Direct3D

tommy gun

Poznat
Poruka
9.136
Treba mi ovo da instaliram.Pre sam ga imao i san andreas,screensaver i jos nesto neradi.Gta
san andreas mi se ubaguje.Jel moze neko da mi posalje nekako ili odnekle da skinem???Plz pomozite!!!
:(
 
GTA San Andreas obiluje bagovima,barem je tako receno u SK.(ja ga nisam igrao) Ipak,pokusaj da izvrsis dijagnostiku DirectX (Direct 3D je njegova sastavna komponenta),pa ako je tu problem,probaj ponovo da ga instaliras.Obicno dolazi sa svakom igrom.
 
DirectX mozes skinuti sa Microsoft-ovog sajta,sto je gubljenje vremena po meni,jer ko sto rekoh dolazi uz instalacioni CD vecine igara.I ne mora znaciti da ti je potrebna najnovija (DirectX 9.0c) verzija.Ja sam igru Armed and Dangerous uspeo pokrenuti tek kad sam primenio raniju 9.0b verziju koja mi je ponudjena u toku instalacije.Malo cudno,ali je tako.
 
MA isao sam ja diag. i tako to.Imam i 9.0c.Ali meni nece da se instalira San Andreas,a probao sam kod 2 druga i tamo hoce.I sad mislim da mi jeon potreban Direct3D.Nego daj mi ti od microsofta sajt.
 
Evo pise ovako:CRC error:The file C:/Program Files/Rockstar Games/Gta san andreas/audio/SFX/Spc_Ga doesnt match the file in the setup.cob(a mozda cab) file.The medium from wiched you are runing the setup maybe corrupted,contact your software vendor.Dakle tu je problem.Ali ja mogu da pritisnem ignore,pa ponovo mi se pojavi nesto pa ponovo ignore.I instalira mi se.I kad mi je loading na pola on me izbaci iz igre.
 
E ovako, upitanju je ostecenje medija, medjutim, ako si uspio instalirati kod prijatelja sa tog istog DVD-a, onda je tvoj citac nedovoljno jak, tj. oslabio je vremenom, da bi preko tog ostecenja presao, sta ti je raditi.
Popisi sve fajlove na kojima ti pravi probleme, znaci jedan je Spc_ga, otidji kod nekog ko ima instaliran SA i narezi na disk, kada dodjes kuci kopiraj te fajlove svaki na svoje mjesto i problem rjesen.
 
Ne *.cab ti je kompresija fajlova i mozes neku *.cab datoteku otvoriti obicnim winzipom, problem prave fajlovi na kojima ti on zastane i pita te za akciju ( cancel ili ignore), a koji se nalaze u tom *.cab-u, e jedan od tih fajlova je Spc_ga, jer kazes da ti na njemu stane i na jos par, e zapisi imena svih fajlova na kojima te pita za akciju i njihove lokacije, otidji kod druga narezi te fajlove i kopiraj ih na pravu lokaciju na tvom hardu.
 
Ja otiso do druga uzeo igru,ali ne rezanu vec gotovu kupljenu.Dodjem kuci pocne da instalira,zavrsi instalaciju bez problema,udjem u igru i ona bocne da koci i zakoci i onda moram da restartujem komp.Instaliram ja DirectX,ali mi je nesto cudno.Mnogo brzo se instalira.Dok trepnes.Pre mi se instaliralo 10 min,pa mi se jos i komp.automatski restartuje.Pa ja cu da crknem.
 
Sve u svemu ako ti se DirectX tako brzo instalira on ti je vec instaliran tako da se instalacija automatski preskace...Direct3D nema nikakve veze sa DirectX-om vec je to hardverska komponenta graficke kartice kao sto je i ona fora sa "pixel shaderima"! Dok sam imao neku matoru graficku nisam mogao da pokrenem nijednu noviju iogricu bas zbog nedostatka D3D!!!! A to sto ti se komp koci (tj. igirca) je razlog slabe konfiguracije.....Stavi malo manju rezoluciju, manji nivo detalja....itd!~
 
Tacno je to da je zbog slabe konfiguracije.
Al' zato to za direct3D nije, jer samim DirectX rjesavas problem Direct3D.
Da me pogresno neshvatis njegova kartica podrzava Direct3D tako da u tome nije problem.
Problem je losa konfiguracija.
 
Ne znam da li si primetio da pri instalaciji on ispise nesto u stilu "Checking file versions and updateing if necessary" tj. nista nece uraditi ako ti vec imas DirectX 9.0c koji ide iz SP2 ako ga ponovo instaliras, samo ce da vidi da su verzije svih fajlova na tvom kompu iste kao te sto hoces da instaliras i onda nista nece da radi (a i zasto bi ?). Razlog za seckanje je jako slaba graficka karta (a i procesor ti nije bas nesto) a ne nesto drugo.

Poz
 
Ma probleme smo mu rekli, a rjesenje mu je bolja konfigurcija.
Dakle direct3d ti podrzava tvoja kartica, tako da to nema nikakve veze, dalje za directX bi dobio poruku da ti je stara vertija.
Poz.
 
"Kad vrijeme ucini svoje...", btw. skeniraj komp sa nekim AV i sa Ad-Awareom.
Medjutim staru brzinu rada kompa neces dobiti dok ne formatiras disk, jer mnogo je stvari koje se vremenom uvuku u svaciji kompjeuter, mnogo je instaliranja, brisanja sa harda itd itd ...
 

Back
Top