sta je problem samaca?

OcitiMazohista

Ističe se
Banovan
Poruka
2.531
budimo realni, retko uziva u ekskluzivnom statusu samca

praznina u njihovim očima je bolna :(
a i zalosna kad je uvijena u oblandu nadmenosti i laznog zadovoljstva :cry:

izgovori poput bolje biti sam negu u losem drustvu i nije se niko nasao su tuzno-smesni :sad2: + :D = :neutral:

dakle u cemu je problem i zasto ga je tesko priznati :?:

a) nisu nikada otvorili usta i nacinili neki korak
b) posle prvog, drugog odbijanja su zabili glavu u pesak
c) posle jednog-dva razocaranja su odustali, plaseci se emocionalne povrede
d) postavljaju nerealne kriterijume
e) jednostavno su socio-psiholoski nesposobni
f) jednostavno su ruzni
g) _____
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
gledajuci oko sebe, nekako kontam da je malo onih koji su citav zivot sami. mnogo je vise onih koji imaju veze, pa je raskinu, pa je opet imaju..serijsak monogamija.
sto rece vragana, stvari se bacaju, ne popravljaju. isto i odnosi.
nece niko bre da se smara..egoizam, nepoverenje, strah. kombinacija snova.
 
nema problema slicni se spajaju
srbi su retko ruzan I degenerisan narod
pogle samo na forumu na sta tipovi lice-procelavo, kratko osisano, okruglasto, glava ko glavitj q udebljani, cak ni debeli nego okruglasti sve, masni
zene sve raspale babetine ili neke chavke s nosinama ko orlushina
 
Kod mene bi mogla da varijanta pod "a" i mozda pod "f" mada je to relativno.

Suvise sam stidljiv i plasljiv da bih pokrenuo razgovor sa devojkom, a nisam imao nikoga razumnog da me posavetuje kada je trebalo.
Sto se ruznoce tice rekoh da je to relativno, zavisi i od devojke koja posmatra i od toga u kakvom sam tada stanju.
 
Veliki dio problema su i postojeće društvene konvencije koje su formalizovale m/z odnose. Stvorio se jedan sistem u kome su svi zbunjeni, osmjeh više nije samo osmjeh već izvršavanje politike poslovanja, ljubaznost je obesmišljena kao znak prihvatanja jer je mutirala u kurtoaziju. Svi signali koji su dio procesa udvaranja su izvađeni van kontexta i zloupotrebljeni u svrhu nekog profita.
 
Veliki dio problema su i postojeće društvene konvencije koje su formalizovale m/z odnose. Stvorio se jedan sistem u kome su svi zbunjeni, osmjeh više nije samo osmjeh već izvršavanje politike poslovanja, ljubaznost je obesmišljena kao znak prihvatanja jer je mutirala u kurtoaziju. Svi signali koji su dio procesa udvaranja su izvađeni van kontexta i zloupotrebljeni u svrhu nekog profita.

Ovi su otisli i korak dalje.
http://www.vice.com/rs/video/industrija-ljubavi-u-japanu
 
sama sam, vec duze
i koliko god da vam je na ostalim poljima ok, osecate se prazno, bar vecina

nemojte da mi zloupotrebite rec "prazno" :)

ipak, mislim da je bar za nijansu lakse onima koji mogu da stupe u vezu/sex bez emocija jer ima bar nekih desavanja i osecate se ispunjenije :mrgreen:

iskreno, meni ovo poslednje ne polazi za rukom
pokusala sam jednom davno sa bivsim, posle prekida, medjutim nije bilo emocija sa moje strane i posle toga sam se osecala nikako, da sam jedva cekala da pobegnem iz kreveta
 
Poslednja izmena:
Japanci, ne prestaju da me cude. :D

A veze jesu i previse obaveza i drame. Moj problem recimo je sto mi je samopouzdanje nula, a to vuce druge probleme zbog kojih ne funkcionisem kako se ocekuje od nekog u vezi.
U kratkim crtama, vise mi prija mir i tisina, da sedim kuci i zezam forum, igram nesto na kompu, gledam film, a sve sto ukljucuje izlaske, druzenje, letovanja, odlaske negde mi je veliki psihicki napor u koji ne zelim da se upustam, jer mi ne prija jednostavno.

Video sam da to zenskoj populaciji izrazito smeta, jer kakav je to decko koji nece ni da izlazi sa tobom, nece nigde sa tobom, to za vecinu ljudi ne moze da funkcionise, i onda se svede na ono "ili ces to da radis, ili ja idem jer ne mogu ovako", i to je kraj.
Tako da se i ne upustam u veze, niti trazim jer siguran sam da mi 90% devojaka, ma kako sjajne licnosti bile ne odgovaraju, jer ne zele da trpe moje neke bubice.

S druge strane, imao sam prilike da upoznam jednu, mozda dve u vrh glave, devojke koji bi radije sedele (sa mnom) kuci i gledale film nego da idu na koncert, u grad, na krstenje, slavu i sl.

A sto se stavlja fasada, pa bolje je delovati "sta da se radi, nema se srece, bolje sam nego u losem drustvu" nego "jao kuku meni, ja sam niko i nista, umrecu sam, jao sudbino, jao boze blagi, zasto ja da zivim ovako jadan i bedan, ja sam promasen covek, bedno ljudsko bice". Nije ni jedno ni drugo dobro za psihu, ali prvo je manje pateticno i manje od dva zla.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Kod mene bi mogla da varijanta pod "a" i mozda pod "f" mada je to relativno.

Suvise sam stidljiv i plasljiv da bih pokrenuo razgovor sa devojkom, a nisam imao nikoga razumnog da me posavetuje kada je trebalo.
Sto se ruznoce tice rekoh da je to relativno, zavisi i od devojke koja posmatra i od toga u kakvom sam tada stanju.

Učlanjen
23.12.2011

kako? :eek:
3+ godine si na forumu i nisi pokupio svu zavodnicku vestinu
od prekaljenih f-ša? :huh:
sramota da vas je svi vi hebaci :evil:


a mozda je samo F :(
:mrgreen:
:heart:

- - - - - - - - - -

Veliki dio problema su i postojeće društvene konvencije koje su formalizovale m/z odnose. Stvorio se jedan sistem u kome su svi zbunjeni, osmjeh više nije samo osmjeh već izvršavanje politike poslovanja, ljubaznost je obesmišljena kao znak prihvatanja jer je mutirala u kurtoaziju. Svi signali koji su dio procesa udvaranja su izvađeni van kontexta i zloupotrebljeni u svrhu nekog profita.

srecom sve se moze naučiti :D

:mrgreen:

uvodim opciju g) klasično paćeništvo :sad2:

- - - - - - - - - -

sama sam, vec duze
i koliko god da vam je na ostalim poljima ok, osecate se prazno, bar vecina

nemojte da mi zloupotrebite rec "prazno" :)

ipak, mislim da je bar za nijansu lakse onima koji mogu da stupe u vezu/sex bez emocija jer ima bar nekih desavanja i osecate se ispunjenije :mrgreen:

iskreno, meni ovo poslednje ne polazi za rukom
pokusala sam jednom davno sa bivsim, posle prekida, medjutim nije bilo emocija sa moje strane i posle toga sam se osecala nikako, da sam jedva cekala da pobegnem iz kreveta

bogami osetiš se ispunjenije :per:

a kako se osecaju muskarci, ako nisu ona strana koja je ispunjena :think:

nego, koje si uzroke svog samotnjaštva pronašla?
 
Poslednja izmena:
:( kratki živci, netrpeljivost, egoizam

ako je jedna strana diplomata-druga to koristi do iznemoglosti i ne popušta
nema priče sa takvim osobama pocepanog ili nedostajućeg EQ

samoća...otudjenje izazvano namerno da se zatre život
net je svemu kriv, jer nudi erotiku i sex po potrebi-bez bilo kakvog ulaganja i obaveza
i to je svima ok, ne moraju da se trude, udvaraju, flertuju čak ni puno pričaju ili da potroše koju kintu i sl...
 
Učlanjen
23.12.2011

kako? :eek:
3+ godine si na forumu i nisi pokupio svu zavodnicku vestinu
od prekaljenih f-ša? :huh:
sramota da vas je svi vi hebaci :evil:


a mozda je samo F :(
:mrgreen:
:heart:

Bio sam slabo aktivan u pocetku i nisam se pojavio do kraja decembra 2013-e godine.
Pre toga nisam ni zalazio na ljis i ove delove, drzao sam se filmova.

Vise sam naucio iz razgovora sa forumasicama, pomogle su mi da malo prevazidjem te svoje strahove u dobroj meri ali je strah jos uvek tu.

Ako je samo "f" naebo sam :sad2:
Necu videti zensko bez sankcija SAD, EU (ako prezive) i RF :lol:
 
Japanci, ne prestaju da me cude. :D

A veze jesu i previse obaveza i drame. Moj problem recimo je sto mi je samopouzdanje nula, a to vuce druge probleme zbog kojih ne funkcionisem kako se ocekuje od nekog u vezi.
U kratkim crtama, vise mi prija mir i tisina, da sedim kuci i zezam forum, igram nesto na kompu, gledam film, a sve sto ukljucuje izlaske, druzenje, letovanja, odlaske negde mi je veliki psihicki napor u koji ne zelim da se upustam, jer mi ne prija jednostavno.

Video sam da to zenskoj populaciji izrazito smeta, jer kakav je to decko koji nece ni da izlazi sa tobom, nece nigde sa tobom, to za vecinu ljudi ne moze da funkcionise, i onda se svede na ono "ili ces to da radis, ili ja idem jer ne mogu ovako", i to je kraj.
Tako da se i ne upustam u veze, niti trazim jer siguran sam da mi 90% devojaka, ma kako sjajne licnosti bile ne odgovaraju, jer ne zele da trpe moje neke bubice.

S druge strane, imao sam prilike da upoznam jednu, mozda dve u vrh glave, devojke koji bi radije sedele (sa mnom) kuci i gledale film nego da idu na koncert, u grad, na krstenje, slavu i sl.

A sto se stavlja fasada, pa bolje je delovati "sta da se radi, nema se srece, bolje sam nego u losem drustvu" nego "jao kuku meni, ja sam niko i nista, umrecu sam, jao sudbino, jao boze blagi, zasto ja da zivim ovako jadan i bedan, ja sam promasen covek, bedno ljudsko bice". Nije ni jedno ni drugo dobro za psihu, ali prvo je manje pateticno i manje od dva zla.

ok, imamo i opciju h) drazi mi je virtuelni zivot/pasivnost

editovacu uvod kad sakupimo odgovore

biće ovo lepa biblija da mi abeceda neće biti dovoljna :aha:

- - - - - - - - - -

:( kratki živci, netrpeljivost, egoizam

ako je jedna strana diplomata-druga to koristi do iznemoglosti i ne popušta
nema priče sa takvim osobama pocepanog ili nedostajućeg EQ

samoća...otudjenje izazvano namerno da se zatre život
net je svemu kriv, jer nudi erotiku i sex po potrebi-bez bilo kakvog ulaganja i obaveza
i to je svima ok, ne moraju da se trude, udvaraju, flertuju čak ni puno pričaju ili da potroše koju kintu i sl...

mudra, po obicaju

opcija i) samoživost
 
Bolje jeste biti sam nego u losem drustvu, ukoliko se ne moze naci adekvatan partner, nema ljubavi, emocija, strasti onda je to prazna forma bez smisla i mucenje, nekima to ne smeta ukoliko vide materijalni interes . Svako bira sta mu je bolje i niko ne treba da gura nos u tudji privatni zivot niti ima pravo da kritikuje nekoga zasto je sam jer je to stvar slobodne volje.
 
Bolje jeste biti sam nego u losem drustvu, ukoliko se ne moze naci adekvatan partner, nema ljubavi, emocija, strasti onda je to prazna forma bez smisla i mucenje, nekima to ne smeta ukoliko vide materijalni interes . Svako bira sta mu je bolje i niko ne treba da gura nos u tudji privatni zivot niti ima pravo da kritikuje nekoga zasto je sam jer je to stvar slobodne volje.

opcija j) izbirljivost :mrgreen:
 
klošari su retko sami ali podrzavam

opcija l) losi/osakaceni u krevetu?

Men se čini da imaju neke nesretne kombinacije tu i tamo, a da su retko kad u vezi. :think: I to što su stariji to su ređe u paru.

A neka definicija?
Da vidimo da li ce neko popuniti celu abecedu :lol:

Imaš raznih kombinacija.

Neko ko dane provodi po birtijama čim u džepu ima hiljadarku, ako nema onda žicka po komšiluku da skrpi za krmaču.

Krade od babe, tetke, keve da bi kupio paket vutre, pa u parkiću puši sa ortacima da bi se oni sledeći put njega setili.

Kada dobije na kladži čašćava pola kafane da pokaže da je džek. Ima fore dok se čaše pajtaša ne isprazne da prepriča svoju tužnu priču:

Samo je njega život šibao, samo njega majka ne voli, sve su žene *****, samo je njega poslovođa zavrnuo, samo on nema posao.

I nema ribu zato što su sve ribe sponzoruše. :mrgreen:
 
Imaš raznih kombinacija.

Neko ko dane provodi po birtijama čim u džepu ima hiljadarku, ako nema onda žicka po komšiluku da skrpi za krmaču.

Krade od babe, tetke, keve da bi kupio paket vutre, pa u parkiću puši sa ortacima da bi se oni sledeći put njega setili.

Kada dobije na kladži čašćava pola kafane da pokaže da je džek. Ima fore dok se čaše pajtaša ne isprazne da prepriča svoju tužnu priču:

Samo je njega život šibao, samo njega majka ne voli, sve su žene *****, samo je njega poslovođa zavrnuo, samo on nema posao.

I nema ribu zato što su sve ribe sponzoruše. :mrgreen:

naravno treba naglasiti


free image host
 
Od svih samaca koje znam, samo su dvoje i formalno i sadržinski samci; ovi ostali su formalno samci, no imaju nekog/neke sa kim provode kakvogod vreme.

Što se ovih dvoje tiče, jedno (moj kolega) je osoba koja se već dugi niz godina bori sa depresijom i opštom životnom apatijom, a drugo (moja prijateljica) je osoba koju su, iz nekog razloga, uglavnom privlačili oni sa kojima je u startu bilo jasno da tu neće biti ništa. Kao da je, birajući nemoguće, sama sebi stavljala zabranu na bilo koji potencijalno realan i ostvariv odnos, što i dalje čini.
 

Back
Top