Tako si slepa...

gost 358859

Poznat
Poruka
7.403
Zene, kada ste imale zelju da odalamite neku vama blisku zensku osobu sakom zbog gluposti koje cini sebi...
Ovde prvenstveno msm na njihove ljubavne zivote.
Tipa on je vara, ona kuka i pravi se blesava u medjuvremenu.
On je ne postuje, ona ceka da se promeni... i sl..
Ja sam imala dosta ovakvih situacija sa drugaricam. Posle obicno bude ono genijalno pa sto nam nisi rekla... pa jesam guske, niste slusale...
Msm kontam ja da u takvim situacijama covek treba da cuti i da ceka da se ta predstava zavrsi, ali mene uzasava kada trazi podrsku u smislu opravdavanja njenog dragog i sl. I to petljanje mene u celu tu pricu me iritira. Ako ti pase cuti, ako ti ne pase raskidaj. Vidim svrhu da saslusas nekoga kad mu je tesko, ali da se svaka kafa pretvori u to, pa presedne...
Sa muskim drugovima nemam ovakvih problema... prosto mi toplo oko srca kada ih novopecene snajke pretvore u najvece papuce na svetu i kidaju im dusu... znam, zlobna sam...
 
Poslednja izmena:
Znam takvih priča koliko hoćeš, sreća što se ne radi o osobama koje su mi bliske, bar što se ženskadije tiče, jer ja takve prenemagačice vrlo brzo udaljim od sebe.

E, sad pada mi na pamet jedna komšinica koja me tako smarala sa nekim njenim pričama (ne viđam je više, pobegla sam na vreme).

Te njene priče su bile za obesiti se, ali bukvalno. Kada bi sada pisala kako i šta, ne bi bilo humano, pa bolje da ne započinjem.

Nisam osetila potrebu da je šamaram, samo da je sklonim od sebe i da je više nikada ne vidim.

Dobro, moram priznati da je ona baš, baš, baaaš ekstreman slučaj slepice.

- - - - - - - - - -

Ha, setih se još jedne!

I još jedne :confused:

Uglavnom i od ove dve se sklanjam, a one naravno nastavljaju po svom sve u 16.
 
A kada se radi o bliskim osobama i tim nekim ljubavnim jadima, jedino sam ortaka jednog mogla tolerisati i slušati satima, danima i godinama i objašnjavati uvek jedno te isto.

Al njega volim i nije ludak ko ove žene koje sam spominjala gore.

Dobro,možda sam nekada stvarno poželela da ga udarim par puta da se sve puši :lol: ali nisam, nekako sam se iskontrolisala. :heart:
 
A kada se radi o bliskim osobama i tim nekim ljubavnim jadima, jedino sam ortaka jednog mogla tolerisati i slušati satima, danima i godinama i objašnjavati uvek jedno te isto.

Al njega volim i nije ludak ko ove žene koje sam spominjala gore.

Dobro,možda sam nekada stvarno poželela da ga udarim par puta da se sve puši :lol: ali nisam, nekako sam se iskontrolisala. :heart:
A i one su meni bliske, ali je svaka imala bar jedan katastrofalni promasaj koji sam ja morala da prozivljavam... i taman jedna zavrsi, druga nadje neku budalu... msm nisu im to modeli ponasanja, ali su uglavnom bile duge i lose veze..
 
A i one su meni bliske, ali je svaka imala bar jedan katastrofalni promasaj koji sam ja morala da prozivljavam... i taman jedna zavrsi, druga nadje neku budalu... msm nisu im to modeli ponasanja, ali su uglavnom bile duge i lose veze..

Najbolja drugarica moje švece je bila u takvoj vezi godinama. Koliko god da su joj pričale moja šveca, njena šveca i ostatak ekipe ona je nastavljala po svom i bila iz tog razloga nesrećna godinama.

Onda su jednom tako isfrustrirane od njene priče došle kod mene i povele je. Skuvala sam im fino kafu, počele neka nebitna čavrljanja i onda ona puf opet o svojoj priči (što sam i čekala).

Rekla sam joj tada pred svima da se ta priča nikada, ali NIKADA neće promeniti (msm to je bila poenta da ne trtljam šta je sve išlo uz to). Bila je šokirana i nije joj bilo prijatno naravno, ali je znala da sam u pravu i cenila je to što sam joj rekla to i na taj način, bez drame, vike i histerije. Mirno i staloženo, tako da se morala zamisliti.

Ostavila je tog lika ubrzo (mislim da nije prošlo ni par dana). Prodisala devojka.
 
Najbolja drugarica moje švece je bila u takvoj vezi godinama. Koliko god da su joj pričale moja šveca, njena šveca i ostatak ekipe ona je nastavljala po svom i bila iz tog razloga nesrećna godinama.

Onda su jednom tako isfrustrirane od njene priče došle kod mene i povele je. Skuvala sam im fino kafu, počele neka nebitna čavrljanja i onda ona puf opet o svojoj priči (što sam i čekala).

Rekla sam joj tada pred svima da se ta priča nikada, ali NIKADA neće promeniti (msm to je bila poenta da ne trtljam šta je sve išlo uz to). Bila je šokirana i nije joj bilo prijatno naravno, ali je znala da sam u pravu i cenila je to što sam joj rekla to i na taj način, bez drame, vike i histerije. Mirno i staloženo, tako da se morala zamisliti.

Ostavila je tog lika ubrzo (mislim da nije prošlo ni par dana). Prodisala devojka.

Msm da njima ni ne treba savet, vec cisto da na mene prebace taj bes sto osecaju prema njemu da bi mogle da budu ok s njim posle...
 
Msm da njima ni ne treba savet, vec cisto da na mene prebace taj bes sto osecaju prema njemu da bi mogle da budu ok s njim posle...

Moguće.

Samo pazi, ako je to osnova i poenta vašeg celog odnosa onda hladno teraj to od sebe.

Ali ako nije (jer svi se mi tu i tamo žalimo svojim ortacima, nismo uvek ni srećni ni veseli ni u najboljem izdanju :lol:) onda probaj zarad vašeg odnosa da im objasniš to što mirnije i racionalnije.

P. S. Problem je možda i u tome što ih izgleda imaš više, pa je zeznuto ako ti vučeš na levo, a ona druga na desno. Msm ako ti budeš pričala protiv te veze, a ova druga za vezu sa tom nekom budaletinom od dečka, onda će ova biti pogubljena i najverovatnije će kontati a pola/pola su šanse, daj da ja nastavim sa tom vezom, možda bude nešto :lol:

Ova priča sa drugaricom sestrinom, mislim da je uspela najviše zbog toga što su sve te njene drugarice dok sam ja pričala klimale glavom u znak odobravanja, složile se sa mnom, samo nisu smele ili znale da joj kažu na taj način.
 
Svakodnevno jednu od najboljih drugarica. Jer vec 7 godina sece vene za tipom sa kojim nema nista. On je ozenjen i po mojoj proceni tip muskarca kome je daleko vaznija slika koju ostavlja u javnosti od subjektivnog osecaja i istinskog zadovoljstva. Cak i da budu nekada zajedno, mislim da bi brzo krenula da joj izlazi para na usi zbog njega jer ona nije pozer. Ali...
I ona prica... ja klimam glavom... milionita klapa o njemu -Akcija! Krecemo...
 
meni dodje da odvalim kumu od batina al iz suprotnog razloga.odrasla je u porodici gde su i otac i majka bili direktori i to u manjem mestu.ziveli su kao bogovi.i zbog takvog okruzenja i vaspitanja nije uspela da nadje sebi normalnog muskarca
zabavljala se sa vlasnikom advokatske kancelarije,vlasnikom velike firme koja prodaje kafu,direktorom jedne,druge firme...a ona je u sustini normalno celjade nikakva sponzorusa,oblaci se najobicnije,tako se i ponasa ,samo je naucena da muskarac mora da ima veliku moc
bilo je nekoliko tipova koje sam poznavala i sa kojima sam pokusavala da je spojim i svaki put je bilo,pa stam ce mi on?
jednom smo se i posvadjale,mislim nismo se posvadjale,vec smo se raspravljale kad sam joj rekla,alo bre,ostaces citav zivot sama pa nadji makar obicnog majstora da imas uz koga da se privijes,a ona me napala sto ti nisi nasla takvog
a jesam,moj zmu bio konobar dok je studirao i godinama vozio ficu i juga
al to je neki ludi klik u glavi zena...
jesam opet promasila temu?jel mora da se pise samo ono iz uvodnog posta?:rumenko:
 
meni dodje da odvalim kumu od batina al iz suprotnog razloga.odrasla je u porodici gde su i otac i majka bili direktori i to u manjem mestu.ziveli su kao bogovi.i zbog takvog okruzenja i vaspitanja nije uspela da nadje sebi normalnog muskarca
zabavljala se sa vlasnikom advokatske kancelarije,vlasnikom velike firme koja prodaje kafu,direktorom jedne,druge firme...a ona je u sustini normalno celjade nikakva sponzorusa,oblaci se najobicnije,tako se i ponasa ,samo je naucena da muskarac mora da ima veliku moc
bilo je nekoliko tipova koje sam poznavala i sa kojima sam pokusavala da je spojim i svaki put je bilo,pa stam ce mi on?
jednom smo se i posvadjale,mislim nismo se posvadjale,vec smo se raspravljale kad sam joj rekla,alo bre,ostaces citav zivot sama pa nadji makar obicnog majstora da imas uz koga da se privijes,a ona me napala sto ti nisi nasla takvog
a jesam,moj zmu bio konobar dok je studirao i godinama vozio ficu i juga
al to je neki ludi klik u glavi zena...
jesam opet promasila temu?jel mora da se pise samo ono iz uvodnog posta?:rumenko:

Nisi promasila temu.
Pa koliko je takvih, slicnih...
Ima i zena koje se precenjuju, pa joj ovaj nije dovoljno visok, ovaj nije dovoljno lep, ovaj ima tanku kosu, ovaj je balav, ovaj stariji, ovaj ne zaradjuje dovoljno, ovaj ima decu iz prvog braka, ovaj je previse ozbiljan, ovaj ovo, ovaj ono,... I svaki od njih im se dopadne, ali Ne! fali jos saaamo to da bi bio idealan. A one su savrsene, kako da ne :roll:
 
Nisi promasila temu.
Pa koliko je takvih, slicnih...
Ima i zena koje se precenjuju, pa joj ovaj nije dovoljno visok, ovaj nije dovoljno lep, ovaj ima tanku kosu, ovaj je balav, ovaj stariji, ovaj ne zaradjuje dovoljno, ovaj ima decu iz prvog braka, ovaj je previse ozbiljan, ovaj ovo, ovaj ono,... I svaki od njih im se dopadne, ali Ne! fali jos saaamo to da bi bio idealan. A one su savrsene, kako da ne :roll:

pa ona ne misli da je savrsena,bas naprotiv,obicna je ,vrlo slicna meni,samo misli da muskarac mora da bude jaci od nje u svakom pogledu.a nije stvar samo para,vec i intelekta i polozaja i moci koji to sve objedinuje
recimo nikada se nije zagledala u vlasnika butika i kafica,oni su imali smo pare,a to nije ono sto je njoj falilo
 
Nisi promasila temu.
Pa koliko je takvih, slicnih...
Ima i zena koje se precenjuju, pa joj ovaj nije dovoljno visok, ovaj nije dovoljno lep, ovaj ima tanku kosu, ovaj je balav, ovaj stariji, ovaj ne zaradjuje dovoljno, ovaj ima decu iz prvog braka, ovaj je previse ozbiljan, ovaj ovo, ovaj ono,... I svaki od njih im se dopadne, ali Ne! fali jos saaamo to da bi bio idealan. A one su savrsene, kako da ne :roll:

Evo ja sam jedna od tih. I ne mislim da sam savrsena, nego znam da mi ne odgovara to sto ima decu iz proslog braka itd
 
Evo ja sam jedna od tih. I ne mislim da sam savrsena, nego znam da mi ne odgovara to sto ima decu iz proslog braka itd

To je posteno, ako znas da se ne bi mogla nositi sa tim.
Mislila sam na zene koje su slicne tim muskarcima, on im se zaista dopadne a opet traze dlaku u jajetu. Njoj smetaju njegova deca a i ona ih ima. On joj nije dovoljno visok a ona ima 10 kg viska, I sl. Treba biti realan.
 

Back
Top