Haški sud sad goni najbliže Šešeljeve saradnike Vjericu Radetu i Nemanju Šarovića
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Haški sud sad goni najbliže Šešeljeve saradnike Vjericu Radetu i Nemanju Šarovića

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Podrazumevano Haški sud sad goni najbliže Šešeljeve saradnike Vjericu Radetu i Nemanju Šarovića

Haški tribunal je poslao zahtev domaćim pravosudnim organima da se procesuiraju funkcioneri SRS Vjerica Radeta i Nemanja Šarović, tvrdi list blic “Blic”.

Tribunal najbližim saradnicima lidera radikala Vojislava Šešelja pripisuje da su svojim javnim nastupima i izjavama ometali pravdu. Osim ovakvog pritiska na sud, prema saznanjima “Blica”, nije isključeno da Tribunal zahtev domaćem sudstvu proširi i dokazima da je nekoliko Šešeljevih saradnika počinilo i krivično delo tako što su vršili pritisak na svedoke u postupku protiv haškog optuženika Šešelja.

Na obraćanje Haškog tribunala domaći organi mogu da odgovore tako što će Tužilaštvo otvoriti predmet i proveriti da li su počinili kažnjivo delo.

„Blic“ dalje navodi da je tokom niza godina funkcionerima SRS je haški sud bio meta. Od termina “kazamat” preko pogrdnih naziva, kletvi i uvreda koje su izrečene na račun Tribunala i njegovih sudija i tužilaca, funkcioneri SRS bavili su se i detaljnije samim suđenjima u Hagu, i ne samo Šešeljevim.
    Jedan od tih slučajeva je sudbina svedoka M. L, za koga su radikali, članovi stručnog tima za odbranu Šešelja, tvrdili da je pod pritiscima u Hagu lažno svedočio. Funkcioneri SRS su iznosili saznanja o, kako su tvrdili, pritiscima Tribunala na svedoke da lažno svedoče protiv zatočenih Srba. Vjerica Radeta je bila angažovana na ovom slučaju i tvrdila je da je M.L. pristao da lažno svedoči u Hagu jer je trpeo pritiske haških istražitelja. Prema njenim navodima, on i njegova porodica bili su izloženi torturi, ucenama… Radeta je tvrdila da je ovaj “lažni svedok” bio kidnapovan i odveden u Hag. Za sve tvrdnje Radete i ostalih članova Šešeljevog tima zalog je bila overena izjava o pritiscima svedoka M.L, i to overena u jednom od domaćih sudova.

Lider radikala Vojislav Šešelj pušten je 12. novembra na privremenu slobodu. Proces protiv njega je okončan i on bi, kako sada stvari stoje, trebalo da bude na slobodi do izricanja presude.

Nedavno je haško tužilaštvo tražilo da sudsko veće ukine privremenu meru, ali je sudsko veće Tribunala taj zahtev odbacilo. Pročitajte REAKCIJU Vjerice Radete na ovu vest. - http://www.pravda.rs/2015/02/06/hask...0sam%20spremna!
    http://www.pravda.rs/2015/02/06/haski-sud-sad-goni-najblize-seseljeve-saradnike-vjericu-radetu-i-nemanju-sarovica/

Naravno, koprca se Vucic ...
    Ako ne može na Voju ajde na Nemanju ....
    Ako ne na Nemanju udri po Vjerici ...
    E pa ne biva ...
    Džabe Vucicu prava diploma
    ovi su malo jači igrači ....
    Poslednji put ažurirao/la dlugomir : 06.02.2015. u 21:36
    Nemojte mi davati reputacije, ja sam ovde privremeno dok mi ne istekne ban .................

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15497

Podrazumevano Re: Haški sud sad goni najbliže Šešeljeve saradnike Vjericu Radetu i Nemanju Šarovića

NIsta nece biti od toga.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Veoma poznat RebeccaBg (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1071

Podrazumevano Re: Haški sud sad goni najbliže Šešeljeve saradnike Vjericu Radetu i Nemanju Šarovića

Ovo je već i više nego jadno , odavno je on probio dno , nema dalje

I o kakvoj ti njegovoj diplomi, leba ti ?

Pa do diplome pravnog fakulteta može da dođe i ometen u razvoju ako zagreje stolicu i nabubeca napamet al' 'ajde sinko ti tu nauku pokaži u praksi , primeni naučeno ...'oćeš malo morgen kad si nesposoban za život sem političarenja , a i tu ti drugi sriču rec'tacije koje čitaš pred svetom.

I ne zavaravajmo se jer i u nekadašnjem školstvu koje je bilo pravo školstvo cenjeno u svetu naspram ove zaebancije u poslednjih 20-tak godina koja nije primenjivo ni u maloj krsni , bilo je mahinacija i dolaženja do diploma na mufte i to ne samo u Prištini gde su bukvalno nepismeni za 3 dana dobijali ćagu o završenom šta god hoće.

Ne priznajem ja ovome ni tu diplomu ni to studiranje koje je povukla majka Angelina kao što ga je učlanila u sranku kao što mu je pazarila i tretman i visoki položaj u istoj.

ta ovo je mala zemlja u kojoj sve se zna.
    Dokoni um je đavolje igralište !

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

A tata radnik u IPM ....
    Nemojte mi davati reputacije, ja sam ovde privremeno dok mi ne istekne ban .................

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Има ципеларник веелик баш..
    Вјерица Радета: На потезу је режим, ја сам спремна!

http://www.pravda.rs/2015/02/06/vjerica-radeta-na-potezu-je-rezim-ja-sam-spremna/

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mogu da ....

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    Mogu da ....

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
    Ceniš ....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma okej to
    Nije ovo nista cudno
    Sve izdajnicke garniture proganjaju radikale 20 i kusur godina

Nego sta mislite o Vojinom gostovanju kod Vucicevica u ponedeljak ?

Slične teme

1. Americki sud priznao tuzbu RSK protiv Vatikana
    Autor -Dimitrije- u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.01.2006., 01:50
  2. Pinter: Busha i Blera pred sud
    Autor Duh Sekire u forumu Politika
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 15.12.2005., 12:37
  3. Preki sud za nedemokratske Hrvate!!??
    Autor fosilvaso u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.11.2005., 03:03
  4. Sud presudio: Legiji 40 godina
    Autor katana_blade u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.07.2005., 13:10
  5. Hag je ne demokratski sud!
    Autor Kazanova u forumu Politika
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 29.03.2005., 14:55

Pravila za slanje poruka