiljnim studijama mozes da radis u nekoj drzavnoj sluzbi ( skole, zdravstvo) pa tako imamo situaciju da genijalni knjizevnici, prevodioci,
naucnici ( matematika, fizika, biologija) predaju u skoli. Medju njima nema nezaposlenih. Nema nezaposlenih ni medju lekarima, izuzev ako bas ne inisstiraju
da budu na VMA i cekaju deset godna da se tamo uglave.
Pravosudni ispit nije bas tako jednostavan ( eto ministar pravde Selakovic ga nema, ali mu ocigledno to i ne smeta), uglavnom se posle njega ide
u advokate, a kako vidimo svima ide dobro biznis, kao i popovima.
Samo budale ili neki genijalni ljudi ( ovo drugo sa Srbijom i nema nikakve veze) idu na doktorate.
Genijalan covek zeljan znanja ( ali is lave, priznanja) zeli da doktotira na nekom ozbiljnom univerzitetu, a takvih u Srbiji nema.
If ju nou vot aj min.
sestro, priznaj da si negde preko i nemaš blage veze šta se dešava sa pitanjem nalaženja posla u srbiji :D
elem, ja znam mnogo sjajnih ljudi, mahom iz sfere humanističkih nauka jer sam na njih upućena, koji su nezaposleni. ili upisuju te smešne bolonjske doktorate posle kojih će isto tako ostati nezaposleni kao i do sad. ali nada umire poslednja, pa bolje da rade ono što znaju, studiraju, nego da potpuno izgubljeni i besmisleni sede kod kuće živeći od penzije roditelja ili baba i deda.
u škole i zdravstvo se ulazi samo sa partijskom knjižicom, a ni to više nije dovoljno pošto se nakotilo pasjih skotova, pa ti trebaju veza ili pare koje će ti vezu obezbediti.
pravosudni polaže toliko mnogo ljudi da se ispitivači krste svaki put koliko ih je u odnosu na vrema kad su oni polagali pravosudni, a advokati su uveli i advokatski ispit.
ali racku, kad sve to okončaš, treba ti između 2 i 5 hiljada evra samo da se upišeš u advokatsku komoru.
 
sestro, priznaj da si negde preko i nemaš blage veze šta se dešava sa pitanjem nalaženja posla u srbiji :D
elem, ja znam mnogo sjajnih ljudi, mahom iz sfere humanističkih nauka jer sam na njih upućena, koji su nezaposleni. ili upisuju te smešne bolonjske doktorate posle kojih će isto tako ostati nezaposleni kao i do sad. ali nada umire poslednja, pa bolje da rade ono što znaju, studiraju, nego da potpuno izgubljeni i besmisleni sede kod kuće živeći od penzije roditelja ili baba i deda.
u škole i zdravstvo se ulazi samo sa partijskom knjižicom, a ni to više nije dovoljno pošto se nakotilo pasjih skotova, pa ti trebaju veza ili pare koje će ti vezu obezbediti.
pravosudni polaže toliko mnogo ljudi da se ispitivači krste svaki put koliko ih je u odnosu na vrema kad su oni polagali pravosudni, a advokati su uveli i advokatski ispit.
ali racku, kad sve to okončaš, treba ti između 2 i 5 hiljada evra samo da se upišeš u advokatsku komoru.
Ma ja sam zelo u toku sa situacijom u Srbiji.
Problem je da je uopste dozvoljeno toliko upisivanje na fakultete. Jos je veci problem da su unistene skole u kojima su se ranije obucavala deca za zanate.
Nezaposlenost medju mladim, obrazovanim ljudima nije samo srpska boljka.

- - - - - - - - - -

u škole i zdravstvo se ulazi samo sa partijskom knjižicom, a ni to više nije dovoljno pošto se nakotilo pasjih skotova, pa ti trebaju veza ili pare koje će ti vezu obezbediti.
pravosudni polaže toliko mnogo ljudi da se ispitivači krste svaki put koliko ih je u odnosu na vrema kad su oni polagali pravosudni, a advokati su uveli i advokatski ispit.
ali racku, kad sve to okončaš, treba ti između 2 i 5 hiljada evra samo da se upišeš u advokatsku komoru.

Problem je i taj sto svako zeli posao u krugu dvojke.

- - - - - - - - - -

E bas volim kad neko iz Nmacke pise o situaciji u Srbiji, cuj, nema nezaposlenih lekara i svi cekaju na VMA....
U Zajecaru ih recimo nema. U Beogradu ih ima na hiljade.
Kako je u Sjenici ili Novom Pazaru ja stvarno ne znam
Cenim da ti znas.
 
sestro, priznaj da si negde preko i nemaš blage veze šta se dešava sa pitanjem nalaženja posla u srbiji :D
elem, ja znam mnogo sjajnih ljudi, mahom iz sfere humanističkih nauka jer sam na njih upućena, koji su nezaposleni. ili upisuju te smešne bolonjske doktorate posle kojih će isto tako ostati nezaposleni kao i do sad. ali nada umire poslednja, pa bolje da rade ono što znaju, studiraju, nego da potpuno izgubljeni i besmisleni sede kod kuće živeći od penzije roditelja ili baba i deda.
u škole i zdravstvo se ulazi samo sa partijskom knjižicom, a ni to više nije dovoljno pošto se nakotilo pasjih skotova, pa ti trebaju veza ili pare koje će ti vezu obezbediti.
pravosudni polaže toliko mnogo ljudi da se ispitivači krste svaki put koliko ih je u odnosu na vrema kad su oni polagali pravosudni, a advokati su uveli i advokatski ispit.
ali racku, kad sve to okončaš, treba ti između 2 i 5 hiljada evra samo da se upišeš u advokatsku komoru.

A neko i volontira po 4-5 godina da bi ga na kraju primili, i bez partijske knjizice, upise tesku ili deficitarnu specijalizaciju od koje svi "beze"
i sl.

edit: Ali u principu, jesu ove Bolonjske smesne u odnosu na nekadasnje.
 
Poslednja izmena:
Obrazovni sistem i programi na fakultetima u Srbiji su tako koncipirani da sve što ti je potrebno da bi bio "vrhunski" student je dobra memorija, znači treba da budeš kapacitet u smislu da znaš da učiš napamet. Dakle, da bi imao prosek preko 9 uopšte ne moraš da imaš visok IQ, "problem-solving skills", nije ti neophodno da znaš da rezonuješ, razmišljaš, zaključuješ, već samo treba da pamtiš ogromne količine bespotrebnih podataka i činjenica - razne definicije, nabrajanja, šeme, tabele... to je sasvim dovoljno da bi bio "vrhunski" student.
 
Obrazovni sistem i programi na fakultetima u Srbiji su tako koncipirani da sve što ti je potrebno da bi bio "vrhunski" student je dobra memorija, znači treba da budeš kapacitet u smislu da znaš da učiš napamet. Dakle, da bi imao prosek preko 9 uopšte ne moraš da imaš visok IQ, "problem-solving skills", nije ti neophodno da znaš da rezonuješ, razmišljaš, zaključuješ, već samo treba da pamtiš ogromne količine bespotrebnih podataka i činjenica - razne definicije, nabrajanja, šeme, tabele... to je sasvim dovoljno da bi bio "vrhunski" student.
Ako studiras prava, medicinu ( stomatalogiju, farmaciju, veterinu) moras da ucis napamet..
Ako studiras muziku, knjizevnost , strane jezike ucenje napamet ti nista ne pomaze.

IQ nema tu nikakve veze. Cak su ljudi sa jako visokim IQ ili ludaci li luzeri.
 
Jeftine diplome donose animalizam u akademskim krugovima.
To donosi odustajanje od naucnog principa slobode postavljanja pitanja i tokova proucavanja, vec pogodnost i pogodnost iznosenja i drzanja naucnih stavova ili tacnije receno prihvacenih dogmi u toj akademskoj sredini.
Kod nas je trenutno politicka pogodnost i nepotizam toliko agresivan i dominantan, pa se ne oseca koliko je jaka stigma u akademskim krugovima, osim ako se radi o dodeli sredstava za projekte, a posto su to mala sredstva, malo njih racuna na to i malo se cuje i oseca uticaj animalizma u akademskim krugovima.

univerziteti na zapadu su puni zaposljavanja preko veze i politicke linije, isto kao i u srbiji, a takodje je puno spijuna koji rade za tajnu sluzbu. oni koji se zaposle preko veze ili tajne sluzbe, ne moraju da znaju nista, i ovako su polozili ispite preko seksa ili preko veze (tajne sluzbe), njihov posao je da se setkaju i pricaju sa ljudima i skupljaju informacije kako ko razmislja, da li je neko protiv vlasti, ekstremista u bilo kojem pravcu, itd. posebno spijuniraju strane studente (kineze) koji su na doktoratu, itd.

dakle, akademski krugovi na zapadu su puni politicki podobnih profesora, akademika, da ti se smuci. cak i kad odrze neki seminar, oni odvale: nije mi jasno zasto stranci dolaze u dansku umesto da ostanu u svojoj zemlji? dakle, rasisti koliko hoces. prave se glupi. dankinja ako se uda za stranca, leti napolje iz danske 2 godine, u takvoj atmosferi koju stvaraju novinari koji rade za vlast, svi se uklapaju i niko nece da strci, svi moraju da mrze strance, a vala gomila studenata cak i odbija da prica engleski. studentske organizacije su takodje infiltrirane, prodaju pivo studentima umesto da organizuju proteste. kao ovi nasi sindikati i polutke.

kao sto vidite, ni na zapadu nije nista bolje, svuda vlast kontrolise celo drustvo, svuda postoji infiltracija da bi kontrolisali proteste, to su ljudi koji preko veze dobiju posao i jesu mediokriteti i rasisti, ali bas ih briga, iako nista ne rade, samo se setaju i piju kafu, dobijaju debele plate i ne moze niko da ih izbaci sa posla.

inace danski universitet dobija miliardu evra godisnje i ima dosta drpisanja, uvode privatne firme za obezbedjenje, izvodjenje radova, i tu ima korupcije koliko hoces.
a videh i studentkinju u menzi prica sva hepi sa profom, mnogo je bila hepi, povalio je 100%, ona 20 a on bar 60. liberalizacija seksa je dovela i do komercijalizacije seksa, tako da mnoge polazu ispite preko seksa a tako i dobijaju posao. mislim da je oksford pre par dana i zvanicno uveo pravilo zabrane seksa.
 
Poslednja izmena:
Ako studiraš ekonomiju, imperativ ti je da imaš dobru memoriju u glavi gde ćeš smeštati NEVEROVATNO VELIKE količine definicija, nabrajanja, šema, tabela, a što ćeš sve zaboraviti 2 dana nakon ispita. :)


Ma ok, jeste tako, uostalom sve se zaboravi ako na licu mesta ne nadjes posao koji ima blage veze sa onim sto si studirao,
a obicno nema. Fakultet i studiranje ima jednu dobru stranu, a to je disciplina tako da stidiranje nikome nije stetilo.
Mislim na ove ozbiljne univerzitete, ne i na ove gde se pazare diplome i master studije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top