ETNOLOZI / ANTROPOLOZI, javite se!
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: ETNOLOZI / ANTROPOLOZI, javite se!

Početnik corona__radiata (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Arrow ETNOLOZI / ANTROPOLOZI, javite se!

Da li na ovom forumu postoji neko ko je završio takozvani smer na Filosofskom fakultetu u Beogradu?
    Dobro, ako postoji, zanima me šta sada radite, čime se bavite?
    Koliko je faks ''težak'' i da li ću imati dovoljno vremena za neke druge aktivnosti, poput još jednog faksa?

Iskreno ja mislim da će etnolozi i antropolozi biti i više nego potrebni u nadolazećim godinama, pošto se sve robotizuje, neće nam čak više ni prevodioci trebati kad su evo izmislili prevodioca u sklopu Skype-a i ko zna koja nas još sve zamiranja poslova očekuju, a ono što se briše su granice, kulturalne, globalizacija itd. sve što već uglavnom i sami znate. Pritom je veooma zanimljiva nauka, naučiš i dosta o sebi. Elem, da ne zvučim kao promoter tog smera, prestajem, dakle...

OVDE PIŠITE SVE U VEZI OVA DVA ZANIMANJA, ALI BUKVALNO SVE, što je naravno provereno.

Aktivan član MidHealer (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: ETNOLOZI / ANTROPOLOZI, javite se!

Citat Original postavio corona__radiata Pogledaj poruku
    Iskreno ja mislim da će etnolozi i antropolozi biti i više nego potrebni u nadolazećim godinama, ...
    Potreba društva za nečim i realna perspektiva stvarnog zaposlenja u struci su, kad su u pitanju društvene nauke, veoma udaljeni pojmovi. Koliko, realno, uopšte ima potrebe za (novim) diplomiranim etnolozima i antropolozima u Srbiji, kad gomila diplomiranih već decenijama nema posao (u struci), a bogami ni najmanju nadu da će radnih mesta ikad i biti?

Naravno, uvek se može imati debela veza, pa kad jedan od vlasnika ono malo radnih mesta u struci kojih uopšte ima, se penzioniše, umre ili odseli u inostranstvo, možda se i nađe posao...

Ok, ja to možda bojim malo crno, ali to su iskustva nekih mojih prijatelja koji su studirali razne društvene nauke. Samo jedan je danas zaposlen u struci, na fakultetu na kome je i studirao. Ostali kelnerišu, rade kao hotline u call centrima, jedna devojka sa doktoratom iz filozofije radi kao kurir, druga devojka sa diplomom etnologije je sobarica u hotelu već deset godina...
    Poslednji put ažurirao/la MidHealer : 10.02.2015. u 09:40

Slične teme

1. Tolkien fanovi, javite se!
    Autor Feanor the elf king u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 15.10.2008., 23:25
  2. Svi koji vole Tolkina javite se
    Autor Vilenjak u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 133
    Poslednja poruka: 18.03.2008., 19:49
  3. Matematicari Javite Se !
    Autor Vlamarcan u forumu Fakulteti