ULTIMATUM HRVATSKOG PREMIJERA MILANOVIĆA SRBIJI: Hrvatska ucenjuje kao Austrougarska!

Poruka
18.895
Hrvatski premijer Zoran Milanović ponovo preti da će blokirati Srbiju u EU ako ne promeni svoje zakone, a iz Beograda odgovaraju da ne vide opravdanost tih zahteva.

563320_zoran-milanovic-04tanjugfoto-ap_f.jpg


Milanović je juče, posle sednice Vlade Hrvatske, poručio da Srbija mora da se odrekne nadležnosti nad hrvatskim državljanima koji su činili ratne zločine nad Srbima.

- Srbija sa takvim zakonima ne može ući u EU i mi to nećemo dopustiti - zapretio je Milanović iz Zagreba.


Jadranka Joksimović, ministarka zadužena za EU u Vladi Srbije, kaže za „Blic“ da Beograd želi saradnju u regionu.

- Ne znam koliko je dobro kada nove države članice EU odmah posežu za nametanjem bilateralnih pitanja koja ne žele da rešavaju bilateralno, već uvlačenjem čitave EU. Ne vidimo opravdanost ovih zahteva - kaže ona.

Maja Bobić, generalna sekretarka Evropskog pokreta, podseća da su pred Beogradom pregovori sa EU i zemljama članicama.

- Sa Hrvatskom imamo mnogo otvorenih pitanja i oni će pokušavati da ih „reše“ uslovljavanjem Srbije. To je pogrešan put, kog se Hrvatska navodno odrekla pred ulazak u EU, obećanjem da neće mešati bilateralne probleme - upozorava Bobićeva.

I dekan zagrebačkog univerziteta Vern Vlatko Cvrtila kaže da će Hrvatska koristiti članstvo u EU da bi nešto dobila od Srbije.
- To je prirodno - kazao je Cvrtila agenciji Hina.


Ucenjuju ''braća''.
 
Budući da nemate pojma o čemu se radi, evo malo detaljnije.

Srbija sa zakonom o univerzalnoj jurisdikciji nad državljanima Hrvatske ne može ući u Europsku uniju i Hrvatska to neće dopustiti, rekao jer predsjednik Vlade Zoran Milanović u četvrtak na sjednici Vlade.

Srbija će morati povući taj zakon, rekao je Milanović dodajući da Hrvatska nema takav zakon u odnosu na druge države niti na Srbiju te da Europska unija funkcionira po određenim pravilima u području pravosudne suradnje i zajedničkog uhidbenog naloga.

Ta pravila su vrlo jasna, a zakon koji je na snazi u Srbiji iskače iz tih okvira, rekao je Milanović te pozvao Beograd da taj zakon ukine.

"Nama je to neprihvatljivo kao što bi svakomu drugom bilo neprihvatljivo da mi imamo takav zakon", rekao je Milanović.

Ističe da nije dopušteno ni prihvatljivo, niti u skladu sa zajedničkim uhidbenim nalogom i načelima pravosudne suradnje, propisivati takvu vrstu jurisdikcije unutar Europske unije. Milanović drži da je Beogradu to "savršeno jasno".

Kako se cijeli slučaj ne bi pretvorio, u, kako je rekao, politički ping-pong, Milanović je istaknuo kako je "zdravorazumski odmah reći i uputiti poruku da s takvim zakonom (Sbija) u EU ne može ući jer Hrvatska to neće dopustiti".

"Mi to ne radimo drugima i nećemo dopustiti da drugi to nama rade", kazao je premijer. Smatra da je to pitanje principa i zaštite nacionalnih interesa.

"Tražimo od susjedne države samo da se izravna sa svima ostalima, ni manje ni više. Ako to nije fer, čekam protuargumente", kaže Milanović.


- - - - - - - - - -


Od jučer. Ali vrijeme leti. :)
 
Budući da nemate pojma o čemu se radi, evo malo detaljnije.

... a pravnici kazu da moze da sudi bilo ko, ako se utvrdi da je o ratnim zlocinima.

Jel ce neko da kaze da bi ovdasnje drzave osudile sopstvene ljude, koji su ucestvovali u ratu sa susednim drzavama? :roll:

Tvrdim da sam bio u pravu sa misljenjem da ce sud obostrano i vrlo uravnotezeno da kaze "niko nije kriv", uz par opaski da smo mogli i bolji da budemo, ali da ce Hrvatska to mnogo teze da podnese. Nije im trebalo ni 3 dana da pobesne.
 
... a pravnici kazu da moze da sudi bilo ko, ako se utvrdi da je o ratnim zlocinima.

Jel ce neko da kaze da bi ovdasnje drzave osudile sopstvene ljude, koji su ucestvovali u ratu sa susednim drzavama? :roll:

Tvrdim da sam bio u pravu sa misljenjem da ce sud obostrano i vrlo uravnotezeno da kaze "niko nije kriv", uz par opaski da smo mogli i bolji da budemo, ali da ce Hrvatska to mnogo teze da podnese. Nije im trebalo ni 3 dana da pobesne.

Надам се да ће их мећава охладити. Те незајажљиве бастарде.
 
lol ko AU :lol:
Podrzavam hrvatske ultimatume i neka ih je sto vise :ok:

Odgovoriti jednakom merom.

Za "kulturnu bastinu", neka kazu sta smo od katolicke crkve uzeli, pa cemo to da im vratimo o nasem trosku. A ako se utvrdi da to (barem 99% slucajeva) pripada Srbima i SPC, onda neka ucute.

I za druge stvari jednako, mrzi me da dalje navodim primere.
 
Ministar Miljenić podsjetio je na slučaj hrvatskog državljana Veljka Marića koji je u zatvoru u Srbiji te
izvijestio da Vlada i Ministarstvo konstatntno pokušavaju sa srbijanskom stranom dogovoriti njegov transfer u Hrvatsku, ali za sada bezuspješno.


Ako mislite da je ovo background priče, nije.

Pravu pozadinu je dao Radler: izborna godina, skupljanje poena.
 
Poslednja izmena:
Ministar Miljenić podsjetio je na slučaj hrvatskog državljana Veljka Marića koji je u zatvoru u Srbiji te
izvijestio da Vlada i Ministarstvo konstatntno pokušavaju sa srbijanskom stranom dogovoriti njegov transfer u Hrvatsku, ali za sada bezuspješno.


Ako mislite da je ovo background priče, nije.

Pravu pozadinu je dao Pivosk: izborna godina, skupljanje poena.

А тај Вељко Марић би требало да је Хрват? :lol:

Невероватан народ, нема шта.
 
Hrvatski premijer Zoran Milanović ponovo preti da će blokirati Srbiju u EU ako ne promeni svoje zakone, a iz Beograda odgovaraju da ne vide opravdanost tih zahteva.

563320_zoran-milanovic-04tanjugfoto-ap_f.jpg


Milanović je juče, posle sednice Vlade Hrvatske, poručio da Srbija mora da se odrekne nadležnosti nad hrvatskim državljanima koji su činili ratne zločine nad Srbima.

- Srbija sa takvim zakonima ne može ući u EU i mi to nećemo dopustiti - zapretio je Milanović iz Zagreba.


Jadranka Joksimović, ministarka zadužena za EU u Vladi Srbije, kaže za „Blic“ da Beograd želi saradnju u regionu.

- Ne znam koliko je dobro kada nove države članice EU odmah posežu za nametanjem bilateralnih pitanja koja ne žele da rešavaju bilateralno, već uvlačenjem čitave EU. Ne vidimo opravdanost ovih zahteva - kaže ona.

Maja Bobić, generalna sekretarka Evropskog pokreta, podseća da su pred Beogradom pregovori sa EU i zemljama članicama.

- Sa Hrvatskom imamo mnogo otvorenih pitanja i oni će pokušavati da ih „reše“ uslovljavanjem Srbije. To je pogrešan put, kog se Hrvatska navodno odrekla pred ulazak u EU, obećanjem da neće mešati bilateralne probleme - upozorava Bobićeva.

I dekan zagrebačkog univerziteta Vern Vlatko Cvrtila kaže da će Hrvatska koristiti članstvo u EU da bi nešto dobila od Srbije.
- To je prirodno - kazao je Cvrtila agenciji Hina.


Ucenjuju ''braća''.

Kao AU ??

Hoce li se i NDH raspasti kao AU ?? :super:

Hahaha

Nek su oni nama zivi i zdravi i da Bog da nam sto vise blokiraju put u EU
 

Back
Top