Voleti ženu nepoželjne spoljašnosti
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 84

Tema: Voleti ženu nepoželjne spoljašnosti

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano Voleti ženu nepoželjne spoljašnosti

Lako je voleti lepu devojku.
    Mnogi maštaju o ljubavi sa nekom lepom, dakle, žive jedan otrcan kliše.

Fora i izazov je zaljubiti se i voleti neku koja to nije, kao neki vid bunta.

Čitam o slikaru Poloku -
    Poput mnogih mladih slikara Pollock je u to doba tražio vlastiti put, ali ga nije nalazio. No, zato je našao ljubav: 1936. je na nekoj zabavi upoznao četiri godine stariju slikaricu Leonore Krassner, Židovku ruskog podrijetla. Iako je njihov prvi susret bio potpuni fijasko, Pollock se nije predavao dok je nije osvojio. Njegovi prijatelji nisu se mogli načuditi toj zaluđenosti: Leonora Krassner bila je toliko nepoželjne vanjštine da su je ostali muškarci zaobilazili u širokom luku.

Hipotetički gledano, vidite li sebe u vezi sa ženom koja vam nije fizički privlačna? Podrazumeva se da pri tom nemate nikakvu materijalnu korist od takve veze.

Ako je odgovor DA, sledeće pitanje glasi, pored toga što nije lepa, ni na psihičkom planu vam nije privlačna, šta tada, da li bi mogli voleti takvu, ima li većeg izazova?
    Taj uspeh ljubavi koja je pronašla put, bi po težini odgovarao kao da ste osvojili srce najlepše...
    Poslednji put ažurirao/la mekflaj : 06.02.2015. u 17:48

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Podrazumevano Re: Voleti ženu nepoželjne spoljašnosti

Vezano za tvoj primer, mozda je Poloku ona bila prelepa. Privlacna mu je bila, ne bi je jurio da nije.

Morao bi da definises sta je lepa zena i sta to nije lepa zena, da napravis razliku.
    Takodje postoje i slatke, koje se ne uklapaju u sablone lepote ali mame poglede i ostavljaju bez daha.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    889

Navikneš se. Kapiram da nije teško npr. Čovek u 50.godina sa ženom a ona sva debela, nervi popustili a on je i dalje voli

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    181

Citat Original postavio snowtrooper Pogledaj poruku
    Vezano za tvoj primer, mozda je Poloku ona bila prelepa. Privlacna mu je bila, ne bi je jurio da nije.

Morao bi da definises sta je lepa zena i sta to nije lepa zena, da napravis razliku.
    Takodje postoje i slatke, koje se ne uklapaju u sablone lepote ali mame poglede i ostavljaju bez daha.
    da, možda je poloku bila...

evo definišem:
    da je tebi neka neprivlačna fizički, da li bi je mogao voleti?
    drugo pitanje, da ti je i fizički i psihički neprivlačna, a tada?

Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku

evo definišem:
    Iskreno, zavisi od toga koliko mi nije privlacna u pocetku i da li ce se to promeniti.
    Mozda bi i mogla da mi se dopadne ali bi morala na svim drugim poljima da mi odgovara.

Za drugo pitanje,
    ne bih je ozenio i ne bih pokusavao, prijateljski odnos je prica za sebe.

Mada je i prijateljstvo neki vid ljubavi.
    Fight for a better day

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Sorry mek, tema je za muškarce, ali brate mili...šta preostaje ako ti žena ni fizički ni psihički nije privlačna?
    Miris?
    Ne kontam

Aktivan član
    Učlanjen
    10.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio haljinica boje lila Pogledaj poruku
    Sorry mek, tema je za muškarce, ali brate mili...šta preostaje ako ti žena ni fizički ni psihički nije privlačna?
    Miris?
    Ne kontam
    Preostaje da voli najdivnijeg sebe Zato i jeste odabrao takvu..

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    181

ne znam, osetio sam poriv za tim, vid bunta prema robovanju kultu lepote, to me ubacuje u super trip i daje mi osećaj slobode...

kontaktirao sam jednu koja mi se ne sviđa fizički, počeli smo da pričamo, tada sam uvideo da mi je i psihički odbojna, dakle, ispunjava oba uslova... jeste problem što ne vidim oko čega bih mogao da gradim ljubav tu, ali bi bilo super kad bih mogao da je zavolim...

znate li neki film na temu ljubavi i fizičke neprivlačnosti...
    pade mi na pamet onaj film sa barbarom strejsend i džef bridžisom, mada je to neka splačina od filma ako se dobro sećam... i plus njemu ona paše duhovno...
    Poslednji put ažurirao/la mekflaj : 06.02.2015. u 19:20

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Citat Original postavio Twyla Pogledaj poruku
    Preostaje da voli najdivnijeg sebe Zato i jeste odabrao takvu..
    Da, narcis u biti.
    Ili je video u njoj apstraktnu lepotu

Ma vraga nije korist. Čivutkinja je to. Jer evo šta wiki kaže dalje: Свом Полоку", како га је звала, помогла је тако што га је увела у уметничке кругове и упознала с утицајним меценама и критичарима.

No kapiram da je Mekfl. poenta nešto sasvim drugo.
    Da li je moguće nekoga zavoleti isključivo kroz bunt prema svim mogućim zakonima privlačnosti, instinkta, estetike, osećaja, ..na silu sebe dovesti u to stanje zanosa i strasti prema nekome?
    Razmisliću o tome..imam ceo vikend pred sobom

Twyla

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

ne znam, osetio sam poriv za tim, vid bunta prema robovanju kultu lepote, to me ubacuje u super trip i daje mi osećaj slobode...

kontaktirao sam jednu koja mi se ne sviđa fizički, počeli smo da pričamo, tada sam uvideo da mi je i psihički odbojna, dakle, ispunjava oba uslova... jeste problem što ne vidim oko čega bih mogao da gradim ljubav tu, ali bi bilo super kad bih mogao da je zavolim...

pade mi na pamet onaj film sa barbarom strejsend i džef bridžisom, mada je to neka splačina od filma ako se dobro sećam... i plus njemu ona paše duhovno...

Kvazimodo i Esmeralda, ali..ybga,
    mislim da to nije motiv koji tražiš.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Možeš da je zavoliš iz sažaljenja ili samoljublja. Kao što se voli kućni ljubimac ili hendikepirana osoba - bez namere da poredim to dvoje, već da naglasim njihovu nemoć i zavisnost od tebe. Za neki ravnopravan odnos i ljubav je potrebno da te intrigira na bilo koji način. A to ne sme da bude sažaljenje.

Film..Bridžit Džons?

Da, narcis u biti.
    Ili je video u njoj apstraktnu lepotu

Ma vraga nije korist. Čivutkinja je to. Jer evo šta wiki kaže dalje: Свом Полоку", како га је звала, помогла је тако што га је увела у уметничке кругове и упознала с утицајним меценама и критичарима.

No kapiram da je Mekfl. poenta nešto sasvim drugo.
    Da li je moguće nekoga zavoleti isključivo kroz bunt prema svim mogućim zakonima privlačnosti, instinkta, estetike, osećaja, ..na silu sebe dovesti u to stanje zanosa i strasti prema nekome?
    Razmisliću o tome..imam ceo vikend pred sobom

Twyla
    Može , ako su na pustom ostrvu ili jedini preostali ljudi na zemlji I opet bi to bila ljubav prema samom sebi, iz zadovoljenja sopstvene potrebe po svaku cenu. Zato i pričamo o izboru. Neko je nečiji izbor iz jasnih razloga privlačnosti- fizičke ili psihičke. Ako je nešto na silu i izaziva mučninu , onda to nije izbor. Doduše, ima onih koji nemaju nikakav kriterijum osim zadovoljenja sopstvenog ega pa im i nije bitno ko je u pitanju dokle god ih ta osoba obožava, ali rekla bih da Mek nije od tih

Lila

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6112

bio sam s gaborom samo zbog sexa i ima onaj fazon kasi s mnogo dobrim ribama smore pa se trazi skrndelj
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Obećava
    Učlanjen
    06.02.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

opet cu ja danas o drugu
    samo ovo je drugi

imao je devojku, ne nesto lepu, niti zanimljivu ali je voli
    ne zna zbog cega, samo zna da kada je sa njom oseca se ispunjeno, srecno

lep decko, devojke se lepe za njega..ima i novca sto je danasnjim veoma bitno

sada ima devojku, lepotica, zanimljiva ali dzabe sve to kada je ne voli
    kaze da mu fali ono nesto, onaj divan osecaj, leptirici, sta li vec
    iako sa ovom ima vise tema, bolji sex, veoma je lepa i privlacna....

od bivse odustao nije i kako mi se cini opet ce zajedno

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Možeš da je zavoliš iz sažaljenja ili samoljublja. Kao što se voli kućni ljubimac ili hendikepirana osoba - bez namere da poredim to dvoje, već da naglasim njihovu nemoć i zavisnost od tebe. Za neki ravnopravan odnos i ljubav je potrebno da te intrigira na bilo koji način. A to ne sme da bude sažaljenje.

Film..Bridžit Džons?

Može , ako su na pustom ostrvu ili jedini preostali ljudi na zemlji I opet bi to bila ljubav prema samom sebi, iz zadovoljenja sopstvene potrebe po svaku cenu. Zato i pričamo o izboru. Neko je nečiji izbor iz jasnih razloga privlačnosti- fizičke ili psihičke. Ako je nešto na silu i izaziva mučninu , onda to nije izbor. Doduše, ima onih koji nemaju nikakav kriterijum osim zadovoljenja sopstvenog ega pa im i nije bitno ko je u pitanju dokle god ih ta osoba obožava, ali rekla bih da Mek nije od tih

Lila
    Sve tačno, ali prokletstvo izbora je da je ponekad samo naizgled "slobodan"...evo mek misli da je to pod uticajem pogrešnih obrazaca, očekivanja, klišea, pa kao hajde da pokidamo te okove i oslobodimo...
    ali šta?
    Meni to zvuči kao ekstreman eksperiment,
    jer druga strana , ako nije upućena u motive može biti beskrajno mnogo povređena.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sve tačno, ali prokletstvo izbora je da je ponekad samo naizgled "slobodan"...evo mek misli da je to pod uticajem pogrešnih obrazaca, očekivanja, klišea, pa kao hajde da pokidamo te okove i oslobodimo...
    ali šta?
    Meni to zvuči kao ekstreman eksperiment,
    jer druga strana , ako nije upućena u motive može biti beskrajno mnogo povređena.
    Da, izbor je relevantna stvar. Koliko sam ih imala pogrešnih u životu..

Ako kreneš od pretpostavke da mu se ništa kod nje ne sviđa, ni izgled ni duh , a da mu nije odvratna, već da je ravnodušan..da bi osetio ljubav prema njoj mora vremenom da počne nešto i da mu se sviđa. A to onda ruši celu koncepciju.

Neko je rekao..parafraziraću..- Onaj ko me voli ne može me nikada povrediti, jer neće želeti da me povredi. ..Jednostavno

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

evo definišem:
    to njima tesko,slazem se sa snow u svemu..
    a dr sto bi neko bio s nekim ko ga uopste ne privlaci..mislim ne kapiram ovo dr pitanje..

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Da, izbor je relevantna stvar. Koliko sam ih imala pogrešnih u životu..

Ako kreneš od pretpostavke da mu se ništa kod nje ne sviđa, ni izgled ni duh , a da mu nije odvratna, već da je ravnodušan..da bi osetio ljubav prema njoj mora vremenom da počne nešto i da mu se sviđa. A to onda ruši celu koncepciju.

Neko je rekao..parafraziraću..- Onaj ko me voli ne može me nikada povrediti, jer neće želeti da me povredi. ..Jednostavno
    Doduše i on u uvodu kaže da bi to bio trijumf "ljubavi koja je pronašla put"...
    Znači on bi samu koncepciju tzv. "klika" -zaljubljenosti, zanosa, simpatije ili uopšte privlačnosti na bilo kom nivou, psihičkom, spiritualnom štagod, koja je kao preduslov ipak neophodna za upuštanje u odnos (pritom mislim vezu, a ne sex u tami disko kluba) zamenio za put kojim se teže i krajnje neizvesno ide. Dvoje jedno drugom ni po čemu zanimljivih i privlačnih ljudi ipak nešto u konačnici štob rekli susjedi, spaja.
    Očaj?
    Mislim, očajna je moja teza, ali tema mi pravo zanimljiva pa jedva čekam hoće li još neko dobaciti koju intrigantnu

Iskusan Renegade-Ns (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Čitam o slikaru Poloku -
    Poput mnogih mladih slikara Pollock je u to doba tražio vlastiti put, ali ga nije nalazio. No, zato je našao ljubav: 1936. je na nekoj zabavi upoznao četiri godine stariju slikaricu Leonore Krassner, Židovku ruskog podrijetla. Iako je njihov prvi susret bio potpuni fijasko, Pollock se nije predavao dok je nije osvojio. Njegovi prijatelji nisu se mogli načuditi toj zaluđenosti: Leonora Krassner bila je toliko nepoželjne vanjštine da su je ostali muškarci zaobilazili u širokom luku.

Hipotetički gledano, vidite li sebe u vezi sa ženom koja vam nije fizički privlačna? Podrazumeva se da pri tom nemate nikakvu materijalnu korist od takve veze.

Ako je odgovor DA, sledeće pitanje glasi, pored toga što nije lepa, ni na psihičkom planu vam nije privlačna, šta tada, da li bi mogli voleti takvu, ima li većeg izazova?
    Taj uspeh ljubavi koja je pronašla put, bi po težini odgovarao kao da ste osvojili srce najlepše...
    Ne vidim, niti bi se upustao u tako nesto ni sa nekom prosecnom koja mi se ne svidja a kamoli jos sa nekom odbojnom. Na drugoj strani mislim da muskarcima to mozda teze pada nego zenama jer se moze videti mnogo primera prelepih devojaka i izuzetno ruznih muskaraca dok obrnutih primera je mnogo manje jer muskarac cak i ako je siromasan ukoliko dobro izgleda i ima jos neke kvalitete barem ce naci neku osrednju ili biti sam a tesko da ce prihvatiti neku ruznjikavu.
    Poslednji put ažurirao/la Renegade-Ns : 06.02.2015. u 23:09
    Mudar covek donosi svoje odluke, glup sledi javno mnenje.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cajni kolutic Pogledaj poruku
    opet cu ja danas o drugu
    samo ovo je drugi

imao je devojku, ne nesto lepu, niti zanimljivu ali je voli
    ne zna zbog cega, samo zna da kada je sa njom oseca se ispunjeno, srecno

lep decko, devojke se lepe za njega..ima i novca sto je danasnjim veoma bitno

sada ima devojku, lepotica, zanimljiva ali dzabe sve to kada je ne voli
    kaze da mu fali ono nesto, onaj divan osecaj, leptirici, sta li vec
    iako sa ovom ima vise tema, bolji sex, veoma je lepa i privlacna....

od bivse odustao nije i kako mi se cini opet ce zajedno
    zato sto je ono glavno nevidljivo...

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    314

Ne verujem, mora da ima neke fizicke privlacnosti. Bilo je slucajeva da mi devojka nije fizicki privlacna, pa zbog nekih drugih kvaliteta mi postane privlacna, tj. prihvatim da nije neka "riba", vec prosek i to sasvim solidan prosek.
    Drugo je ono posle 10-20 godina braka, gde se ljudi promene, ali ovako, da me fizicki ne privlaci, tesko.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Sta radis onda sa njom?
    Film: Shallow Hal (2001)

Citat Original postavio weeeeeeGIRL Pogledaj poruku
    to njima tesko,slazem se sa snow u svemu..
    a dr sto bi neko bio s nekim ko ga uopste ne privlaci..mislim ne kapiram ovo dr pitanje..
    Jedini razlog je licna korist.
    Fight for a better day

Elita -Night - (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3692

Ko zna šta je ono što je njega privuklo ...ako nije bila lepa imala je nešto što je on video na njoj ili u njoj
    (pritom ne mislim na korist koja je mogla da bude prisutna)
    Pre nego što samom sebi utvrdiš dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja, proveri da nisi prosto okružen seronjama.

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    266

eh ,kolko milijardi muskaraca trpi ovo svakog dana mekflaj , pa treba im dati orden , a ti resio da preskocis u startu ,nemoj nek ti bude makar malo u zivotu lepo sa zenskama , kolko god da su grdne tek nakon udadbe kad se zapuste da vidis kako se zbabunjaju ,lice na nakazu, a ti trpis , zbog dece
    Српској застави вратиће сјај.Ono sto nije za zadrzavanje ide iz ruke u ruku.Prodorna milost je musko odlicje.
    "Julijana, ti mnogo čitaš bajke, zabrinjavaš me u poslednje vreme!"

Elita -Night - (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3692

eto Al Paćino
    I kad stavim na stranu njegove karakterne likove, čovek nema lepotu ...a ostavio je utisak na mene
    Pre nego što samom sebi utvrdiš dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja, proveri da nisi prosto okružen seronjama.

Moderator poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1429

Čitam o slikaru Poloku -

ne znam...divim se ljudima koji to mogu...i koji mogu da prevaziđu tu barijeru...ovde mislim na fiziku
    ...e sad još na psihu...da ta recimo žena ima još i nekompatibilnu psihu sa tvojom...ne znam, šta bi tu moglo da rukovodi muškarca...vera u sopstveni altruziam...igra Boga, odnosno iskrivljena slika, da je jedino on sposoban da voli takvo biće, fizički i psihički neprivlačno...možda mazohizam,.želja da se dobrovoljno podvrgne trpljenju...bio bi zanimljivo da on makar ima neki fetiš...da ga pali njen kukasti nos, tanke usne koje isijavaju surovost, izvijene obrve koje ukazuju na osobu striktnih uverenja
    ...
    pobediti sebe i zavoleti takvu osobu..zanimljivo je za posmatranje..
    ..
    ali ja zamišljam sad osvetu te osobe, ako ikad sazna da ju je neko izabrao kao eksperiment, kao nekog ko je totalno fizički i psihički neprivlačan...
    ...jer dok ne zavoliš...morao bi da fejkuješ...morao bi da se potrudiš...morao bi da imaš đavolski strpljenja...ovaj koncept je zaista zanimljiv....
    ..
    Film Lepotica i zver...crtani
    ...
    ne znam Mek Flaj, možda ako verujemo u bajke...ali da bi izdržao gnev psihički i fizički odbojne osobe...trebalo bi ti puno ljubavi....svetačke čini mi se

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio -Night - Pogledaj poruku
    eto Al Paćino
    I kad stavim na stranu njegove karakterne likove, čovek nema lepotu ...a ostavio je utisak na mene
    Ma Al Paćino gde pogleda trava na raste...čovek ima energiju koju emituje...može da ima metar i žilet...on ostavlja utisak kao što kažeš...i iskreno meni je lep...meni se sviđa njegova faca.

- - - - - - - - - -

ružno???
    mislim šta je ružno lice??
    ..
    neki izuzetno lepi ljudi nemaju nikakvu energiju...isprazno deluju...bolje i namrgođen pogled ispod obrva, nego blago teleći pogled muške barbike u obliku Kena.
    .
    mislim da ovde imamo najveći problem sa psihom i samom pojavom određene osobe...to je negde najveći problem...kako neko deluje i kakav utisak ostavlja na nas...e to prevazići...mislim okej mi je ovo za teoretisanje...ali onda bi svako od nas mogao sutra da se uhvati za prvog i da pokuša da ga voli svim svojim srcem...zarad te uzvišene ljubavi na koju se čovek izgleda možda i može naterati...to meni ukazuje Mek Flajova postavka

...
    On razmatra čini mi se...jel' mi možemo da se nateramo da zavolimo nekog nama odbojnog?

ljubav radi ljubavi...ljubav kao potpuno prihvatanje druge osobe...ljubav bez očekivanja...ljubav koja prevazilazi nas i naša ograničenja i koncepte koje imamo u glavi...možemo li mi ovo?
    Poslednji put ažurirao/la poetessa : 12.02.2015. u 20:18

Slične teme

1. Iranske diplomate nepoželjne u BiH
    Autor VERTIGON u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.04.2013., 00:57
  2. Otirač za nepoželjne
    Autor Bambina u forumu Žene
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 22.10.2011., 02:28
  3. intelektualac prijatne spoljašnosti
    Autor maky* u forumu Ljubav i seks