Bolovi u stomaku, problematicna krvna slika
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Bolovi u stomaku, problematicna krvna slika

Primećen član pele27 (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Bolovi u stomaku, problematicna krvna slika

I evo me opet, naravno sa problemom. Ne bih da preterano duzim. Pre nekih 5-6 meseci sam imao neki stomacni napad, bolove, nisam mogao da hodam. Svaki dan, skoro nedelju dana sam isao na Urgentni na kontrolu kod hirurga jer su sumnjali na slepo crevo. Leukociti su divljali, urin je bio los. Posle 6 dana su se Leukociti spustili na gornju granicu i rekli su da vise ne dolazim. Medjutim, taj osecaj nekog tistenja i nelagode sa donje desne strane stomaka evo postoji i dan danas, vec nekoliko godina. Medjutim, pre neki dan, u trecoj smeni mi se bol rasirio stomakom (donjim), sevanje u predelu besike, haos. Nekako sam prelezao tu noc i sutra zakazao privatno kod interniste. Covek me je ispipao i konstatovao da imam bolove pri dubokoj palpaciji. On sumnja na uroloski problem jer je video nalaze iz urgentnog, sto se UZ tice da imam kamencice po bubrezima i tako to. Uzeli su mi krv i dao sam urin. A nalazi nimalo zanimljivi. Urin u granicama normale (pozitivan urobilinogen, to jedino odudara) ali zato krvna slika..da ne duzim (obecao sam) - crvena krvna zrnca dosta iznad gornje granice, a CRP stravican - referentna vrednost je <8.5, a ja imam >160 !! Za sutra sam zakazao pregled i UZ urologa mada ja sve, ovako laicki smatram da nije uroloski nista al ajde..ne znam da li je stvarno slepo crevo, pa se sad povampirilo, nisam pametan. Imam to neko zatezanje stomaka dole desno kada se uspravim, imam sada i bol u donjem delu ledja i kada se onako okrenem u struku u desno, bole ledja u sredini dole..bas cu da odlepim..ali me ponajvise brine krvna slika..svasta sam procitao na google i sam sebi zabranjujem citanje bilo cega..

Zainteresovan član шутка (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Re: Bolovi u stomaku, problematicna krvna slika

zao mi je , stvarno... nadam se da cu pronaci neko resenje kako bi ti pomogli
    javi sta je bilo... nadam se svemu najboljem
    morala sam... mahao je...

Aktivan član Koba (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio pele27 Pogledaj poruku
    I evo me opet, naravno sa problemom. Ne bih da preterano duzim. Pre nekih 5-6 meseci sam imao neki stomacni napad, bolove, nisam mogao da hodam. Svaki dan, skoro nedelju dana sam isao na Urgentni na kontrolu kod hirurga jer su sumnjali na slepo crevo. Leukociti su divljali, urin je bio los. Posle 6 dana su se Leukociti spustili na gornju granicu i rekli su da vise ne dolazim. Medjutim, taj osecaj nekog tistenja i nelagode sa donje desne strane stomaka evo postoji i dan danas, vec nekoliko godina. Medjutim, pre neki dan, u trecoj smeni mi se bol rasirio stomakom (donjim), sevanje u predelu besike, haos. Nekako sam prelezao tu noc i sutra zakazao privatno kod interniste. Covek me je ispipao i konstatovao da imam bolove pri dubokoj palpaciji. On sumnja na uroloski problem jer je video nalaze iz urgentnog, sto se UZ tice da imam kamencice po bubrezima i tako to. Uzeli su mi krv i dao sam urin. A nalazi nimalo zanimljivi. Urin u granicama normale (pozitivan urobilinogen, to jedino odudara) ali zato krvna slika..da ne duzim (obecao sam) - crvena krvna zrnca dosta iznad gornje granice, a CRP stravican - referentna vrednost je <8.5, a ja imam >160 !! Za sutra sam zakazao pregled i UZ urologa mada ja sve, ovako laicki smatram da nije uroloski nista al ajde..ne znam da li je stvarno slepo crevo, pa se sad povampirilo, nisam pametan. Imam to neko zatezanje stomaka dole desno kada se uspravim, imam sada i bol u donjem delu ledja i kada se onako okrenem u struku u desno, bole ledja u sredini dole..bas cu da odlepim..ali me ponajvise brine krvna slika..svasta sam procitao na google i sam sebi zabranjujem citanje bilo cega..
    Zatrazi misljenje drugog lekara/hirurga i ne informisi se na internetu.
    Moja brat je od jednog kamenca umirao od bolova dok ga nije izbacio.
    Poslednji put ažurirao/la Koba : 05.02.2015. u 19:02

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio шутка Pogledaj poruku
    zao mi je , stvarno... nadam se da cu pronaci neko resenje kako bi ti pomogli
    javi sta je bilo... nadam se svemu najboljem

Uh uh kako mi se ne svidja ovaj post nije valjda toliko za zaljenje?

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    175

Po opisu bolova i krvne slike,najverovatnije,jaka prehlada i upala tog levog bubrega.Sa usporenim radom nakupi se peska u mokracnim kanalima i to boli jako.I mene je tako boleo donji deo ledja,pa i kuk i tako su me lecili sa lekovima protiv bolova kicme.Sve dok bol nije poceo da se primecuje u prdnjem levom uglu stomaka,pa prema preponama.Tako sam jednog dana izbacio manji kamencic i zamalo nisam pao u nesvest od bolova.Primetio sam i vecu kolicinu krvi u mokraci.Pozalio sam se doktoru i odma me je poslao na Ultra Zvuk i ispostavilo se da je jaka upala levog bubrega da je doslo do njegovog zadebljanja i da je radio,ali dosta usporeno.Znaci obavezno trazi pregled ultra zvuka bubrega i abdomena.Tako ces najpre saznati sta je.I ako imas problema sa mokrenjem onda je to ovo sto sam napisao.Prepisace ti lekove za bolove i sa pijes sto vise tecnosti i caja,da bi to isterao napolje.Ako bude to onda je dobar caj od brusnica i caj od lisnatog persuna za izbacivanje peska.da da ne zaboravim nek lekar koji bude citao nalaze od UZ neki pogleda prostatu,obicno i ona podivlja u tim momentima.
    Poslednji put ažurirao/la jolemisa : 05.02.2015. u 19:59

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Hvala na odgovoru. Samo ja imam bolove sa desne strane, tesko da je to levi bubreg Nije ni bitno..sutra cu znati sta je valjda. Nemam problema sa mokrenjem, bar ne svesnih. Nema pecenja, teskoca i tako to..ali sta je tu je..samo jos da pregrmim uroloski pregled prvi put

Zainteresovan član шутка (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Uh uh kako mi se ne svidja ovaj post nije valjda toliko za zaljenje?
    naravno da nije... sve ce biti okej
    morala sam... mahao je...

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Pregled kod urologa zavrsen. Sve u grancama normale.. predlozio je dalje pregled gastroenterologa.

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    147

Probaj sa uzimanjem zeolita, nekima je pomogao kod problema sa probavnim traktom i kamenjem u bubrezima, ne može ti ništa biti od njega uz korišćenje po uputstvu, a može da pomogne
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1761

po meni cim se odbaci slepo crevo sledece na listi bubrezi
    ne znam sta su ti jos onda na urgentnom sve radili ali red je bio kad su odbacili slepo crevo kao problem da se detaljno pozabave bubrezima mokrovodima i besikom...pogotovo sto je urin bio los kako kazes i leukociti
    baci se sad na detaljne analize

a kakva ti je stolica

- - - - - - - - - -

Pregled kod urologa zavrsen. Sve u grancama normale.. predlozio je dalje pregled gastroenterologa.
    zato te i pitam za stolicu
    sad mozda oce da se pozabave debelim crevom

a koje su analize odradili urolozi pa je odbaceno to kao problem?
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Hm..interesantno pitanje, Metla..kakve su mi analize urolozi uradili...Dakle, otisao sam privatno na uroloski pregled kod, kao nekog dr mr prof sci med cikice koji je neko mudo marjanovo u urologiji..prvo je tokom mog izlaganja zasto dolazim non stop gledao sat..onda me je ispipao, uradio uz i u jednom i po redu otkucao da je 'uz nalaz bubrega, besike, testisa u granicama normale'. Toliko o tim testovima....
    Stolicu nisam proveravao i ne znam sta da ti odgovorim tj. kako na tvoje pitanje kakva je...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1761

mislila sam jel imas zatvor, prolive, krvi, gasove...nesto neubicajno...
    idi kod gastro, ali prvo komletnu krvnu sliku odradi, to trazi uput od opste prakse, sve da obelezi, i sa tim rezultatima ides dalje....
    urin i urinokulturu takodje
    sve sakupi i idi kod gastro kako su ti rekli

meni to zvuci ovako kako ti opisujes pregled kod uroliga da te zbrzo....

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Pa ja ovako laicki smatram da mi je stolica ok. Nemam prolive niti krvi, osim nekada na papiru, to sam primetio. I imam nekada taj neki osecaj svraba anusa i ao da me neka iglica bode, neprijatan neki osecaj. Ali to nije uvek, ponekad. E sad, gasova ima i nekada umeju da budu bolni, onako ih osecam kako idu kroz creva..Ume neada da bude bas neprijatno, pogotovo ako zelim da zadrzim to, ako sam negde na javnom mestu ili tako nesto. Ima tu jos nekih sitnica koje bih ispricao gastroenterologu, a kojima vas ne bih sada davio.
    Kao sto si mi i rekla, za petak sam zakazao laboratoriju u DZ, rekavsi dr opste prakse da mi trebaju nalazi za gastrologa, valjda zna sta sve treba. Urin i urinokulturu cu privatno.
    Da, i ja smatram da me je zesce otkacio urolog, i sada bih plakao da sam platio punu cenu pregleda, a ne preko popusta mnogo prihvatljiviju. Onakvo otaljavanje pregleda bih zakonom zabranio. Da mi covek napise u dva reda nalaz, nigde ni reci kakvi su mi bibrezi, besika, velicina prostate, tj to je nesto sto smatram da bi trebalo da pise. Zamisli da odnesem taj 'nalaz' nekom lekaru, sta on iz toga moze da zakljuci? Jedno veliko nista, pretpostavljam..a kao pregledao me prof dr sci med....ma vazi..

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1761

Pa ja ovako laicki smatram da mi je stolica ok. Nemam prolive niti krvi, osim nekada na papiru, to sam primetio. I imam nekada taj neki osecaj svraba anusa i ao da me neka iglica bode, neprijatan neki osecaj. Ali to nije uvek, ponekad. E sad, gasova ima i nekada umeju da budu bolni, onako ih osecam kako idu kroz creva..Ume neada da bude bas neprijatno, pogotovo ako zelim da zadrzim to, ako sam negde na javnom mestu ili tako nesto. Ima tu jos nekih sitnica koje bih ispricao gastroenterologu, a kojima vas ne bih sada davio.
    Kao sto si mi i rekla, za petak sam zakazao laboratoriju u DZ, rekavsi dr opste prakse da mi trebaju nalazi za gastrologa, valjda zna sta sve treba. Urin i urinokulturu cu privatno.
    Da, i ja smatram da me je zesce otkacio urolog, i sada bih plakao da sam platio punu cenu pregleda, a ne preko popusta mnogo prihvatljiviju. Onakvo otaljavanje pregleda bih zakonom zabranio. Da mi covek napise u dva reda nalaz, nigde ni reci kakvi su mi bibrezi, besika, velicina prostate, tj to je nesto sto smatram da bi trebalo da pise. Zamisli da odnesem taj 'nalaz' nekom lekaru, sta on iz toga moze da zakljuci? Jedno veliko nista, pretpostavljam..a kao pregledao me prof dr sci med....ma vazi..
    vidi da sakupis parice pa ponovo kod urologa al ovaj put kompletno
    urinokulturu i urin mozes drzavno da ustedis parice
    a UZ urinarnog trakta da odes kod urologa pa da se ispricate, cini mi se da je oko 3 000 din
    skoro sam mamu kod interniste vodila radili su kompletan abdomen UZ bilo je 3800, posle je trebalo kod urologa da ide na detaljnije snimanje bubrega isto negde oko 3 000 mi rekose da je
    zovi klinike pitaj pa da skupis

a kod gastro svakako ides, ispricaj mu sve

te iglice u anusu mogu da budu pocetak suljeva ako mnogo sedis i ako se to desava posle tvrde stolice...
    u svakom slucaju videces sta ce on reci

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Sad sam se malkice smorio..a mozda i uprpio Majka mi je otisla kod mog dr opste prakse da uzme uput za laboratoriju za potrebne nalaze za gastroenterologa. Izmedju ostalog kada je videla krvnu sliku, a zbog onog ogromnog crp i eritrocita me salje kod hematologa skroz sam tek sad uplasen.. Inace, pored krvne slike i urina valjda mi je dala i uput za uzorak stolice, to je potrebno gastroenterologu...kako se uzima uzorak? koliko? u sta? nikada to nisam radio pa moram da pitam..
    Poslednji put ažurirao/la pele27 : 12.02.2015. u 18:13

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    119

uput za uzorak stolice, to je potrebno gastroenterologu...kako se uzima uzorak? koliko? u sta? nikada to nisam radio pa moram da pitam..
    idi do apoteke i reci im da treba da ostavis uzorak stolice. one ce ti dati specijalno napravljen kontejner za to. na poklopcu tog kontejnera ima "kasicica" kojom ces da uzmes uzorak i da ga ubacis u kontejner i zavrnes poklopac. ne treba velika kolicina, treba toliko koliko moze da se uzme kasicicom. bitno je samo, ukoliko ima krvi ili sluzi u stolici, da uzmes bas sa tog mesta

http://www.dunavplast.com/proizvodi/feces_posude/posuda-za-feces2.jpg
    Poslednji put ažurirao/la mikelo90 : 12.02.2015. u 18:26
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

hvala na odgovoru. Zujao sam malo po guglu sto se toga tice pa sam procitao da stolica koja se uzima za uzorak ne sme da se mesa sa vodom, urinom i td.. Kako to da izvedem s obzirom, jelte da se ono radi u solju u kojoj je voda..

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1761

hvala na odgovoru. Zujao sam malo po guglu sto se toga tice pa sam procitao da stolica koja se uzima za uzorak ne sme da se mesa sa vodom, urinom i td.. Kako to da izvedem s obzirom, jelte da se ono radi u solju u kojoj je voda..
    nemoj u solji
    uzmi neku kutiju plitku, ili poklopac od kutije obuce, ili stari djubrovnik, kesa, bilo sta...na pod kupatila pa cucni i odradi to...uzmi deo koji ne dodiruje nista i ko sto rece mikelo onaj koji ima krvi ako je ima

gadno znam al sta ces...mora

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    119

sad tek videh, izvini. pa budi kreativan, sta da ti kazem
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Poznat Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    309

Imaš li proliv (dijareju)? Ako imaš, s obzirom da ti je veoma visok CRP, zaista je indikativno da ideš kod gastroenterologa-hepatologa, moguće je da imaš neki upalni proces u crevima.
    Mislim ja sam radio CRP, ali je meni CRP 0,7.

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Nije me dugo bilo, rad po ceo dan na poslu..
    Elem, uzeo sam uzorak stolice ipak iz vode s obzirom da sam procitao negde da za okultno krvarenje nema veze gde je stolica bila, mozda je to bitno za bakterije i sta znam. U svakom slucaj, da kucnem u drvo, nalaz je negativan. Dijareju nemam, imam potpuno normalne stolice, bar dve dnevno. Doduse, ponekad ume, kao danas da me presece stomak, krene hladno preznojavanje i onda moram brzo da se domognem nekog wc-a i onda je u tim situacijama stolica nesto redja. Ja mislim da mi je to na nervnoj bazi.
    Stigli su rezultati laboratorije Doma zdravlja. Krvna slika kao kod deteta. Sedimentacija mi je 6, eritrociti 5.6. Jedina stvar koja je izasla van okvira nominalnih vrednosti je glukoza - 7.8. Urin uredan.
    Nakosutra imam zakazano kod hematologa. Da li neko zna sta tamo da ocekujem, kakav pregled? Niko mi ne rece da li moram sveziju krvnu sliku da imam od ove koju imam.. Kod gastroenterologa imam zakazano za 10.03. pa cu da vidim i sa te strane sta i kako..

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Evo mene opet. Kod hematologa sve ok, krvna slika potpuno uredna i kod njih. Medjutim, vadio sam ponovo krv zbog gastroenterologa i tu imam pobisen secer ponovo, ovaj put 8.5 i zbog toga me salju kod endokrinologa. Inace, gastro me je ispipao i sumnja da imam mozda hronicnu upalu slepog creva. Mada mi je rekao da idem na kolonoskopiju, atu ce taman da malo virnu i u slepo crevo da vide kakvo je (uzaaaaaasssss). Predlozio mi je skener stomaka da bi se videlo da oni jaci bolovi koje sam imao ne poticu iz nekog mozda izlivanja sadrzaja iz slepog creva, jer je mozda napuklo.
    Eto, smorio me je samo tako, potpuna depresija.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Probaj generalno poboljšati stanje organizma, prirodnim preparatima, mogu mnogo da ti pomognu. Toliko se u zadnje vreme priča i mnogi koriste konopljino ulje, pa probaj i sa tim. Mislim na ono legalno, od semena konoplje. Možeš naći na netu puno informacija i iskustava ljudi sa svakakvim problemima a pomoglo im je. Srećno

Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Evo opet mene posle izvesnog vremena. U medjuvremenu sam lezao na endokrinologiji KBC Bezanijska kosa zbog secera..iskljuceno organsko oboljenje, vec je razlog skoka bio stres i nezdrav nacin zivota. Elem, uradio sam skener abdomena po uputu gastroenterologa..sve u svemu je u ok stanju, a nalaz onoga sto je naveo da se na to obrati paznja - zona slepog creva glasi: Cekum i terminalni ileum normalnog izgleda. U regiji apendiksa vidljive adherirane crevne vijuge sa diskretno smanjenom transparencijom okolnog masnog tkiva bez tecnih kolekcija. Ima se utisak da je apendiks u distalnom segmentu sireg lumena, ne moze se jasno diferencirati jer je privucen adhezijama.
    Moze li ovaj deo nalaza neko da mi 'prevede na srpski'

Zainteresovan član A̶n̶g̶e̶l̶holms (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    25

Što ne pitate doktora bre sve, nego tako dođete kući i nemate pojma o čemu se radi? Sramota ili šta li je?

Slične teme

1. Krvna slika
    Autor branchoni u forumu Zdravlje
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 27.11.2011., 21:15
  2. Krvna slika
    Autor anakin u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.01.2006., 13:53
  3. Krvna slika...
    Autor Zvezdica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 31