Krimi romani

Bjanka94

Obećava
Poruka
95
Ovde mozete predloziti neke dobre krimi romane, medicinske trilere ili pisce kvalitetnih krimi romana. Evo, moj predlog je Tes Geritsen koja pise sjajne krimi price, kao sto su: Hirurg, Dominator, Gresnik, Dvojnica, Nestala i Klub Mefisto (Ako zivite u Hrvatskoj, imate mnogo vecu ponudu njenih knjiga, na zalost, Srbija zaostaje dosta). Nadam se da ce vam se tema svideti i da ce privuci ljubitelje kriminalistickih romana.
 
živim u krimi Srbiji
još mi samo fale krimi romani...:telefon:

- - - - - - - - - -

i to po istinitom događaju:(

To je specifična Škola srpskog krimi romana. Preplitanje stvarnosti i fikcije kroz romansirane biografije kriminalaca kao npr u "Vidimo se u čitulji", društveno kritičko tumačenje stvarnosti kao u "Kriminal koji je promenio Srbiju" i kratke priče u crnoj hronici. U Srbiji je najzastupljeniji žanr koji se bavi organizovanim kriminalom (zaboravio sam ciklus o Legiji i Zemunskom klanu) mada primećujem i pojavljivanje dela koja se bave psihopatama i njihovim nedelima, posebno onima gde su žrtve deca.
Sa druge strane, postoje i oni kojima više prija estetika američkog krimi romana. I naši pisci se dosta oslanjaju na tu školu. Kod nekih se primeti uticaj Puza, kod nekog Tomasa Harisa.

- - - - - - - - - -

Ovde mozete predloziti neke dobre krimi romane, medicinske trilere ili pisce kvalitetnih krimi romana. Evo, moj predlog je Tes Geritsen koja pise sjajne krimi price, kao sto su: Hirurg, Dominator, Gresnik, Dvojnica, Nestala i Klub Mefisto (Ako zivite u Hrvatskoj, imate mnogo vecu ponudu njenih knjiga, na zalost, Srbija zaostaje dosta). Nadam se da ce vam se tema svideti i da ce privuci ljubitelje kriminalistickih romana.

Lepo je videti mladu damu koja voli krimi romane:D
 
Naravno, htedoh napomenuti, osim Agate Kristi :) Ja sam pocela da citam Patrisu Kornvel, svidja mi se sto do tancina zamrsi svoj roman a ne izgubi se. Nema sanse da provalite sta se desava, na sjajan nacin donese pricu. Jedina mana je previse opisa, ali dobro, procitala sam tek prve dve knjige, mozda u ostalima nece toliko opisivati i previse objasnjavati.... Svakako, moje preporuke za Patrisu Kornvel...
 

Back
Top