Sta da obrisem?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Sta da obrisem?

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sta da obrisem?

jutros sam skinula neki anti malver loaris sa ovog sajta koji daje poklon na dnevnoj bazi

http://www.giveawayoftheday.com/

sad..ja sam ovih dana vijala neke trojance, koji su upali sa nekim glupim freeware programom za konvertovanje youtube pesama u mp3 pre skidanja. koristila i malverbyt i zemanu koju sam skinula kao poklon i adwcleaner. na kraju sam skinula hitman pro trial i on je nasao neke i aj kao da proverim i sa ovim anti malverom (prvi put cujem za njega) i on mi nadje masu trojanaca u folderima popcorn tima i jos jednom programcicu za gif animacije. ja kliknula i obrisala ih i on pobrisao oba programa i jedan neinstalirani program isto kao poklon. medjutim kada sam aplikaciju za instalaciju popcorna proverila na virus total nista nije nadjeno sa 50 i nesto antivirusa. malo mi je cudno i sto su hitman i malverbytes preskocili te programe i nista nisu nasli.

sledeca cudna stvar jeste da sma sad pustila adwcleaner i pokrenula ga kao administrator, javio mi da mora da se apdejtuje, ali je strana imala gresku 502 i kada sam pogledala adwcleaner je nestao iz svog foldera, a karantin je jos uvek tu?

meni nista nije jasno ostalo mi je u karantinu tog sveze skinutog loarisa jos par njih i ne znam dal da ih brisem...pobrisala sma sve poznato, ali za neke stvari nisam sigurna...evo ovo. ovaj prvi znam da je malver (bie7 inst exe), ali je vezan za setup...i sad nisam sigurna sta sa njim da radim...dal sme da se brise ili ne. na loarisu ne vidim opciju backup...a kada obrise sve unisti. a ni ovo vezano za internet podesavanja mi nije jasno sta je.

inace sto se tice hitmana i malverbytsa jedino sto mi pada na pamet jeste da su ih trojanci prepoznali pri skidanju i instalaciji. a da im je ovaj loaris manje poznat...

sto se tice popcorna nisam ni gledala filmove preko njega, samo sma ga par puta otovrila da vidim sta ima. plus prilikom dubinskog skeniranja u registru sam nasla da obrisem kljuceve sa extenzijom yax...to je malver i svi ti kljucevi su nestali nakon brisanja popcorna

da i taj loaris mi je unistio jednu igricu.
    Poslednji put ažurirao/la dobra predskazanja : 06.02.2015. u 13:54

Poznat
    Učlanjen
    30.09.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    235

Podrazumevano Re: Sta da obrisem?

Ne bi trebala da koristiš nešto sa čijim radom prethodno nisi upoznata. Anti malver-i su najčešće i sami malver-i.
    U principu bi mogla da skeniraš vidiš šta je pronašao, a onda pojedinačno da ideš po nazivima i proveravaš na internet forumima da li je to trojanac ili ne i kako možeš da obrišeš.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

isla sam po 4umima i potvrdjeno je da jesu malveri u pitanju, ovaj BIE7 ispade najopasniji...medjutim i dalje en znam dal da ga brisem ili ne, jer je vezan za setup...a ja ga se nesto ne secam. zato i pitam dal bi to moglo da bude vezano za neka podesavanja i dal je bzbedno obrisati.

za ova dva zadnja (getmirrar) sma sigurna da mogu da ih obrisem, ali taj prvi me zbunjuje.

- - - - - - - - - -

p.s. pitam ovde, jer sve sto sma nasla su strani 4umu, necu tamo da pitam...zato pitam ovde.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

moje konkretno pitanje je dal je taj BIE7 virus ili je vezan za isntalaciju windowsa, ali ga programi prepoznaju kao virus? nalazim da su ga neki zadrzali, a s druge strane tretiran je kao virus.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    175

Samo ih prebaci u Qarantin,a program ce ih sam izbrisati za neko vreme.Iz Qarantina ti ne moze nauditi.Ja dosta radim sa Malwerom i stalno sam brisao sve sto pronadje i nisam imao problema,ali ako nisi sigurna samo ih prebaci u Qarantin.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jolemisa Pogledaj poruku
    Samo ih prebaci u Qarantin,a program ce ih sam izbrisati za neko vreme.Iz Qarantina ti ne moze nauditi.Ja dosta radim sa Malwerom i stalno sam brisao sve sto pronadje i nisam imao problema,ali ako nisi sigurna samo ih prebaci u Qarantin.
    eno ga jos u karantinu....malo sam citala o tom malweru, nije bas naivan.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    175

Nijedan Malwer nije "naivan",svaki ume da napravi glupost sa OS-om,samo neki pre,a neki kasnije.Ako ti Os posle restarta ili posle gasenja ne pokazuje nikakavu gresku ili bilo kakvo drugo obavestenje da ti fali neki fajl,znaci da je moguce izbrisati to sve,ali neka ga u karantinu,tako je izolovano i ne moze da ti naudi odatle,a posto nije OS prijavio nikakvu gresku znaci da je sve u redu.

Elita BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    739

BIE 7 nema nikakve veze sa zvanicnom windows instalacijom i verovatno nece fatalno uticati na stabilnost sistema . ALi mislim da ima veze sa aktivacijom

Ali moj ti je savet da ga izbacis cak i iz karantina i vratis na mesto gde je bio bez ikakvog brisanja.

Taj famozni BIE ti je omogucio tu kopiju windows-a za dz
    Poslednji put ažurirao/la BLANKED : 12.02.2015. u 03:26
    Where there's no emotion, there's no motive for violence.

My art.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Slične teme

1. Kako da obrisem tragove starog XP-a
    Autor alien2000 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.11.2005., 21:57
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.09.2005., 01:08
  3. Ne mogu da obrisem
    Autor drago41 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.03.2005., 23:23
  4. kako da obrisem padajuci meni u 98....
    Autor albatros2004 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.10.2004., 22:33
  5. pomoc ne mogu da obrisem folder
    Autor ja bre u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.05.2004., 17:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku