STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen živ
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 106

Tema: STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen živ

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen živ

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/stravican-napad-u-beogradu-podivljali-psi-izujedali-zenu-lekari-se-bore-za-njen-zivot-clanak-1675197

STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen život

BEOGRAD10:12, 05.02.2015.
    Tweet
    Pošalji e-mail
    Odštampaj tekst
    Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život. Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu,

Foto: Beta/AP/Ilustracija
    BEOGRAD - Besni psi lutalice jutros oko 9.30 su izujedali Jadranku M. (59) u Ulici Sestara Bukumirović 51 u Višnjičkoj banji.

Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život.

Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu, ali se ne zna da li su psi zaraženi.

Uskoro opširnije...

( Alo)

Da li ovde treba komentarisati? Da. Kada ce se gradska vlast pozabaviti problemom pasa lutalica. Ko ce odgovarati ako ova zena izgubi zivot?

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6112

Podrazumevano Re: STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    http://www.kurir.rs/vesti/beograd/stravican-napad-u-beogradu-podivljali-psi-izujedali-zenu-lekari-se-bore-za-njen-zivot-clanak-1675197

STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen život

Tweet
    Pošalji e-mail
    Odštampaj tekst
    Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život. Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu,

BEOGRAD - Besni psi lutalice jutros oko 9.30 su izujedali Jadranku M. (59) u Ulici Sestara Bukumirović 51 u Višnjičkoj banji.

Žena u teškom stanju, sa jedva primetnim znakovima života, prevezena je na infektivnu kliniku gde se lekari bore za njen život.

Nesrećna žena zadobila je ujede po glavi, rukama, nogama i telu, ali se ne zna da li su psi zaraženi.

Uskoro opširnije...

( Alo)

Da li ovde treba komentarisati? Da. Kada ce se gradska vlast pozabaviti problemom pasa lutalica. Ko ce odgovarati ako ova zena izgubi zivot?

pa kad tu bude bilo para i kad bude eu zahtevala
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Stara legenda Reefer (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1784

Podrazumevano Re: STRAVIČAN NAPAD U BEOGRADU: Podivljali psi izujedali ženu, lekari se bore za njen

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku

Tweet
    Pošalji e-mail
    Odštampaj tekst

Uskoro opširnije...

( Alo)

Koji "novinar" je ovo pisao?
    Što se tiče teme, još jednom gradska vlast pokazuje čemu vodi njena neorganizovanost i nesposobnost. Treba sad pitati ljude koji su jranili ove pse kolika je njihova odgovornost.
    У овај живот си послат не да имаш срећу, него да је заслужиш.

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1432

А нико да се запита, одакле се створило толико паса луталица...
    ... Генерале, ако данас не будемо јахали заједно, сутра ћемо висити одвојено!

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    887

Psi lutalice su veliki problem i u Novom Sadu. To što ako sada nema nekih sličnih primera ne znači da ih neće biti. O tome se mora misliti da vreme

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    793

Citat Original postavio ivan_andj Pogledaj poruku
    Или зашто је бог створио пса. Треба кренути од праузрока свих ствари.

ivan_andj nije na forumu
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1432

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Па сад... Богу не мо’ш да лупиш порез на држање пса у урбаним срединама, ал’ има коме можеш.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    793

Па сад... Богу не мо’ш да лупиш порез на држање пса у урбаним срединама, ал’ има коме можеш.
    Знаш ли ти колико има паса који су генерацијама на улици? Не мислиш ваљда да сваког уличног пса неко избацио?
    И шта ћемо с тим псима, чекаћемо да изумру природним путем?

Ističe se RoadSD (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Agresivne jedinke treba uspavati, ali nisam za inkviziciju protiv pasa. Svaka veca opstina bi mogla da izdvoji platu za jednog veterinara za sterilizaciju sa kojim bi radili volonteri obicni gradjani ili studenti veterine... za kakve se gluposti pare daju i ko se sve zaposljava, smatram da to ne bi bio veliki trosak.

Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1784

Uvek se o tome priča. Svaki komšiluk ima neke "ljubitelje životinja" koji hrane lutalice, bilo da su psi ili mačke. To su ljudi koji su sve, samo ne dobri i poželjni u društvu. Ko voli životinju, uzme je za ljubimca, udomi je, hrani, vakciniše i odgovara za nju. Ovako samo prave čopore pasa bez ljkudskog upravljanja i odgovornosti. Oni su suprotnost vlasnicima pasa, naravno mislim na većinu, one odgovorne vlasnike pasa.

- - - - - - - - - -

Na tvoju žalost (ili sreću?) nije Bog stvorio pse, nije ni evolucija, psi su delo ljudskih ruku. Mi smo ti koji su ih stvorili i mi smo odgovorni.

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2637

Od kereće švaleracije !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    271

treba brigu o psima prepustiti nekoj od organizacija za zastitu zivotinja.

oni bi bili odgovorni za svu stetu koju psi nanesu.

kad vec znaju da ih brane kad se kaze nesto protiv pasa , onda neka i odgovaraju

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3911

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    pa kad tu bude bilo para i kad bude eu zahtevala
    e s ovim se skroz slažem
    mukami

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3911

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    treba brigu o psima prepustiti nekoj od organizacija za zastitu zivotinja.

oni bi bili odgovorni za svu stetu koju psi nanesu.

kad vec znaju da ih brane kad se kaze nesto protiv pasa , onda neka i odgovaraju
    slažem se
    oni su odgovorni za čopore pasa na ulicama koliko i komunalne službe

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio RoadSD Pogledaj poruku
    Agresivne jedinke treba uspavati, ali nisam za inkviziciju protiv pasa. Svaka veca opstina bi mogla da izdvoji platu za jednog veterinara za sterilizaciju sa kojim bi radili volonteri obicni gradjani ili studenti veterine... za kakve se gluposti pare daju i ko se sve zaposljava, smatram da to ne bi bio veliki trosak.
    i šta ? uradi se sterilizacija i opet se puste na ulicu
    i na šta liče gradovi ?
    mukami

Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1784

Sterilisani psi ne mogu da se razmnožavaju, a agresija im je drastično smanjena.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    793

Citat Original postavio RoadSD Pogledaj poruku
    А који су агресивни утврдићемо тако што ћемо да чекамо да се десе овакви напади?
    Свака већа општина? А мање општине шта ће да раде?

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Reefer Pogledaj poruku

Na tvoju žalost (ili sreću?) nije Bog stvorio pse, nije ni evolucija, psi su delo ljudskih ruku. Mi smo ti koji su ih stvorili i mi smo odgovorni.
    Ја богами нисам, ја не да их нисам стварао, него напротив...

ivan_andj nije na forumu
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1432

Знаш ли ти колико има паса који су генерацијама на улици? Не мислиш ваљда да сваког уличног пса неко избацио?
    И шта ћемо с тим псима, чекаћемо да изумру природним путем?
    Број им се може смањити преко елиминације и стерилизације. А онда, као едукативна мера за људе, увести систем опорезивања због којег ће свако добро размислити да ли му треба пас у стану. Другим речима, псе ће држати само они који су љубитељи животиња.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    793

Sterilisani psi ne mogu da se razmnožavaju, a agresija im je drastično smanjena.
    Зашто се ћути о томе да се стерилизациј ау Србији примењује већ дуже од деценије, ако се добро сећам.
    И какви су резултати?
    Зашто се стерилизација и пуштање на улицу после исте не примењује у ЕУ, која нам је наметнула овакве прописе, него тамо не можеш д авидиш луталицу ни под разно?

Стерилисани пси исто могу бити агресивни јер бране територију, а има још једна ствар коју нам "стручњаци" прећуткују, полни органи животиња се могу обнављати у зависности од тога како је извршена стерилизација.

- - - - - - - - - -

Број им се може смањити преко елиминације и стерилизације. А онда, као едукативна мера за људе, увести систем опорезивања због којег ће свако добро размислити да ли му треба пас у стану. Другим речима, псе ће држати само они који су љубитељи животиња.
    Број се наранво смањује простом елиминацијом, српски речено убијањем, јер се ткао ради са свим штеточинама, бубама, комарцима, пацовима, мишевима, само нама ето испирају мозгове да то не иде, не може, итд..

Док је тога било ниси могао да прочиташ овакве вести..

- - - - - - - - - -
    Poslednji put ažurirao/la Nina : 06.02.2015. u 22:41

Ističe se Čovek bez imena (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    25
    Reputaciona moć
    80

Komunalna policija, u čijoj bi nadležnosti, po nekoj jednostavnoj logici, ovo trebalo biti, ima izgleda pametnija posla. Recimo - privođenje neplatiša usluga koje pruža tamo neko privatno preduzeće. Šta vam je ljudi. Nema love u društveno korisnim sferama života.
    Svakim danom mi je, nažalost, sve jasnije koja smo mi, u suštini, sp*dnja od države...

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Slazem se da su muski deo naroda pichketine, ali evo ipak stvarne price od pre 5 meseci.

Uvece oko 21h napadne mene 1 dzukac, veliki ne ogroman, znaci mesanac 100 rasa veci od vucjaka ali manji od sibirskih varijanti.
    Pomislio da je osim kockarnice i parkinga gde ga hrane da bi cuvao dzip i automobile stanara i ulica njegov reon.
    Ja se inace dobro slazem sa psima, ali nije da sam neki ljubitelj, nego postujem ja njih (namerno zaobidjem 2m oko psa koji mi ide u susret a zid je sa njegove strane, da se ne bi plasio) a i oni mene. Tako da nemam sukob sa onim psima koji brane svoju teritoriju, odlaju, fingiraju napad ali poruka primljena i sve ok.
    Medjutim, napad 1 psa je bio bukvalno gleda gde ce da me ujede za nogu.

I odem u komunalnu policiju , tamo kazu vezane ruke.
    Odem u inspektorijat, tamo mi kazu, zvace ali prosli put ih zoohigijena oladila samo tako.Jer zbog ARKI dodju snime mesto hvatanja, jedan dan ih zadrze i vrate na isto mesto.
    Ja kazem, izbrojao sam 40 pasa izmedju dve bus stanice, a jesam stvarno...a skola u blizini.
    I tako precutno inspektor potera preko svojih protokola, a ja pravac zoohigijena kod pancevackog.
    Zvanicno ne mozes uci, jer primaju pozive samo telefonom, ali ko se snadje moze sve.
    I tamo naglasim ovo da pas bas gadja nogu da ujede, a ne brani teritoriju.

U roku od 2 dana, nijednog psa, osim 2 lutalice koje su vise stacionarne i mirne, nije bilo u okolini.To znaci ili se razbezali ili su uhvatili vise od 40 pasa.

Otprilike u isto vreme su ujela 2 psa zenu na mirijevu, nista nije dobila time sto je ujedena, u smislu vece reakcije.

Inace, kad je bilo ovo oko mene, ozbiljno sam pretio ili ce oni resiti stvar ili ja resavam na svoj nacin.Tada su mi rekli , da pistolj ne dolazi u obzir, ali sacmara , kratez i bejzbol palica moze.A seljacki ide i otrov, ali je sve to kaznjivo ako me uhvate, osim ovog bejzbol palica.
    U isto vreme ARKA i slicne organizacije su na internetu pevale pesmu kako smo mi bezdusnici sto reagujemo na divlje pse, cak i u blizini skole.

Drzava nema dovoljno sredstava da obezbedi hotel za pse, ARKA ima samo za svoje plate i ponekad za mesec dana rada nekog sinteraja...Prema odgovornostima sledi i ponasanje....Ostalih 11 meseci , da nije bilo reakcije zoohigijene, nalazili bi leseve pasa po ulicama, izmedju sumraka i jutra, a mozda i ovako...

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    793

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio I_Have_No_Name Pogledaj poruku
    Komunalna policija, u čijoj bi nadležnosti, po nekoj jednostavnoj logici, ovo trebalo biti, ima izgleda pametnija posla. Recimo - privođenje neplatiša usluga koje pruža tamo neko privatno preduzeće. Šta vam je ljudi. Nema love u društveno korisnim sferama života.
    Svakim danom mi je, nažalost, sve jasnije koja smo mi, u suštini, sp*dnja od države...
    Ово није у надлежности комуналне полиције, већ зоохигијене.
    А њима су везане руке, јер закон забрањује убијање, а капацитети смештаја су ограниченим смао нам још флаи на ову беду да хранимо и држим остотине хиљада паса по смештајима.
    Poslednji put ažurirao/la Nina : 06.02.2015. u 22:42

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    15394

У ПГ није толико лоше.
    Луталице хватају и стерилишу
    или их сместе у прихватилиште,
    па их неко можда и узме
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Ističe se Čovek bez imena (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    25
    Reputaciona moć
    80

А лепо сам ти нудио да урадиш нешто..

- - - - - - - - - -

Ово није у надлежности комуналне полиције, већ зоохигијене.
    А њима су везане руке, јер закон забрањује убијање, а капацитети смештаја су ограниченим смао нам још флаи на ову беду да хранимо и држим остотине хиљада паса по смештајима.
    Moja greška. A da ih izvozimo braći Kinezima? Oni ih, kako čujem, vole.
    Šalu na stranu. Ako država ne može da odreaguje, moraju ljudi iz okoline u kojoj to predstavlja problem. Da ne ponavljam nepotrebno ono što je Meklejn rekao iznad..

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    964

Koji "novinar" je ovo pisao?
    Što se tiče teme, još jednom gradska vlast pokazuje čemu vodi njena neorganizovanost i nesposobnost. Treba sad pitati ljude koji su jranili ove pse kolika je njihova odgovornost.
    Besnilo kod pasa zadnji put je u Srbiji bilo pre 40 godina, ali je valjda do srpskog jezika. Besan, divlji, krvolocan jedno te isto.
    Cenim da je autor teksta nas ccaterpillar

Iako beogradski mediji prenose da je žena sa teškim povredama prebačena na Infektivnu kliniku, u Kliničkom centru su za B92 rekli da lice sa takvim povredama nije primljeno ni u Urgentni centar, ni u Infektivnu kliniku.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    325

ja sam za konacno resenje pseceg pitanja

- - - - - - - - - -

cuke naloziti da ljudi imaju grejanje ove zime

- - - - - - - - - -

plus se ljudi greju na ekolosko gorivo , sto je zastita zivotne sredine
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Slične teme

1. Vukovi izujedali ženu do smrti
    Autor 111111 u forumu Hronika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.06.2012., 23:34
  2. Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 16.03.2012., 19:21
  3. Pobesneli psi lutalice po Beogradu u čoporima!
    Autor mario80 u forumu Hronika
    Odgovora: 1201
    Poslednja poruka: 05.02.2012., 13:48
  4. Mrtvu ženu rastrgli psi
    Autor aeolus u forumu Hronika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 07:49
  5. Devojčicu izujedali psi u Zemunu
    Autor Torrente Bgd u forumu Hronika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.04.2011., 21:46

Pravila za slanje poruka