STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen živ

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/beograd/s...u-lekari-se-bore-za-njen-zivot-clanak-1675197



STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen život

BEOGRAD10:12, 05.02.2015.
Tweet
Pošalji e-mail 
Odštampaj tekst 
Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život. Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu,

Foto: Beta/AP/Ilustracija
BEOGRAD - Besni psi lutalice jutros oko 9.30 su izujedali Jadranku M. (59) u Ulici Sestara Bukumirović 51 u Višnjičkoj banji.

Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život.

Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu, ali se ne zna da li su psi zaraženi.

Uskoro opširnije...

( Alo)


Da li ovde treba komentarisati? Da. Kada ce se gradska vlast pozabaviti problemom pasa lutalica. Ko ce odgovarati ako ova zena izgubi zivot?

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
 
http://www.kurir.rs/vesti/beograd/s...u-lekari-se-bore-za-njen-zivot-clanak-1675197



STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen život

BEOGRAD10:12, 05.02.2015.
Tweet
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život. Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu,

Foto: Beta/AP/Ilustracija
BEOGRAD - Besni psi lutalice jutros oko 9.30 su izujedali Jadranku M. (59) u Ulici Sestara Bukumirović 51 u Višnjičkoj banji.

Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život.

Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu, ali se ne zna da li su psi zaraženi.

Uskoro opširnije...

( Alo)


Da li ovde treba komentarisati? Da. Kada ce se gradska vlast pozabaviti problemom pasa lutalica. Ko ce odgovarati ako ova zena izgubi zivot?

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
pa kad tu bude bilo para i kad bude eu zahtevala
 
http://www.kurir.rs/vesti/beograd/s...u-lekari-se-bore-za-njen-zivot-clanak-1675197



STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen život

BEOGRAD10:12, 05.02.2015.
Tweet
Pošalji e-mail 
Odštampaj tekst 
Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život. Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu,

Foto: Beta/AP/Ilustracija
BEOGRAD - Besni psi lutalice jutros oko 9.30 su izujedali Jadranku M. (59) u Ulici Sestara Bukumirović 51 u Višnjičkoj banji.

Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život.

Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu, ali se ne zna da li su psi zaraženi.

Uskoro opširnije...

( Alo)


Da li ovde treba komentarisati? Da. Kada ce se gradska vlast pozabaviti problemom pasa lutalica. Ko ce odgovarati ako ova zena izgubi zivot?

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Koji "novinar" je ovo pisao?
Što se tiče teme, još jednom gradska vlast pokazuje čemu vodi njena neorganizovanost i nesposobnost. Treba sad pitati ljude koji su jranili ove pse kolika je njihova odgovornost.
 
Па сад... Богу не мо’ш да лупиш порез на држање пса у урбаним срединама, ал’ има коме можеш.

Знаш ли ти колико има паса који су генерацијама на улици? Не мислиш ваљда да сваког уличног пса неко избацио?
И шта ћемо с тим псима, чекаћемо да изумру природним путем?
 
А нико да се запита, одакле се створило толико паса луталица... :D

Uvek se o tome priča. Svaki komšiluk ima neke "ljubitelje životinja" koji hrane lutalice, bilo da su psi ili mačke. To su ljudi koji su sve, samo ne dobri i poželjni u društvu. Ko voli životinju, uzme je za ljubimca, udomi je, hrani, vakciniše i odgovara za nju. Ovako samo prave čopore pasa bez ljkudskog upravljanja i odgovornosti. Oni su suprotnost vlasnicima pasa, naravno mislim na većinu, one odgovorne vlasnike pasa.

- - - - - - - - - -

Или зашто је бог створио пса. Треба кренути од праузрока свих ствари.

Na tvoju žalost (ili sreću?) nije Bog stvorio pse, nije ni evolucija, psi su delo ljudskih ruku. Mi smo ti koji su ih stvorili i mi smo odgovorni.
 
treba brigu o psima prepustiti nekoj od organizacija za zastitu zivotinja.

oni bi bili odgovorni za svu stetu koju psi nanesu.

kad vec znaju da ih brane kad se kaze nesto protiv pasa , onda neka i odgovaraju
slažem se
oni su odgovorni za čopore pasa na ulicama koliko i komunalne službe

- - - - - - - - - -

Agresivne jedinke treba uspavati, ali nisam za inkviziciju protiv pasa. Svaka veca opstina bi mogla da izdvoji platu za jednog veterinara za sterilizaciju sa kojim bi radili volonteri obicni gradjani ili studenti veterine... za kakve se gluposti pare daju i ko se sve zaposljava, smatram da to ne bi bio veliki trosak.

i šta ? uradi se sterilizacija i opet se puste na ulicu
i na šta liče gradovi ?
 
Agresivne jedinke treba uspavati, ali nisam za inkviziciju protiv pasa. Svaka veca opstina bi mogla da izdvoji platu za jednog veterinara za sterilizaciju sa kojim bi radili volonteri obicni gradjani ili studenti veterine... za kakve se gluposti pare daju i ko se sve zaposljava, smatram da to ne bi bio veliki trosak.

А који су агресивни утврдићемо тако што ћемо да чекамо да се десе овакви напади?
Свака већа општина? А мање општине шта ће да раде?

- - - - - - - - - -

Na tvoju žalost (ili sreću?) nije Bog stvorio pse, nije ni evolucija, psi su delo ljudskih ruku. Mi smo ti koji su ih stvorili i mi smo odgovorni.

Ја богами нисам, ја не да их нисам стварао, него напротив...
 
Знаш ли ти колико има паса који су генерацијама на улици? Не мислиш ваљда да сваког уличног пса неко избацио?
И шта ћемо с тим псима, чекаћемо да изумру природним путем?

Број им се може смањити преко елиминације и стерилизације. А онда, као едукативна мера за људе, увести систем опорезивања због којег ће свако добро размислити да ли му треба пас у стану. Другим речима, псе ће држати само они који су љубитељи животиња.
 
Sterilisani psi ne mogu da se razmnožavaju, a agresija im je drastično smanjena.

Зашто се ћути о томе да се стерилизациј ау Србији примењује већ дуже од деценије, ако се добро сећам.
И какви су резултати?
Зашто се стерилизација и пуштање на улицу после исте не примењује у ЕУ, која нам је наметнула овакве прописе, него тамо не можеш д авидиш луталицу ни под разно?

Стерилисани пси исто могу бити агресивни јер бране територију, а има још једна ствар коју нам "стручњаци" прећуткују, полни органи животиња се могу обнављати у зависности од тога како је извршена стерилизација.

- - - - - - - - - -

Број им се може смањити преко елиминације и стерилизације. А онда, као едукативна мера за људе, увести систем опорезивања због којег ће свако добро размислити да ли му треба пас у стану. Другим речима, псе ће држати само они који су љубитељи животиња.

Број се наранво смањује простом елиминацијом, српски речено убијањем, јер се ткао ради са свим штеточинама, бубама, комарцима, пацовима, мишевима, само нама ето испирају мозгове да то не иде, не може, итд..

Док је тога било ниси могао да прочиташ овакве вести..

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od moderatora:
Komunalna policija, u čijoj bi nadležnosti, po nekoj jednostavnoj logici, ovo trebalo biti, ima izgleda pametnija posla. Recimo - privođenje neplatiša usluga koje pruža tamo neko privatno preduzeće. Šta vam je ljudi. Nema love u društveno korisnim sferama života.
Svakim danom mi je, nažalost, sve jasnije koja smo mi, u suštini, sp*dnja od države...
 
Slazem se da su muski deo naroda pichketine, ali evo ipak stvarne price od pre 5 meseci.

Uvece oko 21h napadne mene 1 dzukac, veliki ne ogroman, znaci mesanac 100 rasa veci od vucjaka ali manji od sibirskih varijanti.
Pomislio da je osim kockarnice i parkinga gde ga hrane da bi cuvao dzip i automobile stanara i ulica njegov reon.
Ja se inace dobro slazem sa psima, ali nije da sam neki ljubitelj, nego postujem ja njih (namerno zaobidjem 2m oko psa koji mi ide u susret a zid je sa njegove strane, da se ne bi plasio) a i oni mene. Tako da nemam sukob sa onim psima koji brane svoju teritoriju, odlaju, fingiraju napad ali poruka primljena i sve ok.
Medjutim, napad 1 psa je bio bukvalno gleda gde ce da me ujede za nogu.

I odem u komunalnu policiju , tamo kazu vezane ruke.
Odem u inspektorijat, tamo mi kazu, zvace ali prosli put ih zoohigijena oladila samo tako.Jer zbog ARKI dodju snime mesto hvatanja, jedan dan ih zadrze i vrate na isto mesto.
Ja kazem, izbrojao sam 40 pasa izmedju dve bus stanice, a jesam stvarno...a skola u blizini.
I tako precutno inspektor potera preko svojih protokola, a ja pravac zoohigijena kod pancevackog.
Zvanicno ne mozes uci, jer primaju pozive samo telefonom, ali ko se snadje moze sve.
I tamo naglasim ovo da pas bas gadja nogu da ujede, a ne brani teritoriju.

U roku od 2 dana, nijednog psa, osim 2 lutalice koje su vise stacionarne i mirne, nije bilo u okolini.To znaci ili se razbezali ili su uhvatili vise od 40 pasa.

Otprilike u isto vreme su ujela 2 psa zenu na mirijevu, nista nije dobila time sto je ujedena, u smislu vece reakcije.

Inace, kad je bilo ovo oko mene, ozbiljno sam pretio ili ce oni resiti stvar ili ja resavam na svoj nacin.Tada su mi rekli , da pistolj ne dolazi u obzir, ali sacmara , kratez i bejzbol palica moze.A seljacki ide i otrov, ali je sve to kaznjivo ako me uhvate, osim ovog bejzbol palica.
U isto vreme ARKA i slicne organizacije su na internetu pevale pesmu kako smo mi bezdusnici sto reagujemo na divlje pse, cak i u blizini skole.

Drzava nema dovoljno sredstava da obezbedi hotel za pse, ARKA ima samo za svoje plate i ponekad za mesec dana rada nekog sinteraja...Prema odgovornostima sledi i ponasanje....Ostalih 11 meseci , da nije bilo reakcije zoohigijene, nalazili bi leseve pasa po ulicama, izmedju sumraka i jutra, a mozda i ovako...
 
- - - - - - - - - -

Komunalna policija, u čijoj bi nadležnosti, po nekoj jednostavnoj logici, ovo trebalo biti, ima izgleda pametnija posla. Recimo - privođenje neplatiša usluga koje pruža tamo neko privatno preduzeće. Šta vam je ljudi. Nema love u društveno korisnim sferama života.
Svakim danom mi je, nažalost, sve jasnije koja smo mi, u suštini, sp*dnja od države...

Ово није у надлежности комуналне полиције, већ зоохигијене.
А њима су везане руке, јер закон забрањује убијање, а капацитети смештаја су ограниченим смао нам још флаи на ову беду да хранимо и држим остотине хиљада паса по смештајима.
 
Poslednja izmena od moderatora:
А лепо сам ти нудио да урадиш нешто..

- - - - - - - - - -



Ово није у надлежности комуналне полиције, већ зоохигијене.
А њима су везане руке, јер закон забрањује убијање, а капацитети смештаја су ограниченим смао нам још флаи на ову беду да хранимо и држим остотине хиљада паса по смештајима.

Moja greška. A da ih izvozimo braći Kinezima? Oni ih, kako čujem, vole.
Šalu na stranu. Ako država ne može da odreaguje, moraju ljudi iz okoline u kojoj to predstavlja problem. Da ne ponavljam nepotrebno ono što je Meklejn rekao iznad..
 
Koji "novinar" je ovo pisao?
Što se tiče teme, još jednom gradska vlast pokazuje čemu vodi njena neorganizovanost i nesposobnost. Treba sad pitati ljude koji su jranili ove pse kolika je njihova odgovornost.

Besnilo kod pasa zadnji put je u Srbiji bilo pre 40 godina, ali je valjda do srpskog jezika. Besan, divlji, krvolocan jedno te isto.
Cenim da je autor teksta nas ccaterpillar:zcepanje:

Iako beogradski mediji prenose da je žena sa teškim povredama prebačena na Infektivnu kliniku, u Kliničkom centru su za B92 rekli da lice sa takvim povredama nije primljeno ni u Urgentni centar, ni u Infektivnu kliniku.
 

Back
Top