Proglašenje pobednika na proznu temu o životinjama

Poruka
51.038
Ovako ste glasali:

Priča br. 1 (Džek svih zanata) - 6 glasova
Priča br.2 (Coco Bill) - 5 glasova
Priča br. 3 (Borac za prava zivotinja) - 20 glasova
Priča br. 4 (coffin annal) - 5 glasova
Priča br. 5 (terminal) - 12 glasova
Priča br. 6 (Velebit) - 11 glasova
Priča br. 7 (Vasilij Zajcev) - 1 glas

Malko mi je neprijatno, ali ja sam pobednik. :rumenko: Zahvaljujem svima koji su glasali za moju priču i, uopšte, na glasanju. Svim učesnicima na konkursu po jedno veliko :heart:. Dokazali ste da umete.

Sledeći konkurs biće raspisan u utorak, 10.februara. Spremite se za igru. ;) Zadaću vam opaku temu, na malo drugačiji način. :zper:

p.s. Molim da iskontrolišete moju računicu, da ne bi ispalo kako sam, npr, sebi dodala poenčiće, ili nekog oštetila.

Izvol'te, možete komentarisati priče.
 
Захваљујем свима који су гласали за моју причу. Без пренемагања, заиста нисам очекивао оволики број гласова, нарочито због тога што први пут у животу, свесно пишем нешто што би могло личити на причу, као и због чињенице да сам је писао у грозничавом наступу хистерије, узроковане гледањем једног од наших политичара који је тог дана у давању изјаве превазишао своју стандардну умоболију.
 
Svaka čas...Sve priče su lepe-lepa i tema i baš sam mogao na vreme da pošaljem
"Belov ,treća priča" da se pridruži životinjskom svetu,a ne da solira jadan-jadna...
Borki svaka čas-udarila po emocijama čitalaca punom snagom-prava veština pisanja...
Meni je ona Terminalova prava...Kao od Ivane Brlić Mažuranić samo drugi rečnik-ruralniji
i time i jednostavniji,autentičniji-svaka čas...
I Đekova je dobra zafrkancija,a i kao da sam je već negde čitao...Mora da je objavljivao u nekom sf almanahu šta li...
Ili je to onaj dežavu...Mi matori kad se bližimo sledećem životu ,učestalije imamo te frejmove već viđenog...:mrgreen:
Sve u svemu-dosad najlepši ciklus priča!
Dobar mi bio i Zajcev ,ali je ispala dosta postmoderna ta asinhronizacija...Kad se prebacuje iz vremena u vreme,iz
epohe u epohu-treba majstorija zavaravanja čitaoca...Basara je maher za to-njegova Fama o biciklistima najbolji primer
ili Borhesova Deklaracija...Moloa Beketova...
 
Ja bih još nešto da kažem. Nemam evidenciju naravno, a sada da bunarim po ranijim konkursima nemam vremena, ali mislim da je broj glasača, ne čitača, bio najmanji do sada. Čini mi se da je ovoga puta glasalo samo 7, od čega su većina autori. Na prošlom konkursu je bilo, mislim, 9 glasača. Hoću da kažem da otkad je broj karaktera povećan na mnogo, broj onih koji glasaju je znatno manji. Na pređašnjim konkursima bilo je i po dvadesetak, što je značajno više. Mislim da ljudi mahom nemaju vremena i/ili koncentracije za duge priče, kakve su sada. Možda se varam... Volela bih, ako moderatori imaju negde u svom budžaku podatke, da nam ih predoče. A možda se polako i proznom konkursu "osmehuje" sudbina "pesničenja".

Šta vi mislite?

- - - - - - - - - -

Sve u svemu-dosad najlepši ciklus priča!
To je zato što smo ti i ja preskočili... :mrgreen:

U svakom slučaju, čini mi se da iz konkursa u konkurs kvalitet priča raste.
 
Čestitke pobednici!
Ostalim učesnicima veliki naklon. Mislim da je ova tema dala najjače priče do sad, da je svaka zaista zaslužila pažnju i opravdala vreme utrošeno na čitanje. Prosto zažalim što nisam pisac bilo koje od njih, ali ozbiljno!

Dugujem komentar vlasniku priče br. 1 - čini mi se da je i idejno i i verbalno za par koraka ispred drugih, ali mi se nije uklopila u zahtev (naslov) teme.

Velebita ću izdvojiti u ovom postu kao početnika jer ona tri smeška nisu to primetila. Samo napred! Satira je hrana za dušu :).

Kamenita je u pravu, broj glasača je smanjen. Razlog može da bude dužina priča, a nekada i sebe uhvatim da kada skrolovanjem uočim da kraj nije blizu, počne da me hvata nervoza...šta je to što nije moglo da stane u manje karaktera, premda sam i sama sklona da produžim stvari bez mere :D. Možda bi trebalo razmotriti da se karakteri dovedu u razumnije (brzinsko-čitajuće-pisajuće) okvire. Borka, šta kažeš na to?

Ne, ne verujem da će se desiti bacanje proznog konkursa u knockdown. Entuzijazma je više a interesovanje veće. I uživam u tome. Nadam se, i ostali.
 
Ja sam za kraće priče,ali i tu pravim iznimke...Priče o Niku Adamsu Hemingveja bih čitao i da imaju hiljadu strana,kao i
Đeka Londona koji ih nije ni pisao već samo romane...
Imajući u vidu da u proseku ne pišemo kao Hemingvej pa ni London,a kamo li Borhes (od neke njegove se ne bih
odvojio ni da kuća više mene gori!) nego smo negde između studije o autodestrukciji kompulzivaca i žute hronike
-priče bi trebalo do 2000 karaktera kako i bilo...
Čak ,koje takmičenje ,analogno haiku ,u crticama od max. 500 karaktera,(novinarski ko, šta,kad,gde ,kako i eventualno zašto)
ne bi nikom krunu s glave...;)
 
Ja bih još nešto da kažem. Nemam evidenciju naravno, a sada da bunarim po ranijim konkursima nemam vremena, ali mislim da je broj glasača, ne čitača, bio najmanji do sada. Čini mi se da je ovoga puta glasalo samo 7, od čega su većina autori. Na prošlom konkursu je bilo, mislim, 9 glasača. Hoću da kažem da otkad je broj karaktera povećan na mnogo, broj onih koji glasaju je znatno manji. Na pređašnjim konkursima bilo je i po dvadesetak, što je značajno više. Mislim da ljudi mahom nemaju vremena i/ili koncentracije za duge priče, kakve su sada. Možda se varam... Volela bih, ako moderatori imaju negde u svom budžaku podatke, da nam ih predoče. A možda se polako i proznom konkursu "osmehuje" sudbina "pesničenja".

Šta vi mislite?.
Opšte je poznato da ja retko čitam poruke duže od tri reda...
U svakom slučaju, čestitam učesnicima a naročito pobednici. :pivce:
 
Ja bih još nešto da kažem. Nemam evidenciju naravno, a sada da bunarim po ranijim konkursima nemam vremena, ali mislim da je broj glasača, ne čitača, bio najmanji do sada. Čini mi se da je ovoga puta glasalo samo 7, od čega su većina autori. Na prošlom konkursu je bilo, mislim, 9 glasača. Hoću da kažem da otkad je broj karaktera povećan na mnogo, broj onih koji glasaju je znatno manji. Na pređašnjim konkursima bilo je i po dvadesetak, što je značajno više. Mislim da ljudi mahom nemaju vremena i/ili koncentracije za duge priče, kakve su sada. Možda se varam... Volela bih, ako moderatori imaju negde u svom budžaku podatke, da nam ih predoče. A možda se polako i proznom konkursu "osmehuje" sudbina "pesničenja".

Šta vi mislite?

- - - - - - - - - -


T.

ja sma jedna od onih koja je prestala da ucestvuje i da glasa/cita od trenutka kada su uslovi promenjeni
ne kazem da su losi, samo ja za duge price nemam vremena, ni zivaca, ni volje za citanjem/pisanjem
znam, znam da svako moze napisati pricu duzine koja mu odgovara, ali nekako mi ne ide da napisem nesto od 400 reci, a oko mene price od 5kg
nisam toliki majstor :lol:
ja takodje glasam za neko skracenje...do 1500 max...mislim da se sve potrebno moze reci u toliko
 
Kamenitu i tebe čitam do kraja... ;)
Znaš li ša radim damama koje me čitaju do kraja?
Mislim da znaš i to je baš lepo,ali nije lepo od moderatora što bi me banovali
da to i obznanim...:mrgreen::hahaha::heart:

- - - - - - - - - -

ja sma jedna od onih koja je prestala da ucestvuje i da glasa/cita od trenutka kada su uslovi promenjeni
ne kazem da su losi, samo ja za duge price nemam vremena, ni zivaca, ni volje za citanjem/pisanjem
znam, znam da svako moze napisati pricu duzine koja mu odgovara, ali nekako mi ne ide da napisem nesto od 400 reci, a oko mene price od 5kg
nisam toliki majstor :lol:
ja takodje glasam za neko skracenje...do 1500 max...mislim da se sve potrebno moze reci u toliko

Četkaj,četkaj...Očeš da kraće traje???
Ili da skratimo priču?
I onda?
Pređemo na dela?
Zajebi!
Ima da pričam ko švaba tralala,do ujutru...:mrgreen::hahaha:
Molim moderaciju,da ako učestvuje ova uvažena dama,da priče mogu neograničeno...OK?

- - - - - - - - - -

Molim razumevanje od strane učesnika u raspravi i od moderacije...
Naime i kad hoću neću i kad neću -hoću i....i pravac na reku...:mrgreen:
 

Back
Top