Imovina srpskih politicara u inostranstvu?

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
SRBIJA - ZEMLJA BOGATIH BESKUĆNIKA!

Kada bi se pravila rang-lista zemalja koje imaju najviše bogatih beskućnika, Srbija bi sigurno bila na samom vrhu, ako ne svetske, onda bar evropske liste. Zvuči čudno, ali među ovdašnjim beskućnicima su ministri, direktori javnih preduzeća, agencija i direkcija čija su mesečna primanja i po nekoliko hiljada evra.
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/mesecno-prima-milionce-a-nema-pas-za-sta-da-ga-ujede/84892



Nacuo sam nesto ovih dana, da se prica kako je medju odredjenim srpskim politicarima nastupio novi trend.
Dakle fora je tome da su odredjeni poceli kupovati razne nekretnine kako po USA tako i po nekim metropolama Evrope.

Pa me zanima da li ima istine u ovim pricama.
Odnosno pitanje je da li je moguce u Srbiji nemati nista prijavljeno a u inostranstvu jahte i vile???:think:
 
Poslednja izmena:
Nacuo sam nesto ovih dana, da se prica kako je medju odredjenim srpskim politicarima nastupio novi trend.
Dakle fora je tome da su odredjeni poceli kupovati razne nekretnine kako po USA tako i po nekim metropolama Evrope.

Pa me zanima da li ima istine u ovim pricama.
Odnosno pitanje je da li je moguce u Srbiji nemati nista prijavljeno a u inostranstvu jahte i vile???:think:

A, zašto ne bi bilo moguće ?
Krupni igrači baš to i rade.
 
SRBIJA - ZEMLJA BOGATIH BESKUĆNIKA!
Mesečno prima milionče, a nema pas za šta da ga ujede!
Autor: R. Ć. | 07.02.2015 -




Kada bi se pravila rang-lista zemalja koje imaju najviše bogatih beskućnika, Srbija bi sigurno bila na samom vrhu, ako ne svetske, onda bar evropske liste. Zvuči čudno, ali među ovdašnjim beskućnicima su ministri, direktori javnih preduzeća, agencija i direkcija čija su mesečna primanja i po nekoliko hiljada evra.

Rovčanin ima samo „audi“ |


Sudeći prema imovinskim kartama objavljenim na Sajtu Agencije za borbu protiv korpucije, osim Dušana Bajatovića, direktora „Srbijagasa“, najplaćenijeg državnog funkcionera, sa platom od 2.204.739 dinara, kome je vikendica jedini krov nad glavom, i prvog čoveka Direkcije za kontrolu letenja (SMATSA) Radojicu Rovčanina reklo bi se nema pas za šta da ujede.



Ali zato Skadrić...

Ubedljivo najduži spisak imovine ima prvi čovek JP „Skloništa Beograd“ Vladan Skadrić, bivši zet Danice Drašković, o čemu je „Alo!“ pisao. U njegovoj imovinskoj karti se navodi čak 36 nekretnina, i to sedam pašnjaka, četiri voćnjaka, isto toliko njiva, šest vrtova, tri livade, tri šume, dve njive, vinograd, zemljište od 700 kvadrata, plus tri građevinska zemljišta, ukupne površine 10.355 kvadrata, kuća od 74 kvadrata, dvosoban i trosoban stan - od 77 kvadrata i od 64 kvadrata. I sve to je Skadrić kupio, pa je razumljivo zašto nije uspeo da uštedi ni dinar niti da kupi sebi automobil, iako mesečno zarađuje 204.783 dinara.


Iako prima astronomsku platu od 908.555 dinara, Rovčanin još nije uspeo da se skući, niti da nešto keša „ostavi po strani“. Njegova jedina imovina, koju je prijavio 21. februara 2014, i dalje je samo „audi A4“ pet godina star, pa se pretpostavlja da on svakodnevno troši 30.000 dinara.

U „sirotane“ bi još, prema imovinskoj karti, mogla da se svrsta i direktorka Agencije za brobu protiv korupcije Tatjana Babić, koja, osim 175.130 dinara plate, nema ama baš ništa.

Za razliku od pomenutih, generalni direktor EPS Aleksandar Obradović se baškari u stanu od 450 kvadrata i sa platom do 167.000 vozika u „škodi superb“, staroj pet godina, i „tojoti lend kruzer“ iz 2009, dok se njegov šef ministar Aleksandar Antić grči u stančiću od 56,65 kvadrata, sa crkavicom od 106.195, od koje nije uspeo da kupi auto, ali je ipak nešto i uštedeo. Za Obradovićem ne zaostaje ni njegov kolega iz EMS-a Nikola Petrović, koji je vlasnik dva stana - četvorosobnog od 146 kvadrata i dvosobnog od 31, sa sve garažom za svoj BMW X5.
Petrović mesečno ukupno zarađuje 192.511 dinara, i to 17.039 kao odbornik u Skupštini grada i 175.472 za direktorsku funkciju u EMS-u. Dobro je obezbeđen i direktor „Telekoma“ Predrag Ćulibrk, sa platom od 470.000, stanom od 35 kvadrata, petosobnom kućom i garažama, u izgradnji od 297 kvadrata.
Ima još i 21,67 ari placa za kuću, ušteđevinu i dva automobila - „škodu oktavia“ i „punta“.

Ušteđevinu ima i čelnik Pošte Milan Krkobabić, a kako i ne bi kad se svakog meseca na njegov račun slije 258.015 dinara, a već ima stan od 106 kvadrata. Krkobabićeva plata je 219.642 dinara.
 
А шта ти мислиш, да неко ко је покрао овде милионе (евра, не динара) планира да живи са овим бедницима од којих је отео, у овом блату, говнима и безакоњу?
Pa izneo bih ja konkretne optuzbe ali bi mi obrisali temu.
Jel znas ko je najpopularniji politicar koji nema nista......
 
Pa izneo bih ja konkretne optuzbe ali bi mi obrisali temu.
Jel znas ko je najpopularniji politicar koji nema nista......
Ti ne mozes nikakve konretne optuzbe da iznosis jer je to sve po sistemu rekla-kazala.
Postoje mediji ( mnogo ozbiljniji od Krste) gde se iznose ne optuzbe nego neki validni podaci.
Licno sam skepticna prema pricama da Vucic ima jahtu, da Tadic ima vile po Londonu,
ili Borko Stefanovic ( moze i Nesha Slina) neke nekretnine u Parizu ili Nici.
 
Ti ne mozes nikakve konretne optuzbe da iznosis jer je to sve po sistemu rekla-kazala.
Postoje mediji ( mnogo ozbiljniji od Krste) gde se iznose ne optuzbe nego neki validni podaci.
Licno sam skepticna prema pricama da Vucic ima jahtu, da Tadic ima vile po Londonu,
ili Borko Stefanovic ( moze i Nesha Slina) neke nekretnine u Parizu ili Nici.
Ja se samo pitam da li politicare moraju da prijave svoju imovinu u inostranstvu.....
Inace za druga prvog se prica da ima imanja u SAD.
 

Back
Top