Pomoc: WORKGROUP izmedju Windows Xp i Windows 7

^|Wolf|^

Zainteresovan član
Poruka
248
Opis situacije:
U kuci imam 3 Desktop Racunara i 1 lop top. Na 2 racunara imam Windwows 7 a na 1 Desktop imam xp a takodje i na lop top imam XP. Lop top mozemo da izuzmemo za sad, dakle kao da ne postoji on posto njega kacim na net preko wi fi-a.
Imam jedan Asusov Hub u koji su mi prikljuceni svi Desktop racunari dakle 2 sedmice i 1 XP. Pokusavao sam raznim tutorijalima da resim moj problem ali nista nije pomoglo.
Cilj:
Zelja mi je da mogu da koristim podatke izmedju ovih racunara da ih serujem, i takodje zelim da koristim stampac koji mi se nalazi na xp masini. Da mogu da sa mog kompijutera posaljem zahtev da stampa nesto sa stampacem koj je na xp masini.
Dakle zelim da kreiram WORKGROUP kako vidim na internetu negde pise moze xp i 7 negde pise da ne moze. Ja mislim da moze , jer imam primer da u igraonici kod mene u gradu su povezali i 7 i xp masine sve u jednu grupu.
Molim vas da mi pomognete i kazete kako to mogu uciniti sa nekim detaljnim i lepo ispisanim tutorijalom. Molim vas mucim se vec nedelju dana oko ovoga i nemam nikakvih rezultata. Mogu da napravim Workgroup izmedju ove dve 7mice ali xp je problem. Hvala.
Dopuna:
Trenutno sam se sa obe sedmice izkljucio iz bilo koje work grupe. Ali svakako kada udjem computer/network vidim
Screenshot_5.jpg
Ova mashina je xp , a maja 7ca.
 
Poslednja izmena:
Mozes da delis podatke kreirajuci workgrup, ali ja bih ti predlozio vrlo jednostavno i efikasno resenje. Znas da Google nudi GOOGLE Drive sa 15 GB besplatnog prostora. Registrujes G-mail akaunt i instaliras Google drive na sve tri masine. Sve sto prebacis u taj drajv vidis sa bilo koje masine u kuci a i sa bilo koje masine ma gde se nalazio (ukljucujuci i laptop).Sto se printera tice samo ga podesi u opciji #share# i onda preko kontrol panela i #ad printer# imas opciju da stampas sa bilo kog racunara. Klasican workgrup ne cuva podatke ako rikne neki hard a Google server cuva.
I Majkrosoft ima slicno resenje: One Drive
 
super je ideja, ali u tom slucaju bolje da koristi megu ili copy, posto oni enkriptuju sve...copy daje isto 15 gb, a moze da ima i dvostepenu autentifikaciju. ja npr. koristim gogl drive, ali bez desktop klijenta i ubacim s vremena na vreme neke gluposti tipa pesme (msm, nisu gluposti, ali neko i da zna sta drzim tamo bas me briga sto ce da vidi pesme i tako to, a s druge strane tamo su, pa ako crkne hard imam ih tamo celu kolekciju). a sve sto je poverljivije ide u megu. samo ako kod mege izgubi pass naebao je, jer nema mogucnosti oporavka.:lol:

ja u google nemam poverenja da ostavljam nesto poverljivo.

- - - - - - - - - -

jedno sto sma koristila za prenos podataka je spider oak, posto i oni enkriptuju sve i ne znaju sta stavljas u oblak, ali problem je nastao sa desktop klijentom, jer je zbog njega poceo da zeza windows. pa sam ga deinstalirala, ali oni daju stvarno malo besplatno samo 2gb. zato je i koriscen za privremeni prenos podataka dok se ne nakupe da odu u drugi, veci, oblak.
 
Slazem se ja sa vama. Ja tako i sada radim. Samo hocu da se resi ovaj problem. Da vidimo dal je moguce napraviti workgroup sa xp i 7com. I kako. Jer na netu ima mnogo tutorijala a ni jedan ne funckionise, pa sam mislio da napravimo ovde jedan dobar tutorijal kada nekome zatreba ovako nesto. Da ne skrecemo sad sa teme :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
super je ideja, ali u tom slucaju bolje da koristi megu ili copy, posto oni enkriptuju sve...copy daje isto 15 gb, a moze da ima i dvostepenu autentifikaciju. ja npr. koristim gogl drive, ali bez desktop klijenta i ubacim s vremena na vreme neke gluposti tipa pesme (msm, nisu gluposti, ali neko i da zna sta drzim tamo bas me briga sto ce da vidi pesme i tako to, a s druge strane tamo su, pa ako crkne hard imam ih tamo celu kolekciju). a sve sto je poverljivije ide u megu. samo ako kod mege izgubi pass naebao je, jer nema mogucnosti oporavka.:lol:

ja u google nemam poverenja da ostavljam nesto poverljivo.

- - - - - - - - - -

jedno sto sma koristila za prenos podataka je spider oak, posto i oni enkriptuju sve i ne znaju sta stavljas u oblak, ali problem je nastao sa desktop klijentom, jer je zbog njega poceo da zeza windows. pa sam ga deinstalirala, ali oni daju stvarno malo besplatno samo 2gb. zato je i koriscen za privremeni prenos podataka dok se ne nakupe da odu u drugi, veci, oblak.
Ne znam sta ti podrazumevas pod "poverljivo" ali Google je ozbiljna firma da bi te plasilo da ce procureti nesto tvoje sasvim licno, osim ako ne radis za KGB :) , ha ha .
A moze jako korisno da se iskoristi, na kraj krajeva mozes da napravis blog koji ce biti vidljiv samo za tebe i mozda ljude koje ti navedes. Mogucnosti su endless...
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta ti podrazumevas pod "poverljivo" ali Google je ozbiljna firma da bi te plasilo da ce procureti nesto tvoje sasvim licno, osim ako ne radis za KGB :) , ha ha .
A moze jako korisno da se iskoristi, na kraj krajeva mozes da napravis blog koji ce biti vidljiv samo za tebe i mozda ljude koje ti navedes. Mogucnosti su endless...

ne radim. :lol:

ma neka su ozbiljni...ali ako si ulogovan u nalog i surfujes istovremeno googl istorija sve to lepo ubelezi. :huh: ne volim to, ne svidja mi se.

da ne kvarimo coveku temu, ako vec nemamo resenje, ja barem nemam.
 

Back
Top