Ћирилица или латиница на форуму Политика?!

?

  • Ћирилица

  • Latinica

  • Osisana latinica


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

bobizi

Zainteresovan član
Poruka
323
На форуму Политика из многобројних разлога (наведите) највише користите:

- ћирилицу,
- латиницу,
- ошишану латиницу (римски алфабет или латиница без квачица на словима ш, ж, ч, ћ, ђ)?

:vatromet:

Na forumu Politika iz mnogobrojnih razloga (navedite) najviše koristite:

- ćirilicu,
- latinicu,
- ošišanu latinicu (rimski alfabet ili latinica bez kvačica na slovima š, ž, č, ć, đ)?

:vatromet:

Na forumu Politika iz mnogobrojnih razloga (navedite) najvise koristite:

- cirilicu,
- latinicu,
- osisanu latinicu (rimski alfabet ili latinica bez kvacica na slovima s(sh), z, c(ch), c, dj)?

:vatromet:
 
Poslednja izmena:
Ако држава неће да нам уреди језик, могли бисмо сами да се потрудимо, тако што ћемо да користимо ћирилицу.

Sto bi ja na forumu glumio patriotu, kad oni u skupstini koji su placeni za taj posao to ne rade. Evo gledam jedan tekst narodne banke srbije na latinici, tj ne postoji cirilicna verzija
 
Sto bi ja na forumu glumio patriotu, kad oni u skupstini koji su placeni za taj posao to ne rade. Evo gledam jedan tekst narodne banke srbije na latinici, tj ne postoji cirilicna verzija

Ваљда зато што треба на сваки начин, па и тако, да покажеш да си изнад тих смрда и неписмених дебила...
 
Већином ћирилицом, понекад из протеста, и латиницоим. Тзв. ошишану латиницу ценим за културну заосталост.

Такође. Треба им и одговарати на адекватан начин.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Такође. Треба им и одговарати на адекватнан начин.

Tebi Elektriko treba odgovarati na najadekvatniji nacin ako mislis da se pismom na internetu nesto postize.

@ tema

Osisana latinica, nisam formalista. Bitnije je sta se pise nego kojim se pismom pise, a cirilicu svakako zadrzati za pisanje u privatnom zivotu i negovati je.
 
Tebi Elektriko treba odgovarati na najadekvatniji nacin ako mislis da se pismom na internetu nesto postize.

@ tema

Osisana latinica, nisam formalista. Bitnije je sta se pise nego kojim se pismom pise, a cirilicu svakako zadrzati za pisanje u privatnom zivotu i negovati je.

Не знам ста да казем на ово сасаво блебетанје.
 
Ћирилицу користим, како рече и Еремита, где год је то могућно.

Заправо је немам само на мобилном телефону, који је стар, и не подржава је. Но и ту користим српску латиницу, премда је мало зезнуто "призвати" из менија слова с квачицама.

Ова "ошишана" ме врло иритира кад се њоме пише српским језиком.
 
Ћирилицу користим, како рече и Еремита, где год је то могућно.

Заправо је немам само на мобилном телефону, који је стар, и не подржава је. Но и ту користим српску латиницу, премда је мало зезнуто "призвати" из менија слова с квачицама.

Ова "ошишана" ме врло иритира кад се њоме пише српским језиком.

Зар није лепа - реците и сами:


:D:D:D


:D:D:D

Dobro bre, lepa je, lepa, al' dopustite nama koji smo navikli da pisemo kako smo navikli.
 
Јел постоји америчка ћирилица?

Јок......
917125.gif
 
Tebi Elektriko treba odgovarati na najadekvatniji nacin ako mislis da se pismom na internetu nesto postize.

@ tema

Osisana latinica, nisam formalista. Bitnije je sta se pise nego kojim se pismom pise, a cirilicu svakako zadrzati za pisanje u privatnom zivotu i negovati je.

Неговати је??? :eek: Мазати је кремама, туширати редовно и то??

О да ли још који народ негује писмо уместо да га просто користи, каква је то црна рупа мозга у коју смо упали.
 
Неговати је??? :eek: Мазати је кремама, туширати редовно и то??

О да ли још који народ негује писмо уместо да га просто користи, каква је то црна рупа мозга у коју смо упали.

Pa da, stavljati joj kreme za ublazenje bora, nisi znao da i to ima da se kupi?

Nauci se bre.
 

Back
Top