Zasto seks sve prodaje?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?
 
Cilj im je da te uhvate na seksualni nagon. Jedva čekam da se naši političari počnu reklamirati na taj način. Visoke dugonoge plavuše oko Vua ili slatke riđokose buce oko Dakija ili vitki stasiti momci oko ČeJoa
 
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?

Sve ljude pokrecu stvari koje produzuju zivot, hrana, voda, skloniste i reprodukcija.
Kako su ostalim stvarima ljudi bolje obezbedjeni (ogromna vecina ima gde da spava i moze da doceka sledece jutro zdrava) okrenuli su se reprodukciji tj. seksu.
Seks je takodje dobar za skretanje paznje prilikom prodaje necega, malo ko ce se zapitati koliko je proizvod pouzdan ako se pored njega nadje i zavodljia devojka slobodnije odevena.

Na nas sve utice. Nove generacije se sve ranije izlazu tome sto nije dobro za njihov razvoj.
Sticu se nerealne slike i gubi se zainteresovanost za suprotni pol, nema tajni koje bi podstakle radoznalost i zelju za istrazivanjem, sada se sve odmah vidi.
 
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?

Kako bre zašto? Nagon za razmnožavanje je najjači.

- - - - - - - - - -

Sve ljude pokrecu stvari koje produzuju zivot, hrana, voda, skloniste i reprodukcija.
Kako su ostalim stvarima ljudi bolje obezbedjeni (ogromna vecina ima gde da spava i moze da doceka sledece jutro zdrava) okrenuli su se reprodukciji tj. seksu.
Seks je takodje dobar za skretanje paznje prilikom prodaje necega, malo ko ce se zapitati koliko je proizvod pouzdan ako se pored njega nadje i zavodljia devojka slobodnije odevena.

Na nas sve utice. Nove generacije se sve ranije izlazu tome sto nije dobro za njihov razvoj.
Sticu se nerealne slike i gubi se zainteresovanost za suprotni pol, nema tajni koje bi podstakle radoznalost i zelju za istrazivanjem, sada se sve odmah vidi.

Odeća je stvar društva i potrebe. Neka društva u toplim krajevima ne nose odeću i to ne utiče na njih. Prirodno je da je čovek go, nego mi imamo drugaćeje mišljenje jer smo tako učeni on malih nogu. Bez odeće ili ne suprotni pol će te uvek privlačiti ako ni zbog čega drugog onda zbog hemije.
Uzdržavaj se jedno tri meseca od bilo kakvog seksualnog pražnjenja pa ćeš da vidiš da li ima ili nema radoznalosti.
 
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?

zasto neg paada i napolju je hladno?:lol::P
 
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?

Meni nije jasno zašto filmovi i muzički spotovi obavezno prisutni taj čin? :dontunderstand:

Zašto to nas toliko opterećuju i utiču, šta to ima dobro od njih?

I dokle će više ovako?
 
Meni nije jasno zašto filmovi i muzički spotovi obavezno prisutni taj čin? :dontunderstand:

Zašto to nas toliko opterećuju i utiču, šta to ima dobro od njih?

I dokle će više ovako?

Privlaci paznju, paznja donosi novca, a zasto nas opterecuju, pa time cemo se baviti u ovoj temi :).

Sto se teme tice, slazem se sa da je reprodukcija, kao i potreba za prezivljavanjem, hranom, jedan on urodjenih nagona, a mislim da ima tu i malo licne projekcije.
Tipa reklama za pivo, uvek je jedan prosecni muskarac, pivopija tipicni, i oko njega u baru zene, lepotice.

E sad, psiholoski mozda salje poruku "vidis, ti procelavi i debeli pivopijo, vidis kako su ovi momci okruzeni svim ovim lepoticama, oni piju (stavite marku piva ovde), oni su zgodni, pozeljni, neko bi rekao i alfa muskarci, ti to nisi (a znamo da zelis da budes, urodjeno ti je bioloski, moras da budes zgodan muskarac da bi se pario), tako da, ako hoces da stovris iluziju da si to (ili privuces zenku za paranje), pa mozda bi trebao da pijes nase pivo".

Ne secam se da sam kupio primera radi Axe parfem ili tako nesto, ali znam momka koji iskljucivo koristi Axe, a kada ga pitam sto ga kupuje odgovor je "zenske ga vole, a i nije los". :roll:
 
Zato jer robujemo brojnim iluzijama i stereotipima.
Šta inače reći kad odeš na poljoprivredni sajam, a oko traktora se šeta ljepotica u štiklama i miniću, nabada po blatu ili šodru....a traktor ipak ostaje samo traktor.

E to mi je bas glupo, pa jesam otisao da gledam sajam ili modele koji se setaju tamo? Sta znam, mozda oni koji rade marketing i bolje znaju koji procenat ljudi pridje i pogleda taj traktor ili ga kupi, samo jer pored njega stoji neka misica.
To je ono, "gle, lepa utegnuta cura, a tu je i traktor ako te zanima", tj. ona je samo tu da skrene paznju i nista vise.
 
Poslednja izmena:
ljudi su povrsni, deal with it
oni se hrane površnošću, onim što je spolja vidljivo, kič kulturom i šund emocijama
i to povezuju sa svojim načinom života i željom da budu deo te slike
ne udara se samo na seksualnost već i na ego, muževnost, ženstvenost, strasti, sujetu
 
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?

ono sto "prodaje" stvari su fizioloske potrebe i zadovoljvanje istih
posto smo ice, pice i spavanje odavno na sve perverzne nacine naucili da zadovoljavamo, i posto je reklamiranje istih postalo dosadnjikavo i mojoj komsinici koja ima preko 90, sex je jos jedini od tih potreba ostao kao neka tabu tema, jos jedino on uspeva da "proda" sve zivo
 
Culi smo ono cuveno "sex sells" (seks prodaje) i svedoci smo toga. Od reklame za pivo, kozmetiku, preko muzickih spotova, seksualizacija je tu.
Moje pitanje vama je zasto seks prodaje, i koliko prodaje, tj. koliko takve reklame, muzicki spotovi uticu na nas?

Zasto bas seks, sta nas kao ljude navodi da na prozivode, spotove koje u sebi imaju seksualne elemente obratimo vise paznje, i obracamo li vise paznje na njih (svesno ili nesvesno) ili ne?

Jedan od razloga je to što u 99% slučajeva postoji već ranije stvorena konotacija kod ciljnih subjekata reklame. Najčešće izraženo pozitivna. Lažno, forsirano ili stvarno pozitivna, nije toliko važno. Ljudima je to škakljivo pitanje još i danas i uvek gledaju da se uklope u taj neki uniformni, opšti stav. Tako da kada subjekat reklame bude izložen dejstvu iste, možete biti gotovo sigurni da će praktično automatski povezati ranije iskušena i stečena, bilo prijatna ili neprijatna očekivanja i zadovoljstva sa reklamiranim proizvodom ili uslugom. Van svake sopstvene volje. Ili će se tako poneti samo kako bi došlo do zadovoljenja uniformnog očekivanja sopstvenog okruženja. Rezultat je isti. Drugi je to što će u 99.99% slučajeva doći do nekakve, ikakve reakcije na sadržinu tretiranu na takav način. Teško možeš omašiti. Naročito ako sve to umesno promešaš i serviraš. Napokon, i opatice diraju kliću.
 

Back
Top