Reboot loop

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.284
Imam problem sa ukljucivanjem racunara. Pritisnem power button, krene da dize 2-3 sekunde, iskljuci se, i sve u krug.Posle 10 minuta konstantnog restartovanja i gasenja ukljuci se, i pise da je podesavanje biosa vraceno na default i da overklokovanje nije uspelo, ali ja ga nisam overklokovao, ne znam ni kako se to radi. U cemu je problem?
Racunar mi je nov
Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz
AMD Radeon HD 7700 Series
8.1 GB ram
BIOS Date: 07/30/12 10:29:58 Ver: 04.06.05
 
Mozda zeza baterija ili napajanje. Ako ne dobijas nikakvu poruku ili pistanje iz kompa moguce da je nesto od ta dva. Ako ti je racunar pod garancijom izvrsi reklamaciju i neka ti to srede.
Moguce je i da je u BIOS-u negde promenjen takt procesora, mozda je onaj ko je prodao digao takt pa zato zeza.
 
pazi, sistem sam sam instalirao, niko nije brljao, kad sam kupovao komponente na licu mesta su stavljali pod mojom kontrolom, a ja nisam nista brljao po BIOS-u. ZNaci od kupovine i instalacije sistema radio je 6 meseci bez greske, i nakon toga, bez ikakvih promena podesavanja i menjanja komponenti samo je pocelo odjednom da zeza.
 
Mislim da je bug u biosu.Pokusaj sa update na sajtu proizvodjaca.

Proveri web stranicu proizvodjaca da vidis da li postoji nova verzija BIOS – a.

Procitaj prilozenu dokumentaciju.

BIOS apdejter Read Me fajl ce najvjerovatnije ukljuciti spisak ispravljenih gresaka i novih funkcija.

Na novim racunarima je prosto EXE fajl i standardna procedura,samo pazi da ti svi programi budu zatvoreni i da ti se slucajno ne ugasi komp prilikom updatea ili nedaj boze nestane struja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top