REFERENDUM Slovačka odlučuje o istopolnim brakovima i seksualnom vaspitanju!

Poruka
18.895
Slovaci od jutros na referendumu glasaju da li žele da zaštite brak kao isključivu zajednicu muškarca i žene, da li da se parovima istog pola zabrani da usvajaju decu i da li da obavežu škole da za pohađanje časova seksualnog vaspitanja ili o eutanaziji moraju da zatraže saglasnost roditelja.

B9LBLWnCcAAQpc4.jpg


Referendum o zaštiti porodice raspisao je predsednik Slovačke Andrej Kiska, na zahtev Alijanse za zaštitu porodice, koja je za to uspela da prikupi preko 400.000 potpisa.


Ovaj, osmi referendum na koji od raspada Čehoslovačke 1993. godine izlaze Slovaci, uzburkao je javno mnjenje, a podršku tradicionalnom modelu porodice su pred referendum došli da pruže aktivisti slične kampanje iz Hrvatske, dok deo Slovaka smatra da je referendum nepotreban, pošto u Slovačkoj zakon ne odobrava istopolne brakove.

I Ustav Slovačke izmenjen je prošle godine amandmanom, tako da je kao brak označena isključivo zajednica muškarca i žene.

Slovački premijer Robert Fico izjavio je, uoči referenduma, da je ipak dužnost države da istopolnim parovima u okvirima postojećih zakona omogući da lakše rešavaju neke praktične probleme i životne situacije.

- Imam na umu informacije u zdravstvenim ustanovama (o bolesnom partneru), nasleđivanje i mnoge druge probleme sa kojima žive drugačije orijentisani ljudi - kazao je Fico juče u Parlamentu.


Da li se ovo sve više približava Srbiji?

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/53285...-istopolnim-brakovima-i-seksualnom-vaspitanju
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bas me interesuju rezultati referenduma. Nadam se da su Slovaci slobodni u odlucivanju. Kod nas bi sve sto Vucic kaze proslo na svakom referendumu jer se drugacije misljenje od njegovog ne moze nigde (prvenstveno na tv sa nac. frekvencijom) cuti.

Cekaj, tebi treba za glasanje na demokratskim izborima neki glas sa televizije?

- - - - - - - - - -

I da, u Slovackoj su biskupi bili glavni na televiziji u "predizbornoj kampanji".
I u Srbiji ce biti tako. Popovi na svim frekvencijama:D
 
Ovo za eutanaziju i saglasnost roditelja nisam razumela, a to je i najvaznija ( ocigledno) tacka ovog glasanja.
Kakva je to eutanazija bez dozvole rodtelja? I kakva je sa dozvolom roditelja?
Ko da se eutanazira? Deca?

Možda pohađanje časova u školi na temu eutanazije? :think:

Novinari.
Jebate, kako ja ne podnosim novinare, teško mi je uopće izreći.
Takve debilčine nećeš nigdje naći.
Jedino bitno je da pišu pismeno o provjernim informacijama, ali ne ide, pa ne ide.
Ali stvarno su debili, uglavnom svi.
 
Možda pohađanje časova u školi na temu eutanazije? :think:

Novinari.
Jebate, kako ja ne podnosim novinare, teško mi je uopće izreći.
Takve debilčine nećeš nigdje naći.
Jedino bitno je da pišu pismeno o provjernim informacijama, ali ne ide, pa ne ide.
Ali stvarno su debili, uglavnom svi.

Pa danas je polupismena stoka "zurnalist".

Od kud sad eutanazija, roditelji u ovoj prici ja zaista ne razumem.

Inace u Slovackoj je tako da je katolicka crkva ovo organizovala, mora da izadje preko 50%
glasaca da bi referendum uspeo, Slovacka ima oko 60% katolika, ali i medju njima velikih protivnika
ovih zakona koje zagovara crkva. ( homseksualci, to je kod njih uvek glavna tema).
 
Гејеви су напорни ко и вегани, јалови, а досадни.
Словачка већ има клаузулу у уставу да је брак заједница жене и мушкарца, али добро би било то потврдити у референдуму и откачити љибератске идиоте с тим изопаченим конструкцијама о истополним браковима.
 
Cekaj, tebi treba za glasanje na demokratskim izborima neki glas sa televizije?

- - - - - - - - - -

I da, u Slovackoj su biskupi bili glavni na televiziji u "predizbornoj kampanji".
I u Srbiji ce biti tako. Popovi na svim frekvencijama:D

Ti ocigledno nemas dodira sa stvarnoscu u Srbiji.
Da, ovde najveci deo glasaca glasa iskljucivo na osnovu onoga sto mu se servira preko PINK-a i RTS-a. Da nije tako, Vucic nikada ne bi imao preko 50% glasova. Svega 5-10 % onih koji izlaze na izbore ima vlastiti stav oformljen na osnovu licnog promisljanja.
Naravno, nista to nije slucajno. Radi se o naucnim metodima medijske manipulacije koja dominira po nacelima gazda NSP.
 
Гејеви су напорни ко и вегани, јалови, а досадни.
Словачка већ има клаузулу у уставу да је брак заједница жене и мушкарца, али добро би било то потврдити у референдуму и откачити љибератске идиоте с тим изопаченим конструкцијама о истополним браковима.
I Srbija ima u Ustavu da je Kosovo Srbija, a i Grcka ima u Ustavu da bogati ne treba da placaju porez.
A ako vec Slovacka ima tu klauzulu u Ustavu koji moj onda prave referendum kome se smeje ceo svet, a kako vidimo najvise
se smeju sami Slovaci.
 
Bas me interesuju rezultati referenduma. Nadam se da su Slovaci slobodni u odlucivanju. Kod nas bi sve sto Vucic kaze proslo na svakom referendumu jer se drugacije misljenje od njegovog ne moze nigde (prvenstveno na tv sa nac. frekvencijom) cuti.

Videli smo na izborima ko je pobedio voljom Naroda, a ko nije prosao ni cenzus takodje voljom Naroda.
 
I Srbija ima u Ustavu da je Kosovo Srbija, a i Grcka ima u Ustavu da bogati ne treba da placaju porez.
A ako vec Slovacka ima tu klauzulu u Ustavu koji moj onda prave referendum kome se smeje ceo svet, a kako vidimo najvise
se smeju sami Slovaci.
Срећица како њу погађа што је Косово у Србији, па мора то у маниру елементарне злобе да изнесе!:hahaha:
Објаснио сам ти.
Да се ојача и јасно искаже воља народа, а не да после нека будала мења устав тек тако.
 

Back
Top