klonazepam, antidepresiv i alkohol??

fkczbg5

Početnik
Poruka
8
pozdrav, zanimaju me nuspojave ove kombinacije, tacnije pijem 1/4 rivotrila ujutru i 1/2 actapaxa ujutru, inace patim od anksioznosti vec 18 meseci.. volim da popijem sa drustvom kad izadjem, i to bas da popijem.. pa me zanimaju nezeljeni efekti, tacnije sta moze da mi se desi zbog ovakve kombinacije?? voleo bih da mi neko da konkretan odgovor..

PS znam da nije pozeljno kombinovati ovo, ali sta da se radi.. hvala unapred!
 
Aman covece igras se svojim zivotom. Nije ti dobro duze vreme, pijes lekove koji nisu obicni vitamincici i on razmislja da se "onako dobro" napije sa drustvom, kao da mu nije nista......

Neki ljudi definitivno zasluzuju da ne ozdrave nikada i da se muce ceo zivot jer imaju nakaradno razmisljanje! Nasuprot onima koji se trude nadljudski i sve rade kako treba i nemaju uspeha.

Nema provoda za tebe covece i alkoholisanja, bolestan si, leci se pa posle radi sta god hoces, ne igraj se sa zdravljem.

Opijanje nije ni za obicnog zdravog coveka kome je sve kako treba, a kamoli za psihijatrijskog bolesnika. Danas anksioznost jaka i duga, sutra ko zna sta, ko zna koji komorbiditet.

Ne igraj se sa svojim zivotom i zivotima tvojih bliskih ljudi koji ce da pate zbog tvojih detinjastih gluposti.
 
dobro, nisam bas psihijatrijski bolesnik :confused: znam da nije pozeljno, i ne pijem bas toliko cesto, nego kad izadjem, par puta u mesec dana.. i ovo mi je neka minimalna doza sto pijem, tj smanjena na minimum, treba da prestanem da ih pijem uskoro.. :)
PS zanimalo me konkretno misljenje sta moze da se desi, hvala vitez koji na konkretnosti :)
 
Moze da ti se desi sta zamislis.....Nemoj to da radis covece, sta je sledece, koje pitanje, ok dajte mi % verovatnoce da li cu biti ja taj 1 u toliko da cu umreti ili da cu se onesvestiti i pasti i udariti glavom u ostro i umreti itd itd .

Ni anksioznom coveku koji nista ne pije se ne preporucuje da se opija a kamoli nekom ko pije bilo kakve tablete, a kamoli ako je psihijatrijski pacijent. I jesi to, negiranje nicemu ne vodi, samo potiskivanju i zataskavanju problema. jer sigurno nemas uvecanu prostatu pa si uroloski pacijent ili obolele bubrege pa si nefroloski pacijent.

Nemoj da pijes bas onako dobro "nekoliko puta u mesecu", opet ti kazem, zar je moguce da ti se smanjuju doze i uskoro neces piti, i ti ne mozes da izdrzis nego po internetu pitas ljude da prime odgovornost umesto tebe i potapsaju te po ramenima i daju snagu i hrabrost da uradis ono sto si naumio !

Sta ti je, je l si hronicni alkoholicar od 60 godina pa ne mozes da izdrzis ?

Za tako delikatne stvari KOJE NIKO NORMALAN NECE PODRZATI pitas anonimuse sa interneta i stavljas svoju sudbinu i zdravlje u njihove ruke ?

Zasto ne pitas svog psihijatra sta ce ti se desiti i da li to da radis? Ah, da ja zaboravio ti nisi psihijatrijski pacijent BAS, mozda ti je pulmolog prepisao antidepresive i sedative.
 
dobrooo, pitao sam za misljenjee :) hvala, bez alkohola onda, samo trening :)

Tooo haha.

+ Trening jos bolje, to je vec komplementarno na pravilan nacin :D

Veruj mi, bolje po tebe. Pa kada sve bude u redu i kada strucnjak koji tebe licno nadgleda proceni da mozes podneti rizik ispijanja alkohola, onda ono - uzivas kao covek. Samo i tada - umereno hehe.
Tacna mera alkohola ume da opusti coveka i da mu ulepsa vece, ali nalivanje stvara mucninu, povracanje, blacenje svog ugleda, zgrazavanje devojaka, pricanje gluposti koje nikada inace ne bi rekli i sutradan imamo odvratan osecaj uz poznatu recenicu "kakav sam kreten bio, od sutra nikada vise ne pijem"......do prve prilike, kada covek to zaboravi i potisne.
 
Tooo haha.

+ Trening jos bolje, to je vec komplementarno na pravilan nacin :D

Veruj mi, bolje po tebe. Pa kada sve bude u redu i kada strucnjak koji tebe licno nadgleda proceni da mozes podneti rizik ispijanja alkohola, onda ono - uzivas kao covek. Samo i tada - umereno hehe.
Tacna mera alkohola ume da opusti coveka i da mu ulepsa vece, ali nalivanje stvara mucninu, povracanje, blacenje svog ugleda, zgrazavanje devojaka, pricanje gluposti koje nikada inace ne bi rekli i sutradan imamo odvratan osecaj uz poznatu recenicu "kakav sam kreten bio, od sutra nikada vise ne pijem"......do prve prilike, kada covek to zaboravi i potisne.

dobro, ne pijem ja bas toliko haha, pijem do neke umerene kolicine, dok me ne opusti, ali neka, necu se igrati onda.. idem u sredu na kontrolu pa cu da vidim sta i kako dalje.. :)
 
Hvala na odgovoru.. Nadam se da nema nekih drugih, gorih nezeljenih dejstava :neutral:



Da ti pojasnim.

Klonazepam ( rivotril ) i alkohol, oba uticu na GABA receptore u tvom mozgu. Oba su depresivi na CNS, samim time posto ojacavaju efekat jedan drugome, mogu da te toliko oslabe fizicki da mozes izgubiti sposobnost disanja ili da ti se znacajno uspori srce i eventualno da izazove smrt ili komu ( sa trajnim ostecenjem )

Uostalom, klonazepam veoma brzo stvara zavisnost, uz alkohol ( ovo nemam dokaza) mozes jos brze da te navuce. Jos jedan od efekata je gubitak pamcenja odredjenih trenutaka.

Osim toga, klonazepam se koristi i za epilepticare, mesanje alkohola sa klonazepamom moze izazvati nagle 'mini napade' kod misica. Ja sam ga koristio 15 dana i posto sam se osecao uzasno, naglo skinuo i imao sam mini trzaje.
 
Eto sta ti je napisao prethodni forumas.....To je ono....

Sad zamisli da se neko javio i rekao - ja sam mesao i nista mi nije bilo....Onda se covek ohrabri da uradi to, konta i njemu nece biti nista posebno, ali nije svako telo isto, ne reaguje svako isto ni na alkohol a kamoli na tablete a da ne pricam o kombinaciji alkohol + tablete + nocno nespavanje i ludovanje itd.

Dobro da si se odlucio da pricekas i ukljucis sport....Eto, to mzoes iskoristiti kao npr jednu fazu u svom zivotu kada si se odlucio da pospesis zdravlje, liniju, kondiciju tela. Probaj i da ranije lezes, da raniej ustajes, da redovno treniras, da se pravilno hranis, da se zaokupis hobijima, mozda cak i preskoci neke izlaske, ima da te zeljka da pijes a ako ne pijes imas da se osecas drugacije i onda ces mozda imati neki osecaj da se i nisi lepo proveo i da ne mozes nesto da radis sto ostali mogu.

Izadji preko dana, a nocne izlaske ostavi za kasnije kada se skroz sredis.....

I sve ostalo oko lecenja, da li i koliko smanjivati doze, da li prekidati na svoju ruku, kako da reagujes akos e desi neka nuspojava, pitaj svog lekara da ti sto bolje objasni i upoznaj ga sa svim detaljima o svom stanju.
 

Back
Top