Bog pita...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Наравно. Апсолутно.

Бог (Свето тројство) јављао се свуда, људима, и сходно времену, простору и Народу, био је назван онако како је у то време било Њима спознато.

Отуда имамо свуда у Хришћанству присуство и уважавање паганства.

Паганство је било претеча спознаји јединога Бога.

- - - - - - - - - -



То је финал предходном.

- - - - - - - - - -



Тако је то ко чита скрнавивши Свето Писмо.

Упадне у небулозу и сам себи испира мозак.

- - - - - - - - - -



Наравоученије:

Бог (Свето Тројство) је присутан свуда, увек и свагда!

Kakvo crno sveto trojstvo, Bog je Jedan, i sam on je to Dokazao.
A ovo si u pavu da u Hriscanstvu je doslo do paganizma, jer je djavoljska nauka, preuzala primat nad Bozijom recju, bar na planeti Zemlji, sadasnjoj.
 
Kakvo crno sveto trojstvo, Bog je Jedan, i sam on je to Dokazao.
A ovo si u pavu da u Hriscanstvu je doslo do paganizma, jer je djavoljska nauka, preuzala primat nad Bozijom recju, bar na planeti Zemlji, sadasnjoj.

kako moze da dokaze da je jedinac od vecnosti ako ne dodje u svet i ne samo to..mora da uzleti..neko apsolutno cudo ali istinsko mora biti od coveka ..sve drugo je trlababa lan..:D
 
Kao prvo, dobro jutro Vilaret, i jedan mali :cmok:
Kao drugo, ovde se pise o Bogu stvaraocu, koji kaze=
Isaija 45,
5 Ja sam Gospod, i nema drugog, osim mene nema boga; opasah te, premda me ne znaš,

6 Da bi poznali od istoka sunčanog i od zapada da nema drugog osim mene; ja sam Gospod i nema drugog,

7 Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Eto, iz prve ruke, samo za tebe, draga Viki.

A kao trece, ja Cekam i Cekam i Cekam i pitam , da li su se poslovi zavrsili koji su Hitni bili.
:bye:
 
Kao prvo, dobro jutro Vilaret, i jedan mali :cmok:
Kao drugo, ovde se pise o Bogu stvaraocu, koji kaze=
Isaija 45,
5 Ja sam Gospod, i nema drugog, osim mene nema boga; opasah te, premda me ne znaš,

6 Da bi poznali od istoka sunčanog i od zapada da nema drugog osim mene; ja sam Gospod i nema drugog,

7 Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Eto, iz prve ruke, samo za tebe, draga Viki.

A kao trece, ja Cekam i Cekam i Cekam i pitam , da li su se poslovi zavrsili koji su Hitni bili.
:bye:
bog stvaraoc se u samom pocetku dogovara..i rece bog da stvorimo coveka..vidimo od pocetka da u stvaranju ucestvuju nekoliko lica kao jedinstvena stvaralacka energija ..a na djuture to je jedan bog a ne dva ili tri..:D
 
Kakvo crno sveto trojstvo, Bog je Jedan, i sam on je to Dokazao.
A ovo si u pavu da u Hriscanstvu je doslo do paganizma, jer je djavoljska nauka, preuzala primat nad Bozijom recju, bar na planeti Zemlji, sadasnjoj.

1.

СВЕТИ НИКОЛАЈ ЖИЧКИ
ВЕРА ОБРАЗОВАНИХ ЉУДИ
Тумачење Символа вере




10. ...И У ДУХА СВЕТОГА, ГОСПОДА ЖИВОТВОРНОГА, КОЈИ ОД ОЦА ИСХОДИ, КОМЕ ЗАЈЕДНО СА ОЦЕМ И СИНОМ ПРИПАДА ПОКЛОЊЕЊЕ И СЛАВА, КОЈИ ЈЕ ГОВОРИО КРОЗ ПРОРОКЕ

Кад ноћни путник види луч у даљини, он се радује. И управља кораке своје пут луча, не испитујући од каквог је горива тај огањ у даљини. Што се више приближује, то више испитује.
Вера хришћанска приближила је људе блиско вечној светлости Божанства. Због тога хришћани толико испитују ту тајанствену и милу светлост - јер су се приближили њој. Они који су од те светлости удаљенији, мање је испитују
Семити се ишчуђавају јафетитима, како могу веровати у три бога? Ко верује у три бога? Зар хришћани, који су очистили од многобоштва толике контитенте и острва?
Реците им, да ви не верујете у три бога него у једнога. Јединога, Живога, Истинитога. Но да сте Месијом вашим стављени у такву близину вечне светлости, да видите и разликујете три пламена. Три вечна пламена - један Огањ. Три величанства - један Цар. Три чуда - једна Тајна. Три лица - једно Биће. Три ипостаси - један Бог. Велико име: Света Тројица. Свето Тројство у Јединству. Отац, Син, Дух Свети - увек заувек један Бог.
У подножју те животворне тајне серафими и херувими скривају лица своја света, у страху светоме, у божанскоме заносу, у бескрајној опојености неисказивом сладошћу. А неизбројиве војске ангела, у стројним хоровима, умилним трепетом поју величања Бога Јединога, Бога Живога: Свјат, Свјат, Свјат Господ Саваот!
И сунце велико на своду небеском представља тројство у јединству: маса огњена, светлост и топлота - све ово троје нераздвојно једно од другога сачињава једно сунце. И сваки атом на земљи представља тројединство. И душа човечја - образ тријединог Бога - састоји се из три основне нераздељиве моћи: осећања, ума и воље. Но то троје не дели душу на три душе. Једна душа јесте и остаје једна; три њене моћи јесу и остају три у јединству.
Али свет није дошао до сазнања о Богу као Тројици Светој кроз те природне слике, сенке и символе. Небесним откривењем дошло се до тога. Господ Исус Христос објавио је то. Од Њега је род људски дознао за родитељство Оца, и за синовство Сина Божјега, и за исходство Духа Светога. Он је нас, путнике у ноћи, привео вечној божанској светлости, и ми смо почели видети и разликовати троје у једноме: три чуда у једној тајни, три ипостаси у једном Божанству.
Од Христа је и дошла наша вера у Духа Божјега Светога, животворнога, који од Оца исходи. Много Је злих и варљивих духова таме, подељених и немоћних, али је један Дух Свети. Људи и народи, који су веровали у многе богове, веровали су стварно у те зле и варљиве духове. У Духа Једнога Светога могу веровати само прави једнобошци, који верују у једнога Бога.
Дух Свети назива се животворним, јер Он живот даје, живот обнавља, оживотворава, васкрсава. Кад је Бог стварао свет, Дух Божји дизаше се над водом (Пост. 1, 2). Кад је Бог човека стварао, створи га од праха земнога и дуну му у нос дух животни и поста човјек душа жива (Пост. 2, 7). Апостол Христов пише хришћанима: Дух Божји у вама живи (Рим. 8, 9). Но не мешати дух човечји с Духом Божјим. И апостол прави у томе разлику кад вели: Овај Дух (Божји) свједочи нашему духу да смо дјеца Божја (Рим. 8, 16). И то је радост ваша, духоносци. Шта би вредело сведочанство човечје, да сте деца Божја, ако вам сам Дух Божји то не посведочи? А дух Божји даје се свакоме, ко га иште у Бога.
Треба искати, и треба очистити дом душе своје за дочек најмилијега госта. Овако говори Господ наш, Победилац смрти: Кад ви зли будући, умијете добре даре давати дјеци својој, колико ће више отац небески дати Духа Светога онима који ишту у њега (Лук. 11, 13)? То је највећи дар, који Бог даје људима. Јер дајући Духа Светога, даје самога себе. Има ли већег дара од овога? Има ли веће љубави од ове?
 
2.

Како се Дух Божји јављао вернима? Да кажемо прво: као топлина у срцу. Ово бива при силној молитви. Понекад као топлина у целоме човеку. Пророк Јеремија сведочи то јасно и истинито. Јер сведочи из свога искуства. Многе поруге и напасти претрпе Јеремија - мука му дође до гуше. Тада се он одлучи не говорити више људима, не пророковати. Али - описује он сам: али би у срцу мом као огањ разгорио, затворен у костима мојим, и уморих се задржавајући га, и не могох више. (Јер. 20, 9). Тако је неодољив Дух Божји Свети у чистоме срцу, у које се усели.
Још се Дух Божји јављао као глас. О томе много сведоче свети пророци и апостоли. Тајанствени но јасан глас Божји. Чујеш га а не видиш ко говори.
Још се Дух Божји јављао под видом голуба. То се догодило при крштењу Господа Христа у Јордану. И свједочи Јован говорећи: видјех Духа гдје силази с неба као голуб и стаде на њему (Јов. 32). Чистога голуба јесте слика чистоте Духа Светога. Благо чистим душама, јер ће се удостојити посете Духа Господа.
Но најбурније јављање Духа Светога у историји људској догодило се у виду огњених језика педесет дана по васкрсењу Христовом. И кад се наврши педесет дана, бејаху заједно сви једнодушно. И уједанпут постаде хука с неба као духање силног вјетра, и напуни сву кућу гдје сјеђаху. И показаше им се раздијељени језици као огњени, и сједе по један на свакога од њих. И напунише се сви Духа Светога, и стадоше говорити другим језицима, као што им Дух даваше ше говоре (Дела ап. 2, 1-4). Тако је било освећење и крштење прве цркве Христове на земљи - огњем Духа Светога.
Тако се испунило обећање Спаситељево апостолима. Испунило се у таквој сили и на такав начин како нико од апостола није могао ни замислити. Заиста, дела Божја превазилазе све замисли људске.
Господ је обећао: И ја ћу умолити оца, и даће вам другога утешитеља да буде с вама ва вијек: Духа истине, којега свијет не може примити, јер га не види нити га познаје; а ви га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити (Јов. 14, 16 - 17). И први утешитељ, Господ Исус, био је више него обилна утеха вернима. Али љубав Божја нема мере. По тој неизмерној љубави послат је и други утешитељ.
Још је Господ Исус посведочио о Духу Светоме и ово: Утјешитељ Дух свети, којега ће отац послати у име моје, он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох (14, 26). И још: А кад дође утјешитељ, кога ћу вам послати од оца, Дух истине, који од оца излази, он ће свједочити за мене (15, 26). И још: А кад дође он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину... Он ће ме прославити (16, 13 -14). И ово се обећање испунило, као и свако обећање Месија вашег, христоносци.
Дух Свети је обећан - тако су људи сазнали за Духа Светога. Дух Свети се јављао - тако су се људи уверили у постојање Духа Светога. Дух Свети непрестано борави мећу вернима - тако су људи заволели Бога Духа Светога.
Како се из сунца светлост раћа и како топлота исходи - зар вам је то знано? Како се из срца раћа мисао и како исходи сила - зар сте појмили? Како бисте онда знали вечну тајну Оца нероћеног, како ли раћање Сина и исхоћење Духа Светога? Ниједну истину о Свевишњем Богу синови човечји нису могли дознати док им од Свевишњег није јављено. Нити више, нити мање, него само колико им је јављено.
Јављено нам је, да Дух Свети није створење Божје него Бог. Он је Господ животворни, који присуством Својим ствара живот, даје моћ, улива мудрост, производи радост. Од вечнога Оца Он вечно исходи. Истобитан са Оцем, истобитан са Сином - истобитан, истомоћан, истославан. Само је лицем различит. Нарочита ипостас одликује га од Оца и Сина. Но и њему припада исто поклоњење и исто слављење. Њиме говораху пророци свети. У просте рибаре Он ули мудрост небеску. Немоћним људима и женама - за Христа мученим - Он даде моћ непобедиву, јачу од смрти.
Дух Свети, животворни, који од Оца исходи, Бог је истинити од Бога истинитог. Он се јављао и дејствовао. Он се јавља и дејствује. Они којима се јавља и у којима дејствује, знају га. Не знају га по суштини; знају га по јављању и дејству.
Вера у Духа Божјега Светога није заснована на слутњи, на мисаоној претпоставци, него на јављеној и доживљеној и посведоченоЈ стварности. Ко год жели постати живи сведок те стварности, мора се пре сваког испитивања тајни небеских потрудити, да очисти срце од греха и окади га молитвом. И јавиће му се Дух Свети, Дух истине и живота, Дух мудрости и радости, Дух слободе и посинаштва. И овај Дух Свети посведочиће духу његовом истинитост свега откривења Христовога: о Богу, о души, о путу спасења, о царству Божјем вечноме. Све онако како је Он посведочио и духу апостола и светих отаца, који саставише Вјерују.
Кроз Господа Исуса, Сина Божјега, дошло је људском роду сазнање о Богу као Светој Тројици. То сазнање Он нам није пружио у виду философског учења, него у виду јављања и дејства како Оца, тако Сина, тако Духа Светога. Та јављања и дејства Бога живога кроз три ипостаси своје јесу стварност. Стварност је јављање Оца гласом на Јордану и на Тавору. Стварност је јављена личност ваплоћеног Сина Божјег, чудесна, и његово деловање, и страдање и васкрсење. Стварност је и јављање и дејствовање Духа Светога у апостолима, у светитељима, у праведницима и у целој Цркви Божјој од почетка до данас. Увек и за вазда: један Бог, један Цар вечни, једна сила, једна слава, једна љубав, једна светлост, једна радост, једна суштина - један Бог.
Ово је вера видовитих, који су управили вид свој ка огњу у даљини. Оно није вера заслепљених и слепих, који једва виде оно што им сунце открива. За видовите ова физичка светлост јесте тамнина кроз коју они ходе као путници кроз ноћ упирући поглед свој ка светлости у даљини. Они путују не скрећући погледа са те велике светлости. Тако је велика та светлост, да им се сав овај свет чини покривен тамом. Иако је велика светлост удаљена, она им осветљава пут у ноћи и загрева срце чудном топлином и радошћу. И они се радују као деца - као деца те велике светлости. И журе к њој као изгнаници у домовину своју. Смело корачају све напред и напред, и не обзиру се. И у радости СВОЈОЈ призивају залуталу и изосталу браћу своју, храбрећи их, тешећи их, и помажући их на путу. С победном песмом они журе све напред и напред: Ено тамо, браћо, тамо је наш Родитељ и Спаситељ и Утешитељ. Светли нам, греје нас, зове нас!
Ово је вера ваша, христоносци, вера видовитих предака ваших. Нека она буде и вера деце ваше с колена на колено, све до краја путовања. Ово је вера опробана, на облачини и на ведрини, вера непостидна, православна, спасоносна. Ваистину, ово је вера образованих људи, оних који носе образ Божји у себи. У Дан Страшнога Суда Христовога они ће се назвати благословеним.
Дух. Утешитељ. Поклоњење.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/vlNikolaj/VeraObrazovanihLjudi/VeraObrazovanihLjudi10.htm
 
Poslednja izmena:
Postovani Odin===Tor-e,
nema potrebe da potezes pravoslavnu dogmatiku, koja se u malome razlikuje od rimokatolicke.
U Bozijoj reci tacno stoji sta je Isus rekao za Boga, oca,
Jovan 14=
7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.

8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.

9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?

10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.

A zasto je ovako, zato sto je tako odredjeno na krstenju Isusovom=
Matej 3, 16 I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.

17 I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji.

I Bog se dokazao, da je on Jedan, i da se pojavljuje kao Bog , stvaralac, da kroz Isusa se prikazuje nama, jer Boga niko nije video, nikada, i da se u Duhu opravdao, jer hula na Sv. Duha je najgore sto moze da snadje ljudski rod===
1Tim.3,
16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.
 
Viki, to je bio Jedan Bog,a ostali su bili Boziji sinovi, i Andjeli.

onda su oni samo sredstvo da bi on stvorio svet i preko njih voleo svet..kakav egoista taj tvoj bog..sta sve uradi da bi njemu bilo potaman..i drustvo sebi sklepao da ne bude sam..
moj boza nije taki..otac gradeci svet kaze svom sinu evo sine ovo je tvoje...i ovaj dosavsi na zemljuu svakoj stvari i coveku nalazi i prepoznaje svoj znak....svojima dodje veli jovan.:D
 
Postovani Odin===Tor-e,
nema potrebe da potezes pravoslavnu dogmatiku, koja se u malome razlikuje od rimokatolicke.
U Bozijoj reci tacno stoji sta je Isus rekao za Boga, oca,
Jovan 14=
7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.

8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.

9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?

10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.

A zasto je ovako, zato sto je tako odredjeno na krstenju Isusovom=
Matej 3, 16 I krstivši se Isus iziđe odmah iz vode; i gle, otvoriše Mu se nebesa, i vide Duha Božjeg gde silazi kao golub i dođe na Njega.

17 I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji.

I Bog se dokazao, da je on Jedan, i da se pojavljuje kao Bog , stvaralac, da kroz Isusa se prikazuje nama, jer Boga niko nije video, nikada, i da se u Duhu opravdao, jer hula na Sv. Duha je najgore sto moze da snadje ljudski rod===
1Tim.3,
16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Нешто ми много личиш на лењина...

Преиспитај себе. :)

Оно што сам означио у тексту горе, у боји и подебљао, јесте истина, и сваки Богоугодник, верник то зна. Зато што смо то доживели!
 
Нешто ми много личиш на лењина...

Преиспитај себе. :)

Оно што сам означио у тексту горе, у боји и подебљао, јесте истина, и сваки Богоугодник, верник то зна. Зато што смо то доживели!

Odavno sam sebe Preispitao, i saznao da to sto pises pripada pravoslavnoj dogmatici, sa nikejskog sabora, 325 godine,a imamo jos jedan Dokaz, kako je poteklo, od rimokatolicke crkve ===
Edikt Teodorika X
Nas tri imperatora verujemo u jedno Bozanstvo, Oca, Sina i Sv.Duha, sa jednakim velicanstvom u svetom trojstvu, i mi Zapovedamo da pristase ove vere budu nazvani rimokatolicki Hriscani.Sve ostale zigosemo zloglasnim imenom jeretici,i pod nasim autoritetom, zabranjujemo njihove verske skup[ove.

Evo kako Isus kritikuje farisejsko huljenje na Boga
Matej 12===
31 Zato vam kažem: svaki greh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha Svetog hula neće se oprostiti ljudima.

32 I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom.

Pa prema tome , jasno je ko Dan, da cak i Isus stavlja ispred sebe Sv. Duha, tj. Boga Oca, i ne upordjuje se sa njim .
A zasto je to tako, vrlo je vazno, Odine da znas ===
1Kor. 11, 3 Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.

Zapamti sta pise ovde === A Bog je Glava Hristu, zapamti to Odin=Tore, i ne brkaj vise pojmove, i ostavi se pravoslavne dogmatike, nece te odvesti u vecni zivot.
 
Odavno sam sebe Preispitao, i saznao da to sto pises pripada pravoslavnoj dogmatici, sa nikejskog sabora, 325 godine,a imamo jos jedan Dokaz, kako je poteklo, od rimokatolicke crkve ===
Edikt Teodorika X
Nas tri imperatora verujemo u jedno Bozanstvo, Oca, Sina i Sv.Duha, sa jednakim velicanstvom u svetom trojstvu, i mi Zapovedamo da pristase ove vere budu nazvani rimokatolicki Hriscani.Sve ostale zigosemo zloglasnim imenom jeretici,i pod nasim autoritetom, zabranjujemo njihove verske skup[ove.

Evo kako Isus kritikuje farisejsko huljenje na Boga
Matej 12===
31 Zato vam kažem: svaki greh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha Svetog hula neće se oprostiti ljudima.

32 I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom.

Pa prema tome , jasno je ko Dan, da cak i Isus stavlja ispred sebe Sv. Duha, tj. Boga Oca, i ne upordjuje se sa njim .
A zasto je to tako, vrlo je vazno, Odine da znas ===
1Kor. 11, 3 Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.

Zapamti sta pise ovde === A Bog je Glava Hristu, zapamti to Odin=Tore, i ne brkaj vise pojmove, i ostavi se pravoslavne dogmatike, nece te odvesti u vecni zivot.

Ти и даље тераш своје, не читаш шта пишем, а дајеш неке одоговре у инат, коме?

Капираш ли уопште, ДОЖИВЉЕНО!
А не прочитано!

Прочитај још једном оно што сам подебљао и обојио, и схвати да је то тако, ДОЖИВЉЕНО, ИСТИНА!


Дух Свети, животворни, који од Оца исходи, Бог је истинити од Бога истинитог. Он се јављао и дејствовао. Он се јавља и дејствује. Они којима се јавља и у којима дејствује, знају га. Не знају га по суштини; знају га по јављању и дејству.
Вера у Духа Божјега Светога није заснована на слутњи, на мисаоној претпоставци, него на јављеној и доживљеној и посведоченоЈ стварности.

Та јављања и дејства Бога живога кроз три ипостаси своје јесу стварност.

Ово је вера видовитих, који су управили вид свој ка огњу у даљини. Оно није вера заслепљених и слепих, који једва виде оно што им сунце открива.
 
Poslednja izmena:
Ти и даље тераш своје, не читаш шта пишем, а дајеш неке одоговре у инат, коме?

Капираш ли уопште, ДОЖИВЉЕНО!
А не прочитано!

Прочитај још једном оно што сам подебљао и обојио, и схвати да је то тако, ДОЖИВЉЕНО, ИСТИНА!


Дух Свети, животворни, који од Оца исходи, Бог је истинити од Бога истинитог. Он се јављао и дејствовао. Он се јавља и дејствује. Они којима се јавља и у којима дејствује, знају га. Не знају га по суштини; знају га по јављању и дејству.
Вера у Духа Божјега Светога није заснована на слутњи, на мисаоној претпоставци, него на јављеној и доживљеној и посведоченоЈ стварности.

Та јављања и дејства Бога живога кроз три ипостаси своје јесу стварност.

Ово је вера видовитих, који су управили вид свој ка огњу у даљини. Оно није вера заслепљених и слепих, који једва виде оно што им сунце открива.

Tvoj Citat === Још је Господ Исус посведочио о Духу Светоме и ово: Утјешитељ Дух свети, којега ће отац послати у име моје, он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох (14, 26). И још: А кад дође утјешитељ, кога ћу вам послати од оца, Дух истине, који од оца излази, он ће свједочити за мене (15, 26). И још: А кад дође он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину... Он ће ме прославити (16, 13 -14). И ово се обећање испунило, као и свако обећање Месија вашег, христоносци.
Дух Свети је обећан - тако су људи сазнали за Духа Светога. Дух Свети се јављао - тако су се људи уверили у постојање Духа Светога. Дух Свети непрестано борави мећу вернима - тако су људи заволели Бога Духа Светога.

Дух Свети, животворни, који од Оца исходи, Бог је истинити;

Opet ti teras pravoslavnu dogmatiku.
Da li je tebi Jasno, da ne postoji Duh bog, vec da je Bog, Stvorilac, Eyeh, D=U=H, koji se prikazao kroz Isusa, koji mu je posluzio kao Telo.I Bog je Duh i u Duhu da se molimo.
Da li ti je Jasno da Isus ne moze da salje Duha kao utesitelja, jer Isus je samo Covek i Posrednik, izmedju Boga i ljudske vrste.
Da li ti je sada Jasno da je Bog Jedan, koji se javlja kroz T=R=I Titule=== Otac, Sin , Duh ?

I ne postoje "vidoviti", postojali su Proroci Boziji, i danas postoje Vernici, krsteni kao i Isus, primajuci Duha-Boga, koji je i Apostolima dao moc.
 
Tvoj Citat === Још је Господ Исус посведочио о Духу Светоме и ово: Утјешитељ Дух свети, којега ће отац послати у име моје, он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох (14, 26). И још: А кад дође утјешитељ, кога ћу вам послати од оца, Дух истине, који од оца излази, он ће свједочити за мене (15, 26). И још: А кад дође он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину... Он ће ме прославити (16, 13 -14). И ово се обећање испунило, као и свако обећање Месија вашег, христоносци.
Дух Свети је обећан - тако су људи сазнали за Духа Светога. Дух Свети се јављао - тако су се људи уверили у постојање Духа Светога. Дух Свети непрестано борави мећу вернима - тако су људи заволели Бога Духа Светога.

Дух Свети, животворни, који од Оца исходи, Бог је истинити;

Opet ti teras pravoslavnu dogmatiku.
Da li je tebi Jasno, da ne postoji Duh bog, vec da je Bog, Stvorilac, Eyeh, D=U=H, koji se prikazao kroz Isusa, koji mu je posluzio kao Telo.I Bog je Duh i u Duhu da se molimo.
Da li ti je Jasno da Isus ne moze da salje Duha kao utesitelja, jer Isus je samo Covek i Posrednik, izmedju Boga i ljudske vrste.
Da li ti je sada Jasno da je Bog Jedan, koji se javlja kroz T=R=I Titule=== Otac, Sin , Duh ?

I ne postoje "vidoviti", postojali su Proroci Boziji, i danas postoje Vernici, krsteni kao i Isus, primajuci Duha-Boga, koji je i Apostolima dao moc.
Погрешно тумачиш Свето писаније. Изврчеш право и јасно значење речи, термина...

Нечу да те убеђујем да си живо биће, да си жив човек, а ти и даље се држи лењинистичке догме, и себе чини неживог робота.

И није ми намера никог да убеђујем, свако нека по своме нахођењу нађе себе. :)
 
Погрешно тумачиш Свето писаније. Изврчеш право и јасно значење речи, термина...

Нечу да те убеђујем да си живо биће, да си жив човек, а ти и даље се држи лењинистичке догме, и себе чини неживог робота.

И није ми намера никог да убеђујем, свако нека по своме нахођењу нађе себе. :)

Ni u komunjarsko vreme, nisam bio robot.
I nema ubedjivanja, taman posla, samo diskutijemo i razmenjujemo misljenja.
A sad dobijes savet===
Sa neba ce ti biti dano, kada se budes krstio(sto je jako vazno), u D.Ap. 2, 38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;
Jedino ovako, ces imati smisao zivota i stremiti ka nebeskom carstvu i vecnom Zivotu, sve drugo nema prodju, i za to neka ti je sa srecom, kada budes upravio svoj pogled u daljinu, da bi video oganj.
 
Tvoj Citat === Још је Господ Исус посведочио о Духу Светоме и ово: Утјешитељ Дух свети, којега ће отац послати у име моје, он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох (14, 26). И још: А кад дође утјешитељ, кога ћу вам послати од оца, Дух истине, који од оца излази, он ће свједочити за мене (15, 26). И још: А кад дође он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину... Он ће ме прославити (16, 13 -14). И ово се обећање испунило, као и свако обећање Месија вашег, христоносци.
Дух Свети је обећан - тако су људи сазнали за Духа Светога. Дух Свети се јављао - тако су се људи уверили у постојање Духа Светога. Дух Свети непрестано борави мећу вернима - тако су људи заволели Бога Духа Светога.

Дух Свети, животворни, који од Оца исходи, Бог је истинити;

Opet ti teras pravoslavnu dogmatiku.
Da li je tebi Jasno, da ne postoji Duh bog, vec da je Bog, Stvorilac, Eyeh, D=U=H, koji se prikazao kroz Isusa, koji mu je posluzio kao Telo.I Bog je Duh i u Duhu da se molimo.
Da li ti je Jasno da Isus ne moze da salje Duha kao utesitelja, jer Isus je samo Covek i Posrednik, izmedju Boga i ljudske vrste.
Da li ti je sada Jasno da je Bog Jedan, koji se javlja kroz T=R=I Titule=== Otac, Sin , Duh ?

I ne postoje "vidoviti", postojali su Proroci Boziji, i danas postoje Vernici, krsteni kao i Isus, primajuci Duha-Boga, koji je i Apostolima dao moc.

ali na svaku ovu tezu da se bog nastanio u isusa odgovaram pitanjem..kakav je ond a razlika izmedju isusa i proroka..i oni su imali posetu boziju kao nadahnuce..mora biti neke razlike i to drasticne..:D
 
ali na svaku ovu tezu da se bog nastanio u isusa odgovaram pitanjem..kakav je ond a razlika izmedju isusa i proroka..i oni su imali posetu boziju kao nadahnuce..mora biti neke razlike i to drasticne..:D

Drasticne jesu te razlike === Bog je kroz proroke dokazao svoju Rec,a kroz Isusa se prikazao nama, jer je Isus bio Jedinorodjeni sin Boziji,a niko nikada Boga nije video.:bye:
 
Ni u komunjarsko vreme, nisam bio robot.
I nema ubedjivanja, taman posla, samo diskutijemo i razmenjujemo misljenja.
A sad dobijes savet===
Sa neba ce ti biti dano, kada se budes krstio(sto je jako vazno), u D.Ap. 2, 38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;
Jedino ovako, ces imati smisao zivota i stremiti ka nebeskom carstvu i vecnom Zivotu, sve drugo nema prodju, i za to neka ti je sa srecom, kada budes upravio svoj pogled u daljinu, da bi video oganj.

Nisam mislio da te vređam, naprotiv.

U nekim trenucima živiš u davnoj istorijskoj prošlosti, ukazuješ nepostojanost, a nekad, stremiš ka konkretnom lenjinizmu.

Sada je 21. vek posle Hrosta. 2015. godina.

Od onda, od pre POSTANJA, mnogo toga se izmenilo, usavršilo po Božijoj Promisli. :)

I to što si napisao gore, to mi se odavno izdešavalo. :)

Prošao sam i prolazim kroz sve Svete Tajne, svesno. :)

Dobro je to, što barem jednom nogom gaziš pravim putem. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top