Da li su baš svi grešni?

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.171
GLADNI

gladni-1.jpg


U ZEMLJOTRESIMA

japan-zemljotres-1.jpg


POPLAVAMA

obrenovac-poplava-reka-s-1.jpg


SAOBRACAJNIM NESRECAMA

saobracajka-16x10-1.jpg




Zasto su deca gladna u Africi, zasto neduzni i posteni stradaju u poplavama, zemljotresima i saobracajnim nesrecama ?

Ima li taj bog ako i postoji kriterijume za dobre, postene, iskrene, vredne, neduzne.......
 
GLADNI

gladni-1.jpg


U ZEMLJOTRESIMA

japan-zemljotres-1.jpg


POPLAVAMA

obrenovac-poplava-reka-s-1.jpg


SAOBRACAJNIM NESRECAMA

saobracajka-16x10-1.jpg




Zasto su deca gladna u Africi, zasto neduzni i posteni stradaju u poplavama, zemljotresima i saobracajnim nesrecama ?

Ima li taj bog ako i postoji kriterijume za dobre, postene, iskrene, vredne, neduzne.......
Dase to stvarno pitas nasao bi odgovore

a ti ih neces :)

1 Boge je stvorio planetu Zemlju kao savrsenu da ima hrane za sve...
Bog ne izgladnjuje decu nego su ljudi krivi za to...

2 Bog ne cini Zemljotrese... ljudi unistavaju Zemlju i otud i Zemljotresi...

3 Bog ne cini poplave, ljudi su izazvali to sto se desava svojom pohlepom i nemudroscu...

4 Bog ne cin isaobracajne nesrece, ljudi ih cine


Bog je dao Zemlju da covek moze ziveti u miru i izoblju

- - - - - - - - - -

a odgovori na sva pitanja su u Bibliji
 
Poslednja izmena:
1 Boge je stvorio planetu Zemlju kao savrsenu da ima hrane za sve...
Bog ne izgladnjuje decu nego su ljudi krivi za to...
Kako ima hrane za sve kad deca u Africi nemaju ?
Mozda mislis da smo krivi ja i ti sto im ne odnesemo......
2 Bog ne cini Zemljotrese... ljudi unistavaju Zemlju i otud i Zemljotresi..
Aj pojasni ovo malo, ne mogu da razumem ?
3 Bog ne cini poplave, ljudi su izazvali to sto se desava svojom pohlepom i nemudroscu...
I ovo pojasni, sta znaci to biti mudar i spreciti poplavu ?
4 Bog ne cin isaobracajne nesrece, ljudi ih cine
Ako bog zaista voli ljude kao sto kazete a tako je mocan sto ne spreci stradanje nekog nevinog sofera ?
Bog je dao Zemlju da covek moze ziveti u miru i izoblju
Jedino se slazem za "mir" a o izobilju nema govora.
Jel ti zivis u izobilju, imas li sve ?
 
Kako ima hrane za sve kad deca u Africi nemaju ?
Mozda mislis da smo krivi ja i ti sto im ne odnesemo......
Aj pojasni ovo malo, ne mogu da razumem ?
I ovo pojasni, sta znaci to biti mudar i spreciti poplavu ?
Ako bog zaista voli ljude kao sto kazete a tako je mocan sto ne spreci stradanje nekog nevinog sofera ?
Jedino se slazem za "mir" a o izobilju nema govora.
Jel ti zivis u izobilju, imas li sve ?

Postovani Brate Kliner, znam da ovo sto si naveo, monogo Boli, i smeta, ali moras da razumes da su takva vremena, i nista se ne moze promeniti.
Razocarao si se u religiju,jer ti nije bilo jasno zasto svestena lica , koja umesto da daju primer dobroga i postenoga, manipulisu masom sveta i ubedjuju ih da je to "dobro".
Mnogima kao i tebi je tesko da prihvate trenutnu situaciju, ali ona je takva kava jeste.Vrati se unazad od krstaskih ratova, ljudi su bili pohlepni i zavisni i zli, otkako je sveta i veka.I tako ce se nastaviti i dalje i dalje, jer zlo ne moze samo da stane.Uvek ce se naci neko ko ce provocirati, manipulisati i unistavati ljudsku populaciju.Novi svetski poredak radi to uveliko, jer po njima ne moze na planeti zvanoj Zemlja da zivi ovoliko ljudi.Kako oni to znaju i odakle im sigurnost/Ne , oni ne znaju, ali znaju da ako je manje ljudi, da ce lakse da manipulisu sa njima, da eksperimentisu, da Vladaju.
Znas dobro da nikada nije ovoliko zemljotresa, gladi, kriminala, bolesti, nemastina, bilo na zemlji, a imas informacije na sve strane, da to istrajava, i da ce biti sve vise i vise.jer, taman kada se smiri na jednom mestu, pocne na drugome i tako u nedogled, nema tome kraja, jer ne moze ga biti.
Evo ti zadnji primer, Ukrajina, amerikanci zele da im daju oruzje, ali se boje rusa, jer znaju sta je u stanju rus da ucini.Znaci, umest da porade na tome da smire situaciju, da posalju civilne trupe i da zavedu mir, oni vec mesecima dopustaju da se ljudi ubujaju i cine zlo,a sve u ime "pravde,nezavisnosti i slobode".
Okreni se oko sebe, pogledaj samo u Srbiji, koliko je Prljavstine, koliko je manipulacija, koliko je kradja, i sa koliko malo ljudi zive.Neko je to napravaio,a sve u ime slobode i nezavisnosti.
Da li si se zapitao, sta ona piramida radi u centru Beograda i Srbije?Znas li da kada se masonski znak pojavi bilo gde na svetu, da su oni stavili sapu na tu zemlju i uradice kako oni hoce, ne pitajuci za zrtve.
Dejan Lucic je pisao i pricao o Putu novca, i da se prati put novca, i onda ce biti Jasno, odakle vetar duva.
Brate, imas puno izvora na sve strane, samo treba da pratis i da citas i razmisljas zasto je to tako.
Moras shvatiti da zlo ima svoga gospodara, i da nista nije tek tako nastalo.
Sta su ti ljudi u Africi kome krivi i zasto.Eno zadnja stvar=ebola, virus i opet u Africi.
I da ti ne navodim mnogo primera, imas ih na sve strane,a bice ih sve vise i vise, kako u Srbiji, tako i po celome svetu.Preporucujem ti da citas vesti, jer one su ti Trag u vezi desavanja.
A Isus je o svemu tome govorio pre 2000 godina, i vidis kako se sve obistinilo.Ali to je samo uvod i pocetak "price", koja nas ocekuje.Znas sta se desava u ovo vreme, ali tvoje dete, tek ce odrasti i ne zna sta ga Ceka.Ulozio si u njega, obrazujes, vaspitas, pokusavas da stvoris Coveka od njega.Onima na vrhu to nije vazno, njima treba roblje koje ce da radi za njih i da im stvara ogromne profite.
Da li razumes, da se sve vrti u krug, vec vekovima.Masa ljudi ne veruje u Boziju rec, misle prazno mlacenje slame, ali ako se covek malo udubi u sve to, onda shvati da postoji razlog zasto je sve to tako.
Ne mogu nikoga da navodim za primer, besmisleno je, ali na svom licnom primeru sam se osvedocio, i zato Verujem u Boga, stvoritelja.
Svima Zelim dobro, i masa ljudi potrazi Boga, kada im pocne da "tone ladja".Ne bih da sudim nikome, jer ne znam sta mene ceka sutra, ali neka svakome koliko je moguce bude dobro u zivotu.
Brate, znam da ne volis stihove, ali bih te zamolio da ove procitas, jer se upravo radi o svemu danasnjemu i onome sto nas ceka u buducnosti,
Matej 24-ta glava, gde Isus govori o teskim sadasnjim i buducim vremenima,
6 Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.

7 Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.

8 A to je sve početak stradanja.

10 I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na druga.

12 I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.

21 Jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti;

Da razumes da ovo nije nikakvo mudrovanje, nego Dokaz, svega danasnjega, a ja ti Zelim sve najbolje i svako Dobro i da te Bog sacuva i tebe i tvoje najrodjenije, i da razumes da ide tako, kao ide, i da se ne moze nista promeniti, jer je tako predvidjeno.
 
Dragi moj prijatelju, pazljivo sam procitao sve sto si napisao mada nisam video NISTA konkretno od odgovora na bilo koje od mojih pitanja.

Bog je svemocan, jel tako ?

Ako jeste i ako voli coveka koga je napravio zasto ne spreci stradanja i glad nevinih ?



p.s.i ja tebi dragi prijatelju zelim svako dobro, kako tebi tako i tvojoj porodici i hvala ti sto si odvojio vremena na ovako detaljan post
 
Dragi moj prijatelju, pazljivo sam procitao sve sto si napisao mada nisam video NISTA konkretno od odgovora na bilo koje od mojih pitanja.

Bog je svemocan, jel tako ?

Ako jeste i ako voli coveka koga je napravio zasto ne spreci stradanja i glad nevinih ?



p.s.i ja tebi dragi prijatelju zelim svako dobro, kako tebi tako i tvojoj porodici i hvala ti sto si odvojio vremena na ovako detaljan post

Hvala na lepim zeljama.
Bog jeste svemoguc, ali mi imamo Slobodnu volju.
I zato ja verujem da Bog moze sve uciniti,a ti ne.
Vidis, i ja sam se cesto puta pitao, zasto je sve to tako, i zasto se to sve ne zavrsi.
Odgovor je samo jedan=Vreme je odlucujuci faktor.
Ako se vratimo unazad, 20 vekova, i krenemo vek po vek, u danasnje vreme, i nastavimo malo u buducnost, vidimo da Zlo vlada planetom.
A mnogo njih propoveda, prorokuje, najavljuje smak sveta, unistenje, Armagedon.
U sitoj 24-toj glavi pise jod jedan stih, koji upravo govori o vremenu, koje je dato svim ljudima na zemlji"
14 I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
Znaci, gledajuci ovaj stih, treba da svi saznaju za Boziju rec, i tada dolazi Kraj.E sada mi ne znamo koliko je to vremenski, i nikada necemo saznati, jer nam nije predodredjeno.
Tarabici, baba Vanga, Nostradamus i mnogi drugi su pokusavali da odrede neko vreme, ali kao sto vidis, i dalje se sve "tumba", i jos uvek kraja nema.
Kao sto sam vec napisao, nekome je u interesu da se stvaro odvijaju tako kako jeste, i izmedju ostaloga, da ima gladnih, zednih, bolesnih, ratova.
Odgovor bi bio Vreme.Covek kada bi hteo, sve bi doveo u red, jer ima slobodnu volju, ali ne zeli, zeli da se ljudi i dalje muce i zlopate.
Seti se od samoga pocetka, da je Adam pogresio i dobio kaznu, da u znoju lica svog obradjuje zemlju, a zena da u bolovima radja.
I kao sto napisah, Vreme,a u skladu sa tim je sledeci stih,
22 I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni.
Znaci, kada bi covek bio vidovit, mozda bi i mogao da sebo idredi"sudbinu", znajuci sta ga ceka.Po reci Bozijoj, dani, tj vreme ce se skratiti, radi odabranig.Mozda to bude sutra, mozda za 3 meseca, ili za 50 godina.Vreme mi ne znamo, ali po desavanjma znamo da je to odlucujuci faktor, za svu problematiku.
 
Inace , kod Tripkovica , najbolji burek u gradu, ali nekad zna da bude i Mastan
Znas sve kao da si mi komsija :ok:

I ja sam izneo svoje vidjenje. Prihvatam sve sto si napisao, jako je i pametno i iskreno ali me jako nervira jedno : NIKO OD VERNIKA NE ODGOVARA KONKRETNO na moja pitanja. Sve su u formi da se objasni nesto na ovaj ili onaj nacin sto kod mene ne pije vodu
 
Dase to stvarno pitas nasao bi odgovore

a ti ih neces :)

1 Boge je stvorio planetu Zemlju kao savrsenu da ima hrane za sve...
Bog ne izgladnjuje decu nego su ljudi krivi za to...

2 Bog ne cini Zemljotrese... ljudi unistavaju Zemlju i otud i Zemljotresi...

3 Bog ne cini poplave, ljudi su izazvali to sto se desava svojom pohlepom i nemudroscu...

4 Bog ne cin isaobracajne nesrece, ljudi ih cine


Bog je dao Zemlju da covek moze ziveti u miru i izoblju

- - - - - - - - - -

a odgovori na sva pitanja su u Bibliji

По библији бог је чинио највеће ужасе човечанству.

- - - - - - - - - -

Hvala na lepim zeljama.
Bog jeste svemoguc, ali mi imamo Slobodnu volju.
I zato ja verujem da Bog moze sve uciniti,a ti ne.
Vidis, i ja sam se cesto puta pitao, zasto je sve to tako, i zasto se to sve ne zavrsi.
Odgovor je samo jedan=Vreme je odlucujuci faktor.
Ako se vratimo unazad, 20 vekova, i krenemo vek po vek, u danasnje vreme, i nastavimo malo u buducnost, vidimo da Zlo vlada planetom.
A mnogo njih propoveda, prorokuje, najavljuje smak sveta, unistenje, Armagedon.
U sitoj 24-toj glavi pise jod jedan stih, koji upravo govori o vremenu, koje je dato svim ljudima na zemlji"
14 I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
Znaci, gledajuci ovaj stih, treba da svi saznaju za Boziju rec, i tada dolazi Kraj.E sada mi ne znamo koliko je to vremenski, i nikada necemo saznati, jer nam nije predodredjeno.
Tarabici, baba Vanga, Nostradamus i mnogi drugi su pokusavali da odrede neko vreme, ali kao sto vidis, i dalje se sve "tumba", i jos uvek kraja nema.
Kao sto sam vec napisao, nekome je u interesu da se stvaro odvijaju tako kako jeste, i izmedju ostaloga, da ima gladnih, zednih, bolesnih, ratova.
Odgovor bi bio Vreme.Covek kada bi hteo, sve bi doveo u red, jer ima slobodnu volju, ali ne zeli, zeli da se ljudi i dalje muce i zlopate.
Seti se od samoga pocetka, da je Adam pogresio i dobio kaznu, da u znoju lica svog obradjuje zemlju, a zena da u bolovima radja.
I kao sto napisah, Vreme,a u skladu sa tim je sledeci stih,
22 I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni.
Znaci, kada bi covek bio vidovit, mozda bi i mogao da sebo idredi"sudbinu", znajuci sta ga ceka.Po reci Bozijoj, dani, tj vreme ce se skratiti, radi odabranig.Mozda to bude sutra, mozda za 3 meseca, ili za 50 godina.Vreme mi ne znamo, ali po desavanjma znamo da je to odlucujuci faktor, za svu problematiku.

Бог не постоји помири се са тиме, а библија је будалаштина. А ако бог и постоји онда је то садистичко чудовиште, а не љубав и правда.
 
Бог је људима дао право избора, а људи cу изабрали да cе убијају, cилују и муче једни друге. Бог је cтворио рај на земљи, али га је човјек уништио. Када би га поново cтворио, поново би га човјек уништио - ратовима, cјечом шума, загађивањем ваздуха, уништавањем земље итд.
Људи ниcу заcлужили рај.
 
Бог је људима дао право избора, а људи cу изабрали да cе убијају, cилују и муче једни друге. Бог је cтворио рај на земљи, али га је човјек уништио. Када би га поново cтворио, поново би га човјек уништио - ратовима, cјечом шума, загађивањем ваздуха, уништавањем земље итд.
Људи ниcу заcлужили рај.

Осим што нас Бог створи такве са свим својим знањем шта ће бити ако људима да слободну вољу.
 
Бог је људима дао право избора, а људи cу изабрали да cе убијају, cилују и муче једни друге
Pa ako je svemocan kao sto tvrdite zasto ne zastiti te silovane [ne silovatelje], zasto ne zastiti neduzne ucesnike saobracaja koji se pridrzavaju propisa, ne piju i ne voze bahato, zasto ne zastiti nevine kojima su kuce u poplavama stradale, zasto ne zastiti nevine u Africi da ne gladuju itd
Nisu oni krivi zbog nekih drugih zlobnih ljudi :cool:
 
Pa ako je svemocan kao sto tvrdite zasto ne zastiti te silovane [ne silovatelje], zasto ne zastiti neduzne ucesnike saobracaja koji se pridrzavaju propisa, ne piju i ne voze bahato, zasto ne zastiti nevine kojima su kuce u poplavama stradale, zasto ne zastiti nevine u Africi da ne gladuju itd
Nisu oni krivi zbog nekih drugih zlobnih ljudi :cool:

Како када је дао Мојсију онај дивни закон по коме се девојка каменује на смрт зато што није вриштала за време силовања.
Армија Божјих војника силоватеља и убица под командом Исуса Навина пустошила је и силовала све што јој се нашло под руку.
 
По библији бог је чинио највеће ужасе човечанству.

- - - - - - - - - -



Бог не постоји помири се са тиме, а библија је будалаштина. А ако бог и постоји онда је то садистичко чудовиште, а не љубав и правда.

Bog je stvorio sve, a ljudi su "stvarali" ostala bozanstva, pa si se ti tako priklonio Odinu, iako nemas nikakve koristi od njega, jedino mozes razmislajati o njemu, kao sto ti kazes o "prirodnoj pojavi".
 
Pa ako je svemocan kao sto tvrdite zasto ne zastiti te silovane [ne silovatelje], zasto ne zastiti neduzne ucesnike saobracaja koji se pridrzavaju propisa, ne piju i ne voze bahato, zasto ne zastiti nevine kojima su kuce u poplavama stradale, zasto ne zastiti nevine u Africi da ne gladuju itd
Nisu oni krivi zbog nekih drugih zlobnih ljudi :cool:

Како не cхваташ? Бог је дао људима право избора. И неко је изабрао да буде cиловатељ. Али кад умру положиће рачуне.
Бог је могао да cпаcи и Иcуca, и Иcуc је могао cебе да cпаcе тј. могао је да cиђе cа крcта али није. Он је 100 пута доказао да је Cин Божји, али народ му је вјеровао cамо на кратко вријеме - јер такви cу људи, незахвални, похлепни, љубоморни итд.
Cама cврха поcтојања је тежити да cе буде боља оcоба, а не да наc Бог контролише.
 
Jel to negde pise ili.....

Пише у библији.

- - - - - - - - - -

Bog je stvorio sve, a ljudi su "stvarali" ostala bozanstva, pa si se ti tako priklonio Odinu, iako nemas nikakve koristi od njega, jedino mozes razmislajati o njemu, kao sto ti kazes o "prirodnoj pojavi".

Људи су раније веровали између осталог и у Одина пре него што је измишљен тај бог о коме ти фантазираш. Шта је онда старије кокош или јаје? У овом случају Один или измишљени јеврејски бог коме се ти молиш и који те не фрема ни један проценат.

- - - - - - - - - -

Како не cхваташ? Бог је дао људима право избора. И неко је изабрао да буде cиловатељ. Али кад умру положиће рачуне.
Бог је могао да cпаcи и Иcуca, и Иcуc је могао cебе да cпаcе тј. могао је да cиђе cа крcта али није. Он је 100 пута доказао да је Cин Божји, али народ му је вјеровао cамо на кратко вријеме - јер такви cу људи, незахвални, похлепни, љубоморни итд.
Cама cврха поcтојања је тежити да cе буде боља оcоба, а не да наc Бог контролише.

Сам бог је силоватељ и то најгори.
 

Back
Top