O pokojniku sve najbolje ..ili...?

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.322
Često se dešava da se u porodici, familiji
dvoje posvađaju, ne govore, ne žele da čuju jedan za drugog.
..a ppsle kad jednom od njih dođe kraj..
e onda se seti da o pokojniku priča sve najbolje.

Šta to pokojniku znači? Zar to nije licemerno?-- dok je živ sve najgore, a kad umre, sve najbolje?

Da li vi imate običaj da nekog prekidate u razgovoru o pokojniku podsetivši ga da o pokojniku treba sve najbolje?

Zašto?
 
Često se dešava da se u porodici, familiji
dvoje posvađaju, ne govore, ne žele da čuju jedan za drugog.
..a ppsle kad jednom od njih dođe kraj..
e onda se seti da o pokojniku priča sve najbolje.

Šta to pokojniku znači? Zar to nije licemerno?-- dok je živ sve najgore, a kad umre, sve najbolje?

Da li vi imate običaj da nekog prekidate u razgovoru o pokojniku podsetivši ga da o pokojniku treba sve najbolje?

Zašto?

DA BI GA SE SECALI PO LEPIM STVARIMA ....
 
mene to nervira taj fazon o pokojniku sve najbolje...ako pokojnik nije bio bas dobar. nisma ja nikog prekidala, mene su. :mrgreen:

..i mene su prekidali:mrgreen:
Al najupečatljivija mi je bila jedna žena, koja se svađala sa svekrvom, na kraju nije ni govorila sa njom,
a kad je svekrva umrla naricala za njom toliko "da se celo selo čudilo"
I dok je svekrva bila živa, jedna drugoj svašta rekle, (i jedna o drugoj) a kad svekrva umrla, o njoj sva najbolje..
Mamislim se: koga bre lažeš..:roll:
 
..i mene su prekidali:mrgreen:
Al najupečatljivija mi je bila jedna žena, koja se svađala sa svekrvom, na kraju nije ni govorila sa njom,
a kad je svekrva umrla naricala za njom toliko "da se celo selo čudilo"
I dok je svekrva bila živa, jedna drugoj svašta rekle, (i jedna o drugoj) a kad svekrva umrla, o njoj sva najbolje..
Mamislim se: koga bre lažeš..:roll:

To mi je ružno i besmisleno.
Sa druge strane podjednako mi je gadno pljuvanje po umrlom koji tada ne može da se brani... U tom slučaju, ja sam zas opciju- O pokojniku sve najlepše, pa makar to bilo da kažemo da je imao-la lepe oči...
 
U skoro svakoj familiji u Srbiji postoje likovi koji se prepucavaju, pljuju i svađaju ceo život. Obično jedan pusti buvu neku o drugom ili započne neko žešće pljuvanje, pa se sve to kotrlja fino preko rodbine do tog drugog lika koji po pravilu uzvrati istom merom i naravno otkotrlja pljuvačinu nazad. Pljuju se i pravdaju sve dok jedan ne crkne. Posle ovom dugovečnijem bude bezveze, smori se valjda, nema ko da uzvraća pa prekine. Onda po potrebi menja iskaze jer dolazi u kontakt sa drugim članovima porodice tog lika. Najviše se prenemažu ako slučajno dođu u kontakt sa pokojnikovim potomcima. Seljaci i seljačka posla.
 

Back
Top